Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung HD154ui

Hozzászólások

(#1) Asonia


Asonia
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni tőletek az alábbi témában:
Vettem egy média playert (Mustek - direkt nem vettem drágát tanácsra -) és hozzá egy 1,5 Tb-os Samsung merevlemezt.
A lejátszó a vinyó nélkül működik. A merevlemezre Total Comm-rel másoltam fel filmet, és ez után a TV-hez csatlakoztatva nem csinál semmit a lejátszó, viszont a számítógépnél rendesen működik. Ahol a lejátszót vettem, azt mondják a vinyóval van a baj. A vinyót visszavittem, ott inicializálták, vagy formattálták mit tudom én, lényeg az, hogy ott vettek fel rá filmet, megmutatták rendesen működött minden. Itthon szintén a film bemásolása után szintén nem működött a dolog, amikor a TV-hez csatlakoztattam.
Mindkét üzletben a másik termékre mondják, hogy rossz, én viszont sajnos egyáltalán nem értek hozzá.
Szerintetek mi a lehet a probléma?
Csak arra kérlek benneteket olyan nyelven írjatok, hogy egy 57 éves is megértse, jó? :-))

Előre is köszi, üdv: Asonia

(#2) kenwood3 válasza Asonia (#1) üzenetére


kenwood3
őstag

Szia!
Le tudnád írni a mediaplayer pontos típusát? Illetve azzal a kábellel kötötted a pc-re is, mint amelyikkel a mediaplayerre?

Mi az az ekezet dragasag??

(#3) Asonia válasza kenwood3 (#2) üzenetére


Asonia
csendes tag

Szia!
A lejátszó tipusa: Mustek MB 3544. A PC-hez USB-vel csatlakoztattam, a TV-hez pedig scart-tal.

(#4) kenwood3 válasza Asonia (#3) üzenetére


kenwood3
őstag

Akkor van a vinchesterhez 1 usb külső házad. Néztem a lejátszót és az érdekelne, hogy mikor rádugod a lejátszóra , akkor hallod a winchestert , hogy az üzemel? Illetve próbáltad-e beleszerelni a lejátszó belsejébe és megnézni, hogy úgy működik-e?

Mi az az ekezet dragasag??

(#5) Asonia válasza kenwood3 (#4) üzenetére


Asonia
csendes tag

A winchester a médialejátszóba van beszerelve, és amikor bedugom üzemel, lehet hallani. Amikor a TV-hez csatlakoztatom, akkor is üzemel, de néhány másodpercre megjelenik a lejátszó neve, aztán elsötétül a kép és nem csinál a továbbiakban semmit.
Amúgy köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal, sajnos nem vagyok egy könnyű eset:-))

(#6) kenwood3 válasza Asonia (#5) üzenetére


kenwood3
őstag

Akkor itt a médialejátszónak van baja, ha a kép is elmegy róla . A winchesternek szerintem semmi gondja nincs. Ahol vetted a médialejátszót jelezted, hogy gond van vele? A kezdettől fogva nem tudtad használni ?

Mi az az ekezet dragasag??

(#7) Asonia válasza kenwood3 (#6) üzenetére


Asonia
csendes tag

Igen, jeleztem. Visszavittem, ott a winchester nélkül ki is próbálták és azt mondták, hogy jó a gép.
Ahol viszont a vinyót vettem ott is azt mondták és mondják most is, hogy a lejátszóval van baj.
Csak azt nem világos számomra, hogy a számtechn. üzletben a srácok vettek fel filmet a winchesterre, betették a lejátszóba és a kis TV-jükön le is játszották a filmet. Tehát ott működött minden.
Itthon is működött, csak azután állt le, hogy én vettem át filmet. És erre mondták a srácok az üzletben amikor ismét jelentkeztem náluk, hogy a lejátszóval van a baj.
Hát a szerinted is így van, akkor holnap visszamegyek még egyszer abba a boltba, ahol a lejátszót vettem.
Nagyon köszönöm,hogy szántál rám időt és ha nem zavarlak, akkor majd tájékoztatlak a fejleményekről.

(#8) kenwood3 válasza Asonia (#7) üzenetére


kenwood3
őstag

Sajnos fogalmam sincs akkor, hogy mi lehet a baj :( . Nagyon érdekes az, hogy ha te teszel rá filmet akkor nem megy, de ha más akkor meg megy :U Próbáld meg a problémád ebbe a topikba [link] feltenni , itt hátha többet tudnak mondani .

Mi az az ekezet dragasag??

(#9) Asonia válasza kenwood3 (#8) üzenetére


Asonia
csendes tag

Jó, köszönöm a segítséget:-)))

(#10) Asonia válasza kenwood3 (#8) üzenetére


Asonia
csendes tag

Szia!
Többszöri visszavitel után, végül a szomszéd srácnak sikerült megoldania a problémát. Azt nem tudta megmondani Ő sem, hogy mi a baj, de legalább most már használható lett a kütyü. A lényeg, hogy amikor a számítógéphez csatlakoztatom és átmásolok filmet az e meghajtóra, utána az f meghajtót gyorsformázni kell. Így nem áll le a vinyó, ha a filmeket a TV-n keresztül nézem.
Azért még egyszer köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal:-)))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung HD154ui
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.