Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102434) BBéci válasza gduck (#102421) üzenetére


BBéci
titán

Igen, de az nem válasz a kérdésemre.
Ráadásul a KU6000 az UHD tévék legalja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#102484) juvegamer válasza esvan (#102481) üzenetére


juvegamer
tag

Akkor pontosan:
a K6300 ívelt és FullHD felbontású
a KU6000-es pedig sík és 4K felbontású

az első hsz-t pontatlanul olvastam el.

(#102496) PuMbA válasza ZolikaE46 (#102495) üzenetére


PuMbA
titán

Ekkora mértben nincs jó ár érték arányú TV, mert rohadt drágák a kisebbekhez mérten. A KU6000 a legrosszabb minőségű 4K TV. 180k-ert veszel tőle jobb képminőségűt 50 colban.

[ Szerkesztve ]

(#102595) Batib válasza HagaNRG (#102594) üzenetére


Batib
őstag

Kis jeladó: Infra out - Tudsz vele és a tv távszabivall más boxot vezérelni. (H sorozathoz adták)
Más: A KU6000-ben van egyáltalán BT? Szerintem nincs és innentől kezdve az egész Smart Control téma kilőve.
A specifikáciokban nem szerepel BT HID, vmint a minap jártam egynek a menüjében és nem találtam BT hangszóró lehetőséget sem. Ha vki máshogy tudja javítson.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#102667) BBéci válasza karesz501 (#102665) üzenetére


BBéci
titán

"Mitől erős egy FHD és gyenge egy 4k? Ez nem derül ki a termékleírásból, vagy igen?"

Nem autó, hogy a lóerőből, nyomatékból megtudd, mennyire erős. Tévéknél a képminőség számít, ami magába foglal a színhelyességtől, kontraszttól kezdve sok mindent, például a mozgásmegjelenítést és mozgóképfelbontást. Ez utóbbi kettő roppant fontos és az olcsó készülékek e téren nem remekelnek. Különösen a KU6000.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#102668) KD6-3.7 válasza Jacktor (#102666) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ketlem, hogy talalnal forgotalpas TV-t manapsag.
PC jatekra, konzolra a KU6000 teljesen rendben van az alacsony input lag miatt.
Filmnezesre, TV musorra kozepes. Mozgasmegjelenitese nem a legjobb, de van ra beallitas amivel elvezhetove teheto.

140ezer forint korul ti mit ajanlanatok?

[ Szerkesztve ]

(#102675) #94529552 válasza Jacktor (#102666) üzenetére


#94529552
törölt tag

40"-ban semmi értelme az UHD tévének, vagy 70 cm-ről akarod nézni? De ugyanúgy semmi értelme nem lenne egy 55"-os UHD-t 3 méterről nézni valós 4k tartalommal. A másik, hogy ez a KU6000 egy belépőmodell, a leggyengébb idei UHD a Samsungnál. Egy UE40K5500-as FHD-vel is jobban járnál.

(#102679) Jacktor válasza #94529552 (#102675) üzenetére


Jacktor
tag

Ezt értem, hidd el odaadnám a fél karom egy H6400-ért ha lehetne kapni...
De a K5500 az nem 5-ös széria, a KU6000 pedig már 6-os? Vagy nincs akkora minőségbeli különbség a panelben, elektronikában? Nekem nem kell UHD, de azt sem akarnám hogy az új tv-m 2 év múlva megadná magát mert határra tervezett az elektronika benne...

www.wotinfo.hu

(#102797) PuMbA válasza tmbsls (#102796) üzenetére


PuMbA
titán

KU6000 kiesik, azt nem érdemes venned. Azt meg, hogy megér-e neked annyi képminőségbeli plusz annyi pénzt, mint amit a KS7000 ad, csak akkor tudod eldönteni, ha áruházban megnézed őket pendrive-on vitt anyaggal.

[ Szerkesztve ]

(#102855) Flashget válasza rwin5 (#102853) üzenetére


Flashget
félisten

őszintén szólva nem kerestem rá a topikban, hogy volt-e már szó róla

pedig érdemes lenne...JU vagy KU6000-re...

Realme GT Master Edition

(#102899) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hali. Kicsit elkezdett foglalkoztatni ismét a dolog. - Samsung KU6000-es széria 6072 stb. - mennyire jó tv-k?
Jó pár hónapja, még tán más valami 6000-es széria volt, de ugye azt nagyon nem ajánlották itt a topikban sem.

Ez a új széria mennyire van rendben filmezésre mondjuk? Sokan írják milyen elég képe van stb. A lényeg az lenne hogy ne akadjon rajta a film, mozgást úgy ahogy hozza (és tán erre van vmi javító technológia, de azt bekapcsolva meg tán villódzik a kép, meg bassza az ember szemét?)

Tehát ami fontos lenne: viszonylag stabil kép, egy elfogadható minőség (bár ezzel nem hinném hogy gond lenne) - 1080p-ben kitünő legyen, szóval bármilyen jó minőségű HD tartalmat is szépen vigyen. Tiszta, éles, bluray minőségű kép. (Hamár olyat kötne rá az ember) 4k úgy se igen lenne rajta nézve.
Illetve ha jól olvastam valahol Game modeban elég alacsony az input lagja a tv-nek, viszont anélkül mennyi lehet? Csak mert esetleg ez is egy szempont lenne... lehet nem így van, de az lehet hogy Game modeban gyorsabb lesz a reakciója a tvnek, de a kép minősége, a színek is sokkal szarabbak szoktak lenni game modenál, nem? Épp az lenne a lényeg, hogy ha egy PS4-t rádobna az ember, és egy Uncharted4-et esetleg, akkor az jól nézzen ki. :)

Ami hátrányt olvastam, az a szoftveres része lehet, és sok applikáció még nem elérhető el rá itthon? Hiába jó mondjuk az angoloknak a netflix meg a sok faszság rajta, ha egy TvGo-t vagy ilyesmit nem tudsz rátenni. Plusz külön távirányító a Smart-hoz tán nem jár. Egyébként itt említették még azt is hogy nem müködik rajta egér, se billentyüzet - gondolom a vezetékes, - kellene mennie, vagy direkt csak vezetéknélküli billt támogatnak ezek a tv-k?

(#102908) Hmmm1 válasza kola99 (#102907) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Szakmai észrevétel is jó lenne azért:d Maradjunk on-topik. KU6000 - személyes tapasztalat is jó lenne ezzel kapcsolatban.

(#102910) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

KU6000

Judder ellen van 0-10ig allithatosag. En 4en hasznalom es teljesen smooth a kep es meg nem szappanopera efektes. Mindenfele kepi anomalia nelkul mukodik. Megvan oldva a darabos mozgas.
HDR anyagot nem probaltam meg, de ha valakinek van otlete m, hogy hogyan es mivel azt szivesen veszem!

[ Szerkesztve ]

(#102914) PuMbA válasza KD6-3.7 (#102910) üzenetére


PuMbA
titán

A KU6000 Judder csúszkája csak 50 képkocka alatti anyagokat bővíti ki 50 képkockára, ezért nincs szappanopera effekted. Ilyet csak a 100Hz-es TV-k tudnak, azoknál még folyamatosabb a kép, ugyanis az 50 képkockából csinál 100-at.

[ Szerkesztve ]

(#102936) tjnet válasza leone510 (#102933) üzenetére


tjnet
aktív tag

Nem leszólni akarja senki a KU6000-et, de ha kadencia helyesen (nem saját lejátszóval, hanem média lejátszóval, PC-vel...) nézel filmet nem lesz igazi mozi élmény.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#102960) belan válasza bul07 (#102956) üzenetére


belan
addikt

Szerintem 60 ku6000 meg ért 200 kilót főleg annak akinek a méret jóban számít mint a kép minőség

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#102970) dethroner válasza leone510 (#102955) üzenetére


dethroner
veterán

Igazad van néhány dologban, néhányban pedig nincs.
Igaz hogy egy termék valós értékét az árához képest kell megítélni és az árának tükrében lehet jó értéket képvisel a KU6000. Abban is igazat adok, hogy aki egy pl egy régi crt tévé után beújít egy mások által lesajnált lcd-t, annak maga a csoda lesz amit lát.
Azt viszont nem tudom hová tenni, hogy abban a linkelt videóban arról beszél a fószer, hogy az abszolút agyhalált okozó sport módot hogy kell beállítani, hogy ne legyen olyan fos. Nincs azon mit javítgatni, el kell felejteni hogy benne van, ha már a samu beleerőlteti a sok "tűéles" képet keresőnek. Ha valami szar, márpedig a sport mód szar, azt nem javítgatni kell, hanem másik beállítást használni.
Azzal sem értek egyet, hogy csak akkor tudom valamiről hogy nem jó, ha pár napig használni próbálom. Sose ettem kutyaszart, de ki merem jelenteni hogy nem finom, anélkül hogy megkóstolnám :) Vannak tesztelők, akik elvileg "objektív" szempontok alapján hiteles képet tudnak festeni a termékekről. Nem tudunk minden tévét megvenni, használni és visszaküldeni, csak azért hogy személyes kapcsolatunk legyen vele. Néha valaki bevállal olyan tévét is amit a többiek itt nem vennének, kell az ő bevállalósaságuk ahhoz hogy ezeket a kevésbé favorizált tévéket is jobban megismerjük.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102972) dethroner válasza sityupityu (#102971) üzenetére


dethroner
veterán

Figyelj, valakinek a kutyaszar kell legyen a KU6000 az életében :DD ;] Nincs benned vállalkozó kedv? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103002) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Kiprobaltam vegre a HDR funkciot a KU6000-es Samsung-omon ez azt kell mondjam, hogy van kulonbseg, lathato kulonbseg! Gears of War 4-ben tudtam megnezni. Lehet split screen-ben, real time-ban osszehasonlitani es a HDR rezen sokkal jobbak a szinek, fenyesebb es kontrasztosabb a kep. Mellette a sima mintha kapott volna egy szurke fatyol reteget.
Gondolom a dragabb modelleken szembetunobb meg ennel is a diferencia, de ez sem elhanyagolhato! Haverjaim is pont nalam voltak es ök is jobbnak veltek.

(#103017) Flashget válasza d.beni (#102990) üzenetére


Flashget
félisten

nagyobb képátlót megértem, de hogy egy F6500 helyett a KU6000 az minden csak nem jobb képileg FHD-n..
ha azt írom egy jó középkategóriást lecseréltél egy alsó kategóriásra csak bele aplikáltak egy kamu 4K-t elhiszed?

Realme GT Master Edition

(#103051) adam_gy válasza Flashget (#103044) üzenetére


adam_gy
csendes tag

Nekem KU6400-asom van és leírnám én is kinek NEM ajánlom ezt és a nagyjából ugyanezt tudó KU6000-es tévét a teljesség igénye nélkül.

1. Akik max. fényerőn szeretnek sötét képernyőt nézni (ha jól láttam KS7000 is hasonlóan teljesít a topicba belinkelt képek alapján)
2. Akik oldalról szeretnék nézni (a VA panel miatt, szintén vonatkozik a KS7000-re)
3. Akik a gyakorlatilag nem létező HDR tartalmat szeretnék rajta nézni
4. Akik nem kapható kiváló minőségű FullHD-s tévét tudnak venni ugyanezért az árért vagy olcsóbban

A véleményem a készülékről:
- Valóban nem tud minden képjavító technológiát, így ezt érdemes mindenkinek végig gondolnia, hogy mire szeretné használni.
- Én 90%-ban PC monitornak használom, itt nincs is szükség ezekre a 60Hz-es frissítés miatt
- Tévézésre nem használom, sem DVD/Bluray lejátszóval
- Közvetlenül a Netflix-ről nézve kikapcsolt motion interpolation-el nézve tapasztalható akadozás, ezt a motion plus manális beállításával megfelelően orvosolni lehet.
- A feketéje valóban nem teljesen fekete, inkább sötétszürke, viszont normális beállítások és tartalom mellett semmilyen bevilágítást nem tapasztalok.
-Összességében nagyon elégedett vagyok a vele és tudom ajánlani annak, aki ilyen áron akar hasonló célokra tévét vásárolni

Bocsánat, ha kicsit ironikusra sikeredett a hozzászólásom első fele, de ennek az az oka, hogy szinte csak rosszat olvasok itt ezekről a tévékről. Nem marketing és az UHD miatt választottam ezt a készüléket, hanem utánanéztem a tesztoldalakon is, ahol leírták az előnyeit és hátrányait. Valamint többnyire az árkategóriájában ezt a tévét jó ár érték arányúnak hozták ki.

(#103170) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

A 4k felbontásra való felskálázás mennyire müködik jól egyébként? Nem sok infót és összehasonlítást találtam róla. Meg úgy maga a 4k felbontás mennyire fekszik 6k modelleknél. Függetlenül attól hogy 8 bites és nem 10 meg blabla. Maga a felbontást tudja natívan. Szóval ott az sokat nem lőhet mellé már, ha jól gondolom.

Például, 1080p anyag felskálázása 4k-ra, mennyire állja a meg a helyét? Amit láttam, levettem az az hogy rosszabb semmiképp sem lehet. Ha még élesebb a kép, meg egy-két apróság akkor is már tökre megéri. Ergo ha 10%-t javít az is valami. Pl van egy sima bluray 1080p felbontású filmed, beteszed a lejátszóba és tv érdemben javít még azon a képen is, azzal hogy magasabb felbontásban jeleníti meg a képet/próbálja? Nyilván ha egymás mellé tennénk a film 1080p és natív 4k forrását, akkor a felskálázott nem lehet olyan mint amelyik alapból olyan, de azért működőképes a dolog? Plusz SD felskálázásnál milyen? Illetve mi a helyzet a belépő szintű KU6000-es natív 4k-val? A képfrissítést, hz-t, most hagyjuk.

(#103227) Hmmm1 válasza Zsorzsi77 (#103181) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Az fasza. Ja közbe tegnap koppantam hogy a 4k-s tvk nagy része nem tud igazából már 1080p-t. Mi a fasz. No komment kategória. De hogy a 1080-al is baja legyen...

Na de ma sikerült megnézni a KU6000-est is többek között. A tv kibaszott szép, a demo felvétel mint az álom tényleg. Egy szem juddert nem láttam rajta. Jöttek oda meg minden, dumálgattunk (igazából a kép remegés témájában meg ilyesmi sokat nem tudtak hozzá szólni persze: d) Na de át tudtam rakatni a tv-t Youtube-ra. Ott is minth a menü kicsit aakadt volna, ez a Tizen fas*om. "Mit nézzünk meg?" Hát mondom valami trailert.
Assassins Creed trailer hivatalos csatornáról (a minőség miatt érdekes):

Hát hát nem is tudom. Szerintem 1080p volt a videó, de mégis néhol pixelesnek tünt, a színek rendben voltak stb. de amit itt is észrevettem kábé rögtön és az nem is judder (bár néha szakította a képet - ez lehet youtube app miatt is, nem tudom) de hogy bizonyos mozgásoknál, jeleneteknél a lejátszási sebesség felpörög. Mintha Nem tudná 24fps-el mozgatni a trailert, vagy amennyivel kell. Ha pc-n nézem vagy mobilon, akármelyik trailert, akármelyik videót, itt normális. Akkor tv-n mi ez hogy így felpörög, mintha begyorsítaná a lejátszást, siklik akkor is a kép, de kicsit gyorsabban mint kellene. Na mondom így annyiar nem lettem meggyőzve. Jó szép a képet ha azt vesszük, legalábbis a kamu demon elképesztő volt, de így meg kérdéses. Ár/érték arányban nem lehet rossz, talán.

Viszont, már tényleg az van hogy lehet inkább H6400-t vennék 48"-ba. Ha valaki lát ilyet valahol, bontatlanul, az szóljon már.

(#103351) Hmmm1 válasza adam_gy (#103347) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Hát azért na. Végigolvastam ak ommenteket, sokan elég részletesen leírták hogy nekik is ez a problémájuk és váltottak is. Illetve más is említette hogy nem minden esetben volt judder vagy flicker free a tv, amit ratingsen annak hoztak le, vagy éppen nem mindegyik forrásnál.
És tán a KS7000-nél is ez a baj úgy tudom. Amit te mondassz effekt az még rosszabb ettől is, amit látsz. Ez legalább a valódi filmes élményhez közelít és a valósághoz, nem mint az a ratyiság ahol olyan az egész film, mint valami gyorsított felvétel. Köszi, de ilyen smooth-t nem kérek.
Ez olyan mintha valami akadozik, de a lejátszási sebessége jó lenne, ere csináljunk belőle smoothot, úgy hogy azt az akadozó forrást felgyorsítjuk. Hát persze hogy smooth, smooth lesz az g...i, csak éppen egy pörgetett felvételt fogsz nézni. Szerintem a forrás is jó lehetett. Az egyik esetben valószínűleg külső forrás volt, amleyiken a film megy, a másik meg valami sport műsor. Egyrészt érezhető a különség KU6000-hez képest, de ilyen zsákba macskát, hogy kifizetsz 350 ezret a tv-ért és vagy beválik vagy nem.

(#103360) tjnet válasza tyccon (#103359) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha sportot és filmet is akarsz nézni akkor a KU6000 széria a nem ajánlott kategória. Ha UHD akkor 7000-es sorozat minimum.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#103384) Flashget válasza tyccon (#103363) üzenetére


Flashget
félisten

Ha használnád a keresőt JU6000 vagy KU6000-re megtudnád.
Belépő kategória UHD-ben
300 soros mozgás felbontás, emiatt teljesen pocsék a HD adásban film, sport gyors mozgásnál a jelenetek
ergo akinek tévézéshez, filmekhez kell tv vagy keres és nem a smart része vagy ne ívelt legyen egy 6xxx FHD-t vagy magasabb kategóriás UHD-t vesz 7xxx-től.
Ha nincs ilyen kitételnek megfelelő samsung tv, mert már nem kapható (H6400,J6200)akkor Panasonic DS630e jó alternatíva. Hibái ennek is vannak, de képileg rendbe van H6400-as szintű szintén VA paneles. Ameddig még lehet kapni...

Realme GT Master Edition

(#103409) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Egészen egyszerű.
Aki nem akar sokat költeni egy TV-re, de kell az UHD akkor Samuból KU6000-6400 függően mennyi a keret.
Akinek van rá keret, annak KS7000 azt csókolom. :))
Ha meg nem tetszik a Samsung, lehet menni másik topic-ba.

(#103449) Flashget válasza Eszti0215 (#103444) üzenetére


Flashget
félisten

ha valami gyanús (nem alaptalunl egyébként) :) akkor használd a keresőt és kiad egy rakat találatott JU6000 vagy KU6000 és ott van a téma összefoglaló is. Különösen a 300 soros mozgásfelbontás ami fontos szempont a "sima tévézésnél"

Realme GT Master Edition

(#103616) Hmmm1 válasza #21715712 (#103615) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Szia. Játékra jó lehet, de filmnézésre azt fogják itt mondani, hogy inkább ne (én is azt akartam KU6000-t) de a mozgás felbontása gyenge. Ami azt jelenti hogy szakadhat rajta a film és a többi. Bár ezt tán nem mindenki veszi észre. Nézd meg valahol üzletben. Mindenhol van ezekből most úgyis. 4k demo ment rajta, az marha szép volt. Berakattam youtuberól valamit (csak épp az volt) hát az kicist mást dobott. Vízszíntesen töri a képet néha, meg gyors mozgásnál remeghet a kép eléggé. Ez ellen van tán a Motion izé opció, de ott meg úgy néz ki a kép, mintha fel lenne prgetve a mozgás. (Soap opera effect) Nekem nagyon nem jön be.
Tehát ez a széria a 24p-t (24 fps-es filmlejátszást, mintha pc-ről néznéd egy egész jó 60hz-es monitoron is) nem fogja olyan jól adni, tán közel se.

[ Szerkesztve ]

(#103621) Hmmm1 válasza zoltan6 (#103618) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

A fene, nem hogy a KS7k-t akcióznák le. Ezeket a KU6000-ket nagyon szórják világ fas*ára :)
De gondoljuk bele, 110e forintért 4k-s tv-t adnak nagyon jót? Ami 4k-t illeti? (Majd valamikor igen, csak még nem tömeg cikk, vagy nem olyan a piaca). Amúgy ennyiért tényleg ajánlott lehet, és amúgy tök jó kis tv (lehet) :) - csak végülis a többi 4k-hoz nem mérhető. (Azt mondjáák :D) Amúgy egy remek kis tv lehet.

DragoonFly: Mit ad az update?: )

[ Szerkesztve ]

(#103662) Hmmm1 válasza PuMbA (#103657) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Naaah : ) Linkeltem már judderes ks7000-es videót. Tessék: KATT! Olvasd végig a kommenteket, van elég friss is közte és nem hinném hogy kamu lenne ott bármelyik is. És rengeteg TV nem Judder free. Azért ez erős túlzás volt amit mondtál. Ennyi erővel bátran lehet ajánlani a KU6000-et is. Mozgás felbontása gyatra - tele lesz képszakadással, és pont ami itt beszélve is lett, hogy nem mindegyik tv tudja azt a képfrissítést, ami a 24p filmekhez kell, másképp megoldja, de olyan is. Vagy most félreértjük egymást nagyon. De ha tényleg ilyen király akkor ott a ku6000. Megnézném hogy mennyire nem remeg azon a kép....

Egyébként azt se értem hogy fél tucat embert kérdeztem (Akinek KS7000) nem e tudna egy 2 perces videót rögzíteni, 2-3 kül. formátumú és minőségű anyagról, de mind lusta volt eddig hozzá. Érdekes, ha nekem lenne tök szívesen megcsinálnám, még jó is lenne. Teljesen más "képet" ad úgy. A tv müsorok nem érdekelnek azt meglehet nézni bármelyik videóba róla.

[ Szerkesztve ]

(#103672) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

KU6000-es sorozatú TV-n van, de gondolom, típus-független a kérdésem:
A TV gyári youtube appját nagyon szeretem, előző H6 és J6 szériás TV_imnél soha nem volt probléma vele, bejelentkeztem a saját fiókomba és örökre benn maradt.

Most a KU6000-esen nem tudok bejelentkezni, mert folyton kapok egy kódot, miszerint írjam be böngészőn keresztül a youtube bejelentkezési ablakába. Egyszer megteszem- így is macera- bejelentkeztet, aztán bekapcsolás után megint kezdi elölről.

Hogy tudnám megértetni vele, hogy ha egyszer login-olok a youtube-ra, akkor úgy is maradjon?

Köszi!

(#103687) kola99 válasza PuMbA (#103685) üzenetére


kola99
tag

Hmmm1-nek egy problémája van,hogyan tudná sajátmagát rábeszélni arra hogy KU6000-es szériát vegyen és ne Ks7000-est mivel az jóval drágább.Ezért fúrja a 7000-est.
De tőletek várja a szakadékba lökést, mert Ő akkor már nem lesz hibás ;]

(#103688) KD6-3.7 válasza Hmmm1 (#103682) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Fu haver te mit szedsz?
Miert ne nezhetne szinkronosan a Walking Dead-et?? Vegyel mar egy TV-t azt kesz! KS7000 ajanlott a Samubol ha meg arra nincs keret, akkor KU6400, ha arra sincs, akkor KU6000. Ennyire egyszeru. Ha nem tetszik a Samsung akkor pedig tudsz valasztani mas gyartok palettajarol is.

(#103689) HagaNRG válasza Hmmm1 (#103682) üzenetére


HagaNRG
őstag

Szia!

Nem tudom, hány éves vagy, de ezt így nem lehet csinálni.

Szr tévéken nem lehet úgy variálni, hogy -főleg, mivel elmondásod szerint még soha nem is volt egyáltalán semmilyen TV-d-variálunk a végtelenségig.

Ezt normális, felnőtt ember ma úgy oldja meg, hogy mivel nincs viszonyítási alapja (ezért is beszél neked a levegőbe mindenki már kb. egy hónapja), úgy akkor inkább vegye meg az olcsóbbat, aztán, ha majd nem lesz vele elégedett, akkor eladja és veszi a drágábbat.

Ez olyan, mintha kocsit akarnék venni, de még életemben kocsit csak a TV-ben láttam és varálok a végtelenségig, hogy bár sajnálom is érte a pénzt, de inkább megveszem a 20 milliós Audit, mert hátha a 2milliós nem lesz nekem elég jó.

Egy olyan ember, mint te, aki soha nem TV-zett, hidd el, marhára nem fogja látni a különbséget a 6 és a 7 ezres Samsungok között.

Megmondtam neked világosan, sőt, többször privát kommentekben már, oldalakon keresztül kivesézve, hogy én, mint átlag TV-néző, akinek volt 3 db plazmája és 5db LED LCD-je sem veszek észre semmi lényegi különbséget a Samsung közép-belépő szeriák között.
Épp ezért hoztam haza két 55"-ös KU6000-et is (H64000 és J6200 helyére) és mindkettővel TÖKÉLETESEN elégedett vagyok. Nincs mozgásmegjelenítési probléma, nincs bevilágítás (legalábbis semmi olyan, ami az eddigi 300-400 ezres TV_imen ne lett volna. Ja és nem száz éves TV_kről beszélünk, mert mind az 5 LED TV_m az elmúlt 3 évben lett cserélgetve és a leggagyibb is a 2014-es H5000-es 50"-es Samsung volt, ettől csak magasabb szériák voltak).

Én már bizony nem fogok több százezret kifizetni egy magasabb szériáért, ezt megfogadtam, inkább lehetőség szerint megyek a nagyobb méretek után.

Vegyél egy bármilyen 55"-ös TV_t, nézd pár hétig-hónapig, majd, ha valami nem fog tetszeni rajta, akkor eladod -30 ezer bukással és veszed a drágábbat.
Ennyit tudok segíteni, szerintem a többiek nevében is.

(#103690) HagaNRG válasza PuMbA (#103685) üzenetére


HagaNRG
őstag

"De mit kell megítélni? Mindegyik TV tud szaggatás nélkül mozgást jól megjeleníteni :) Az valami tévképzet nálad, hogy baj van a mozgásokkal a TV-ken. Ami változó az a mozgásfelbontás és az elmosódás mértéke, amit ilyen videókból nem tudsz meg, mert a korlátozó tényező a te képernyőd és a felvételi beállítások. Ez pont ugyanolyan, hogy hiába nézegetek koncertekről felvett videót fostalicska hanggal, semmit sem ér. Ha ott vagy élőben, az teljesen más."

Én eleve azt nem értem, hogy páran itt hajlamosak magukba beszélni, hogy 2016-os, új LED Samsungok, bármi egyéb TV_k szaggatnak.
Én a 7-es széria árkülönbözetéből vettem egy Xbox One S-t és játszom a gyönyörű Forza Horizon 3-mal. Felskálázott 4k HDR_ben, gyönyörű. Autóverseny, no szaggatás. Semmit nem is állítottam a TV-n, max. a HDR_t bekapcsolom (ok, tudom, hogy a KU6000 nem is igazi HDR:). De akkor is. Tökéletes, semmi baja. Én nem akarok már 32 évesen nüansznyi hülyeségeken kötekedni és plusz százezreket kifizetni drágább modellekért...

(#103691) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Azon gondolkodom, hogy kicserélném a KU6000-esem egy KU6400-ra.
Most Xbox One S-sel akciósan kerek 300-ért láttam KU6400-at (55"), ha valaki elvinné a KU6000-em, szerintem jó vétel lenne az akciós csomagban a KU6400.

(#103707) kutya.


kutya.
csendes tag

sziasztok!

egy KU6000 55' feliratbeállításával küzdök, s a fórumot/kezelésit átlapozva se leltem válaszra:

DNS-320L-ről nem olvassa be a filmmel egy mappába tett, azonos nevű stb. srt-t és subot (pendrive-ról igen), de minden második filmhez automatikusan elindít egy feliratot (gyakran a szinkronnal azonos nyelvűt), anélkül, h ahhoz bármilyen sub is lenne a gépen. ad/subt. gombra funkció nem elérhető választ ad.

tudja valaki, hogy lehet ki- és bekapcsolni, váltani a feliratokat a tv-n, ha külső forrásról megy a film?

kösz!

Rock n' Roll, or nothing !

(#103718) Hmmm1 válasza PuMbA (#103685) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

"Ami változó az a mozgásfelbontás és az elmosódás mértéke"
Értem, jó, csak az mit okoz, ha nem valami magas az a szám? Nem ugyanott vagyunk akkor azzal?: D Vagy nem tudom hogy tudja a KU6000 az akadásmentes mozgás mejgjlenítést ha rohadt alacsony a mozgásfelbontása amit beszéltek. De azt már túl is tárgyaltuk. Az a tv és még rohadt sok tv is, nem judder free 24p-ben semmiképp se (akármilyen forrásról is nézel rajta valamit, ha 24p, akkor annyi neki) De nem is kell 24p-nek lennie. Mondom 40"esbe láttam youtuberól HD film trailer, rögtön szakadt. Máshol ha megnézed meg tökéletes volt? Csak hogy ne, hogy az legyen hogy a YT miatt szakadt a tv-n. Ha jól rémlik horizontálisan törte a képet. Első tv ott, első próba, rögtön. Amúgy végüls lehet bekevertem a Judderral, azt nem mondom, de akkor ha az nem judder volt, hanem ami a mozgásfelbontásból adódó probléma, akkor az mégrosszabb, mintha remegett volna kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#103724) PuMbA válasza Hmmm1 (#103718) üzenetére


PuMbA
titán

"Értem, jó, csak az mit okoz, ha nem valami magas az a szám? Nem ugyanott vagyunk akkor azzal?: D"

Nem olvastad el fönt az oldal tetején téma összefoglalót. Ott képpel van illusztrálva a különbség: nagyon rossz elmosódás és mozgásfelbontás, jó mozgásfelbontás és elmosódás :) Ettől még egyenletes időközönként kapja a képkockákat a TV, tehát nem lesz akadozás.

" Vagy nem tudom hogy tudja a KU6000 az akadásmentes mozgás mejgjlenítést ha rohadt alacsony a mozgásfelbontása amit beszéltek."

Az akadásmentes megjelenítés azt jelenti, hogy hogy HDMI-n 24 képkocka esetén a 24 képkockát változtatás nélkül a képernyőre rakja. Amelyik TV nem tudja, az a 24 képkockához berak plusz darabokat.

"Az a tv és még rohadt sok tv is, nem judder free 24p-ben semmiképp se (akármilyen forrásról is nézel rajta valamit, ha 24p, akkor annyi neki)"

Kevered a dolgokat :) A 24p mindig szaggatottnak fog tűnni, ugyanis a 24 képkocka kevés az emberi szemnek, ezzel nem tudsz mit csinálni. Nézz 50p vagy 60p videókat vagy szólj rá a filmkészítőkre, hogy többet ne csináljanak 24p-be filmet.

"Mondom 40"esbe láttam youtuberól HD film trailer, rögtön szakadt."

Lehetséges. A TV-k SMART része olyan, amilyen. Arról semmiféle következtetést nem szabad levonni. Ami mérvadó az a HDMI bemenetről kapott kép.

[ Szerkesztve ]

(#103738) Hmmm1 válasza Celtis (#103733) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Értelek, ezeket láttam, meg minden szép és jó. De sokkal okosabb nem lesz tőle az ember. A példákat amiket ott mutat szar és alssítva mutatja javarészt, meg akadoztatva, hogy lásd azt a kis semmi különbséget, OTT!
Én csak azt mondom hogy ne töredezzen akkor összevissza a kép. (Nem a 7-es szérián) Azért megnézném ha egymás mellé tennénk akkor a ku6000-est, meg a 7-est ugyanazon beállításokkal, ugyanazon forrás és elindítanánk a videót, hogy melyiken hogy nézne ki már a mozgás. Na ez lényeg, meg ami fontos. Csak mert PuMbA majdnem azt mondta, vagy azt éreztem ott tartunk, hogy a KS6-osnak is baromi jó a megjelenítése stb.

(#103739) PuMbA válasza Hmmm1 (#103732) üzenetére


PuMbA
titán

"Elméletileg ez a tv nem tud semmiféle 24p-t lejátszani, csak úgy ahogy te mondtad szerintem, hogy plusz képkockákkal oldja meg a dolgot."

Pedig a KU6000 tud 24p-t megjeleníteni rendesen, benne van a tesztekben :) A KS7000-nek kevesebb kicsit az elmosódása, valamint a Motion Plus-t vagy a LED Clear Motion-t bekapcsolva jobb a mozgásfelbontása.

[ Szerkesztve ]

(#103741) Hmmm1 válasza PuMbA (#103739) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Mondom, lassan ott tartunk, hogy tökéletes lesz és ajánlani fogod a ku6000-t is és nem kell venni 7-est, ha valaki filmezésre akarja. Kész. :D

(#103743) PuMbA válasza Hmmm1 (#103741) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel előző hozzászólásaid alapján ódzkodsz a Motion Plus-tól és a LED Clear Motion-tól, mert szerinted nem könnyű rendesen beállítani meg zavar a villódzás, ezért igen :) Egyébként KU6400-et érdemesebb venni, mint KU6000-ret :)

[ Szerkesztve ]

(#103747) Celtis válasza Hmmm1 (#103738) üzenetére


Celtis
veterán

Milyen kép töredezik összevissza, miről beszélsz?
Pont amit belinkeltem ott van lassítva is, hogy mit jelent ez a jelenség, hogy megértsd. Utána egymás mellett két TV-n párhuzamosan ugyanaz a jelenet. az egyik helyesen játssza le a 24p-t a másik judderrel. Ha jól értelmezem az Rtings tesztjeit, akkor a KU6000 nem tud judder free 24p-t. (Mjad PuMbA kijavít ha nem így van.)

Szóval a videón a bal oldali a KU6000, a jobb meg a KS7000. Mit akarsz még?

(#103847) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Üdv uraim!

A samsung 50ku6000-es tv-jéről van-e valakinek tapasztalata? Egy eleg régi, 43colos Lg lw5500-as tv-t váltanék le vele, főbb használata pc-re kötve monitorként (jéték)illetve ebből a forrásból filmek/sorozatok nézése.

Olvasgattam itt, hogy nem tul jo a mozgásfelbontása, de pc módban a jelenlegi LG-n se aktiv pc módban semmi képjavító és nekem ezzel sincs semmi problémám, jó lesz így nekem ez a ku6000-res? :)

(#103852) KD6-3.7 válasza GeneraL_XTX (#103851) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Van benne Judder Reduction funkcio azzal lehet jatszani. Szerintem semmi baj sincs a filmek lejatszasaval.

Egy KU6000 tulajdonos.

(#103871) XtremLor válasza GeneraL_XTX (#103868) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem kizart megszokas kerdese, de ha pc-rol nezed akkor en vegkep nem ertem miert nem 24p-be nezed foleg ha az eszkoz is tamogatja nem kell kb semmit allitgatni csak egyszer, madvr+ mpchc auto valt amikor inditod a filmet xbmc detto. A Ku6000 is elboldogul a 24p-vel egyebkent.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#103873) Batib válasza Coller225 (#103872) üzenetére


Batib
őstag

Sorba nem állítom, csak némi infót adok.
K5500, K5510 ugyanaz csak az 5510 fehér. K5600 kb ugyanaz csak ezüstszürke és talán nincs benne DVB-T2 tuner. (itthon nem túl lényeges)
A J5200 a J5000 smart párja nem nagyon ajánlott modell.
58J5000 jó nagy :)
Ku6000 belépő az UHD világába (szerintem felesleges)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#103904) gzoli0415


gzoli0415
csendes tag

Sziasztok!
UE 43 KU6000W tv-hez vennék billentyűzetet most az euronicsban akciós a SAMSUNG VG-KBD1000/XU.
A kompatibilitásnál ez van írva :LED ES6100 és fölött, PDP E550 és fölött. Ez most jó lenne az én tévémhez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.