Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  RIFT

Hozzászólások

(#451) Wolverine válasza Sn[4k3] (#449) üzenetére


Wolverine
félisten

A rifteknek van egy meghatározott szintje is, ezért nem nehezedhetnek egy határ fölé.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#452) nosferatue válasza Sn[4k3] (#449) üzenetére


nosferatue
tag

Mivel a pvp nem lételemem, ezért csak a pve szerverekről tudok nyilatkozni. Ha jól tudom a Steampike, illetve az Icewatch jelenleg a legnépszerűbb pve szerverek. A pvp-t egyáltalán nem próbáltam, anno az volt a tervem, hogy majd 50-es szinten megnézem a warriorommal. Minden esetre hatalmas siege-ekre itt nem kell készülnöd, mint a régi-szép időkben WAR-ban.

ldave: Az, hogy minden ismerős volt nekem abszolút pozitív élményt jelentett. Olyan játékok után, mint pl. wow vagy lotro én jól éreztem magam, nem kellett új mechanikákat tanulni. A talent rendszere továbbra is tetszik, nem olyan "vaskalapos", nem vagy röghöz kötve.

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#453) Sn[4k3] válasza nosferatue (#452) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Valóban ekkora eltérések lennének a PvE és PvP szerverek között? Olvastam kicsit visszafele is és hát az nem poén, hogyha PvP-n nem lehet rávenni pár valakit egy kis instázásra és fordított esetben sem jó. Bezzeg WAR-ban két ostrom közé befért egy-egy raid...
És ahogy mégvisszább olvastam sokan abbahagytátok, mert meguntátok. Ennyire zsenge lenne az endgame tartalom? Ugye a Rift azért nem fog az Aion és a WAR sorsára jutni?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#454) nosferatue válasza Sn[4k3] (#453) üzenetére


nosferatue
tag

Esetleg ezt az oldalt tudnám még ajánlani.

Az, hogy az Aion vagy a WAR sorsára jutna egyelőre kétlem, valahonnan van pénz a fejlesztésekre, ergo van még elég fizető játékos. Valamint az ilyen és ehhez hasonló hírek sem arról árulkodnak, hogy "haldoklik a Rift".

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#455) Sn[4k3] válasza nosferatue (#454) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Kösz!
Nem látok egy RPPvP szervert se, ez nagy kár. De akkor valószínűleg PvE szerverre megyek majd, hátha PvP-zik velem majd valaki.
Délután megint megnézem azt a shardstatust.

Amúgy mi a játék gépigénye? Egymagos Conroe-L Celeronon, X1600XT-n elfutna? Procit már amúgy is cserélném.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#456) Departed válasza Sn[4k3] (#455) üzenetére


Departed
őstag

Inkább úgy fogalmaznék, hogy azon a régi gépen elsétálna, futáshoz nem kevéssel frissebb gép kell. Ami segíthet, hogy van beépített low quality renderer, az kellően (jó alaposan) visszabutítja a graf-ot sok fps-t adva cserébe.

(#457) ldave válasza Sn[4k3] (#453) üzenetére


ldave
félisten

Szinte minden MMO ismerősöm a WoW-ban van, ha átjött volna a banda, akkor nyomnám a Rift-et, de egyedül nem az igazi, új emberekkel meg nem nagyon volt kedvem játszani. Nálam csak ennyi az oka, nem nem játszom vele (mondjuk már WoW-al se).

A Slime draws near! Command?

(#458) Sn[4k3] válasza Departed (#456) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Ehh, pedig ezen a vason a WAR is elment maxon...

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#459) Wolverine válasza Sn[4k3] (#458) üzenetére


Wolverine
félisten

A Warhammer 2008-as játék; a Rift viszont 2011-es. 3 év nagy különbség még az MMO-knál is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#460) Departed válasza Wolverine (#459) üzenetére


Departed
őstag

Ott a pont, kb. ég és föld a Rift grafikája a WAR-hoz képest. Ideje frissíteni egyet a vason. ;)

(#461) Sn[4k3] válasza Departed (#460) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Azért nem akarok sokat költeni, így is elég kevés PC-s játékkal játszom. Egy olcsóbb MAD konfigon elmenne? Itt kétmagos Athlon II-re és egy HD4670-re/4830-ra/4850-re gondolok.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#462) Departed válasza Sn[4k3] (#461) üzenetére


Departed
őstag

Igen, ezeken már jól futna, játszottam már vele maxon 4850-esen :K

(#463) Sn[4k3] válasza Departed (#462) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Kár, hogy konzolokra nincs MMORPG... úgy néz ki csúszni fog a 3DS-em, legalább el leszek addig rifteléssel :)

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#464) Departed válasza Sn[4k3] (#463) üzenetére


Departed
őstag

Én már továbbléptem a Riften, 7 hónapot játszottam. Most már SWTOR van terítéken...az Téged nem érdekel?

(#465) Sn[4k3] válasza Departed (#464) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Az igazat megvallva nem nagyon. A sci-fi MMO-kkal az a bajom, hogy nem mindig marad meg a kraftolás öröme számomra. WoW-ban is sokáig azt csináltam, hogy csak mentem nyeranyagért vadászni, kraftoltam, majd a késztermékeket eladtam/feltoltam az AH-ba/elcseréltem. Nameg a TOR körül momentán nagy a felhajtás, sokan el se érték az endgame contenteket, még meg se tudta mutatni a játék a hátrányait. Egy kicsit várok vele, ha mand rávetemedem.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#466) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Valaki mesélne/linkelne magyar leírást a kraftolásról?

Departed: elgondolkodtam egy cseppet most a TOR-on, de a kraftolás kicsit gázszagú...

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#467) Departed válasza Sn[4k3] (#466) üzenetére


Departed
őstag

Akkor ne kraftolj csak élvezd a remek történetet, hangulatot és játékmenetet. Amúgy szerintem jó a kraftolás, hogy nem neked kell rá időt szánnod hanem csak a parancsot kiadnod. :K

(#468) Sn[4k3] válasza Departed (#467) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

De én a kraftolásban pont ezt élvezem: megyek nyersanyagért, kraftolok, megtöltöm az AH-t, kereskedek, csereberélek, megbízok másokat nyersanyagszerzéssel (WoW-ban nagy úr voltam :) ), fejelsztem magam, stb.

Ezért is kéne tisztában lennem a Rift kraftrendszerével, de valószínű, hogy azt veszem meg, mert olcsóbb.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#469) Wolverine válasza Sn[4k3] (#466) üzenetére


Wolverine
félisten

Összesen 9 szakma van:
- Apothecary: főzeteket készít felszedett növényekből és az általad leölt állatok hasznos részeiből.
- Armorsmith: páncélkovács; mail és plate armort képes gyártani vagy bármilyen armort szétszedni.
- Artificier: ékszereket (gyűrű, nyaklánc) és wandokat készít vagy szed szét.
- Butchering: ezzel nyúzhatsz meg állatokat vagy nyerhetsz ki alapanyagokat az Apothecaryhoz.
- Foraging: növényszedés lehetséges a megtanulásával; ebbe a virágok mellett a hasznosítható faanyag is beletartozik.
- Mining: bányászat; érceket és ékköveket szedhetsz össze.
- Outfitter: könnyű páncélokat készít, ami itt a leather és cloth cuccokat jelenti; ezeket szét is lehet szednie.
- Runecrafter: rúnákat készít, amikkel a felszerelésed statjait növelheted. Az alapanyagot ezek szétszedésével teremti elő.
- Weaponsmith: fegyvert készít, kivéve a wandokat, és ezeket szét is szedheti.

Alapesetben a 6 gyártó szakma mindegyike 2-2 gyűjtőt igényel (apothecary: butchering+foraging; armorsmith: mining+butchering; artificier: mining+butchering; weaponsmith: mining+foraging), kivéve a runecraftert, aminek az outfitter jó párja (vagy bármelyik gyártó szakma), és az outfitter, amihez buthcering ajánlott, a clothot ugyanis a mobok dobják.

A fővárosokban mindenhez van trainer és megfelelő munkapad is; a nagyvilágban az egyes hubokban is lehet ilyesmiket találni, de egy helyen sincs olyan, ahol minden megvan. A receptek egy jelentős részét a trainerek tanítják, általában 10 skillenként jön új recept a gyártó szakmáknál. A fővárosokban van minden gyártó szakmához egy-egy daily quest is, amiért tokent kapsz, ha leadtad; a tokenekért spéci recepteket vehetsz szintén a fővárosokban.
Szerk: ja igen... 3 szakmát vehetsz fel.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#470) Sn[4k3] válasza Wolverine (#469) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Köszönöm!
Az Armoramithnek és a Weaponsmithnek magasabb szinten elég lesz a mining vagy azon a szinten is lesz mit lelni, nyúzni? Netán elég lesz majd szétkapnom az egyes cuccokat?
Ahogy elnézem a WoW-hoz hasonlóan kötött a rendszer... :(

Jaigen, itt a táposabb cuccok Soulbinded (lélekhez kötött) lesz, ha elkészítem? Kicsit idegölő volt a WoW-ban. hogy az Enchanterek kb. csak maguknak dolgozhattak.

[ Szerkesztve ]

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#471) bpx válasza Sn[4k3] (#470) üzenetére


bpx
őstag

lesz mit gyűjteni, de amúgyis van dögivel alapanyag
viszont a weapon/armorsmith elég mostoha helyzetben van, kvázi tök felesleges

egy fegyverhez kell mondjuk x+y db upgradelt változat a legmagasabb szintű kraft alapanyagból
1 ilyen x/y-t előállítani csak 20 óránként lehet, mert azon a krafton ami ez előállítja, ekkora a cooldown
minden egyes darabárt 8,40 platinumot kell fizetni (minden egyes darabhoz kell venni npc-től 2x4,20 platinumért alapanyagot)
tehát mondjuk 5 nap alatt tudsz csinálni egy fegyvert, amiben benne van mondjuk (x=5, y=4) 9*8,40 ~ 75 platinumod
ehhez még kell egy hozzá illő normális augment is (anélkül nincs az a hülye aki megveszi) ez legyen mondjuk átlagos áron 10 platinum
összesen 85 plat

na most ezt eladni kb. lehetetlen, mert:
- 85++ platinum nem olyan húdenagy, de nem is kis pénz a játékosok többségének, és dungeonból/raidből/PvP-ből(!!) meg kvázi ingyen lehet szerezni hasonlót/jobbat
- a kraftolt cuccok jóval elmaradnak a raid dropoktól

én az utóbbi 5 hónapban talán 4 fegyvert ha csináltam :D
a mining/foragingből több pénz jön, mint kraftból (a daily questekből/bonus-ból meg még több...)

ami értelmes kraft: Runecrafter (rúnák a cuccok enchantolásához), Apotechary (raid potion)

ha mindezek után még mindig szeretnél mondjuk weaponsmith lenni, nem nem lesznek soulbound cuccok, bind on equip lesz

(#472) Sn[4k3] válasza bpx (#471) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Hát az nem valami jó... Akkor Outfutter+Runemaker+Butchering kombót fogok alkalmazni valami puhatestűvel.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#473) Wolverine válasza Sn[4k3] (#470) üzenetére


Wolverine
félisten

Magasabb szinten is kelleni fog a többi alapanyag. Ettől még választhatsz úgy, hogy a két kovács mellett miningot veszel fel, de akkor valahonnan be kell szerezned az egyes receptek által igényelt fát és bőrt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#474) Sn[4k3] válasza Wolverine (#473) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Igazából nekem olyan szakma kellene amivel olyasmiket készíthetek amik sokmindenkinek kellenek. A rúnák a WoW-beli gemek megfelelői vagy Enchating?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#475) Wolverine válasza Sn[4k3] (#474) üzenetére


Wolverine
félisten

Inkább az utóbbi.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#476) Sn[4k3] válasza Wolverine (#475) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Értem.
Lehet végül gyógyszerésznek csapok fel. Az aphotecary az tud akkor heal, mana regen potiont, mérget (fegyverre), stat felnyomó cuccokat készíteni?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#477) Wolverine válasza Sn[4k3] (#476) üzenetére


Wolverine
félisten

Méregre nem emlékszem a receptek között, de AoE sebzést okozó bombára igen, és a healing potikból is legalább háromféle van: a megszokott X-et gyógyító; egy olyan, ami HoT-ol; és egy olyan, ami a partyt gyógyítja AoE healben. Emellett vannak statnövelő főzetek is, ezeket itt szérumnak hívják.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#478) bpx válasza Sn[4k3] (#476) üzenetére


bpx
őstag

Runecrafter: ruhákra, fegyverekre 1-1 rúnát lehet tenni +statokért - mindig szükség van rá

Apothecary: healing potion, bomba felesleges
amire mindig szükség van: raid potionök (pl. +40 str+dex 1 óráig)
továbbá tud speciális festékeket csinálni a ruhákhoz (fekete, fehér)

(#479) bpx


bpx
őstag

na szép
top dps warrior voltam a guildben a P8 set miatt, többi warrior meg csak kullogott utánam a T3 cuccokkal, erre nem megnövelik minden pre-T4 cucc statjait 1.7-ben?... :D
kíváncsi leszek a ma esti RotP raidre hogy mit mutat a parser

(#480) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Na szép...
Jön az 1.7-tel a Rift Lite, hát mit is mondjak erre...

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#481) Wolverine válasza Sn[4k3] (#480) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez kvázi egy végtelenített trial. Elég sok játék meglépte már, így ugyanis könnyebben kipróbálható a dolog...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#482) Sn[4k3] válasza Wolverine (#481) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Mondjuk lehet, hogy én is így puhatolnám ki, hogy mi a nekem való. Mondjuk én arra tuti fel fogom használni, hogy lássam mennyire fut el a gépemen :) De majd az Aion f2p-re leszek kíváncsi, esetleg EverQuest 2, de egyelőre úgy néz ki, hogy a Riftért megéri perkálni.
Öreg MMO nem vén MMO, francba a friss pályásokkal, irány a tizenharmadik születésnapján ingyenessé váló EverQuest :DDD

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#483) mikado


mikado
tag

Sziasztok,
Nagy a csend a topikban ahhoz képest, hogy az aion most lett free to play...
Ugyan nem riftes téma, de szerintem így össze kell magát kapni Trionnak, ha versenyképas akar maradni...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#484) Wolverine válasza mikado (#483) üzenetére


Wolverine
félisten

Meglátjuk. A szokásos népességet látom az utóbbi napokban, beleértve szintező karaktereket is az 50-esek mellett.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#485) Wolverine


Wolverine
félisten

A Rift június 12-től F2P MMO-vá alakul majd.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#486) ldave válasza Wolverine (#485) üzenetére


ldave
félisten

Egész korrekt f2p rendszernek néz ki ez így.

A Slime draws near! Command?

(#487) Wolverine válasza ldave (#486) üzenetére


Wolverine
félisten

Engem kissé a Cryptic-féle megoldásra emlékeztet, amit eddig is a leginkább játékosbarát rendszernek tartottam.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#488) mikado válasza Wolverine (#485) üzenetére


mikado
tag

Egy év kellett a Aion után... Sokkal jobb megoldás ez így szerintem, bár még az is jó ötlet lett volna, ha az online töltött időért kellett volna fizetni mint pl. kínában, ahol több mmo is így megy.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#489) Wolverine válasza mikado (#488) üzenetére


Wolverine
félisten

Az azért gyanús volt, hogy a koreai Riftet bezárták 3 héttel ezelőtt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#490) L4mie válasza Wolverine (#489) üzenetére


L4mie
veterán

Sziasztok!
Uhh jött a levél,hogy f2p lesz.
Anno összesen talán 2 hónapot toltuk, tetszett-tetszett, csak az élet közbeszólt.
Ingyenesre ellenben visszanéznénk,
Most kaptunk is 3 napot, a probléma, hogy a karakter egy olyan szerveren van amire azt írja, hogy trial accoknak van fenntartva és húzzak onnan.

Merre találni értelmes emberkéket a Rift világában? Guardian oldalon.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#491) Wolverine válasza L4mie (#490) üzenetére


Wolverine
félisten

Sok választás nincs, nem trialos szerverből 1-1 maradt angol nyelven emlékeim szerint. Amúgy sem tudnék ebben segíteni, Guardian karakterem egy darab sincs... :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#492) L4mie válasza Wolverine (#491) üzenetére


L4mie
veterán

akkor PVP :D aztán majd jól elagyabugyálunk :]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#493) Wolverine válasza L4mie (#492) üzenetére


Wolverine
félisten

Kizárólag PvE szerveren fordulok elő :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#494) L4mie válasza Wolverine (#493) üzenetére


L4mie
veterán

Amúgy anno mi is defiant oldalt akartunk, mert ugye a kékek melegek, a pirosak meg minden játékban menők :D meg becsületesek. De! az induló magyar közösségben 1 klán nem indult defiant oldalon, így maradt nekünk is a gárdien, bár nagy különbséget nem tapasztaltam ebben a gameben.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#495) Wolverine válasza L4mie (#494) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem sejted, engem mennyire érdekel egy adott játékon belül a magyar közösség :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#496) L4mie


L4mie
veterán

na már csak valami effectív Warrior soul tree kéne nekem, tank / dps
nem tudom hány tree-t lehet aktívan tartani.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#497) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Nnna, Furkoo komával ismét felvettük a fonalat. Tömören írom: Június 12-től F2P modellre vált a Rift. F2P FAQ itten. Ez pedig egy fórumon összeállt FAQ, kissé alaposabb, ha bírod az angolt.

Szétnéztem a régi bookmarkok között, és három oldalt találtam, ami mai napig megy és rendszeresen frissül:
RiftJunkies
RiftScene
és az mmosite.com vonatkozó részei

A wiki oldal továbbra is üzemel, azóta tartalom is lett bele, ahogy néztem (csak átfutottam).

És mivel tudjuk, hogy a Riftben az (egyik fő) attrakció a kurvasok talent és ezek kombinációi, ezért mindenképp hasznos ez a gyűjtőoldal, ahol valakik igen sok buildet összeraktak már és közkincsé tettek.

További fontosságos infó, hogy kettő darab annó még normál szerverből mostanra "trial players only" szerverek lettek. Ezért a régi playerek visszalogolva egy szerver transferre felszólító üzenettel szembesülhetnek. Mi az Icewatch szerverre migráltunk, mert úgy rémlik ott van nagyobb magyar közösség.

Viszont az érdekes, hogy a Storm Legionos soulokat/területeket nem kapják meg sem az új playerek, sem az ownerek (jól láttam?). Nem tudom, hogy pl. ezek a soulok milyenek, de ha kicsit is OP egyik-másik, akkor más MMO-ban az ilyen effektet "pay-to-win"-nek hívják. Mert így olyan, mintha F2P lenne a WoW, de csak mondjuk a vanilla contentig, és pl. a BC-s talentek/területek már lockedek lennének (meg afelett minden más is). És ez nem lenne túl jó. A FAQ-ban csak a soulokat említi, a szintkorlátot és az új területeket nem.

(#498) Wolverine válasza Cray Tyler (#497) üzenetére


Wolverine
félisten

Azokhoz a soulokhoz meg kell venni a Storm Legiont. Szerintem ez normális megkötés.
A ZAM Rift-oldalai is működnek még tudtommal...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#499) Cray Tyler válasza Wolverine (#498) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Oké, ezt tudtuk. És ez csak akkor gond, ha ezek az új soulok lényegesen jobbak-erősebbek, mint a régiek. Mert ez esetben pay-to-win.
Viszont továbbra is kérdés, hogy storm legion nélkül elérhető-e a full content, avagy sem (max szint, összes dungeon és terület). Merha nem, akkor nem sok értelme lesz.

(#500) Wolverine válasza Cray Tyler (#499) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudtommal ezekre nem lesz megkötés...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  RIFT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.