Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung hdd 2 hónaposan haldoklik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gáborka


Gáborka
tag

Sziasztok!

Samsung 1213N 120Gb 8MB cache vinyó, karácsonyi szerzemény sulineten kersztül.
kb 2 hete kikapcsolom este, reggel bekapcs, nem indul, az xp nem talál egy filét, akárhogy gépészkedtem, nem skirült javítani.
Tegnap ugyen ezt csinálta.
Három partíció c,d és e. C volt a rendszer az első két alkalommal. Most a d-re raktam.
Első telepítésnél 40GB rész volt a C part. utána bef*s*tt.
Újratelpeítettem, de már csak 10 GBre vettem a C-t és erre raktam fel.
Most másodszorra erről pusztult el.
Ebből úgy gondolom, hogy a vinyó ''eleje'' valamiért rakoncátlankodik.
30 foknál nem több egy 25-26 fokos szobában.
Tudtok adni valami tanácsot, hgy két hét múlva ne kelljen újra telepítenem? :F

AIDA SMART szekció nem ír semmi rendelleneset a vinyó adatai között: Mindig rendben, vagy Az érték normális.

[Szerkesztve]

(#2) Gáborka


Gáborka
tag

UP!

(#3) L3zl13 válasza Gáborka (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Samsungnak is biztosan van valami drive fittness progija. Azzal is nézd meg.
De igazából a Samsungot hiába dicsérik, még nem kapható annyi ideje, hogy a megbízhatóságáról mondani lehessen valamit. Szóval lehet, hogy kuka.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Goose-T válasza Gáborka (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Tanács? Keress egy havert, akinek a vinyójára lementheted a legfontosabb cuccokat. Majd várd türelmesen a vinyó halálát. Mégis, milyen tanácsra számítottál? Ja, van még egy univerzális tanács ebben az esetben: cserélj tápot, de arra ügyelj, hogy legalább 10 rongyba kerüljön, különben biztos szar lesz. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) Gáborka válasza Goose-T (#4) üzenetére


Gáborka
tag

Ebben a tápdologban abszult nem hiszek, de azért lecseréltem a codegent egy coolinkre.Ez halkabb.
Kukába nem kell dobnom, mert eddig úgy tűnik csak az egyik partíció sz@r.

(#6) Goose-T válasza Gáborka (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor ebben az esetben marad az egyes számú tanács.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) L3zl13 válasza Gáborka (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha rossz a vinyó, akkor nincs olyan, hogy csak az egyik partició szar.
A partició csak logikai felosztása a vinyónak.
Ha hardver hiba van akkor az szar és kész. Tolnám vissza gariba ha reprodukálható a hiba, vagy a samsung saját tesztprogija hibát jelez.

Ha valami BAD sector szerűség (amit a modern vinyóknak mind maguktól le kellene már kezelnie) ami tényleg csak az egyik partició által használt területre korlátozódik, akkor az is könnyen elkezdhet terjedni és akkor lőttek az adataidnak...

Aki hülye, haljon meg!

(#8) mr_ricsi válasza Gáborka (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Újra particionálás és formázás után találsz rajta badszektorokat?

A tesztprogi pedig itt található:
http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/index.htm
http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/support/faqs/faqs_20000120_0000000036.htm
(Egyébként nagyon tré, én inkább az ibm-ét szoktam használni Samsungnál is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nos, az info linkje még1x:
[L]http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/support/faqs/faqs_20000120_0000000036.htm[/L]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) tray


tray
aktív tag

Szerintem a vinyónak semmi baja. Windóz szar. Nekem is csinált ilyet (bootoláskor nem találta meg a rendszerfájljait, aztán újraindul és OK), főleg ha sok partíció vegyesen ntfs és fat32, valamint van egy olyan TV-s programom, ami nem szabadítja fel rendesen a tuner drivert. Ez KOMOLY.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#11) toeri válasza Gáborka (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

Amennyiben az aláírásod a géped tényleges config-ja, akkor:
1, A két vinyó egy kábelen van? (Előfordul, hogy két ATAPI eszköz nem komálja egymást.) Írd le az összes körülményt!
(pl. Samsung 1213N Primary Master UDMA100 jumper=master. Maxtor ... stb.)
2, Próbáld meg másképp rakni őket!
3, Túlhajtott géped van. Az bios IDE szekcióban minden vissza van véve?
(Saját tapasztalat, hogy a Prefetch pl. néha tud érdekes dolgokat csinálni, de ez inkább csak a nagyon hosszú másolásoknál jött elő nálam. Pl. átmozgattam egészben egy Gigás méretű videofájlt /miniDV-t szerkesztek vele/ és ott hibázott. Ki kell kapcsolni. /Nekem ugyan Albatron alaplapom van, de nem hiszem, hogy ez nagyon más lenne az Abit-nél./)
4, Én jól meghajtanám a vinyót (mint Zinger a varrógépet) :P mindenféle teszttel mielőtt átteszem rá a rendszert. (Nem jó helyen volt az a Maxtoron? Jelentős gyorsulást vártál netán a nagyobb cache-től?)

Amennyiben nem, úgy bocs a zavarásért. :C

Ui. Aztán az is lehet, hogy a dolognak semmi köze a vinyóhoz. Milyen file tűnik el? Nem mindig ugyanaz???

Üdv, toeri

(#12) klewy


klewy
aktív tag

Ezt próbáld meg:
Amikor formázod a rendszer partíciót akkor figyelj arra,hogy NE LEGYEN 8GB-nál nagyobb a rendszerpartíció=(1 kicsivel sem)-ellenkező esetben csinálja ezt a hibát.
Ugyanis a Partition Magic-ben le van írva,hogy a rendszer nem bir bootolni,vagy fájlok veszhetnek el,összeomolhat a rendszer, ha nagyobb a rendszerpartíció mérete 8GB-nál
Remélem ez segít.
Sok szerencsét

music4ever

(#13) toeri válasza klewy (#12) üzenetére


toeri
aktív tag

Ez így biztosan nem igaz. Pl. nálam is nagyobb. Biztosan nem a bootpartícióról szólt ez???
(Az ugyanis lehet. Azt én mindig kicsire veszem, korábban 1-2 mostanában 4G-sra, de aztán a tényleges rendszert nem oda rakom. Ennek történeti oka van, régebben több rendszert használtam felváltva és az elsőn volt muszájból a Win98 amit már régóta nem használok, így az az OPrendszer, amit használok kapott egy külön partíciót. Aztán így költöztek a dolgok egyre újabb és nagyobb vinyókra...) :D

Üdv, toeri

(#14) mr_ricsi válasza tray (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem sem a vinyónak van baja.
Esetleg a proci van túl magas frekin kergetve, vagy a memória is a sulinet keretében, nemrég került bele, és nem bírja a CAS2-t.
Mindent vissza kellene venni alapra, a memóriabeállításoknál pedig valami konzervatív értékeket belőni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) klewy válasza toeri (#13) üzenetére


klewy
aktív tag

Igen én a BOOT partíciórol beszélek,a többi lehet akármekkora.

music4ever

(#16) toeri válasza klewy (#15) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Akkor OK. (''Rendszer'' nem mindig egyenlő ''Boot''.) Bocs, hogy élek. :D ON

Üdv, toeri

(#17) Den válasza toeri (#13) üzenetére


Den
veterán

Boot partíció, de ez már elméletileg nem lehetne gond. Ez a 8gb azért volt fontos, mert volt olyan bios, ami nem látta csak az első 8 gigát. Ha nagyobb vinyó volt a gépben, akkor bootoláskor ha az oprendszer hdd driverének betöltődése előtt kellett volna egy file a 8 gb fölötti területről, azt nem találta rendszer. De sztem ez a mai biosokra már nem áll.

www.simson4t.hu

(#18) toeri válasza Den (#17) üzenetére


toeri
aktív tag

Nekem ebből még nem volt gondom sose.
(NF7S sem olyan régi...)
Most a 160G meg a felettiekkel vannak a gondok. :DD

Üdv, toeri

(#19) beeboy válasza mr_ricsi (#9) üzenetére


beeboy
addikt

ez most nem tesztprogi, hanem alacsony formázó nem?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#20) Gáborka


Gáborka
tag

Eddig nem tudtam jönni, de mindent végigovastam, és válaszolok.

(#21) Gáborka válasza toeri (#11) üzenetére


Gáborka
tag

Két vinyó egy kábelen van.
Master a samsung maxtor a slave.
Eddig valóban hajtva volt, most visszavettem alapra.
A memókat viszapakolom.
A mostani maxtorom nem az, ami az aláírásban van, azóta egy 60GB van, mert el kellett cserélnem.A mostani 740Dx.
A két vinyó egy home made henger kábelen van asszem ezt is kicserélem.
Mindig ugyan az
C:windows/system32/config/system ezt hiányolta mindkét alkalommal.

(#22) Gáborka válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


Gáborka
tag

A memó nem sulinetes, és biztos ami biztos visszaveszem.
Csak ne kelljen két hét múlva megint telepíteni....

(#23) Gáborka válasza L3zl13 (#7) üzenetére


Gáborka
tag

Sajnos a hibát magamtól nem tudom előidézni, eddig is minden előjel nélkül jött.
A tesztprogit leszedem, és megizzasztom a vinyót.

(#24) Gáborka válasza toeri (#11) üzenetére


Gáborka
tag

Őszintén szólva kiváncsi voltam, lesz e valami gyorsulás.
Mivel a vinyó aida szerint ata100 és a bios is ennyinek látja, kicsit ellentmondásos volt eleve, hogy lesz e gyorsulás.
Szerintem nincs semmi változás a maxtorhox képest

(#25) nygma válasza klewy (#12) üzenetére


nygma
addikt

40-es, 80-as, 120-as vinyóim vannak önmagukban, mindegyik boot, és semmi bajuk. a 40-esnek 4 éve. szvsz nem ez a gond

(#26) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Nekem egy 80-as BarrIV-em van, és a rendszer rész 25Gb. Mint ahogy talán sejthető nem épp mai darab. Még azokból az időkből származik amikor még 3 év garit adtak ezekre a kis szépségekre. Azóta gond nélkül használom... :DDD
Szvsz a szűk keresztmetszet a gép előtt ül, csak nehogy magára vegye. :U ;]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#27) bLaCkDoGoNe válasza Gáborka (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem hiszem, hogy a vinyóddal lenne a gond, mivel ugyanezt csinálta nekem egy Quantummal a Win, hogy nem találta meg (az amúgy a vinyón csücsülő) file-t, és nem volt hajlandó bootolni. Nem tudtam még rájönni, hogy mi lehet ennek az oka...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#28) Gáborka válasza PaladiN (#26) üzenetére


Gáborka
tag

én?

(#29) maszat válasza L3zl13 (#7) üzenetére


maszat
senior tag

Pedig van!
Egy jó öreg 12 GB-os Qvantum (nemtomhogyírják) vincsi felesbe van particionálva.
a D jelű tele van hibával, a fájlok egy része nem is olvasható, míg a C-n format után is sík jó, egy darab bad sector nélkül. Lehet, hogy véletlen, de eddig ezt tapasztaltam

(#30) mr_ricsi válasza beeboy (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ez most nem tesztprogi, hanem alacsony formázó nem?''
Köszi, hogy szóltál! Csak a leírás a formázóprogié, viszont az első címről minden Samsung vinyóprogi linkje leérhető.
De akkor íme a közvetlenül az SHDIAG:
http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/shdiag.htm

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) mr_ricsi válasza Gáborka (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amikor újra telepítetted a rendszert, format után volt badszektorod a Samsungon?

A ''home made'' round kábelről kicsit bővebben???

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#32) PaladiN válasza Gáborka (#28) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Rád gondoltam.
Nem állítom hogy könnyű ügy, de nekem is volt ien jellegű problémám egy 10 Gb-os Quantummal, de újra particionáltam és lőn a csoda semmi gond nem volt vele. Sajna a jelenséget nem tudtam reprodukálni, de a megoldása ennyi volt.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#33) Gáborka válasza mr_ricsi (#31) üzenetére


Gáborka
tag

Nem volt, és előző alkalommal sem.

Home made: a kábel negyedelve ''W'' alakban behajtva, pár helyen összefogva.
Azóta már szétszedtem, hátha....

(#34) Gáborka válasza PaladiN (#32) üzenetére


Gáborka
tag

Ha legközelebb megint besz@rik majd megpróbálom ezt.

Nem nagyon vágom mit akarsz a szűk keresztmetszettel mondani.... :F

(#35) Loha válasza Gáborka (#1) üzenetére


Loha
veterán

Ugyan ez a felállás volt öcsémnél, és az volt a hibajelenség, hogy néha kattogott a vinyó és egy idő után nem bootolt be róla a WIN!
Megoldás: a Samsungot a BIOS-ban Autodetectről át kellett állítani Manual-ban LBA módra és égy már nem kattog és a WINnel sincs gond! Hihetetlen, de igaz!... :))

(#36) zsolt123


zsolt123
csendes tag

Főnök, szerintem semmi baja a vinyódnak.

''C:windowssystem32configsystem ezt hiányolta mindkét alkalommal.''

Amit keres és nem talál, az a registry egyik fájlja (amiben a HKLM egy része is van). Nézz szét a gépeden, hogy nincs-e valami registry manager rajta, esetleg vírus, elcseszett driver stb.
Hardveres hiba ritkán utazik ugyanarra a fájlra, ami ráadásul elég speciális is. A hardveres hiba ráadásul inkább elcseszi, mint eltünteti a fájlokat.
Csinálj egy defrag-ot, és nézd meg, hogy még mindig ugyanaz a file tűnik-e el.
Ha igen, az szinte biztosan nem hw hiba (a system a telepítéshez képest folyton nő, így tuti, hogy a defrag arrébb rakja).

zsolt123

(#37) bLaCkDoGoNe válasza zsolt123 (#36) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az az érdekes ebben a problémában, hogy ott van a vinyón a keresett file, és mégsem látja bootoláskor a windows! Nálam is volt már párszor ilyen sajnos... :(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#38) zsolt123


zsolt123
csendes tag

Ki kellene próbálni akkor egy F8 + utolsó működő állapot visszaállítása jellegű belépést, mert akkor máshol keresi a registry fájljait.

Egyébként ettől függetlenül sem hiszem, hogy ez hw hiba lenne.

zsolt123

(#39) Gáborka


Gáborka
tag

Letöltöttem a samsung progit, megnézem ezzel mi a helyzet.
Tegnap este újraindítottam a gépet, előtte non stop ment 2 napot az újraindulás megártott neki, és a kék képernyő, hexa hibakód párosítás fogadott.
Eszméletlen felment a pumpám. 5-6 újraindítottam, hátha de semmi.
Elkezdtem telepíteni a winxpt újból, de mostmár a régi maxtorra.20 perc gépészkedés után, amikor már nem a cd-ről índította a gépet a telepítő, hanem a frissen telepített rendszert töltötte volna első alkalommal a gép, a menüből a régit választottam és láss csodát, az előző oprendszerem, ami a kék képernyőt produkálta, visszajött, és most is azt használom.
Ezt már viszont végkép nem értem.
Az biztos, hogy mindent leírok erről a samsungról és visszaviszem, mert nekem ez már sok.Káros hatással vagyok a gépezetre. :F :F :F

(#40) .rewerse. válasza Loha (#35) üzenetére


.rewerse.
tag

hmm.. nekem a Samsungom menet közben egyszer csak elkezdett veszettül kattogni és onnantol
nem bírtam életet lehelni bele.. elveszett 120g adatom.. kicsit sírtam azután gariban cserélték..
ezekszerint lehet csak át kellet volna állítanom és akkor megmaradnak a cuccaim??? :O :O :O


[Szerkesztve]

may da Force be with ya!

(#41) .rewerse. válasza Gáborka (#39) üzenetére


.rewerse.
tag

egyébként miböl gondolod, hogy a vinyó a hibás? többen is mondták már, hogy hibás vinyó nem
produkál ilyen hibát! milyen tápod van? mekkora? nem lehet, hogy kevés a fesz és azért
baromkodik?

may da Force be with ya!

(#42) Gáborka válasza .rewerse. (#41) üzenetére


Gáborka
tag

Mindig ez a táp dolog....
Coolink AP350X van jelenleg, régebben codegen 300W.Biztos elég volt az előző is, mert nincs kazal vinyó meg atom vidkari a gépemben.
A táp jelenleg 3-4 századdal tér el a ref értékektől, szerintem ez nem lehet baj (AIDA szerint)

(#43) Gáborka válasza .rewerse. (#40) üzenetére


Gáborka
tag

Milyen korú volt a szerkezet?



[Szerkesztve]

(#44) Gáborka


Gáborka
tag

Tudja valaki esetleg, hogy Sulinetben milyen rugalmasan kezelik a garit?

(#45) drstein


drstein
tag

Nekem Win2k alatt történt egyszer ilyen, minden figyelmeztetés nélkül elszált a kedves. A SYSTEM nevu (kiterjesztés nélküli) file-t nem találta meg. A winNT/backup könyvtárból átmásoltam a azonos nevü file-t és láss csodát ujra ment a gépem. Mondjuk pár dolgot újra kellet telepíteni, de nem a vinyóm volt rossz azóta is megy rendesen ( 120Gb 7200 Maxtor)

(#46) Male válasza bLaCkDoGoNe (#37) üzenetére


Male
nagyúr

Egyszerűen elcseszi ilyenkor a win a filet, annyit kell csinálni, hogy egy chkdsk-et le kell futtatni rajta, ált valami attributumot javít ki, és már megy is minden. Nálam ez egy csomószor bejött -> a WinXP mellett fentvan egy WinMe is, amin rajta van a Winternals NTFS for W98. Ha ilyen hibaüzenet van, akkor elindítom a WinMe-t, lefuttattom az NTFS for W98-nak a chkdsk-jét, és utána már el is tud indulni a WinXP.

Aki másolgatja a hibás filet -> a System Volume Information-ben levő legfrissebb könyvtárból kell átmásolni a filet, ilyenkor jóesetben az előző napi registry kerül vissza -> gyakorlatilag mintha semmi sem történt volna úgy indul az XP (persze ehhez nem szabad kikapcsolni a System Restore funkciót).

(#47) mr_ricsi válasza Gáborka (#44) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Tudja valaki esetleg, hogy Sulinetben milyen rugalmasan kezelik a garit?''
Nagyon nem! Minden agyon van papírozva, és a bürokrácia megöli a rugalmasságot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#48) Alex91 válasza Gáborka (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam is volt vinyo gond, es aztan kiderult, hogy a memoriam ment ki :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49) Terrayon válasza Gáborka (#1) üzenetére


Terrayon
tag

Ügyes! Cukrot neki!
Nem szabad bizonytalan márkát venni.
Suligenyával lehet kifutottabbakat, de jobbakat venni.

(#50) drpele válasza Terrayon (#49) üzenetére


drpele
senior tag

a samsungnak sokan bedőltek a 3 év gari miatt (ha már ennyi van rá rossz nem lehet)...
majdnem én is, de szerencsére hallgattam a storagerewiev-ra :)

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung hdd 2 hónaposan haldoklik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.