Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung combo (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bumper


bumper
senior tag

Hali
Samsung sm352b combo-m van csak nem tudom, hogy milyen lemezeket lehet vele írni. Sem a gyártó oldalán, sem a hozzá adott útmutatón nincs erről info :(((

Milyen oldalon tudok utánanézni, hogy hány perces cd-ket tud pörkölni :F

(#2) bumper


bumper
senior tag

na?

(#3) L3zl13 válasza bumper (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

CD íróból talán még a Samsung sem képes olyan sz@rt gyártani ami ne írna meg rendesen majd minden fajta CD-t.
Az írható CD-k már rég nem olyan problémásak, mint a DVD-k...

Aki hülye, haljon meg!

(#4) bumper válasza L3zl13 (#3) üzenetére


bumper
senior tag

Úgy érted, hogy gond nélkül megírja a 99 perceset is?? :DD

(#5) bumper válasza bumper (#4) üzenetére


bumper
senior tag

Nem a márka érdekel :DD , hanem a méret :DD

(#6) L3zl13 válasza bumper (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Na ja, az már egy bonyolultabb kérdés.
Hivatalosan nagyon kevés író támogatja a 90/99 perces lemezeket. De ettől még sok megírja. A Samsungról én nem vagyok túl jó véleménnyel optikai meghajtók terén, szóval szerintem nem túl valószinű... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#7) bumper válasza L3zl13 (#6) üzenetére


bumper
senior tag

:F :O :F

[Szerkesztve]

(#8) L3zl13 válasza bumper (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[L]http://www.allmediaoutlet.com/allmedia/prodDetail.do?kitNbr=218&[/L]

A fenti linken a te drive-od nem szerepel, de más Samsungok igen. Láthatóan max 90-percet írnak.

Próbálj a gyártónál firmware frissítést keresni. Azoknál szokták írni, hogy mit javítottak benne. Hátha van olyan amiben pont a nagyobb méretű lemezek írását engedélyezték/javították...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) bumper válasza L3zl13 (#8) üzenetére


bumper
senior tag

Kösz találtam egy linket [L]http://www.cdfreaks.com/article/125/6[/L]

A ''Nero CD/DVD speed'' szerint 100 percig lehet overburningolni vele, gondolom ha 99 percest rakok bele szeretni fogja.

(#10) bumper


bumper
senior tag

Akkor most ünnepélyesen kijelentem, hogy megoldódott a rejtély és a cikk szerint a Samsung sm352b comboval lehet 74, 80, 90, és 99 perces cd-ket írni.
:))

(#11) [w] válasza bumper (#10) üzenetére


[w]
őstag

a cikk szerint igen, de én kíváncsi leszek a te tapasztalatodra is!
plz ne felejtsd el majd megírni! :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#12) eddie303 válasza bumper (#10) üzenetére


eddie303
őstag

Nekem a kisebb testvére van, az SM348B, az is megeszik, megevett minden CD-R-t, amit adtam neki, az újraírhatókat nem mindent szeret, pl. 10x-es Memorexemet nem ette meg.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#13) eddie303


eddie303
őstag

Ja, még annyit, hogy néha DVD olvasásnál érzékenyebb asztali cuccoknál a hibákra... :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#14) bumper válasza eddie303 (#12) üzenetére


bumper
senior tag

Újraírhatóbol eddig minden 4x-est megírt, és verbatim 24x-essel is boldogult.

(#15) Richie


Richie
csendes tag

Nekem SM-332B meghajtóm van, és a következő lenne a gondom: Akárhányszor is próbálok bin/cue imaget írni, sohasem sikerül. A Nero szerint hibátlan az írás, sőt még azt is látja hogy van adat a lemezen, (Disc Info) de pl. Total Commander már üres lemeznek látja. Öröm az ürömben, hogyha virtuális cd-ként mountolom az image-eket, akkor a Copy Disk-kel minden probléma nélkül megírja. Szóval hátrányom nem származik belőle, de azért zavar a dolog. Aki erre tud megoldást, kap egy piros pontot! :)

-R

[Szerkesztve]

(#16) szeku


szeku
tag

Samsung 352b-sm cdrw/dvdm van decembertől. 90 perces cdt írtam, meg már vagy 200 simát, egyet sem rontott... Írt dvd-re viszont nagyon kényes, sokat nem képes hibátlanul olvasni...

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#17) Tuttle


Tuttle
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy SM-332-es COMBO-m van (40/32/10/12)
Ez egyébként elég sz*r - Csak x8-as sebességgel ír biztosan, x12-esen miden huszadikat elrontja, magasabban meg nem is merek kísérletezni.(Egyszer CloneCD max sebességgel írta - persze hogy elrontotta)
A DVD olvasási sebességét meg nem is tudom hogyan mérhetik, mert csak x4-est produkált írott DVD-kel.
Amit viszont nem értek, hogy az összes samsung honlapon, csak SM-332B jelzésűt találok. Tudja-e valaki, hogy kell hogy zavarjon ez, ha firmware-t akarok frissíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung combo (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.