Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung hdd 2 hónaposan haldoklik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) jokeph


jokeph
nagyúr

Hello! Volna egypár kérdésem (Bocsesz ha megismételek v.kit), tehát: a régi vinyón is ugyanazt az XP-t használtad? Próbáltad e a SAMSUNG-ot másik gépben telepíteni? A BIOS-ban a RAM sebességek 'BY SPEED' -re vannak beálltva? Esetleg hibás az XP rendszerlemezed? Próbáltad Más Windows-sal, esetleg Linuxal?
Nekem is van egy 80 G-s SAMSUNGOM, elmúlott 3 hónapos, még mükszik rendszervinyóként használom, megy egy 80 G-s ST BARRACUDA IV-es, ez már két éve kifogástalan, pedig mobilizált darab. :F


Jokeph, IntelP4 1.8, 2*512 400MHZ SAMSUNG, I3D T. GeForce3 Ti200, ASUS P4PE, LG CDRW, LG DVD-ROM, MATSUSHITA CD-R & CD-ROM, WAR3 FAN

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#52) Loha válasza .rewerse. (#40) üzenetére


Loha
veterán

Az valószínüleg tényleg tönkrement.

(#53) Loha


Loha
veterán

Annyit szólnék hozzá, hogy elolvasta vki a hozzászólásomat?

''Ugyan ez a felállás volt öcsémnél, és az volt a hibajelenség, hogy néha kattogott a vinyó és egy idő után nem bootolt be róla a WIN!
Megoldás: a Samsungot a BIOS-ban Autodetectről át kellett állítani Manual-ban LBA módra és égy már nem kattog és a WINnel sincs gond! Hihetetlen, de igaz!...''

Halál komolyan ugyan ez volt a gond az XP nem volt hajlandó elindulni, hiányolt pár fájlt, és utána újratelepítettem és ugyan ez!

Átálítottam a BIOS-t AUTOdetektről MANUALra, és LBA mód, azóta (2 hónap) semmi gond...

(#54) Gáborka válasza jokeph (#51) üzenetére


Gáborka
tag

Bocs, hogy csak most írok.
Ugyanaz az XP volt, régen nem volt vele gáz, a rencer lemez nem lehet bibis,
Másik gépben nem teszteltem, erre nem volt idő, mivel akor csesződik el amikor ő akarja, azt pedig nem akartam kivárni.
Most a ram sebet visszavettem + minden egyéb kultúr értékekkel funkcionál.
Más win és linux negatív

(#55) tusi74


tusi74
őstag

Az én Samsung 60GB-os élt 3 hónapig, majd csak 9-eseket kiírva bootoláskotr meghalt. Ötlet?

(#56) Segnior_Barthez válasza klewy (#12) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

HI klewy!

Nekem is hasonló tapasztalataim vannak mint az egyes számú versenyzőnek, szopok is vele, bár nekem csak a márka (samsung) egyezik. A C: -m 8001 MB!
:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

[Szerkesztve]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#57) tusi74 válasza tusi74 (#55) üzenetére


tusi74
őstag

Azt mondja meg nekem valaki, hogy lehet az, hogy az UHU linux simán felmegy, az XP pedig nem. Nekem az a gyanúm, hogy a boot sector sérült meg.

Egyébként feltettem rá az UHU-t, és a Partition Magic egyből hibátlannak látta, az addig ''bad'' partíciót.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung hdd 2 hónaposan haldoklik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.