Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  RIFT

Hozzászólások

(#1) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Üdv

A topic azért indul, hogy egy rövidesen startoló MMORPG, a Rift iránt érdeklődők számára lehetőséget adjon a PH! fórumán egyhelyre tömörülni. Nézzük a kötelező köröket, sorban.

A Rift egy havidíjas, fantasy világban játszódó MMORPG. Sok piacon lévő MMO-val ellentétben nem távol-keleti fejlesztők munkája, ami üdvözlendő (később érvelek is CSILLAG). A fejlesztő a Trion Worlds, asszem jenkik. A játék hivatalos honlapja emitten:

[itten he]

Február 15-21.-ig tart az utolsó open beta. Linkelném ahol tudsz regelni a bétára, de a fentebb mutatott főoldalon elég nagy betűkkel ki van írva.

Nézzük röviden miért is jó ez a cucc. A játék nagyobbrészt lopás, nem is egy helyről. Olyan, mintha minden egyes eddigi MMO-ból kivették volna azt, ami jó volt és működött, és azt összegyúrták volna. Egy részén nem átallottak fejleszteni is, a végeredmény pedig biztató.
Van 2 ellenséges fraction, ezen belül oldalanként 3 faj. A választható classok száma négy (rogue, mage, warrior, cleric), ami baromi kevésnek tűnik, és itt jön a legnagyobb csavar: minden class 7 db talentfával rendelkezik, amiből hármat kell választani. Nincs megkötés, ez nagyjából olyan, mintha WoW-ban lenne egy hunter-rogue-fury warrior kombinációd. Azt, hogy mit mivel kombinálsz, teljesen rajtad áll, ezért igen sok variáció hozható létre. Nyilván szkeptikus az ember, merthogy ennyi variációnak a nagyrésze nyilván használhatatlan. A béták alapján azonban ez nincs így, sőtmitöbb, a balance is rendben lévőnek tűnt. Sehol sem volt kiemelkedően brutáljó, vagy nagyon alulteljesítő összeállítás.

Classok itten:
[itten he]

Eddig az érdekesség, mert innentől csak azt tudnám sorolni, hogy a többi játékelem mihez hasonlít. A kezelőfelület megtévesztésig WoW. Itt viszont alapból be van építve az, ami a WoWban csak addonokkal volt elérhető: hogy szabadon lehet rakosgatni a user interface elemeit, egészen az utolsó csavarig (megint az a fíling, hogy "összeszedtünk minden jó megoldást és összegyúrtuk").
A grafika viszont NEM hasonlít a WoW-ra, rendes shaderes, csilivili engine, ahogy ez 2011-ben elvárható: szép.
A szintezés (lvl50 a max), questelés, instázás (egy party 5 fős), ahogy eddig megszokhattuk. Grindelésnek lvl30ig nem találtuk nyomát, a questek kellő számban voltak, a fejlődés nem vontatott. A beépített questhelper és a térkép viszont az eddigi legjobb, amit láttam. Ha partyban questelsz, nincs XP bünti, ha "ölj meg 20 farkast", akkor amit a haver öl azt neked is számolja, questitemet ugyanabból a hullából mind ki tudjátok venni, stb. Barátságos.
Insták: 5 fős egy party, szokásos 3 dps, 1 healer, 1 tank az általános. Az aggro kezelés kifejezetten jó (tehát nem TERA, meg nem Aion). Az instákban van trash meg boss, meglepő módon. A low instákban lévő boss encounterek meglepően jók voltak. Nem mondom, hogy Vashj-szintű tax kellett, de határozottan nem tank'n'spank. Nyamm.
Jelenlegi ismereteink szerint a játék későbbi szakaszában a content raid tevékenységgel egészül ki. Ebből csak 20 fős lesz, induláskor egy, de "very soon" mégegy, és más tervezik a következő hármat (!). Később erről is sírdogálok egy sort (KÉT CSILLAG). Juteszembe, a radirframe (aka, Grid) szintén nagyon igényes és mindent tud (aggro gain, debuff, satöbbi).

Itemek: vannak. Fehér-zöld-kék-lila. Cloth, leather, chain, plate, kis kard, nagy kard, satöbbi. Itemslotok a szokásosak. Számuk, gyakoriságuk és megszerzésük nehézsége olyan, mint a WoW-ban. Ami plusz, hogy van alul egy plusz slot, amibe tehetsz valamit (nevezzük övcsatnak), és attól függően hogy milyen széles lesz ettől az öved, annyi további extra slotod lesz, amibe gem-szerűségeket tehetsz, amik további statokat adnak.
Fegyvert lehet enchantolni.
Hamár itt tartunk, professionok. Enchanter, armorsmith, leatherworker, alkimista (potionok), weaposmith, satöbbi, szokásos. És a hozzájuk kapcsolódó gatherer szakmák: bányász, nyúzás, virágszedés, egyebek. A crafting olyan mint WoW-ban és NEM olyan, mint az Aionban (aki tudja, hogy ez miért hatalmas pozitívum, az kaphat egy ceruzás kisötöst zölddel). Viszont itt van olyan, hogy a lecraftolt cuccot szét tudod szedni, és így az alapanyag egy részét (jellemzően az olcsóbb összetevők 20-40%-át) visszakapod.
Ja: mountnak nincs szintkövetelménye, ahogy van rá pénzed, már veheted is (spórolás nélkül ez olyan lvl15 körül reális).

Most tartsunk egy kis szünetet, és tekintsük meg a játék trailerét (szerintem erős-közepes):

[itten he, azé látszik milyen profin használom a fórummotort]

Haladjunk tovább. A trailerben látott zöld izé, ami lejön fentről, az egy rift. Ez a játék névadója, a gameplay szempontjából egy fontos dolog. Van belőle kék, meg zöld, meg sárga, meg satöbbi (life, death, fire, earth, water, air, amugy ezek a mágia-school-ok is, akinek ez mond valamit). A riftek véletlenszerűen nyíló portálok, amik a területek felett megjelennek, és adott számú hullámban, adott számú mobot eresztenek ki magukból. A végén általában valami nagyobbat is. Lootot nem nagyon dobnak (csak pénzt), ellenben ha megöltük ami jött, akkor az eventben nyújtott teljesítményünk arányában rewardot kapunk. Ezek olyan tokenek, amikért geart lehet venni, és nem is rosszat. Ezen cuccok minősége nagyjából az insták dropjaival egyezik meg, tehát itt is kiegyensúlyozott a játék: eldöntheted, hogy questeléssel, riftek vadászásával, vagy instázással fejlődsz. Ahogy próbálgattuk, időben, XPben ezek kb. azonos hatékonyságú tevékenységek. Természetesen vegyítve a legjobb (ezért is van ennyire kiegyensúlyozva szerintünk): laza questelés, ha találsz riftet akkor lenyomod, ha meg összejön a party akkor leruccanunk instába.

Még pár szót a riftekről: ha megjelennek, akkor alattuk egy fix körben a táj megváltozik (map mutatja a rifteket amúgy), és lespawnol az első hullám mob. Meglátod, hogy ottan móka van, szaladsz oda hentelni. Látod közelebbről, hogy már egy 8-10 fő másik player ott aprít. Ilyenkor nem kell party-ért kiáltozni, a játék auto-joinoltat a rift alatt hentelők automatikusan létrejött raid-jébe. Zseniális és pofonegyszerű megoldás. Ha csak a végére érsz oda, kevesebb a reward, ha kemény vagy és ketten a haverral vertek be egy egész riftet, egyéb segítség nélkül, akkor több a reward.

PvP, battlegroundok: Vannak. Nagyjából ennyit tudok róluk. Itt ugye az a móka, hogy csak annyit ír ki a hostile playerről, hogy warrior. Namost az lehet valami tank, ami alig üt, de megölni nehéz, vagy lehet olyan dps karakter, hogy a fal adja másikat.

Social system: nagyon jó. A guildek szervezése példás, szépen be lehet állítani mindent, akinek arra van gusztusa. A friends list, ignore list, satöbbi mind a helyén van. A chat mintha egyenest a WoW-ból jönne, minden megszokott shortcut megy (/w, /p, satöbbi). AH is van (teljesen jó), meg városok, meg vendorok, miegyéb.

CSILLAG:
Tetszik vagy sem, az elmúlt néhány elstartolt keleti forrású MMO bizony nemkevés olyan jellegzetességet mutatott, amit a nyugati playerek gyomra nehezen vett be (grind, cutie környezet). Továbbá a jutalmazási rendszer is szar volt. Végigtolsz egy 4 órás instát, leölöd a főköcsögöt, és dob egy zöld fejest... És ezt akár 4-5 reseten keresztül.
Keleten (Korea) a grind közel sem annyira nagy gond, mint mifelénk. Arrafele be lehet tömni a playerek arcát cute karakterekkel, ingame eventekkel, meg ilyenekkel. Egy darabig. Nyugaton viszont a megújuló/folyamatosan érkező friss content biztosítja a playerek folyamatos előfizetését, mert a WoW ezt az utat fektette le. Ez kiváltható fasza PVP-vel (Aion, igaz, ott volt más gond bőven, ami kinyírta), de a nyugati player etetése alapvetően még mindig sok instát, és soksok technikás bosst igényel a highend contentben. Az addikció kialakításának legfőbb eszköze a folyamatos fejlődési lehetőség biztosítása. Vagyis (nyugati felfogás szerint) a jobb gear, az időnként kitolt level-cap. Keleten pár hall-of-fame is megteszi. Mifelénk ez kevés lesz.
Én személy szerint nagyon régóta várom már azt az MMO-t, ami nem WoW, de képes ezeknek a (nyugati) elvárásoknak megfelelni.
Ez alól egy darab kivétel van, az EVE-Online (ami más szempontból zseniális játék, de ez most mindegy).
Én úgy éreztem, hogy pl. az Aion buktában is ordas szerepe volt a megfelelő (nyugati szemmel is ütős) endgame content hiányának. Illetve ezzel párhuzamosan a katasztrofális drop-systemnek.
Továbbá. Vegyük észre, hogy ez egyirányú kompatibilitás. A content-orientált (nyugati) stílus keleten is bejön az ottaniaknak. Viszont a keleti stílus (grind, cute, pvp, hall-of-fame, “diplomácia”) sajnos eddig úgy tűnik nem nyerő nyugaton. Érdeklődve várom, hogy ezt melyik nem-blizzard fejlesztő ismeri fel elsőként. Ha egyáltalán igazam van.

KÉT CSILLAG:
Már minden a WoW-ban létező játéktechnikai elemre született jobb megoldás. Trade, PVP, BG, AH, combat system, hosszan lehetne sorolni. Mégsem bírta senki még megközelíteni sem előfizetők számában. Most hogy jobban belegondolok az egyetlen dolog amit még senki sem csinált a blizzard után, az a tier-enként és patch-enként behozott új content. És nem, két-három új insta nem minősül új contentnek. Ahogy egy plusz armor gear sem. Önmagában semmiképp. A boss-encounterek komplexitása szintén ugyanez a kategória.
De a WoW egy bizonyítottan bevált recept szerint dübörög évek óta. És vannak olyan hiányosságai, mint írtam feljebb, amiknél már szinte mindenhol találtak ki jobbat. A content-et kivéve. Ezért van ilyen érzésem, hogy ez lehet a kulcs. És ahogy a saját wowos pályafutásomat felidézem, az érzés csak tovább erősödik.
Ha a Rifthez rendes időközönként biztosítják a fejlesztők az új contentet, akkor engem megvettek. Hosszú évekre.

Nagyjából ennyi. Screenshotokkal nem terhelem a fórummotort, google képkeresőbe tessék beírni, hogy rift screenshot, lesz ott elég.

Amennyiben bétázni, avagy később élesben is játszani szeretnél, akkor célszerű olyan szervert (csak itt nem szervernek vagy realm-nek, hanem shard-nak hívják) választani, ahol a magyar playerek többsége is tömörül. Erre indult egy kezdeményezés. Ugye négy lehetőség van:

Guardians oldal (alli) PVE szerver.
Guardians oldal PVP szerver.
Defiant oldal (horda) PVE szerver.
Defiant oldal PVP szerver.

Ajánlott szerverek, ahol a többség magyar kezd:

MAGYAR PVP SZERVER A WHITEFALL

MAGYAR PVE SZERVER A STEAMPIKE

Amennyiben eldöntötted, hogy a fenti négy lehetőség közül neked melyik fekszik, szerintem jelezd itt a topicban, hogy az éles indulásra össze lehessen koordinálni a magyar népeket lehetőleg egy PVP és egy PVE szerverre.

Minket Defiant PVP-sekként a béta ideje alatt a Whitefall szerveren találsz. Van hun csatorna, ott mindig lesz valaki, aki segít.

Egy már meglévő magyar wordpress blog.
Egy freeblog és kapcsolódó Riftes klánoldala.
Egy rövidke beszámoló.
És vanegy Renegade nevű MMOs társulat, oldalukon Rift témájú igencsak nemrossz cikkekkel: beta5 összefoglaló, beta6 összefoglaló, egy körkép és egy pöpec leírás a craftolásról.

[link] Külön vannak az eu meg a US szerverek, ez egyszerűsíti a kérdést.

[ Módosította: Viktor77 ]

(#2) L4mie


L4mie
veterán

Végre ^-^ erre vártam, gz jó indítópost.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3) L4mie


L4mie
veterán

Kis kiegészítő infók.:
A játékot magyarországon tudtommal senki nem forgalmazza, szóval 2 féle módon lehet hozzájutni:

- Digital edition (kifizeted kapsz kódot, felmész csinálsz Trion accot, belépsz beírod a kódot, töltöd a játékot lefelé, játszol) Steamen és a Trion weblapon láttam vételi lehetőséget.

- Külfödi webshopból megrendeled, megvárod míg póstásbácsi kihozza DVD betesz, telepít, közben accot csinál, kódot beír, belép, játszik :) (pl. amazon)

Mindkét módihoz kell netes fizetési lehetőség (gondolom bankkártya vagy Paypal)

Egyenlőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4) Tigerclaw válasza L4mie (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Úgy olvastam, hogy az előrendelők hamarabb játszhatnak. Vajon, ha az amazonon rendelem meg, akkor is kapok ilyen "hamarabb kezdhetek játszani" kódot e-mailben?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) L4mie válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


L4mie
veterán

Na igen ez a dolog engem is érdekel, hivatalosan 28. ától tudsz játszani előrendeléssel.
Digital Editionnal valszin kapsz egy kódot amivel már 28.-án tudsz játszani és az marad a kódod, hogy dobozosnál mi a helyzet...az egyenlőre pass, de ha valaki utána tud járni, annak én is megköszönném az infót.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egyébként ez az "összelopkodott játék" titulus rengeteg játékra érvényes, pl. a wow-ra is. A wow is bebizonyította, hogy értelmesen felhasználva más játékok sikeres elemeit és elhagyni a kevésbé kedvelt elemeket, jó játékot eredményez, feltéve ha e mellé nem felejtik el tartalommal feltölteni a világot. A wow kiegészítőről kiegészítőre pont ebben romlik. Kevesebb új terület, kevesebb insta, kevesebb szint, a cata óta pedig még ezt a keveset is csak a "pro" playereknek tartogatja. Szerintem a Rift megjelenési dátuma jobb nem is lehetne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Tigerclaw válasza L4mie (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

-Is the start-date for the head-start period (February 24th) the same for every region?
-Yes.

Szóval elvileg Február 24.-én lesz a head start Európában is. Remélhetőleg.

Kár hogy nálunk nem forgalmazzák majd a dobozos verziót, a CE verzióban azért van pár használható cucc a digitálishoz képest. Egérpad, 8 gigás pendrive, telepítőlemezek és még jópár cucc. Mondjuk meg is rendelném az amazon-ról, ha tudnám, hogy a head-start kódot arra is megkapnám.

Sajnos attól tartok, hogy ha megrendelném a dobozos verziót nem csak a headstart-tól esnék el, de március 4 helyett március 14-én kezdhetnék csak játszani, mikor ideér angliából/USA-ból a doboz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) L4mie válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


L4mie
veterán

itt a link a dobozos CE hez, nem tudom, hogy mit írnak alul pontosan :)

[link]

én is szemezgetek a dobozos CE vel, amúgy jó lenne, ha megjönne a cucc korábban és lehetne használni a kódot és így érvényesülne a head-start :P már nagyon a rendelés gombon van a kezem, csak ez tart vissza, headstart musshave! :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt hiszem, hogy a legjobb választás online megrendelni.

Ha dobozost rendelnék és kódot se kapnák a headstartra, akkor csak akkor kezdhetnék játszani, mikor megjön a postán a csomag. Mondjuk március 10-15, de ha valami extra-gyors szállítással kérném (persze extra költségért), akkor is mondjuk Március 6.

Ha dobozost rendelek és van kódom is, akkor Március 4-ig játszhatnék és mivel akkor deaktiválják a headstart kódokat, utánna nem játszhatnék, míg meg nem jön a game a fenti dátumok szerint.

Maga a dobozos verzió is drágább, mint a digitális.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Tigerclaw válasza L4mie (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk a CE az amazonon szállítással együtt 105 dolcsi, ha vám nem lesz. A digitális CE pedig 60 dodó. Szóval 45 dollárral, 9000Ft-vel olcsóbb a digitális CE és ott nincs zűr se a headstartal, se utánna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Én a digital edisünt preferálom, nem csak emiatt. A doboz nekem smafu, csak a helyet foglalja a szobában.
A problem annyi, hogy Rift oldalán lehet csak digitalt venni, de az EUR ár, 49 konkrétan. Amazonon meg csak dobozos van, az is 49, de dollár, ami nagyon nem mindegy, mer most egy dolcsi 200 HUF, egy EUR meg 270 HUF...

[ Szerkesztve ]

(#12) L4mie válasza Cray Tyler (#11) üzenetére


L4mie
veterán

Amazon a legjobb szerintem azon is a Digi CE.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Jó, elnéztem, van digital amazonon is. 49,99 dolcsi. Mai árfolyamon 10.000 HUF. Ez tűnik a legjobbnak eddig (standard edisün).
itten

Ugyanez CEbe szintén amazonon 59.99 dolcsi. Mai árfolyamon 12.000 HUF. Kérdés, hogy digitalban a CE mennyivel ér többet. Link ugyanaz mint fenti, csak az Edition-t kell standardról collectors-ra állítani. (a találatért köszönet Furkoo-nak)

Itten 35 font a digital standard, egy font most 320 HUF, ergó 35x320=11.200 HUF. Az amazon jobban megéri ennél.

(#14) Tigerclaw válasza Cray Tyler (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem azt írja, hogy csak az usa-ban működik a letöltés az amazonon. Ha pedig a trion-tól akarom közvetlenül letölteni, akkor sunyiban kicseréli az árát 60 dolcsiról 60 euro-ra. Szóval vigyázni kell, de úgy néz ki, hogy nekünk csak az angol fontos vagy az euro-s megoldás működik.

Francba, az angol Trion-nál is kicseréli a fontos árt euró-ra, az pedig messze a legdrágább.

A CE:

60 dollár: 12,1k huf
40 font: 12,1k huf
60 euró: 16,6k huf

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Cray Tyler válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

A Direct2Drive jelen állás szerint tart standard dobozost, és digital CE-t. Dolcsiban számol, viszont szintén "This game is available for purchase in US, Canada, Australia, New Zealand, and Mexico and is not eligible for refunds.".

Nomost ez azért móka, mert amikor tegnap néztük, akkor itt még font árak voltak, és sehol nem volt a fenti kitétel. A link amit tegnap adtam a D2D font lehetőségre, az meg már rég nem az. Se pénz, se posztó. Keressük tovább a lehetőségeket.

(#16) L4mie válasza Cray Tyler (#15) üzenetére


L4mie
veterán

Vicc az egész.
Abszolúte nem értem miért kell sokkal drágábban megvennünk, és ha még meg is tudnánk venni máshonnan, gyorsan megszüntetik a lehetőségeket.
enyhén kiábrándult lettem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17) L4mie


L4mie
veterán

akartam egy ilyent küldeni kedveseknek:
Digital Edition:
- Amazon: only USA
- D2D: This game is available for purchase in US,
-etc.
If we are live in EU, we can buy your game only for EUR. One dollar is 1,35 EUR. And the game prices is 49,99 both in US and EU. Thank you Tirion. Now we dont need to change our 49,99 EUR to 67$.

azt inkább nem postoltam ki a Rift FB oldalára mivel Cray Tyler ráébresztett, hog valszin nem örülnék 8000 Amcsi troll levelének, amiben kifejtik, hogy ha nem tetszik ne vegyem meg....
de most úgy vagyok vele, hogy b***k meg, tetszik meg is fogom venni, de ez az üzletpolitika nagyon ocsmány egy szar.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18) Tigerclaw válasza L4mie (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, sajna nem úgy néz ki, hogy sikerül megvenni olcsóbban.

Amazon.com: EU-ba nem tölthető le
d2d: cs: EU-ba nem vásárolható
Game Stop: Nincs link. A dobozost kosárba tehetem, a digitálist meg nem.
Game Stop CA: Nincs digitális verzió
Games for Windows: EU-ba nem
A steammel meg se próbálkozok.

---------------
Most jön a második kör: Anglia :-)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) L4mie válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


L4mie
veterán

Viszont CDgalakszis észbekapott:
már lehet tőlük venni:

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Na úgy néz ki, hogy a direct2drive angol verzió lesz a befutó:
www.direct2drive.co.uk

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Tigerclaw válasza L4mie (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jókor.....most fizettem ki. Ekkora idiótákat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Cray Tyler válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Ehh :(((

És az a vicc, hogy abszolút nem egyértelmű a cdgalaxis, mert ez itten a preorder nélküli sima dobozos 10790 HUF, ez meg a digital preorderrel 13990 HUF.
Dobozosnál kiírják, hogy "Pre-order ajándékot, előzetes kódot itt, a dobozos változatnál biztosítani NEM tudunk." vagyis headstartot helyből felejtsük el.
A digit verziónál ilyet nem írnak, de mindkét verziónál várható megjelenésnek március 4-e van megadva, ami meg egyszerűen muhaha. CE kanyarba sincs.

Én bizony most szomorú panda vagyok.

Mellesleg: kedden jössz bétázni?

[ Szerkesztve ]

(#23) Tigerclaw válasza Cray Tyler (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg vásárlástól függetlenül kaptam invet erre a bétára is, de már megvettem a preorder CE-t is a d2d-től 39.99 fontért, csak még nem jött meg az aktivációs kulcs. A Trion azt ajánlja, hogy várjunk 24-48 órát vásárlás után és ha akkor se jött a bolttól meg a kulcs, nekik küldjük el a vásárlás adatait.

Valahol azt olvastam, hogy a béta és a végleges/headstart játék telepítője más, így lehet hogy 24.én újra le kell tölteni, vagy aktiválás után kapok linket a letöltésre. Amúgy a d2d -től letöltött cucc a béta downloader.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Wolverine válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Wolverine
félisten

A Steamen van Rift, 50 euró a normál, 60 euró a digitális CE, headstart jár vele.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25) Cray Tyler válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Tigerclaw: Na azt én értem hogy kaptál invite, de hogy jövöl-e ezt kihasználva játszani is kedden, az érdekel. Merhogy akkor kenhessük együtt.

Wolvi (wowhus wolvi?): steamen nemszeretünk MMORPGt venni, mert ha accot később el kell adni, akkor az be lenne betonozva a steam-ünkbe, ami gyakorlatilag lehetetlenné teszi a továbbpasszolást.

(#26) Wolverine válasza Cray Tyler (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

Az, ki más? :)

A megoldás: önálló Steam-account az MMO-nak, így az egészet le tudod passzolni, ha mégsem jön be. (amúgy tervezem, hogy belenézek az open betába, de nem tudom, belefér-e az időmbe)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) L4mie válasza Wolverine (#26) üzenetére


L4mie
veterán

Szevasz :) remélem jól megy a wow.hu meg a cementshaman topic is (Sr4c)

Ebben igazad van, nekünk az a problémánk ami ugye a dollár-euró átváltásból származó lehúzással jár, kb 4k (1 havi előfizetés, 9 liter sör, vagy 6 doboz cigi) (CE nél 5k)

Na ezt szeretnénk megúszni, elvileg megoldás, ha a Trion accon átállítod az országod US ra, viszont aggályok merültek fel, hogy nem-e nézik, veszik észre, és büntetnek érte, ha nem USA IPcímről logolsz be.

Én 90% ig biztos vagyok benne, hogy nem, mivel egyenlőre kisebb bajod is nagyobb annál, és utána simán visszaállítom EU-ra és csók, havidíj annyira nem fáj.

De ott az a 10% ami azért elég magas (drop rate-ben, mindenben ^^) és mivel többen vagyunk most akik egyféle képpen fogjuk intézni a dolgot, nem szeretnénk bukni a fejenként 12k-s game-t + az egy havi előfizut ami már 15k.

(Off.: Nem akartok egy Riftes oldalt is csinálni? személyes véleményem, hogy a WoW.hu nagyon jó lett az évek folyamán, és ez pusztán vélemény kifejtés nem pedig nyalás (azt priviben intézem) szóval jó lenne látni egy hasonló minőségű oldalt a Riftnek is.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28) Wolverine válasza L4mie (#27) üzenetére


Wolverine
félisten

Tisztában vagyok vele, az 1 dollár = 1 euró átváltás a legnagyobb görénység az európaiakkal szemben :U

A Riftes fansite-tal két baj van minimálisan: 1. nekem nincs és valsz. nem is lesz energiám játszani vele, írni meg végképp nem tudnék időhiány miatt (a wow.hu mellett is dolgozom egyéb oldalakon - nem játékos site-ok); 2. nincs pénz egy ilyen fansite fenntartására, a wow.hu is tulajdonképpen veszteséges, mert nincsen normális mennyiségű hirdető. Épp ezért se egy-két erre szakosodott cikkíró bére, se az oldal fejlesztéséhez szükséges idő/pénz nem áll rendelkezésre (megint wow.hu: másfél éve tervben van a site motorfrissítése és új feature-ök bevezetése, de csak a héten indult el a munka és ahhoz is mák kell, hogy a tavasszal már készen legyen).
De ha el nem felejtem, felvetem az ötletet a főnöknek és meglátjuk, mi lesz (lehet, hogy Chio ráállítható az ügyre...).

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#29) Cray Tyler válasza Wolverine (#28) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Igazából nem is a hírezés a gond. Egy jól belőtt RSS feedolvasó nagyjából elég erre. Napi 2-3x elég ránézni, és aki írt már valaha cikket az simán elégséges skill a postoláshoz. Az oldal fenntartása ingyé van, ha nem portált, hanem csak egy szétkokszolt wordpresst csinál az ember.
A valódi gond az, hogy a Rift esetében a magyar anyag kicsit szerteszét esett. Van egy erős topic SGn (ha nem kapnék arcidegrángást az sg fórumtól, én is ott tömörülnék), plusz van vagy 3 blog, ami foglalkozik vele (egyik sem egy pörgős cucc). Ezt mind össze kéne húzni egybe, és ez az, amire én pl. soha nem vállalkoznék, mert úgyis mindenki ragaszkodna a sajátjához, meg a napi 10 látogatójához.
Csak abban reménykedem, hogy induláskor valaki beordítja majd a köztudatba, hogy "magyarok az XY pvp és XZ pve szerverre!".

(#30) Wolverine válasza Cray Tyler (#29) üzenetére


Wolverine
félisten

A hírek átnézése és megírása is idő. Lehet, hogy nem látszik, de pl. egy Kék tenger Facelessnek is egy órát igényel naponta, pedig eléggé rutinos az ilyesmiben.
A fenntartással nincs gond (saját szerver); az elkészítéssel igen. Az a Wordpress-megoldás egy amatőr site-nak vagy egy olyan mellékesként csinált blognak, mint a FS!, megfelelő lehet. Én részben a fizetésem kapom a wow.hu-ért, és ezért a tőlem maximálisan kitelő profi munkát teszem le az asztalra; amit egy Riftes oldalba nem tudnánk beletenni jelenleg. (egykor a wow.hu is eléggé amatőr menedzsmenttel működött, ez pont az utolsó tulajdonosváltással tűnt el végleg; és ennek köszönhető a mostani színvonal is)
Az sem működne, hogy a mostani wow.hu alapjára húzunk egy Rift-skint, mert az elavult és épp dolgozunk a cserén... ahogy írtam. Szóval nem látok esélyt arra, hogy felvállaljunk valami ilyesmit; hacsak valaki nem tud garantálni stabil 60-100k havi bevételt az oldalra :D

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31) Cray Tyler válasza Wolverine (#30) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Félreértesz ídesbarátom. Meg se kell közelítenie a wowhu portál jellegét egy magyar Rift funsite-nak. Ezért vázolgattam feljebb az RSS fídert meg a wordpresst. Egyszerűen a wow meg a Rift nem egy súlycsoport, tök fölösleges lenne a Riftnek egy akkora bazinagy oldal, magyarul.
Lelkesítő példaként a variance műveket tudnám felhozni. Kicsit sajnálom, hogy Menorel nem a Riftet karolta fel, hanem a TERA Onlinet, dehát senki sem tökéletes. Ha egy hasonló kaliberű faszi a Rift hóna alá nyúlna itthon, na az volna csak a szép. A TERA kapcsán gyakorlatilag pár jól célzott email hatására egy wordpress blogból official national funsite lett. Ez pedig impozáns, bárki bármit mond. És erre a Rift esetében is meg volna minden esély, különösen így az induláskor.

(#32) Wolverine válasza Cray Tyler (#31) üzenetére


Wolverine
félisten

Egy ilyen fansite-ot akár te magad is összerakhatsz szabadidődben :P

szerk: feljebb arra akartam utalni, hogy nálunk perpill. nincs szabad kapacitás a Riftre, maximum Chio fogható be, de nem tudom, ő akar-e ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33) L4mie


L4mie
veterán

[link]

Hát úgy tűnik külön vannak az eu meg a US szerverek, ez egyszerűsíti a kérdést.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#34) Cray Tyler válasza Wolverine (#32) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Én nem bírom ezt felvállalni. Amugymeg vannak már Riftes magyar blogok, meg születtek egész használható beszámolók a bétákról, magyarul is.

Egy már meglévő magyar wordpress blog.
Egy freeblog és kapcsolódó Riftes klánoldala.
Egy rövidke beszámoló.
És vanegy Renegade nevű MMOs társulat, oldalukon Rift témájú igencsak nemrossz cikkekkel: beta5 összefoglaló, beta6 összefoglaló, egy körkép és egy pöpec leírás a craftolásról.

(Kedves moderátorok: volna esetleg mód arra, hogy az első HSZt szerkesszem? pl. ezeket a linkeket jólenne beletenni (Furkoo serverstatus linkjét is), meg a topic címébe kiírni hogy -=MMORPG=-)

(#35) Wolverine válasza Cray Tyler (#34) üzenetére


Wolverine
félisten

Írtam a modkerbe :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos egy magyar rift-es oldalon se vették a fáradtságot, hogy lefordítsák a hivatalos rift cikkeket, pedig elég sok van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Wolverine válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


Wolverine
félisten

Egy ilyen cikk fordítása komoly meló; blogjellegű, unofficial oldalak valsz. nem is fognak fordítani.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Nézzük a külföldiül írott siteokat.

Van egy wiki, ami nem tudom mennyire nagy ötlet egy beta állapotban lévő játékhoz. Egyrészt minden változik, akár naponta, másrészt minek. Később viszont akár még jó is lehet.
Van néhány híroldal, de ezek mind januárban frissültek utoljára, vagy megszűntek.
Viszont a RiftJunkies és a RiftZone frissít rendesen, és marhajó írásaik vannak, én őket búkmarkoltam.

Van link-gyűjtemény (egy része döglött), meg egy csomó unofficial site. Ezek minőségben erősen szórtak, van ahol csak a flesses Rift logó érdemes megtekintésre, míg ez a cucc pl. nagyon jó tartalmilag is meg frissítésileg is.

Talent kalkulátorból kettő is van, nekem a ZAM-féle jobbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#39) Tigerclaw válasza Cray Tyler (#38) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez a Telarapedia nagyon hasznos és szükség is van rá. A wow is attól lett olyan jó, hogy vették a fáradtságot és részletes múltat, legendákat, történelmet kreáltak hozzá. Nem elég pirosakra és zöldekre osztani a világot, tudni kell, hogy mi miért van, kinek mi a célja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Megpróbálok embeddelni két videót, ha nem eszi meg akkor marad a link. Nem ette meg...

Mindkettőt a ZAM.com követte el a BFF Report sorozat keretein belül. Az első a Rift warfrontjait, vagyis a battleroundokat mutatja be, meg úgy általában mesél sokmindenről, a második pedig 3 alacsonyabb szintű (L17-30) instát mutat be.

[ Szerkesztve ]

(#41) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Időközben láttam, hogy a RiftJunkies kipostolt egy tökjó lore cikket, nyamm.
Ezen kívül tegnapi hír ugyanitt, hogy mekkora szopás az óceániai szigetvilág bármely tagjáról MMO-zni, és hogy a Trion mennyire jófej, hogy a Rift esetében gondolt rájuk. :R

Tehát aki mondjuk a Buru szigetről tolná az ipart (keresd meg google mapson), az az alábbi szerverek valamelyikén indítsa majdani karakterét Telara világában, attól függően, hogy mely játékstílust preferálja:

PVE : Wolfsbane
PVP: Briarcliff
RP-PVE: Faeblight

Cukker a fejlesztő ezzel a gesztussal, még ha sok értelme nincs is, erkölcsi és morális hatása bizonyára felbecsülhetetlen! :D

(#42) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

A Gamer Day 3 eseményről jött egy valag infó. A RiftJunkies kicsit tömörebb összefoglalója mellett a Horriftic viszont egy háromrészes igen kimerítő sorozatban számol be a Trionnál tett látogatásról (első, második, harmadik rész). A hivatalos fúromthread szerint az esemény már baromi régen volt, valamiért mégis most szinte egyszerre jelentek meg ezek a beszámolók. Talán most járt le a kussolási időszak, vagy nem tudom.
A cikkeket lefordítanám, ha bíznék annyira az angoltudásomban, de nem.

Tovább kutatva látható, hogy a RiftPodcast is megírta az élményeit ugyanerről, még korábban. Továbbá találtam egy jópofa hátolyan hogyismondjam, közösségi jellegű Rift fansite-ot, előnye hogy van mobil verziója (alul lehet bekapcsolni).

[ Szerkesztve ]

(#43) L4mie válasza Cray Tyler (#41) üzenetére


L4mie
veterán

Buru sziget mi? :D
btw.: inkább gondolnának a magyarokra, és lehetne webshopon forintért venni tőlük játékot, mondjuk dollárból átváltva.
(mivel az a nemzetközileg legelfogadottabb valuta, és nekünk nincs eurónk)
Valahogy jobban értékelném. (amúgy tényleg szép gesztus, remélem sok ilyen lesz még)
:D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#44) Wolverine válasza Cray Tyler (#42) üzenetére


Wolverine
félisten

Nyilván a résztvevőkkel aláírattak egy szerződést, hogy x dátum előtt nem teszik közzé, amiről szó volt. A határidő lejárt és most mindenki élesítette a posztjait.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#45) bpx


bpx
őstag

egész jónak tűnik
a játékról nem hallottam még semmit, és csak véletlenül tévedtem be ide
legutóbb mikor "így jártam", 2,5 évig leragadtam annál az mmo-nál :)
mindenesetre beta-val már tuti játszani fogok

(#46) L4mie


L4mie
veterán

Ha minden jól megy, ma már tolunk streamet is, meg lehet kuksizni, hogyan néz ki a game :) \o/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#47) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Beta7 pöcsnotesz, és a Rift Cry Havoc trailer a tegnapi termés.
Jameg a Horriftic hozott mégegy postot a Trion gyárlátogatásról, sok szép screenshoot, és úgy általában.

Ma elvileg este 6-7től buli van, mindenki hozzon vazelint és csokiskekszet. Mi továbbra is a Whitefall szerver defiant oldalán izzadunk, huncsatin megtalálni, a gyanúsan szar nevű karakterek egyikét biztos én vagy Furkoo irányítjuk.

két dolog:
- ha fennmarad ez a híráradat (napi post összejön a történésekből)
- ha a két magyar blog továbbra is ilyen vehemenciával frissít
...akkor lehet indítok egyet én is. Vagy jó ez itt PH!n? Ne ugráljak? HTML/PhP tudásom nullával egyenlő.

[ Szerkesztve ]

(#48) bpx


bpx
őstag

ti már játszottak korábban is ugye
craft/trade-nek mekkora szerepe van?

(#49) L4mie válasza bpx (#48) üzenetére


L4mie
veterán

Cry első postban kb leírta a tapasztaltakat, ennél többet nem tudok mondani, én szerintem első körben a mindenhol jól jövedelmező szakmák egyikébe fogok belevágni :)
herba-alkímia + még valami gyűjtögetés.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#50) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

;]

Vajon mikor lehet letölteni a headstart-hoz a game-t és honnan? (elvileg nem egyezik meg a bétával)

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  RIFT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.