Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vai


Vai
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Egyik ismerősöm gépében elszállt egy 120 gb Samsung winyó. Jelen pillanatban az elektronikára gyanakszom, ebben megerősít egy apró kokszosodás a vezérlő-panelen :D

Szval keresek S/N: S00UJ10X807930
P/N: 0863J1FX808776
merevlemezhez elektronikát, mentési célzattal, de ha működik és eladó, akkor bizniszelhetünk is!

Minden segítségért előre is thx!

Vai

Üldöz a munka, de én gyorsabb vagyok nála!

(#2) liksoft válasza Vai (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Samsung elektronikája firmware-e alapján a mechanikához kötődik. Ebből sok változat van a hazai forgalomban, és nem mindegyik azonosítható a külső számok alapján (a gyár tudná a gyári szám alapján, de ez nem publikus adat, íga zsákutca). Vagyis a legnagyobb jóindulat mellett is elképzelhető, hogy másik panelt kapsz, mint ami kéne. Azzal meg nem fog menni. Azért azt is jó lenne tudni, hogy melyik alkatrész, és miért ment tönkre, nehogy esetlek a hibás mechanika az új panelt is jobb létre szenderítse.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) jerry311


jerry311
nagyúr

Az alábbi vinyóhoz keresek kölcsönbe egy elektronikát, kideriteni, hogy leszedhetők-e az adatok, vagy sem.
SAMSUNG SP0411N
Rev. A
LBA 78,242,976 40 GB PANGO

(#4) jerry311 válasza jerry311 (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

up.

(#5) liksoft válasza jerry311 (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ennyi adat kevés. Sajnos ha a panel hibás, akkor csak a felületről (a gyári adatok közül) lehet kiolvasni a firmware verzióját (egyéb esetben is csak firmware-t kezező berendezéssel). Ha másikkal próbálkozol, akkor még ha hibátlan is a mechanika, nem jutsz hozzá az adatokhoz. Vagyis ha szerencséd van és azonos, akkor esetleg menthető, ha nem, akkor nem jutottál előrébb. (Ha jól emlékszem, a kollégám ennél a típusnál több mint 10 verziót ismer. Csak az esély miatt írom.)

Sok sikert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) jerry311 válasza liksoft (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ez gyász. :(

(#7) mi73x


mi73x
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi!
Rossz Samsung HDD-t keresek alkatrésznek. Mielött kidobnád keress meg engem.
mi73x@citromail.hu

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.