Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

üsse kő

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#2) Meridian


Meridian
senior tag

Gondolom amúgy is jó drága lett volna.. viszont ha korlátozott mennyiségben gyártják annak mi értelme a tömegesen gyártott mellett?

(#3) Pikari


Pikari
őstag

Lehetségesnek tartom, hogy a selejtes modulokat - ahol a chipeket nem érné meg újraforrasztgatni - fogják majd életrekelteni és értékesíteni majd később, ha a memóriachipek ára annyira olcsó lesz, hogy jobban megéri rajta hagyni, mint leforrasztani. Most még bizonyára nem így van, csak egyfajta tesztgyártás gyanánt felkészülnek ezekkel a furcsa méretekkel, hogy minden rendben legyen majd élesben. Hogy miért limitált példányszámban? Gondolom felforrasztás előtt tesztelik a modulokat, tehát a legtöbb selejt úgy kijön, ezért kevés olyan modul lesz, ami csak a teljes legyártás után mutatkozik majd selejtesnek. Ez megmagyarázza, hogy miért lesz limitált a példányszám.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#4) Geri Bátyó válasza Pikari (#3) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem a memóriamoduloknál nem úgy megy, mint a prociknál, hogy letiltok 1-2 magot és úgy is jó. A modulok is olyanok, mint a VGA: ha kevesebb a chip, kisebb a sávszélesség. Ide spéci chipeket csináltak és azért limitált szerintem, mert nem tudják, hogy lesz-e kereslet rá.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) Pikari válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


Pikari
őstag

Nem feltétlenül lesz kevesebb a sávszélesség, elektronikailag lehetséges, hogy a modulok kettesével egymásra vannak muxolva, ez már régebben is így volt, pl 256 bites videókártyák 8 db memóriamodullal, VS 256 bites videókártyák 16 db memóriamodullal (radeon 9800pro 128 vs 256 megás változat, vagy Quadro kártyák).

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#6) Reggie0 válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

De, pont ugy mukodik. Ha kitiltasz 1-2 blokkot, akkor annyival kevesebb memo lesz.

(#7) icp1970


icp1970
senior tag

"ugyanis a kereskedőpartnerek csak kivételes esetekben kaphatnak az újdonságokból. " Ja lesz az még máshogy is. Nem hiszem hogy annyira kapósak lesznek.

(#8) waterman_


waterman_
aktív tag

Tehát az összes örömködés, hogy majd így olcsóbb lesz memóriát rakni a gépbe azonnal le is megy a klotyón, mert a ritkaság státusz miatt jó drága lesz.
Meg ugye egy darab modul 24 gigás, azaz ha párban hajtom hogy sebessíg is legyen, akkor már rögtön 48 gigányi 'drága' ramot kell a gépbe rakni. Akinek meg nem elég 2*16 giga az meg ne sírjon ha 2*32-őt kell venni.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#9) icp1970 válasza waterman_ (#8) üzenetére


icp1970
senior tag

:K

(#10) Geri Bátyó válasza Pikari (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

+ Reggie0

Látom, nem értitek, hogy mire gondolok. A 8, vagy 16 chip egy modulon pont úgy fog működni a 64 bites csatornán, de ha ebből 6 vagy 12 lesz, az már nem.
Azért mondtam példának a VGA-t mert ott a 128, vagy 256 bites csatornán lehet 8, vagy 16 GB ram, de a 6, vagy 12 az 192 bitesen és ez a chipek száma miatt van. Nem lehet máshogy megcímezni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) Pikari válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


Pikari
őstag

Én értem, hogy mire gondolsz, csak téves a következtetésed. A ddr5 2 db 32 bites memóriarendszeren csatlakozik a procihoz (chipsethez). A ddr4, 3, 2, 1, SD ram pedig 1 db 64 bites memóriasínen csatlakozott.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12) Reggie0 válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

De miert lenne kevesebb chip?

(#13) Geri Bátyó válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A kevesebb chipet Pikari vetette fel. Azért írtam, hogy szerintem, ha ez így működne, valaki már rég megcsinálta volna.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Pikari válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


Pikari
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#15) Reggie0 válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

En nem latom, hogy o vetette volna fel, hanem egyedulikent te a #4-ben.

(#16) Geri Bátyó válasza Reggie0 (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Elolvastad a #3-ast is, amire válaszoltam?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.