Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  S-ata vs. 8mb p-ata (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ödönke2


Ödönke2
csendes tag

melyiket éri megvenni 8mb-os P-atát vagy egy síma seagate s-ata-át?

(#2) engusz válasza Ödönke2 (#1) üzenetére


engusz
veterán

Milyen chipszetű alaplapod van?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Ödönke2 válasza engusz (#2) üzenetére


Ödönke2
csendes tag

nforce2

(#4) engusz válasza Ödönke2 (#3) üzenetére


engusz
veterán

Én akkor a sima PATA-s winyót választanám.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) Ödönke2 válasza engusz (#4) üzenetére


Ödönke2
csendes tag

mér?

(#6) n@p@lm válasza Ödönke2 (#1) üzenetére


n@p@lm
őstag

hella!

tudod a modell számát a seagate winyonak? nekem st3120026as, amikor vettem nem tudtam mekkora buffer van benne (a sata volt a lényeg). épp tegnap nézegettem aida-val, és örömmel konstatáltam hogy 8 mb bufi leledzik benne. amúgy 120 gb-os.
ha meg tudod nézni a modellszámot, mindenképp tedd meg!

napalm

(#7) engusz válasza Ödönke2 (#5) üzenetére


engusz
veterán

Úgy tudom, hogy az nForce2-nek még külső SATA vezérlője van. Azt mondják, hogy nem annyira jó. Sőt, hogy még a sima IDE vezérlővel is gondok vannak néha. De majd úgy is jönnek az okosok és megmondják.

SATA-s winyóból tudtommal 3 fajta létezik.
1) A legelső szériák, amik valójában IDE-sek voltak, csak gyárilag rájuk volt szerelve az IDE->SATA átalakító
2) A mostani legtöbb winyó már rendes SATA winyó 2 Mb cache-el.
3) Megjelentek a 8 Mb cache-es SATA-s winyók is.

Én most egy Maxtor DiamondMax Plus 9 SATA-ra pályázom...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) HiperG válasza engusz (#7) üzenetére


HiperG
addikt

Én nem vennék a helyedben Maxtort... én inkább Samsunot javaslok:)

(#9) engusz válasza HiperG (#8) üzenetére


engusz
veterán

Két Maxtor winyóm van. Egy régebbi 40 Gb-os és egy újabb 120 Gb-os. Mind a kettő 7200 RPM-es. Eddig egyikkel sem volt baj. Én továbbra is Maxtor-t veszek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) HiperG válasza engusz (#9) üzenetére


HiperG
addikt

Nem jó a fanatizmus... ha feljössz ICQ-re beszkennelek neked egy alaplapos vinyótesztet... :)
Samsung gyorsabb, hidegebb és csendesebb mikell még? Ah tudom a fanatizmus elhagyása... :t

(#11) engusz válasza HiperG (#10) üzenetére


engusz
veterán

Este, most rohanok el.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) Godfather


Godfather
aktív tag

Szerintem érdemes sata vinyót venni, ha belegondolsz, ritkábban cseréled, mint az alaplapot. Tehát ha most veszel egy sata vinyót, akkor az a mostani deszkával megy. Ha nem is max teljesítménnyel, de megy. Lassabb nem lesz, mint egy IDE. De ha veszel egy új alaplapot, akkor ezt a vinyó fogod használni. Szóval szerintem megéri.
Nekem is van egy seagate 160-as satás, és az alaplapon külső SiliconImage chip vezérli, de elég gyors (Gigabyte 8INXP). Pontosabban nem lassabb, mint a 40-es seagate barracuda.

[Szerkesztve]

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  S-ata vs. 8mb p-ata (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.