Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Rise of nations

Hozzászólások

(#1) joola


joola
aktív tag

Szeretném tudni mi a véleményetek a legújabb Miscrofos játékról. Nekem nagyon bejött. Igaz végigvittem az összes AOE-t meg az Age Of Mithologyt is, de eddig ez a legjobb. Féltem hogy 1 cd az egész és gagyi lesz, de szerintem a grafika is jó, és a játékélmény nagyon szuper. Már nyomtuk hálóban is, és alig birtuk abbahagyni.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#2) joola


joola
aktív tag

Persze kritikák is jöhetnek (mármint rosszak-ha van ilyen :U) . Szerintem megérdemelné ez a játék hogy foglalkozzunk vele.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#3) rog válasza joola (#2) üzenetére


rog
addikt

ketszer regisztraltal?

(#4) joola válasza rog (#3) üzenetére


joola
aktív tag

nem tudom. miért?

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#5) tkesy válasza joola (#1) üzenetére


tkesy
őstag

200 egységes limithatár :( :( :(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6) rog válasza joola (#4) üzenetére


rog
addikt

a pcklinika topicban van egy klncomp nevu user.

(#7) joola válasza tkesy (#5) üzenetére


joola
aktív tag

Bantukkal több. +100 % population limit. De ez neked miért kevés?

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#8) joola válasza rog (#6) üzenetére


joola
aktív tag

Az nem én vagyok, hanem a cégünktől egy másik srác.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#9) joola válasza rog (#6) üzenetére


joola
aktív tag

a témával kapcsolatban valami? :U

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#10) rog válasza joola (#9) üzenetére


rog
addikt

ja megtalaltam. o a logisztika meg a markaeting
te meg a network operator :)

jo jatek. jo otelt a riziko stilusu conquer the world .

(#11) joola válasza rog (#10) üzenetére


joola
aktív tag

szerintem is ez a legjobb benne. okosan kell lépegetni ahhoz, hogy ne szivasson be a gép. és nem elég mindig lerohanni az ellenséget hanem be kell magad rendesen biztositani, meg több oldalról betámadni. sokat fejlesztettek az AI-n.
Üdv: A network operator :D

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#12) Szeke válasza joola (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Én is játszottam vele, igaz csak multiban, de jó volt. Csak utálom amikor a gép tankokkal jön a huszárjaim ellen :DDD

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#13) joola válasza Szeke (#12) üzenetére


joola
aktív tag

lehet benne egy két morbid dolgot csinálni.
ijász vs. lopakodó :DD

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#14) joola


joola
aktív tag

szerintetek melyik néppel éri meg a legjobban lenni? ki mivel szokott lenni. Lehet hogy hülyének néztek, de én nagyon beleszerettem ebbe a játékba!

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#15) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Szerintem jó.
Én most a németekkek jétszok a campaign-ben.

(#16) Szőrös  válasza Dávidxxx (#15) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hehe én is a németekkel kezdtem el a campaign-t. :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#17) launcser


launcser
senior tag

jó a ron, csak szokásos ms bugok
lassu mint a dömper, a kapható legjobb proci se lenne elég hogy ne menjen 25 frame alá néhány esetben
meg nem tudom beállitani az összes felbontást, erről már csináltam régebben topicot de senki se tudott rá válaszolni
amugy multiplayerben nagyon király, aokhoz képest vannak benne uj cuccok
meg aránylag egész gyors is

tütüü

(#18) Szőrös  válasza launcser (#17) üzenetére


Szőrös 
veterán

Felbontást nem lehet állítani , fixen 1024*768 . De mér lenne lassú ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#19) joola


joola
aktív tag

nekem csak az 1024*768*16 meg az 1024*768*32 - es felbontást engedi, pedig birná a monitor is meg a videokari is. Meg néha csinál olyat hogy megváltoztatja a felbontást, vagyis felnagyobbitja a képet, miközben nem változtatok semmit.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#20) joola


joola
aktív tag

Amugy én a franciákkal nyomom most, és 6.-7. kor körül már elég nehéz. néha majdnem kevés a 90 perc. Az AI-ról mi a véleményetek? milyen fokozaton nyomjátok?

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#21) Szőrös  válasza joola (#19) üzenetére


Szőrös 
veterán

''Meg néha csinál olyat hogy megváltoztatja a felbontást, vagyis felnagyobbitja a képet, miközben nem változtatok semmit.'' ez zoomolás , nem felbontásválltás , egérgörgövel lehet csiállni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#22) joola válasza Szőrös  (#21) üzenetére


joola
aktív tag

csak megnéztem hogy figyeltek e! :U

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#23) launcser


launcser
senior tag

jaja, görgővel lehet zummolni
de akkor is
nekem otthon win98 alatt van 1600*1200 is
alapból xp alatt 1024 volt csak, 1.01 peccsel volt már 1280 is :)
nagyobb csatáknál 1280-ban elég huzós már.. 5 fps is volt már, hát az már szinte élvezhetetlen
15 fps elég egy stratégiának, de 20-25 azért nem árt

tütüü

(#24) rog válasza launcser (#23) üzenetére


rog
addikt

nekem nincs sebesseggond. 1280-ban xp-alatt patch nelkul.

(#25) joola válasza rog (#24) üzenetére


joola
aktív tag

nekem sincs sebességgel gond. 40 alá még talán nem is láttam menni. lehet hogy drivertől is függ nem? ja meg hogy milyen videokari van

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#26) launcser válasza rog (#24) üzenetére


launcser
senior tag

próbáltátok már 8an, fejenként átlag 200 egységgel?
az 1600 egység
negativ rekord 5 fps
bár ez akkor volt amikor gépeket gyaktunk
egymás ellen talán jobb, nem kell MI-t számolni :)
meg ugye általában ezek a leglassabb géphez méri vagy ilyent hallottam
de ha egyedül nyomtam gép ellen, akkor is ez volt, pedig az 500 egységnél nem több..
ugyanez volt konkverorsszal is, MS játék

tütüü

(#27) LordX


LordX
veterán

Láttátok már a Credits-et ebben a játékban? Ha nem, nézzétek meg, egyszerűen kihagyhatatlan! Az a ''zene'' ami alatta megy, az a lényeg :))

(#28) #54715584


#54715584
törölt tag

csak a szokásos probléma :)
ez a rencerkövetelmény:

Microsoft® Windows® 98/Me/XP/2000
PC with 500 MHz equivalent or higher processor
128 MB of system RAM
800 MB available hard disk space
8x speed or faster CD-ROM drive
16 MB video card required
Sound card, speakers or headphones required for audio
Microsoft Mouse or compatible pointing device
56 Kbps modem or LAN for online/multiplayer

nekem ennél viszonylag sokkal jobb gépem van, igaz, a videokari sem mai csirke...
az nem lenne gond, hogy 1024*768*32ben fut a játék, de nagyon lassú, ráadásul hangom sincs alatta...
igaz, hang az xvides videok alatt sincs, mióta sp2-t feltettem, de nem hiszem, hogy összefüggene a 2...
mi lehet a baj? vmi tipp?

jaaah, és a barátom nootebookján simán megy a játék, pedig az ''csak'' 1.2es gép 128 ddrrel és 32 megás atival...

[Szerkesztve]

(#29) Robaj


Robaj
addikt

Kár, hogy nem lehet 800x600-ban jáccani, mivel a moncsim 60hz-ben megy 1024x768-on!:O

(#30) #54715584 válasza Robaj (#29) üzenetére


#54715584
törölt tag

sajna nekem is annyin fut, de ez nem probléma, legalábbis nálam :) nekem még így is szemetgyönyörködtető :)

(#31) Robaj válasza #54715584 (#30) üzenetére


Robaj
addikt

Igaz, bár jobb lenne 800x600-on!
Német rulz!

(#32) #54715584


#54715584
törölt tag

jaah, jobb lenne :)
igaz, én azzal nem vagyok kibékülve - ha jól emléxem -, hogy itt is csak 200 fő a max létszám... :((( vagyis fő/db :D

(#33) Robaj válasza #54715584 (#32) üzenetére


Robaj
addikt

Még az aoe2 is beszaggat 4*200 emberrel...:DD

(#35) #54715584 válasza Robaj (#33) üzenetére


#54715584
törölt tag

ehhh, ne viccejjé mán :D nálam az tökéletesen fut annyival :D

(#36) Robaj válasza #54715584 (#35) üzenetére


Robaj
addikt

Lan party-n mi próbátuk.:D
Nem semmi volt az a szaggatás, pedig voltak 2500+ és 2400+-os gépek, rademo 9600xt, 9800pro is...:P

(#37) #54715584


#54715584
törölt tag

nincs hangom alatta... ez miért lehet? amikor elindítom a játékot és mikor kilépek belőle, akkor eg halk pattanás hallatszik...a dxdiag szerint nincs gond, zene, film, stb. is normálisan megy... ezt nem értem... :((( vki?

(#38) #54715584


#54715584
törölt tag

egyelőre doksiban kutattam, aszongya, hogy nem preferálja az integrált hangeszközöket... nesze neked játékélmény... :(
nincs vmi progi vagy bármi, amivel ezt ki lehetne küszöbölni?

(#39) Allien válasza Robaj (#29) üzenetére


Allien
veterán

Keress rá a 60Hz-s problemára. Nvidia kártyánál egy pipát kell berakni valahova, az Atinál kicsit macerássabb, de már leírtam kb 5 topicban.:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#40) #54715584 válasza Allien (#39) üzenetére


#54715584
törölt tag

huuu, ezt vmikor én is babráltam, de csak annyit értem el vele, hogy kikapcsolt a monitor... én erőszakoskodnék a monitorral, de nem hagyja magát :D

(#41) Allien válasza #54715584 (#40) üzenetére


Allien
veterán

? Moncsi ? Nehogymá ne bírja a magasabb frekit, persze, nem 1600X1400-n 150Hz, de egy átlagos monitor 1024x700-on 85 Hz-t vinnie kellene. Ha nem, akkor sűrgőssen menj szemészhez, mert csere szükséges!:B Már, új szem, mert nekem pl. 60Hz-nél kifolyik!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#42) #54715584 válasza Allien (#41) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem is folyik már :) lg 500e moncsim van...xar...1024*768ban csak 60at tud, 800*600ban már jó a 85 is... de efölött... :(((

(#43) #54715584


#54715584
törölt tag

Sound Blaster Live! kártyával műxik a játék?
Mert az integráltat nem szereti.... nincsen hang... viszont a dokumentumban azt írja, hogy sb-vel is lehetnek gondok...
Vki játszotta ilyennel?

(#44) Allien válasza #54715584 (#43) üzenetére


Allien
veterán

Hát, nekem azzal ment éppenséggel, és nem vettem észre problémát.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45) #54715584 válasza Allien (#44) üzenetére


#54715584
törölt tag

:C
de joooooooooooo :)
mer' nekem integrált hanggal nem megy, és benne is van a readme-be, hogy nem szeresse azokat, viszont haveromnak meg laptopja van, és azon minden gond nélkül jácca a hangokat...
de azt is olvastam, hogy a live-ekkel is lehet baj :)
de ha nincsen baj, és műxik, akkor olyat veszek :)
egyébként jó kártya?

(#46) TrollBalint válasza #54715584 (#45) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem is olyan kártyám van, viszont nálam nem volt hang, csak zene (ez nem egy játékban előfordult!) De mondjuk ez a driver miatt van, mert a régi (eredeti) driverrel ment simán xp alatt.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#47) #54715584 válasza TrollBalint (#46) üzenetére


#54715584
törölt tag

a doksi is azt tanácsolja, hogy minél újabb drivert használjunk... de egyébként jól műxik?

(#48) TrollBalint válasza #54715584 (#47) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az eredeti driver alatt a hivatalos drivert értettem, nekem a kx driverrel voltak gondjaim, de az nem is játékre való. Egyébként nem volt semmi gond :)
Mondjuk a hivatalos driverből annyira nem könnyü feltenni a legújabbat, mert nekem nem találta meg a hangkártyámat :((

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#49) Notes


Notes
senior tag

Egész jó ez a játék, bár én inkább a körökre osztott startégiát szeretem. (Tényleg abból kit tud valami igazán jót? Mondjuk olyat ami legalább megközelíti a Panzer General 2-t)

Bár megmondom őszintén elsőre kicsit nehéznek találtam. A második legkönyebb fokozaton nyomulok. Így most szépen haladok a kis germánjaimmal, gyakorlatilag Európa, meg Észak Amerika már az enyém.
Úgy vettem észre, hogy a legfontosabb dolog, hogy ki lép előbb Age-et. Ha pl. sikerül a többiek előtt gyorsan megcsinálni a Gunpowder Age-et akkor nyert ügyem van. Általában kevés várost csinálok (max 3-at), azokat jól feltápolom aztán gyalogsággal és ágyúkkal letarolom a pályát.

Aki nagy RTS guru mondhatna pár tuti tippet, hogy nehezebb fokozaton is értelme legyen nyomulni. Köszi! Jó játékot mindenkinek!

Romanes eunt domus!

(#50) #54715584 válasza Notes (#49) üzenetére


#54715584
törölt tag

én is ezt csinálom :) hamar meg lehet erősödni, de oda kell figyelni a csodákra is :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Rise of nations
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.