Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dodge_Dealer válasza neduddki (#100) üzenetére


Dodge_Dealer
tag

too slow:(:(:(

See your local Dodge dealer

(#102) Brekeke


Brekeke
csendes tag

Bővebben: link
De régen volt....

(#103) Dodge_Dealer válasza Brekeke (#102) üzenetére


Dodge_Dealer
tag

Furi voltak azpk az idők.
Emlékszem, akkoriban a számítógépezés fogalma jóval egyszerübb tevékenységeket takart, mint manapság.:)

See your local Dodge dealer

(#104) Brekeke


Brekeke
csendes tag

Hát igencsak fura idők voltak. Ha valamit elfingattam az AMIGA-ban, utánna rohantam Bécsbe alkatrészért.Harmadannyiba került mint nálunk, márha nálunk lehetett kapni.
Blitter''' alias video processzor''. Ez fogyó eszköznek számitott nálam.

(#105) neduddki válasza Brekeke (#104) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Engem egy amigas haver fojjamtosan gyozkoodtt hogy ijejn meg ojajn meg ammojajn, ez kecsegtelen teny is volt, ez egy mas vilag volt:- ))) de addig gyozkoodtt mig O is egy pc melelt kooto ki de nem ondsznatabol hanem leginkabb ravitta kenyszer. elosszor mindg cseszegettet hpogy nezd meg hogy mennyivel gyorsabb az aniga /tan/ 600 minz az en 386sx/486DLC aszta gyutt a korabba mar emlegetett dx5-133 oszt tobbet nem szolt... meg mutogatta a kulombozo upgrade joszagokat meg mint a messas varta a 3000-res /ugy ez lett volna aszornyeteg???:- )))/ meg mutogatta a kulombozo lapoka thogy majd ijjet vesz meg becsben, nemeteknel mennyivel olcsobb, de asztan lezokott rola:- ((( sic mundi....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#106) yerico válasza pweisz (#72) üzenetére


yerico
senior tag

''googlen a Cyrix -nak volt a 120-as, de arra nem emlékszek''

Árulgatták. Egy 100 MHz-esbe nekem is sikerült beleszaladnom, öröm volt látni, ahogy mindenféle aktív hűtés nélkül működött. Cyrix M1 volt a becsületes neve.

(#107) neduddki válasza yerico (#106) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jaaaaaaajjjjjjjjj vot egy iijehez szerencsetlensegem, egy lapba kellet volna beledrotozni, de a thomson beallitasaival az isenenk sem ment el hanem vmi tejjesn mas szeriaju cirixel ment 66MHz-n, ez mg ugye a jo oreg jumperes korszak, csak aszt nem tuttam mi az istenenk kelelt egy ijen szart megvenn a tulajank, hiszen annyipize vot hogy nem utta hova rakni... utanna visszavitte a kerekedonek es azok ket het probakozassal vhogy osszevasalatak, de utanan is oleg instabil volt, most hogy aze mert sza vot az alaplap? vagy csak nem ismerte fel rendesen aprocit? enm tom, de inkabb lemondtam a munkarol csak ne kejjen aszt aszart buherni:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#108) vakarcs válasza yerico (#106) üzenetére


vakarcs
aktív tag

itt találsz a cyrix procikról mindent...
amúgy ajánlom mindenkinek az oldalt ... olyan képes törikönyv feeling :D

Bővebben: link

eladó a világ :)

(#109) WillChi válasza wnix (#93) üzenetére


WillChi
senior tag

OK, én voltam a vaksi. :) Ahogy elnézem, a GUS Classic és a GUS P'n'P hiányzik a listáról (csak a MAX és az ACE van fent). Volt ezen a 4 típuson kívül még másik GUS?

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#110) wnix válasza WillChi (#109) üzenetére


wnix
senior tag

Fogalmam sincs a GUS-okról, sosem voltak nekem ilyen kártyáim. :B

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#111) vakarcs válasza WillChi (#109) üzenetére


vakarcs
aktív tag

Bővebben: link

eladó a világ :)

(#112) WillChi válasza vakarcs (#111) üzenetére


WillChi
senior tag

Hát, nagyon szépek. Az ember szíve szinte fáj egy ilyen után. Egy Classicot v. P'n'P-t szívesen elfogadnák a kisebb gépembe. Akkoriban, mikor ezek kijöttek, a Windows kompatibilitásuk nem volt valami 100%-os. Gondolom van már hozzájuk valamiféle patch. Szépen mutatna egy Voodoo v. Voodoo 2 mellett. :B :U

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#113) nagash


nagash
senior tag

Jó kis kártyák: S3 Vision, Trident 9000...
Van egy pár ilyen régiségem ha valaki gyűjti.

Knoblauch macht einsam.

(#114) vakarcs válasza WillChi (#112) üzenetére


vakarcs
aktív tag

nem tudom (patch) de én már sajnos nem tudnám berakni a gépembe... kár,hogy nem készült még egy PCI kártya .... :(

eladó a világ :)

(#115) WillChi válasza vakarcs (#114) üzenetére


WillChi
senior tag

Az ilyen esetekre van egy P2B-F -es ASUS lapom, a megfelelő 500-as cerkával. Abba bele lehet rakni (szinte) mindenféle ilyen jellegű HW-t.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#116) vakarcs válasza WillChi (#115) üzenetére


vakarcs
aktív tag

nekem is megvan még a régi k6-osom alaplapja... de igazából nem akarok összrakni egy gépet csak azért, hogy zenét hallgassak rajta ... nosztalgiázni, meg ott a commodore-om :)

eladó a világ :)

(#117) WillChi válasza vakarcs (#116) üzenetére


WillChi
senior tag

Az nekem is van, pontosabban újra felfejlesztés alatt. Még nincs meg minden, amit szeretnék (Final III, Action Replay MK7).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#118) vakarcs válasza WillChi (#117) üzenetére


vakarcs
aktív tag

a commodore vagy a k6os van fejlesztés alatt??? :) ha a k6os szívesen megdoblak hozzá egy jó kis lappal

eladó a világ :)

(#119) cskamacska válasza vakarcs (#118) üzenetére


cskamacska
addikt

Ha a kollegát nem, engem érdekelne a lap. Milyen típusú?

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#120) vakarcs válasza cskamacska (#119) üzenetére


vakarcs
aktív tag

acorp 5ali61

Bővebben: link

eladó a világ :)

(#121) vakarcs


vakarcs
aktív tag

most figyeltem csak amúgy, hogy ezen a lapon at és atx csatlakozás is van... jeeee :D

eladó a világ :)

(#122) WillChi válasza vakarcs (#118) üzenetére


WillChi
senior tag

A C64 van felfejlesztés alatt. :) Egyébként én ilyesmi lapot kerestem nagyon sokáig, amin van AT/ATX tápcsati. Sajna nem sikerült, azért lett a P2B-F, ez csak ATX-es. Ez miatt kellett szereznem még egy házat is. Ez elég hosszú történet. :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#123) vakarcs válasza WillChi (#122) üzenetére


vakarcs
aktív tag

akkoriban nagyon brutális kis lapk voltak ezek... :) tuningban sem voltak rosszak... emlékszem még mikor nagy buzgón pakolgattam a jumpereket pár 10MHz - ért :) most meg ha csak 10/20 MHzet tudd vki húzni a prociján, már ideges, h miért ilyen szrt vett (nem mindenki azért :D)

eladó a világ :)

(#124) F1DO


F1DO
senior tag

Gyerekek! De ugyan már! Hát nem volt itten senkineksenem Spectrum 48K-s gépe???
(Jet Pac, TIRNANOG, Chessmaster és társai játékokkal)

Én amit anno nagyon megnéztem volna az az Enterprise 128-as, de már akkoriban is ritkaság volt, így lemaradtam róla.

Ja és ATARI gépe volt valakinek? (Ha jól tudom az AMIGA 'ellenfele' volt, közel ugyanolyan teljesítménnyel) mi anno az Andrássy út-i ATARI márkaboltba jártunk játszani velük. Csudaszép grafikájuk volt erre emlékszem, meghogy mindig olyan játékok voltak rajta, ahol nem lehetett látni sosem a lövést, csak hogy hirtelen megfekszik az ellen a gombnyomásra azt kész..

Azonban kétségtelen, hogy akkoriban ('93-körül) az AMIGA volt az abszolut sztár...
Hogy az újságok (576 Kbyte) mekkora ódákat zengtek róla..

[Szerkesztve]

(#125) gykarcsi válasza F1DO (#124) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá! Nekem volt spectrum-om. Klassz gép. Van itthon egy HT-1080Z gépem, a mai napig működőképes, nemrég szereztem 1 Videoton TVC-t, még a tápegységet kell javítani. De van még itthon pár darab C64-es, joy-yal, egérrel Commodore, és Citizen 120D nyomtatóval, és C16-os is magnóval.

[Szerkesztve]

(#126) F1DO válasza gykarcsi (#125) üzenetére


F1DO
senior tag

A Sinclar Spectrum 48K gép nekem is megvan még, csak a billentyűzet fóliája ment szarrá - ez egyébként tipushiba volt. A kazetták és az eredeti doboza, leírása is megvan még. Létezett Spectrum 128K- is azonban az már tényleg fehér holló volt, életembe ha 2x láttam Bp-en olyat. Pedig állítólag az már igen ütős gép volt...

(#127) vakarcs válasza F1DO (#124) üzenetére


vakarcs
aktív tag

egy pajtimnak volt Enterprise 128-asa ... sztem meg is van még neki... elég jól mutatott... de igazából sokmindent nem tudott mutatni rajta annó a srác :(

eladó a világ :)

(#128) F1DO válasza vakarcs (#127) üzenetére


F1DO
senior tag

A kis beépített joystick nagyon jól mutatott rajta! :))

(#129) vakarcs válasza F1DO (#128) üzenetére


vakarcs
aktív tag

meg szép fekete volt.... nekem kb ennyi maradt meg róla... mondom sajna a srác nem tudott olyat mutatni, amitől hanyat vágtam volna magam.... amigát meg sajna nem láttam működés közben... ez a nagy szívfájdalmam... :O

eladó a világ :)

(#130) WillChi válasza vakarcs (#129) üzenetére


WillChi
senior tag

Nekem volt Amigám, anno a C64-es után. Egy 500-as. Mit mondjak, utoljára azon játszottam olyan igazi jót. PC-n nincsenek sajna nekem tetsző scrollozós shoot-em-up -ok, csak a Tyrian. Ott volt dögivel, hiszen a HW is messzemenőkig támogatta ezt. A kinézete is szép (szerintem). :) Nemsokára, ha lesz újra fölös pénzmagom, szeretnék szerezni egyet (v A500-at, vagy (inkább) egy A1200-at).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#131) vakarcs válasza WillChi (#130) üzenetére


vakarcs
aktív tag

ha szerzel ilyen gépet, akkor pls szólj nekem is... megnézném,h mit is tud... nem halhatok meg úgy,h nem nyúltam amigához :DD:)):DD

eladó a világ :)

(#132) vakarcs


vakarcs
aktív tag

ezen az oldalon vannak jó kis képek az ''oldtimer''-ekről :)
Bővebben: link

eladó a világ :)

(#133) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Bővebben: link
Ilyen volt nekem ami bal elől van. Azt hittem ilyen csak nekem van, vagy legalábbis olyan gagyi hogy senki nem is emlékszik rá.:U:)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#134) Surda


Surda
tag

Szevasztok!

Nekem is van Spekim:) Igaz csak 2 éve vettem, igazából EP-n nőttem fel, de a játékok 90%-a Spectrum átirat volt, és olvastam a Spectrum Világot is, úgyhogy nosztalgia a javából. Betöltöttem a Juggernautot, másfél órája játszottam, és lefagyott:D Mentés persze nuku. Inkább a emulátoron nyomom pc-n:)

Nekem még megvan a kivehető procis (nem NDK) AMD 386 alaplapom. De örültem, mikor megkaptam a 286-os után, a Wolf3d csak úgy tépett rajta:)

Adlibom is volt, azon már zene is volt a játékokban, illetve ritmikus vinnyogás, puffogás, sziszegés: FM szinti:) A KGB zenéje viszont így is nagyon ott volt.

Meg még vannak ilyen apróságaim, hogy 486-os procik, VESA-s Cirrus és Trident kártya. De sokáig egy 256-k Realtekkel kellett nyomulnom, ráadásul mono VGA-val, jááj...:(

A garancia meg... ha a címke meg...

(#135) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Ehehehehehe. :)

Utos totyik. :)

Szereny velemenyem szerint a retro vasakra (es itt en nem az IBM kompatibilis digitalis abakuszokra es periferiaikra gondolok) nem emlekezni kell. :)
Ezeket _MEGORIZNI_ es ami meg fontosabb _HASZNALNI_ kell! :)
En spec a mai napig hasznalom a CDTV-t, igaz, foleg zenehallgatasra, de amugy is ugy nez ki mint egy asztali lejatszo nem igaz? :)
C64-en rendszeresen szoktam jatszodni. :)
Amiga meg uberallat, istencsaszarsag. :)
SGi-k meg ugy jok ahogyan vannak. :)
Sun-el meg dogozni kell. :)
Alphaval is. :)

Ja, hogy van egy szartalicska pC-m is. Oke, mar nem sokaig. :)

(Listat most nem irok, mert lusta vagyok. :) De egy a lenyeg. CD32-n kivul pl. megvan az osszes ''elterjedtebb'' Amiga. :DDD).

Apropo. Speccyhez ULA-t nem tud valaki? Olyat ami mukodik? :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#136) vakarcs válasza rATdrAgOn (#135) üzenetére


vakarcs
aktív tag

meg van majdnem minden amiga? :R nem lehet menni megkuksolni egyet müködésközben???

eladó a világ :)

(#137) rATdrAgOn válasza vakarcs (#136) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ajanlom a Fyanica Amiga klubbot. :)
Szeptemberben kezdunk ismet.

Cim: Vaci ut 88-90.
Idopont: Pentekenkent 17:00-21:00. :)
Kezdes: Szeptember 2.

Na, itt egy rovid lista csak az Amigakrol. :)
A1000
A500
A2000
A500+
A3000UX
A3000T
A600
A1200
A4000

perpill ezek vannak, meg egy Pegasos1. :)
(Marmint Amigak, illetve, Amiganak latszo gepek kozul. :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#138) vakarcs válasza rATdrAgOn (#137) üzenetére


vakarcs
aktív tag

ez jól hangzik sztem benézek... de igazából nem tudok semmit az amigákról... és nincs is :( ez nem gond gondolom... majd ott kiokosítanak... :D

eladó a világ :)

(#139) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

No, lássuk az én pályafutásomat:

1980-as évek második fele: suliban Commodore +4 nyúzás, rokonnál IBM PortablePC, rajta Montezuma's Revenge, Frogger és Impossible Mission 2, majd AT-re váltás után Grand Prix Circuit, Cycles és Deluxe Paint. Én eközben egy ZX Spectrummal lettem gazdagabb, majd miután ez megpusztult, egy Spectrum 48K+ lett az új masina.

1992, saját PC. 386SX, 2 Mb RAM, monokróm VGA monitor, 512k-s OAK-77 videokártya, eleinte vincsi nélkül, majd később egy 40 megás Seagate. Később bele költözött egy SB 2.0 kompatibilis csoda, én meg teljesen oda és vissza voltam, hogy a Test Drive 3-ban milyen remek zenék vannak. :D Gyönyörű időszak volt, jobbnál-jobb játékokkal... Day Of The Tentacle, Sam and Max, egymás elleni Lotus 3-azás osztott képernyőn, egymás elleni Settlers SVGA módban, amiben majd' kifolyt az ember szeme, Stunts bajnokságok, a Doom 5 lemezen, a Doom 2 6 lemezen (amiből az egyik mindig elromlott, amint az ember elhozta valakitől :D), Theme Park, Monkey Island 2...
Majd a gépbe egy GUS került 1994 nyarán (egy hónapot melóztam érte egy McDonald's-ban :B), elámulás a gyönyörű hangzáson... Innentől demoscene, lemezújságok, zenélés, modul-zene hegyek, impulse tracker és No-GUS-No-Demo uralom.
1995-ben váltás egy AMD 486DX4-100-ra, ami évekig hiba nélkül futott 120MHz-en (20% tuning! :D), 8 mega rammal. Közben valamikor a monitor is kiszínesedett...
1996-ban egy 4x-es Sony CD-ROM-mal és egy Tseng ET-6100-as videokártyával gazdagodott a gép, első CD írása 2000 Ft-ért. Kezdtek beszivárogni az egy teljes CD-t elfoglaló játékok, ill. azok herélt ripjei (:D), majd az MP3. Első internetes élmények egyetemi és modemes hozzáférésekkel, irc-irc-irc. :D Első multiplayeres élmény is ekörül, Doom2 deathmatch telefonvonalon keresztül 14.4-es modemmel. :D
1999-ben P1-200, 64 mega RAM és az ET-6100 mellé egy 3DFx Voodoo2 került. A játékok egyre nagyobbak, ugyanakkor egyre laposabbak lettek, a net egyre jobban terjedt, Napster, 100Ft-os hétvégi matávos internet...
2002-ben meglett a mostani gépem, eleinte még a 3Dfx hajtotta, még a MOHAA-t is egész jól elvitte 640x480-ban, ultra-alacsony részletességgel. :D
2004-ben egy vadonat új, bontatlan, dobozos C64 boldog tulajdonosává válás...
2005-ben 1.7GHz-es Centrinos notebook, játék szinte csak COD és GTA, és a régi időkön merengés...

Hát így hirtelen ennyi jutott eszembe.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#140) bLaCkDoGoNe válasza rATdrAgOn (#137) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Húúú, mindig csorgó nyállal nézegettem a Guruban az 1200-es demókat meg játékokat, csak mint csóró középiskolás, nem volt rá keret...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#141) stanci válasza rATdrAgOn (#135) üzenetére


stanci
tag

hali
Nekem ígértél egyszer egy SS4-et, ha elmegyek érte. Ez áll még? :U

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#142) rATdrAgOn válasza stanci (#141) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

sajna nem. :(
Uccso mukodokepes Ss4 is meghott. :(
Szereztem bele ramot, aztan sekepsehang. Kicsereltem NVRAM ic-t benne - valszeg lemerult a szerencsetlen. Be is indult, hegeszteni probaltam bele hostID-t, ekozben felrobbant a tap, lefustolt a gep is. :(
Perpill amim van - de nem tudom meg odaadni egy Ultra1.
Ha lesz jobb Ultram, akkor viheto - hacsak meg nem doglik addigra - ez is lassan 10 eves gep. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#143) rATdrAgOn válasza bLaCkDoGoNe (#139) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

... ize. :)
Nekem elobb volt PC-m (486DLC+kooproci+4M RAM) mint Amiga. ;)
Aztan lett A1200 es innentol kezdve a tortenet 180 fokos fordulatot vett. :)
Szamomra a pC egyenlo a kobaltaval amivel lehet apritani a kovet,minden mas meg ''muszer'' kategoria. :)
Igaz, +4 nekem annyira nem gyutt be sohasem. Muszaki okai voltak. Ui, a pC elott '64-em volt. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#144) _seth_


_seth_
veterán

Tegnap próbáltam feléleszteni a c64-em, nem volt egyszerű mert vater már elkezdte bontani anno mondván jó lesz még belőle pár cucc, led, kábelek, pár csati el is tűnt de részben megtaláltam részben pótoltam. Adapter működik jól, de a gép nem megy :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#145) rATdrAgOn válasza F1DO (#128) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Igazabol az volt az elso dolog, ami szetment rajta. :)
Ui, az is folias megoldas volt. :)
Aztan jott a billencs, mert az is az volt. :)
Amugy az EP egy Speccy klon jelentosen tovabbfejlesztve. :)
Sot!
Elarulok egy apro titkot: TVC64 eredeti neve Enterprise64 volt. :)
Aztan belefejlesztettek a magyar kodlapot, innentol kezdve nem volt kompatibilis az ostipussal sem. :))))

HT-1080Z eredeti neve pedig Tandy TRS-80 (Trash) volt. :)

Elnezest kerek a zavarasert! :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#146) rATdrAgOn válasza _seth_ (#144) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Tunetek? :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#147) _seth_ válasza rATdrAgOn (#146) üzenetére


_seth_
veterán

Kép semmi, led sem világít :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#148) rATdrAgOn válasza _seth_ (#147) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... biztositek benne van? :)
Nem egett ki? :)
Elso dolog amit nezni kell '64-en. :)
persze merni sem art multimeterrel. :) Betapnal lehet meg buntetlenul, feszstab utan nem ajanlott, tul nagy kart tud okozni. Onnantol szkop rulez. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#149) _seth_ válasza rATdrAgOn (#148) üzenetére


_seth_
veterán

Biztosíték jó volt az is ami benne volt de próbáltam cserélni másikra is de semmi.
Multimeterrel már nem volt kedvem nekiállni tegnap, majd talán vmelyik nap sor kerül rá.

Ja meg hulla voltam amikor szerelgettem, utána egy lámpát csináltam meg, elsőre bekötöttem szigeteltem.... majd bekapcs de előtte csak, hogy tuti legyek vajon mennyi fesz van a burkolatban? Megnéztem: 220V :D Még jó, hogy megnéztem mert megrázó élmény lett volna... (a kapcsoló volt rossz és ezek szerint egy nagyon rossz konstrukció).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#150) Egon válasza bLaCkDoGoNe (#139) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem rossz, nem rossz...:) Akkor lássuk az én történetem:
1982-ben, egy családi szülinapi bulin láttam először számítógépet: ukokabátyám vadiúj C64-esét. Nagyon lenyűgözött ez baromi egyszerű, oldalnézetes fociprogram (a nevét nem tudom), és megkértem az ősöket, ugyanmár vegyenek nekem egy ilyen masinát...:) Egy évvel később meg is kaptam, persze csak magnóval (floppy csak úgy 90-91 tájékán lett hozzá). Az első PC-m igen komoly vas volt (kb. 10 havi fizetésembe fájt): 386 DX-40, 4 MB RAM, 80 MB HDD, SVGA monitor, 512 kB-os vga stb. Mindez 1992 szeptemberében. Ez a cucc szűk egy évig volt meg, aztán eladtam (kocsira kellett a mani), és visszatértem a jó öreg C64-hez.:D 1994. nyarán vettem a következő PC-t: 486 DLC-40, 4 MB RAM, 210-es HDD, már 1 megás, VLB vga, 14 colos LR, NI SVGA (nagy dolog volt az akkor) stb. Ez csak egy fél évig volt meg, utána jött egy 486 DX2-66 (az első Intel proci), még mindig csak 4 mega ram, 540-es vinyó, a többi mint előző. Fél évvel később raktam bele még 4 mega ramot, és egy kisfloppyt, '96 elején beleugrott egy CD-ROM és egy SB AWE32 is, tavasszal egy 1.3-as vinyó lett a régi helyett, nyáron meg a maradék alkatrész is ki lett cserélve (Pentium 100, 16 MB ram, PCI-os vga stb.). Ez a cucc kisebb változtatásokkal (P100 helyett P133, 1.3 vinyó helyett 2.1 stb.) megvolt elég sokáig: asszem 1998 decemberében vettem egy BH6-ot, 300-as Celeront, TNT1-es vga-val, 15 colos monitorral stb. 2000 elején cseréltem BF6-366-os cerka-TNT2 kombóra, majd nyáron a proci 566-os Celeron lett (persze az összes húzva volt). 2001-ben a vga került fejlesztésre (GF2 MX lett belőle), majd 2002-ben a komplett gép ki lett cserélve (talán a kisfloppy és a bill./egér, meg a ház kivételével): BD7, 1.6.os NW, GF4 Ti4200, 256 MB ram stb. Utoljára tavaly fejlesztettem: lásd adataim.
Sajna retro gépem nincs (anno kellett a mani, és eladtam a C64-et), néha emulátoron nyomulok.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.