Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pakmara


Pakmara
őstag

Kár, hogy a legnagyobb IGP-t csak a legnagyobb (drágább) CPU kapja meg.

(#2) #57018880 válasza Pakmara (#1) üzenetére


#57018880
törölt tag

Az is mire lesz elég mire ideér? :F

(#3) Pakmara válasza #57018880 (#2) üzenetére


Pakmara
őstag

Ez is jogos sajna...

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Köhhöm... Kádár elvtárs gyengélkedik.
Egyébként örvendetes hír. :B

AMD Ryzen 8000G: Phoenix (2) für Sockel AM5 kommen Ende Januar 2024

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#5) .mf válasza #57018880 (#2) üzenetére


.mf
veterán

High-end gaminget leszámítva mire nem?
Ld. Z1 Extreme, amiben szintén ez a 12-es RDNA3 IGP van, de az egész proci 15-25W-ra visszafogva.

---

Miért nem lett volna jó 7xxxG-nek nevezni, amikor az?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) S_x96x_S válasza Pakmara (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Kár, hogy a legnagyobb IGP-t csak a legnagyobb (drágább) CPU kapja meg.

reménykedni kell ..

Később hátha lesz majd 3D-Cache -es változat is ..
Ryzen 7 8700G3D
és akkor nem csak 1 cpu -nak lesz 12 CU -ja.
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#7) hokuszpk válasza S_x96x_S (#6) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

helyesen
Ryzen 7 8800Gx3D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8) Pakmara válasza S_x96x_S (#6) üzenetére


Pakmara
őstag

De ennek így mi értelme lenne? A 3D-s procik jók játékban ez oké, de kell melléjük egy izmos dedikált kártya is. Nem gondolom, hogy a 780M mellett az lenne a limitació, hogy van-e extra cache a cpu-ra pakolva vagy sem.

Ha a 8500/8600G is megkapná a 780M-et jó áron akkor annak látnám inkább értelmét. Egy közepes (olcsóbb) cpu ami mellett van egy valamire azért használható 780M.

(#9) mpierre


mpierre
veterán

Ezt elnézve böngészésre, meg régebbi játékokra pont jó lesz. Talán még htpc-be is beválhat a legerősebb proci.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#10) sb válasza #57018880 (#2) üzenetére


sb
veterán

Valóban vicces, hogy külön ki van emelve a "pont 1 évvel később" a cikkben, mivel a mobil Phoenix hivatalosan is jó sokat csúszott idén januárhoz képest. Nemhivatalosan meg alig 1-2 hónapja elérhető kb...
Ha az volt az üzenet a sorok között, hogy január helyett novemberben tudjuk megvenni akkor átjött.

@S_x96x_S
Nyilvánvalóan direkt vannak visszafogva a CU-k, ahogy a mobil verziónál is 8-at kap a hatmagos. Viszont mivel sok esetben amúgy is a ram sávszélesség a szűk keresztmetszet, desktopon, gyorsabb rammal szerintem a 8CU is elég jól mehet.

3D cache, :legyint:
Ugyan mit érne mondjuk a gpu elé berakva amikor 32MB inf cache jóval gyorsabb kártyákon, jóval gyorsabb ram mellett is aranyat ér.

(#11) hokuszpk válasza Pakmara (#8) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az integralt gpuknak mindig a memoriasavszel volt a problemaja ; ddr5 mellett sem eri meg erosebbet beletenni, mert nemlehet "etetni". Szoval saccra az igp teljesitmenyet is erosen megdobna a bazinagy cache.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) sb válasza hokuszpk (#11) üzenetére


sb
veterán

Itt most "lefelé" érvényes inkább a kérdés inkább gpu-ban. Hiába limites a ram miatt, azért a 12 CU compute-igényesebb játékban ráver 20-30%-ot a 8 CU-ra. És most mobil/minipc-s megoldásokról beszélek, max 60-70GB/s DDR5-ök mellett.
- DDR5 oldalról ebben azért fel lehet menni 100-120GB/s-ig majd.
- 8, de főleg 4 CU-ról pedig így bőven lenne tér felfelé menni.

A cache meg egy más szint, arra írtam én is, hogy végre megérkezhetne. Anno a HBM-nél jött elő, de az drága volt és sok kellett volna belőle vramnak.
Azóta látjuk, hogy minimális mennyiség is rohadt erős cache-ként. Jóval nagyobb gpu-k és gyorsabb vram-ok mellett is. Plusz jóval több cache került már a procikba azóta mint amire szükség lenne és nincs is aranyárban. Már csak egy kérdés maradt: mikor jön ki végre a brutál APU.

(#13) S_x96x_S válasza sb (#12) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Már csak egy kérdés maradt: mikor jön ki végre a brutál APU.

azok a megfizethetetlen kategóriában vannak még:
- az Apple M2/M3 Ultra - lényegében egy brutál APU .. ( habár arm-es )
- AMD MI300X ( ez is brutál, habár nem gaming, csak CDNA 3 )
- nvidia Grace Hopper ( ~ majdnem APU/XPU , és nem gaming )

szerintem 2-3 éven belül az AMD is csinál brutál gaming APU-t
az MI300X analógiájára HBM3 + RDNA4 -el.

úgy legyen :K és olcsó legyen :K

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#14) .mf válasza Pakmara (#8) üzenetére


.mf
veterán

Ld. Z1 Extreme (12 CU) vs Z1 (4 CU) tesztek, a memória-sávszél még mindig a (nagyon) szűk keresztmetszet. Még nincs sok teszt, de ami van, az alapján hiába 67%-kal kevesebb CU, a teljesítmény "csak" átlag 29%-kal esik. Az asztalira kapható lassabb DDR5 RAMokkal (v.ö. LPDDR5X 7500 MHz), 4 vs 6 vs 8 vs 12 CU között nem fogsz olyan nagy gyorsulást látni, mint amire a CU-k száma alapján számítanál. Jobb lett volna persze, ha nem ilyen szűkmarkúak, de a 6 mag + 8CU szerintem teljesen jó választás.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) zsirfecske


zsirfecske
addikt

sokáig vártam egy Deskmini x600-at, és nem értettem miért nem érkezik már. aztán csak összeraktam, 5000G óta nem volt ryzen desktop apu, nemhogy rdna3 igpu-val. jó lesz ez, majd ha olcsósodik. de nem lesz itt már 50-ért Deskmini és 70-ért ryzen 5 apu hozzá, inkább csak 2x annyiért.

(#16) Pakmara válasza .mf (#14) üzenetére


Pakmara
őstag

Kíváncsi vagyok mit hoz majd az a verzió. Szimpik voltak minding is az APU, többször fel is merült bennem h leváltok rá, de vhogy mindíg hiányzott az említett brutál APU apalettaról.

[ Szerkesztve ]

(#17) S_x96x_S válasza zsirfecske (#15) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 5000G óta nem volt ryzen desktop apu, nemhogy rdna3 igpu-val.

Ha nem ragaszkodsz a cserélhető procihoz és az AM5 foglalathoz,
akkor mini pc-ben már most is elérhet az RDNA3 - 12 CU -val.

p. 7940HS
CPU Socket:
- FP7
- FP7r2
- FP8
Graphics Core Count: 12
Graphics Model: AMD Radeon™ 780M
Graphics Frequency: 2800 MHz
Max Memory Speed
- 4x2R DDR5-5600
- 4x2R LPDDR5x-7500

Mottó: "A verseny jó!"

(#18) zsirfecske válasza S_x96x_S (#17) üzenetére


zsirfecske
addikt

igen ezek a mai mini pc-k laptop procival nagyon jó cuccok, köszi! csak horror áron vannak egyelőre és nem tudsz nagyon mókolni sem rajtuk később.

én a deskminit pont azért szerettem, mert cserélhető asztali procis, olyan hűtéssel amit én akarok. noctua nh-l9a mellett hangtalanul járt benne 2200G, 2400G, 4650G, 4350G és végül épp 4600G, mindig ami olcsó volt és kellett :))

(#19) sb válasza S_x96x_S (#13) üzenetére


sb
veterán

Ha bekerülne a cache és mondjuk mellé dupla CU akkor azért jóval több pénzt el lehetne kérni érte.
Itt most erre gondoltam, vmi szolídabb kivitelben, csak a mostani APU-khoz (gpu) lenne brutál). Talán 40 CU-s APU szerepel valamelyik dián 2025-re ha jól emlékszem, azért a 12 és 40 CU között lenne még 1-2 lépcső amit most is meg lehetne ugrani, nem aranyáron.

[ Szerkesztve ]

(#20) Chiller


Chiller
őstag

Már 10+ éve letarolhatta volna a soktízmilliós kínai netkávézó piacot (és a többit ahol ilyesmire igény van, lowprofile VGA, barebone pc, stb) egy normális APU-val (=aktuális alsókategóriával legalább egyenértékű IGP-vel) - de még most is csak morzsánként adagolja az IGP teljesítményt. :(

NV földbe fogja hamarosan az ARM-mal döngölni az APU-jait, és azt kell mondjam, abszolút meg is érdemli. :(((

Sőt, talán már az apple is "lop" tőle piacot az M2, M3 szériával - notebook fronton biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#21) Bander78 válasza Chiller (#20) üzenetére


Bander78
tag

Mint ahogyan fentebb is írták a lassabb ramok miatt nem egyértelmű a dolog... Valamint szerintem azért sem nyomták mert a saját gyengébb videokártyáit is el akarja adni, és talán az APU-k nem is fogytak olyan nagy tételben.
Sokáig vártam erre a szériára, de feladtam, vettem egy 5600G-t, ezzel is el lehet néha lövöldözni.

(#22) Chiller válasza Bander78 (#21) üzenetére


Chiller
őstag

Ahogy megyünk vissza az időbe, a GPU chip is gyengébb, nem csak a RAM, tehát az is kevesebbet kér. Ahogy most is elég lenne egy NV4050/RADEON7400 (már ha lenne ilyen) kategóriás VGA-nak valami komolyabb kétcsatornás DDR5, úgy anno is elég lett volna a legjobb consumer ram. És akkor még a pont tízéves HBM nem is került képbe.

https://prohardver.hu/teszt/amd_kaveri_apu_teszt_review/tuning_es_a_ram_orajelenek_hatasa.html
"Végül azt is megmértük, hogy a DDR3-as rendszermemória órajele milyen hatással van a másodpercenként megjelenített képkockák számára. Könnyen leolvasható, hogy 2133 MHz-ig rendre 2 fps-t jelent egy lépcső, ami a tuningnak számító DDR3-2400-es lépcsőnél már csak 1 fps-t eredményez. Ebből, valamint az 1 GHz-es IGP-n futtatott mérésekből arra következtettünk, hogy egyelőre sokkal inkább az IGP alacsony, 720 MHz-es órajele a szűk keresztmetszet, mintsem a DDR3-2133 által biztosított, nagyjából csupán 33 GB/s-os sávszélesség."

A RAM még elbírt volna akár jóval több shadert/MHz-et is valszeg, de még ezt a "kicsit" is visszafogták.

"azért sem nyomták mert a saját gyengébb videokártyáit is el akarja adni"
Ja hát igen ez lehet, meg lehet nem is volt elég gyártókapacitás/pénz. Csak így meg "elpazarolták" ezt a lehetőséget is - megvárták szépen takaréklángon, amíg a konkurencia beérte őket.

[ Szerkesztve ]

(#23) .mf válasza Chiller (#22) üzenetére


.mf
veterán

Hol van már a Kaveri és az IGP-je... A mai CPU-k és főleg IGP-k már rég más teljesítmény-ligában játszanak.

Írtam már fentebb, nézz utána a ROG Ally Z1 Extreme és Z1 verziók összehasonlító tesztjének - az APUn kívül azonos hw-sw, egyik 8 mag 12 CU, másik 6 mag, mindössze 4 CU és tetejébe még az órajel is alacsonyabb, 2700 helyett 2500. Hiába 67%-kal kevesebb CU plusz 7%-kal alacsonyabb órajel, a játékok alatt a teljesítmény csak 29%-kal csökkent. Egyértelműen a sávszél a kevés.

Az Apple az M-chipekben extra memória-csatornákkal növelte a sávszélt; a RAM pedig az APU/SOC mellé van tokozva - ezzel pedig ugrik a bővíthetőség.
Igen, a HBM is megoldaná a sávszél kérdését, viszont drága és szintén ugrik a bővíthetőség.
A bővíthetőséget úgy lehetne még megtartani, ha extra cache kerül a proci mellé - vagy fölé 3D V-cache formájában, ami sajnos drága és bonyolult, vagy a lapkára mint a Radeon Infinity cache, csak az is drága mivel az SRAM kapacitásához képest terebélyes, vagy pedig L4-szerű eDRAM, ahogy az Intel is tette pár évvel ezelőtt, csak azzal ellentétben pár GB mérettel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) #57018880


#57018880
törölt tag

Érdemes egyáltalán hasonlítani a régi AMD APU-hoz? Azok jó alternatívát képviseltek a piacon, most nézegetve a R7000 szériát, és az AM5 alaplapokat.. biztos, hogy ha arra még rámegy egy +20 000-30 000, úgy is érdekes lesz majd?

Szerk: a jó féle DDR5 felárat el is felejtettem írni.

[ Szerkesztve ]

(#25) sb válasza #57018880 (#24) üzenetére


sb
veterán

De most mihez nézed? Egy sima cpu-hoz is ugyanazt a drága lapot és ramot kell megvenni. A dvga az egyetlen extra aminek az árát szembe lehet állítani egy APU felárával, ott meg bőven van tér. Főleg, ha jönne egy cache-es példány erősebb gpu-val.

Jellemzően egyébként az APU-k még olcsóbbak is voltak eddig mint a normál cpu-k.

(#26) Chiller válasza .mf (#23) üzenetére


Chiller
őstag

Példának írtam a 10 évvel ezelőtti APU-t, már az is "vissza volt fogva".
Nyilván nem összehasonlítani a jelenlegi generációval... :B

A ROG ally szerintem elég rossz példa, mert a fogyasztás limit fojtja le az erősebb APU-t is... ráadásul a +2 core is elvesz az IGP keretéből. Hiába van jóval erősebb cucc, ha annak is csak 25W-ból kell gazdálkodni összesen :(

Itt amúgy is elég rossz értékeket látok pld:

[ Szerkesztve ]

(#27) hokuszpk válasza Chiller (#26) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"a tuningnak számító DDR3-2400-es lépcsőnél "

vagyis kb. oda lottek be, amit még a szabvány ram még simán elvisz.
azt is figyelembe kell ám venni, hogy a ram savszelen osztozik a cpu es a gpu ; ha tulspilazod a gpu -t, romolhat a cpu teljesitmenye ; marpedig aki aput vesz, azoknak többnyire a cpu teljesitmeny szamit.
Csak kene az a bazi cache az apuknak.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#28) #57018880 válasza sb (#25) üzenetére


#57018880
törölt tag

Régen volt i3 és hozzá olcsó GeForce amihez lehetett viszonyítani, friss olcsó GeForce mobilban van csak (4050 M). Intel Arc talán lesz majd egyszer, de az se annyira olcsó.

Most nem nagyon tudom mihez nézni, ha csak a fenti képen látható nem túl vonzó opciókhoz.

Árukeresőn csak A380-at ( +2GB VRAM) látok a hivatalos ár alatt, az RX 6400 pl eléggé drága most.

[ Szerkesztve ]

(#29) Chiller válasza hokuszpk (#27) üzenetére


Chiller
őstag

"marpedig aki aput vesz, azoknak többnyire a cpu teljesitmeny szamit."

hogy a mi? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#30) Bander78 válasza Chiller (#22) üzenetére


Bander78
tag

Amikor vettem a mostani gépet kicsit izzadtam, hogy 5600G vagy 5700G legyen. A +2 magra nem volt szükségem, a YT-os tesztek alapján játékban alig volt különbség a két proci között, hiába erősebb az 5700-es igp-je. A gyors ram számított inkább. Maradtam az 5600G-nél, 50k-ért szerintem egész jó vétel volt.
"megvárták szépen takaréklángon, amíg a konkurencia beérte őket" - Azért ha erős igp-t akar az ember desktopon az intel még mindig nem pálya. (Egyébként nem ártana, ha az intel is adna ki erős igp-s asztali procikat, és nem mindig az amd-re kellene várni. Jók ezek az APU-k, csak túl nagy csúszással dobják piacra.)

[ Szerkesztve ]

(#31) hokuszpk válasza Chiller (#29) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

aput nem jatszani vesznek a nepek, meg nem opencl -t igenylo feladatokat futtatni, ilyesmi. sokan a koltseghatekonysag miatt, van benne valami ami ad kepet, az mar eleg.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32) Pakmara válasza hokuszpk (#31) üzenetére


Pakmara
őstag

Sztem arra elég egy bármilyen non-F CPU is. legyen Intel vagy AMD. Én költséghatékony gamere +napi pc használat vennék ha vennék.

(#33) Bander78 válasza hokuszpk (#31) üzenetére


Bander78
tag

Dehogynem. Megtehetném, de eszem ágában sincs videokártyát venni, ami gyorsabban értéktelenedik mint pl. egy autó, meg állandóan ott zörög a gépben (és még egy dolog ami elromolhat). Egy erősebb igp hetente 1-2 óra levezető lövöldözésre tök jó, cad-es munkára is bőségesen elegendő.

(#34) Bander78 válasza Pakmara (#32) üzenetére


Bander78
tag

+1

(#35) Chiller válasza hokuszpk (#31) üzenetére


Chiller
őstag

Itt most nem csak a kép a lényeg, arra egy bármilyen ezeréves gagyi intel IGP is elég lenne akár DDR2-vel. Akinek a CPU teljesítmény a lényeg, az talál bármit 2magtól 64-ig. 50 dollártól a csillagos égig. A piac ezen része teljesen jól le van fedve, ilyen-olyan (de képet adó) mellékelt IGP-vel.

Olyan APU-król beszélünk, ami belépőszintű játékot, videózást, valamire való VGA-t igénylő programokat (pld videovágás, CAD, stb) tud futtatni. Lásd ROG Ally, Ryzen 7940 HS, stb.

[ Szerkesztve ]

(#36) hokuszpk válasza Chiller (#35) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na az "olyan apu" -hoz kellene a bazinagy cache.
azzal nemlenne akkora gond, hogy osztozni kell a savszelessegen.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37) karky


karky
csendes tag

Én napi használathoz és némi videóvágáshoz akartam építeni PC-t.
Sok-sok utánajárással kiderült, hogy videovágó szoftverenként eltérő, hogy mi kell hozzá.
Sőt, a videó kódolásán múlik a legtöbb (felbontás, fps, bitráta, chroma sampling, cicafarka).
Aztán kiderült, hogy 4K 50fps 8 bit, 4:2:0-ig jó az AMD APU is.
Jaigen attól is függ mennyi hókuszpókuszt teszel a videóra.
Az Intel igp viszont jó gyorsít bonyolultabb kódolásokat, ahol az amd apu elhasal.

Aztán rájöttem, hogy jó lesz nekem egyelőre ez a régi használt laptop :D7100u...

(#38) sb válasza #57018880 (#28) üzenetére


sb
veterán

Pontosan. Nem nagyon van, ezek is 150-ért elég durva felárat jelentenének egy APU árát tekintve. Gyk. duplázható lenne a mostani áruk. :)

És igazából ezek a "belépő" kártyák is vagy új cuccok, vagy tök régiek. Már lassan 10+ éve nincs normális belépő szint, csak csillagegyüttálláskor. Valahol a Radeon 2/3xx vonalon kezdődött a sokéves átnevezgetés, aztán meg ki is koptak 1-1 kiviteltől eltekintve a kisebb gpu-k.

Anno volt Llano-m, azokról még váltottam én is így, ahogy írod, talán 7750, 1050Ti. Volt még 750Ti az nv-től. Ezeken kívül értelmes alsópolcos gpu szinte nem is volt ami olcsó, jó, nem ezeréves feature listával rendelkezik, stb...

@karky
Nem tudom ez mikori infó de ez is változik. Szinte tuti, hogy nem csak 8 bitet tudnak most az AMD-k. Ettől függetlenül pl. képminőségbeli különbségek is vannak a hw gyorsított kódolásnál a gyártók között. Ami szintén változik generációnként.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dragon3000 válasza Bander78 (#33) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mi zörög a gépben? Manapság már alig találni olyan vga-t, ami ne kapcsolná le a hűtést bizonyos hőmérséklet alatt, illetve a belépő kártyák is erősebbek, mint egy apu, amikhez választva egy olcsó cpu-t, akár hasonló áron be lehet szerezni. Az apu mellett inkább érv a kisebb fogyasztás, illetve kisebb helyen elfér, mert elég egy kisebb ház is, amibe külön kártyának hely sincs.

(#40) karky


karky
csendes tag

Még az is felmerülhet szempontként, hogy a vga elhasznál 16x PCI-e lanet, az APU pedig nem, bár javítsatok ki, ha tévedek, vagy lényegtelen...

(#41) Bander78 válasza Dragon3000 (#39) üzenetére


Bander78
tag

Aki keveset játszik, annak már felesleges videokártyát venni.

(#42) Dragon3000 válasza Bander78 (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért lenne? Attól, hogy valaki keveset játszik még nem biztos, hogy lowon szeretné az aktuális játékot játszani. Használtan most 39e-ért van egy 5600g, kevesebbért vettem 1060 6GB + ryzen 5 2600 cpu-t a gyerek gépébe és kétszer erősebb a vga, mint amit az apu tud. Ezért írtam, hogy max fogyasztás és méretben lehet jobb az apu játék esetében.

[ Szerkesztve ]

(#43) Pakmara válasza Dragon3000 (#42) üzenetére


Pakmara
őstag

Szvsz pont ez a baj. Hogy ilyen összehasonlításban gyenge az APU.

(#44) Bander78 válasza Dragon3000 (#42) üzenetére


Bander78
tag

Sőt, ha lopom a hardvert még olcsóbb. A 1060-as lekapcsolja a ventit kis terhelésnél? Win11 megy? Valamint bízzunk benne, hogy a garancia nélkül vett cucc nem kotlik meg túl korán.

(#45) Bander78 válasza Pakmara (#43) üzenetére


Bander78
tag

Aki így vesz gépet az egyértelműen a játék miatt veszi. Használt hardver nagyobb eséllyel korábban is halálozik el. Kinek mi a fontos.

(#46) Dragon3000 válasza Bander78 (#44) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ennek mi köze ehhez, mindkét variáció esetében használt piacon lévő árakról volt szó. Igen lekapcsolja a hűtést, win11 miért ne menne? Mindkét alkatrészt ismerőstől vettem, akiknek én raktam még össze a gépet és használt piaci áron vettem meg az alkatrészeket.

(#47) Dragon3000 válasza Bander78 (#45) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért halálozna el valami azért előbb, mert használt? Az új termék is meghalhat holnap és a használt is el mehet 10+ évig hiba nélkül.

(#48) hokuszpk válasza Dragon3000 (#47) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát ja, a digitális cuccok azok digitálisak ; vagy mennek, vagy nem. ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#49) Bander78 válasza Dragon3000 (#46) üzenetére


Bander78
tag

Ha munkára is használt gépről van szó akkor a stabilitás, garancia kb. mindennél fontosabb, erre nem veszek használt cuccot. (+ Nekem csak olyan ismerőseim vannak, akiktől nem vennék semmit :D) Új gép esetében az APU olcsóbb.
(OK, a win11 valóban támogatott)

(#50) Bander78 válasza Dragon3000 (#47) üzenetére


Bander78
tag

Azért ezeket nem örök életre tervezik, minél régebbi annál nagyobb az esély a meghibásodásra. És ez mindig akkor üt be amikor nem kéne. (Kedvencem amikor elkezd zörögni a venti a tápban, a tököm tele van amikor ilyeneket kell szétszedni és cserélgetni - nyilván garin túl.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.