Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archivum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1501) jajistenem válasza Cindy (#1496) üzenetére


jajistenem
csendes tag

Ezt nem nagyon értem, de javíts ki ha rosszul gondolkozom. Szóval te kifizeted a cégednek a 181ezer forintot, és a cég veszi meg a készüléket és akkor vissza tudja igényelni az áfát. Namármost ha te vezeted a céget, azaz EV -ként dolgozol akkor ez ok (vagy ha családi vállalkozáson belűl meg tudod oldani), mert gyakorlatilag a háttéren te veszed meg saját magadnak. De ha alkalmazott vagy, akkor sántít a dolog, mert a cég veszi meg, akkor egyrészt mit keres nálad, másrészt mi a garancia, hogy nem veszik el tőled.. Mivel számlával veszik, leltárba kerül, amortizációval majd ki lehet írni, de az idő... Szóval nem igazán értem, hogy fizeti vissza neked a cég az áfát... Ha a második tézisem igaz rád, azt szerintem ne tedd, nagyon rosszul járhatsz...
Ez az áfa visszaigénylős dolog akkor korrekt, ha egyrészt te magad vezetsz vállalkozást ill. családtag, és természetesen a cég tevékenységi körével ez összefügg (pl. mobilbolt).
Egyébiránt érdekes a helyzet..

(#1502) Cindy válasza jajistenem (#1501) üzenetére


Cindy
csendes tag

Nem értem a kérdésed, a cég vesz a dolgozójának egy telefont, hogy mindig elérhető legyen.A dolgozó (én) kiválasztom a telefont saját ízlésem szerint ezért én fizetem ki a nettó árat a cégnek. 3 személyes a cég, ne egy óriás vállalatra gondolj,. A leírás meg 1 éven belül megtörténik. :K

(#1503) Cindy válasza pzstm (#1500) üzenetére


Cindy
csendes tag

Ha nem tudnék visszaigényelni, akkor én is az Expansys-t választanám.

(#1504) pzstm válasza Cindy (#1502) üzenetére


pzstm
titán

hmmm 1év? Le vagyok maradva...úgy rémlett netto 100ezer felett 3 év alatt írható le, de lehet az még pár évvel ezelőtt volt :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1505) Cindy válasza pzstm (#1504) üzenetére


Cindy
csendes tag

Igen, változott.

(#1506) jajistenem válasza Cindy (#1502) üzenetére


jajistenem
csendes tag

Értem, nekem pont ez nem tetszik, hogy a cég veszi és te fizeted ki... Jó mondjuk én nem is szoktam válogatni, de ha céges a telefon, akkor tessék csak kifizetni a cégnek... Én pénzt bele biztosan nem adnék, mert az a cég tulajdona marad, nem az enyém...
Vagy már erre is van korrekt megoldás? Én is nagyon le vagyok ám maradva...:) Pl. nemrég tudtam meg, hogy amit legjobban szeretek a BB-mben (repülő üzemmód), az már tök alap pár éve :)

(#1507) pzstm válasza jajistenem (#1506) üzenetére


pzstm
titán

sajnos ahol én vagyok,ott számomra abszolút nem szimpatikus szolgáltatóval vagyunk flottában, és a blekiket nyomják nagyon, ami jelenleg nekem most nem bejövős....

Többi készülék meg közel sem "akciós" áron hozzáférhető, amit szintén az alkalmazott vesz meg, viszont ebben az esetben csak az előfizetés illetve SIM kártya a cég tulajdona. (kivétel bleki esetén, de ott a legdrágább modellért is valami nevetséges 5000Ft "hozzájárulást" kell fizetni)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1508) Cindy válasza jajistenem (#1506) üzenetére


Cindy
csendes tag

Nem akarok céges + magán mobilt magammal hordani, macerás, így inkább fizetem a nettót, de olyan amilyet én szeretnék.
A cégnél több mint 10 éve dolgozom és minden mobilt így intéztünk, soha nem volt gond :)

[ Szerkesztve ]

(#1509) jajistenem válasza pzstm (#1507) üzenetére


jajistenem
csendes tag

Nekem már majdnem fél évtizede csak BB-m van, nem szoktam rá panaszkodni, stabil, teszi a dolgát.. Persze egyáltalán nem ennyire okos gépek mint az SGS2.
Lehet hogy új barátom (SGS2) ami egyelőre csak meló miatt kell, később is a zsebemben marad? :) Mindenesetre céges dolgaim egyelőre nem tervezem átvinni más felületre. Ebből sztem BB jobb. Mármint nem maga a telefon, hanem az egész rendszerük.

Storno ( más vonalon indultunk el:) )

[ Szerkesztve ]

(#1510) jajistenem válasza Cindy (#1508) üzenetére


jajistenem
csendes tag

Már értelek! Fő a bizalom;) akkor viszont nagyon szerencsés vagy...
Nem akar esetleg a céged kettő SGS2 -őt venni? :) Sajnos nekem ezt most saját zsebből kell kiperkálnom... De bízom benne, hogy hamar megtérül..

(#1511) pzstm válasza jajistenem (#1509) üzenetére


pzstm
titán

könyvelésben nem tudom sajna hogy oldják meg....de 1évig lehet a cégé a cucc, utána meg a dolgozóé akár....vagy nem tudom pontosan, mivel engem nem érint.... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1512) jajistenem válasza Cindy (#1508) üzenetére


jajistenem
csendes tag

Egyébként miért macerás annyi mobilt hordani? Nekem volt, hogy 3 telefont kellett cipelnem:) Néha kínos helyzet is volt belőle, meg volt, hogy hülyének is néztek, de melóval jár :)
Egyszer megpróbálkoztam Ebay-os kínai 2sim-es mobillal, kényelmi okokból, na de arról inkább nem nyilatkozom:)
Tuti lenne SGS2, ha tudna két sim-et kezelni... Bár nekem elsőre az is bizarrnak tűnt, hogy SIM -et ki lehet venni, SD kártyát meg nem... Vajon mit szólna a telefon hozzá, ha menet közben SIM -et cserélnék?

(#1513) czingerpeter


czingerpeter
csendes tag

Emberek, én attól félek, hogy annyira csodáljuk ezt a vasat meg annyira várjuk, hogy a végén majd egy kicsit csalódás lesz a dolog!
Nem gondoljátok?!
Én is jelenleg azon gondolkozok, hogy T-nél vegyem-e meg vagy a Media Marktban! Félek egy kicsit hogy a T-nél belenyúlnak, meg úgy általában a szolgáltatóknál! Ez a szoftver frissítést megnehezíti nem?! Vagy Őskövület vagyok?! :D

(#1514) pzstm válasza czingerpeter (#1513) üzenetére


pzstm
titán

2-3 hónapja ismerős vett SGS-t, abba semennyire nincs belenyúlva, sőt még független is :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1515) jajistenem válasza czingerpeter (#1513) üzenetére


jajistenem
csendes tag

Van rá megoldás, légy türelmes, várd ki míg előjönnek a gondjai... (ha bírod :) )

(#1516) t72killer válasza jajistenem (#1509) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A céges dolgoknál gondolom főleg mailre gondolsz, ez tudtommal +oldható Androidban (exchange kompatibilitás)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1517) Cindy válasza jajistenem (#1510) üzenetére


Cindy
csendes tag

Igen, fő a bizalom, nálunk az működik.
Sajnos nem tudok kettőt venni, másnak se tudtam segíteni. :((

(#1518) jajistenem válasza Cindy (#1517) üzenetére


jajistenem
csendes tag

Ez természetesen csak poén volt:)

t72killer:
Levelek, feljegyzések, naptár szinkronizáció, névjegyek, szerveren tárolt fájlok (BES), talán ezek a legfontosabbak..

Nagy érdeklődéssel várom az SGS2 őt, mint írtam korábban, lehet jóban leszünk:)

(#1519) t72killer válasza jajistenem (#1518) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A naptár szinkron érdekes kérdés, nem tom megy-e, kezdő vok még androidból :B

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1520) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csiszolgatják a flash-t, a galaxy S-ekre is:)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1521) Cindy válasza jajistenem (#1518) üzenetére


Cindy
csendes tag

Szerintem megfogod szeretni az SGS II-t. :)

(#1522) banpity


banpity
tag

Sziasztok :)

Asszem én is benevezek egy "ilyenre" :) Omnia HD után nem tudom milyen nagy váltás lesz de már nagyon régóta várom hogy kijöjjön a T-nél. Szerintem Június Július környékén veszek egyet hűségben.Én úgy számoltam hogy kb.45-50E lesz a befizetni való és egy évig kb. 8-9000Ft a törlesztés.Szerintem. Ha tévedek mondjátok :)Szerintem egyáltalán nem nagy.Nagyon tetszik :)

Samsung Galaxv S II LeoMar75_Revolution_Rom_v2_7_1_XXKI3

(#1523) Remus389 válasza banpity (#1522) üzenetére


Remus389
veterán

nagy váltás lesz

de sztem egy SGS1-ről is ha nem is nagy, de váltás :K

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#1524) czingerpeter


czingerpeter
csendes tag

Hát nem tudom! :S Lehet hogy jobb lenne kártyafüggetlenül megvenni!
Én úgy vagyok vele, ha már a T-nél csak T-függőben lehet kapni, az már azt jelenti, hogy belenyúltak! Azért vacilálok ezen, mert van egy Media Marktban vett 5630-as nokiám plusz a barátnőmnek pedig szintén van egy 5630-asa, de ő T-nél vette, mint ha nem is ugyan az a telefon lenne, annyival jobb és megbízhatóbb független mint a T-s! Ezért vagyok most bajban!

Na mindegy! Majd lesz ami lesz! :))

Nem tudja senki, hogy magyarul is lehet neki diktálni az sms-t?! Azaz felismeri, vagy csak az angolt meg a németet?!

Nem próbáltátok még?! Persze azokra gondoltam, akiknek már meg van! XD

(#1525) Legendd válasza czingerpeter (#1524) üzenetére


Legendd
senior tag

Ezt tényleg kipróbálhatná valaki...bár nagyon kis esélyét látom sajnos...pedig iszonyat cool dolog lenne :)

Ezekbe talán már annyira nem nyúlnak bele, mint egy Symbianba...meg, akárhogy is, azért 100e fölött már érződik a plusz 30e Ft :) a tényleges árától függ, hogy internet nélkül csak a saját előfizetésemre mennyiért lehetne megvenni teljes áron...120-130e, akkor T, hangyányival is e fölött, akkor egyértelműen független a jobb döntés...

Alea iacta est!

(#1526) czingerpeter válasza Legendd (#1525) üzenetére


czingerpeter
csendes tag

Hát igen, az nagyon jó lenne! De szerintem sem sok esély van rá!

Igazad van, csak nem nyúlnak már bele, de mi van ha mégis?!
Azért nem kis összeg a telefon és én úgy vagyok vele, ha a T-nél 130 körül lesz vagy 120, előfizuval, akkor inkább megveszem függetlenül 150-160 ért, de az legalább biztos!
Úgy vagyok vele, hogy egy ilyen komoly telefonba ne nyúljanak már bele, csak azért, hogy ne független legyen! Szoftverfrissítésnél pedig ne írja már ki, hogy forduljon a szolgáltatójához, nem?! :)

(#1527) BladePocok


BladePocok
tag

(#1528) moco22 válasza czingerpeter (#1513) üzenetére


moco22
aktív tag

van még azért más lehetőség is. szerintem az extreme digital olcsóbb a media marktnál, sőt, még hitelre is lehet venni (cetelem bank)

Samsung S22 Ultra

(#1529) kali válasza moco22 (#1528) üzenetére


kali
legenda

e-digital? emlékszel még az ott vásárolt új és független spica és galaxy s telefonokra, amiken a product code pan volt, a könyvjelzők között pedig szolgáltatós oldalak voltak elmentve alapban? :U

czingerpeter; a hazai szolgáltatók közül android esetén például a t-mobile nyúl bele legkevésbé - galaxy s és még néhány típus esetén konkrét példákat lehet mutatni! -, ellenben ha függetlent veszel, akkor nem minden szolgáltatós funkció fog működni, problémákba ütközik majd például a mobil tv!

(#1530) pzstm válasza kali (#1529) üzenetére


pzstm
titán

nah akkor lehet nem is egyedi, hogy ismerős galaxy S-e teljesen belenyúlásmentes, és még független is ráadásul? :F :Y

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1531) kali válasza pzstm (#1530) üzenetére


kali
legenda

igen, volt már rá példa szolgáltatós készülékeknél, hogy elfelejtették elvégezni rajta a szükséges módosításokat, vagy csak idő hiányában nem tették meg...

(#1532) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez aggszt engem: "The Samsung I9100 Galaxy S II comes with a GPS receiver, which got a satellite lock in under two minutes with A-GPS turned off." 2 egész perc?? remélem ez csak a legelső bekapcsolásra érvényes, az összes youtoube-os videón 10sec alatt talál jelet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1533) kali válasza t72killer (#1532) üzenetére


kali
legenda

kikapcsolt a-gps funkcióval szerintem nagyon is jónak számít(hat) a 2 perc!

(#1534) tjb007 válasza czingerpeter (#1524) üzenetére


tjb007
nagyúr

A T-Mobile sem az Androidos, sem a WP7 -es (mondjuk ebbe nem is tudna) telefonokba nem nyúl vele, a Symbian -os és egyes zárt rendszerű telefonokba viszont igen.
Mellesleg a T-Mobile ha akarna sem tudna belenyúlni a telefonokba mivel egyiket sem ők gyártják. A SIM lock kód is a gyárban kerül bele a telefonba, nem a T-Mobile munkatársai programozzák bele az országba érkezés után.
Gondolkodjunk már egy kicsit, please.

[ Szerkesztve ]

(#1535) kali válasza tjb007 (#1534) üzenetére


kali
legenda

és a szolgáltatós csc, ami független firmware esetén alapban nem adott?
általában még a multi csc is esetén is csak xeh product code alá adott támogatás, szolgáltatós tmh alá például nem!

(#1536) tjb007 válasza kali (#1535) üzenetére


tjb007
nagyúr

WP7 -nél biztosan semmiféle turi muri nincs, abba még a gyártóknak sem enged beletúrni a MS.
Android esetében, hogy egy egyes nullának van írva valahol senki sem fogja látni, az meg végképp megnyugodhat aki rühelli a T-Mobile -os csengőhangot, háttérképet, ikonokat, ilyenekkel nem fog találkozni.

(#1537) Galahed válasza t72killer (#1532) üzenetére


Galahed
senior tag

ezzel semmi gond. Ha tudsz angolul, és megértetted amit irtak, akkor teljesen jó az a 2 perc... A régi Garminom néha 5 percig keresi a műholdat, pedig az egy célgép. Bekapcsolt A-GPS-el, viszont ott jel nagyon hamar. Szvsz teljesen rendben van a dolog.

(#1538) kali válasza tjb007 (#1536) üzenetére


kali
legenda

andoid; a keretbe természetesen nem nyúl bele a szolgáltató, a csc módosítása meg nem nagy dolog, pedig már azzal is elérhető, hogy például egy plusz szolgáltatós ikon/hivatkozás jelenjen meg a menüben! én értem és tudom, hogy mire miért van szükség, bár az újabb rendszereken - bizonyos feltételek megléte esetén - már a sim kártya felismerésekor automatikusan beállítódnak a szolgáltatós hozzáférési pontok (net és mms), illetve a mostani kedvenc; a sima böngészős ikon kék origo jel lesz - valós cím és tartalom nálam nincs mögötte, mert nem szolgáltatós csc verziót használok, tehát gyakorlatilag nálam csak az ikon változott, aminek semmi jelentősége, de szolgáltatós csc esetén szolgáltatási tartalom is lenne mögötte!
és végül részlet egy t-mobile csc verzióból;
t-mobile_csc
amit kijelöltem, az csak nem szolgáltatós csengőhang akar lenni? :P
mellesleg a telenor például durvább dolgokat is művel, szóval nem vagyok én a t-mobile ellen, és nem is kötekedni akarok! ;)
ja, és még csak nem is kimondottan off itt, meglátja majd az, aki szolgáltatónál veszi meg akár a topic témáját képező telefont! :)

[ Szerkesztve ]

(#1539) tjb007 válasza kali (#1538) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én a ZTE Blade -del és az SE X8 -cal kapcsolatban tudok nyilatkozni, azokon az ég világon semmi sincs, még egy háttér sem.

[ Szerkesztve ]

(#1540) pzstm válasza tjb007 (#1539) üzenetére


pzstm
titán

SGS1-en sincs semmi :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1541) kali válasza pzstm (#1540) üzenetére


kali
legenda

amit korábban írtam és linkeltem, az galaxy s t-mobile kivitelben! :)

(#1542) t72killer válasza Galahed (#1537) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, ezekszerint mindig A-gps-el csinálják a teszeket:(( Esetleg egy QuickGPS segítene rajta...

A desire S, milestone 2, DEFY azért valamivel gyorsabban fognak holdat (2 helyett 1 perc alatt).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1543) pzstm válasza kali (#1541) üzenetére


pzstm
titán

akkor kollega valami szerencsés darabot fogott ki :U
Amúgy a böngésző origo-s ikonja változtatható? Gondolom ha máshogy nem hát rootolással! ;] :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1544) kali válasza tjb007 (#1539) üzenetére


kali
legenda

azokhoz nem találok hirtelen szolgáltatós csc verziót, de alkalomadtán majd belenézek valamelyikbe! azt nem állítom, hogy feltétlenül látható is változás, ha belenyúlnak például a csc állományba, az a lényeg, hogy szolgáltatós product code esetén szükséges a csc állomány bizonyos mértékben történő módosítása - tehát szükséges, de nem feltétlenül jelent problémát, vagy hátrányt! az például nem szabadna, hogy problémát jelentsen valaki számára, hogy egy szolgáltatós telefonnál a szolgáltató valamelyik oldala a kezdőlap, és nem a függetleneknél beállított módoztok!

pzstm; vagy esetleg nem eredeti firmware, csc...stb verzió van már rajta neki...
amúgy lehet módosítani - már akit zavar, mert nekem például tetszik!

konkrétan a témában; félek, nálam a szolgáltatótól kihozott sgs 2 sem sokáig látja majd a szolgáltatós firmware verziót... :P

[ Szerkesztve ]

(#1545) pzstm válasza kali (#1544) üzenetére


pzstm
titán

no ilyen dolgokhoz kevés vagyok még úgy érzem a témában...(root nélkül más firmware nem rakható rá elvileg nemde? vagy igen? vagy csak amit a samsung kiad?) Na lesznek itt nekem kérem szépen egész estés guglizásaim meg kérdéseim :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1546) kali válasza pzstm (#1545) üzenetére


kali
legenda

nem szükséges root, odin használatával bármilyen firmware verzió simán felhúzható!
ahogy nézem, sgs 2 alá is van már több firmware verzió is! :C

tjb007; ok, mint írtam, engem sem zavar! sőt, a szolgáltatós csengőhang megléte sem zavart - amíg volt -, az legyen a legnagyobb baja a szolgáltatós firmware verziónak!

[ Szerkesztve ]

(#1547) tjb007 válasza kali (#1544) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mint korábban írtam látható különbség nincs ("Android esetében, hogy egy egyes nullának van írva valahol senki sem fogja látni").
Akit meg esetleg az zavar, hogy a böngésző kezdőlapja az Origo azt csak sajnálni tudom.

(#1548) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kedvenc boltomban láttam előrendelhető HTC sensation-t szerződéssel, kb 3x annyiba fáj, mint az SGS2, és legkorábban júni végére érkezik a bolt szerint.

Nekem júni 20.-ára már kell egy jó+belakott telefon, úgyh marad az SGS2:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1549) pzstm válasza t72killer (#1548) üzenetére


pzstm
titán

linket tudsz adni esetleg? akár privátban is :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1550) czingerpeter


czingerpeter
csendes tag

Szóval, akkor végülis teljesen mindegy, hogy független sgs 2-t veszek, vagy T-st ugye?!
Attól nem félek, hogy lesz rajta T-s csengőhang, meg ilyen apróságok, mert biztos, hogy nem! Szerintem!
Ha olyan lesz mint a T-nél vett iPhone 3 GS-em vagy a tesóm iPhone 4-ese amit ő szintén ott vett, akkor nyugodt szívvel veszem ott én is!
Ezekbe ugyanis, ha bele is nyúltak, egy cseppet sem látszik! :))

Köszi, hogy fényt vittetek a sötét agyamba! :R

Már csak azt szeretném valahogy megtudni, hogy lehet-e neki magyarul sms-t diktálni, valamint, hogy érzékeli is-e, vagy csak külföldi nyelven?!
Ebben nem tudtok véletlenül segíteni?!
Vagy majd meglátom, ha meg lesz?! :Y

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archivum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.