Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bagoly válasza Atrox (#43) üzenetére


Bagoly
senior tag

Elvileg igaz, de a kormányzat töketlenségének hála jelenleg nem lehet MO.-n korlátlan A-ra jogosítvát szerezni sehogy.
Bővebben: link :C :(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#52) nilrem válasza Bagoly (#51) üzenetére


nilrem
tag

Igy igaz en is pont ezt a linket olvasgattam. Toketlen banda. Ilyen szarsaggal ennyit foglalkoznak akkor mit varunk toluk komolyabb ugyekben! :(((

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#53) Bagoly válasza nilrem (#52) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ennek fényében én lennék a legjobban meglepve, ha a B-s jogsi + 125 ccm-es moci ''combó'' működne...:(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#54) nilrem válasza Bagoly (#53) üzenetére


nilrem
tag

Az tuti nem fog menni, mindenhol hasonlo a szitu mint nalunk
150
250
es a csillagos eg. Motorhoz biz harom jogsi kell ha csak el nem multal 21.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#55) Den válasza Mag (#50) üzenetére


Den
veterán

80 nem nagy sebesség? Én is aszittem.

www.simson4t.hu

(#56) pubwart válasza Mag (#1) üzenetére


pubwart
aktív tag

Simán kimagyarázható, hidd el, de ha lehet, akkor kerüld a motorn lővő szám (125 4000 600 1000) feliratokat.

Mellesleg régóta motorozom, sajna még jogsim nincs rá, majd, de már állítottak meg egy CBR600-al. Annyi mákom volt, hogy a rendőr csak meg akarta nézni, mert nagyon tetszett...
El is engedett :))

Where you go how is up to you

(#57) atus válasza Den (#55) üzenetére


atus
senior tag

85-tel meg megy az 50-es robogóm is...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#58) burgatshow


burgatshow
veterán

Az járható út, hogy 17 évesen leteszem kocsira a jogsit, aztán utánna a nagymotorra?? Nálam a nagymotor az 500cm^3 és a felett van de ebben nem 'vok tájékozott, hogy milyen jogsi kell hozzá! :(

(#59) atus válasza burgatshow (#58) üzenetére


atus
senior tag

Ha jól tévedek
14 évesen kaphatsz smkp. - max 49ccm illetve 40km/h
16 évesen A1 - max 125ccm és asszem 15 LE
18 évesen A(korl) - 250ccm és megintcsak asszem 25LE
21 évesen A - bármilyen
motorra jogsit.
Illetve ha 16 évesen A1-et szereztél, akkor a két évnyi motorozás után 18 évesen leteheted rögtön nagymotorra, azaz a sima A-ra

Ezt nem ma olvastam, szóval nyugodtan javítsatok ki, ha hülyeséget írtam.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#60) burgatshow válasza atus (#59) üzenetére


burgatshow
veterán

Köszi az infót, és még nincs 1 jogsim sincs! Azt az 1 évet a 17-ig meg má' kibirom! :D

(#61) danzi


danzi
tag

Nekem egy Aprilia robogóm van, 50-es, de azért nem kevés az a 90, amennyivel mentem már vele... amúgy 21 évesen már lehet menni megkötés nélküli A-ra, azt hiszem... csak kell kiegészítő PÁV IV-et csinálni, amit én meg is csináltam a Corvin mozi mögött!! Tök poén volt, szerintem érdemes elmenni, mindenféle kőkorszaki játékgépet ki lehet próbálni :) ha nem lenne drága, megcsinálnám poénból megint! :)) :))

Én egy váltós kismotort szeretnék, max 250-es chopperbe gondolkozom amúgy is... Egy Yamaha Virago vagy egy kisebb Suzuki chopper kurvára bejönne...
talán előtte megtanulok váltani egy simsonnal :D :D :D

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#62) atus válasza danzi (#61) üzenetére


atus
senior tag

Ha jól tudom, akkor PÁV se kell már nagymotorhoz. Nagyon remélem, mert nincs kedvem ilyen hülyeségekkel foglalkozni jövő nyáron... :D

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#63) pubwart válasza atus (#62) üzenetére


pubwart
aktív tag

Mivel Euba léptünk megszünt minden szarság, azza PÁV, meg hasonló, mostmár csak 21évesnek kell lenned és mehetsz isteni hírível vizsgázni.Ennyi
Vagy 18évesen korlátost leteszed és 2év után (20évesen) mehetsz NagyA-ra.
:C

Valaki írta, hogy nagygépet akar 50es robesz után.Nem ajánlom, nem árt fokozatosság, főleg, hogy a robeszen váltó sincs. :(

Jah egy motor tényleg 500ccm-felett kezdődik, de nem nagyképűség miatt.Mert ha vki így gondolja akkor a fegyverek közé sorolnám :Y

Where you go how is up to you

(#64) pubwart válasza Bagoly (#53) üzenetére


pubwart
aktív tag

Elvileg az unióba való belépés miatt lehetlesz, mert a többi fejlett országban ez bevett szokás.
Ott működik :U

Where you go how is up to you

(#65) DonLeo válasza Mag (#9) üzenetére


DonLeo
senior tag

150-ig ha jól emlékszem

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#66) net84


net84
őstag

tudtommal nem számít nagymotornak az, ha 2 személyes ülés és plusz lábtartó. A kresz csak a motor méretét köti meg, az pedig 50ccm-ig kismotor. A rendőrök 99%-a nem tudja megállapítani egy nagytestű robogóról, hogy mekkora motor van bent. Ha a papíron 50ccm van, akkor meg nem is nagyon pattoghat, igaz ha megnézi és bele van ütbe egy nagyobb szám, akkor már nagy gáz van.
A KPM-el már más a helyzet! Ők szét is szedhetik a motort egy igazoltatás során.
Az 50ccm-es motort is le lehet vizsgáztatni, ha megfelel minden követelménynek. Ezekután az illető kap rá egy rendszámot, és máris furikázhat vele, mint egy nagymotorral.

Read only...

(#67) pubwart válasza net84 (#66) üzenetére


pubwart
aktív tag

pontosan, de ha nincs rendszám, és kész személyel mész akkor már elég nagy a gríz.

A nagymotor kifejezés köbcenti függő
Az utásszállítás meg rendszámfüggő (ami meg jogsifüggő => A)

Az unióban csak 125ccm-ig jó a B jogsi

Where you go how is up to you

(#68) Szeke válasza net84 (#66) üzenetére


Szeke
senior tag

És itt jön be a KRESZ ellentmondása:
''Segédmotornak minősül, ha önerőből 40km/h-nál gyorsabban haladni nem képes''
Na már most a simsont le lehet vizsáztatni nagymotornak, és ugye nagymotorral mehetsz autópályán, ahol pedig 60 a minimum sebesség. Szóval hipp hopp egy vizsga, és a motor megtáltosodik :D

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#69) Mag válasza pubwart (#67) üzenetére


Mag
senior tag

Akkor ez a 125 ös dolog már ránk is vonatkozik?
Magyarul a B-s jogsimmal mehetek rendszámos mocival?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#70) pubwart válasza Mag (#69) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ennek intézése folyamatban van még jogügyileg, nemtudja még senki sem :F :F :F

Where you go how is up to you

(#71) atus válasza Szeke (#68) üzenetére


atus
senior tag

Nincs ebben ellentmondás. Az 50-eseket 40hm/h-ra a 125-söket pedig 15LE-re fojtják le gyárilag. Asszem 50-esnél ez nem működik normálisan ki hazánkban. Amikor levizsgáztatod nagymotornak, akkor kiveheted a fojtást, és száguldozhatsz 60-nal az autópályán. Persze minden tulaj kiszedeti a fojtást még mielőtt átvenné az új motorját.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#72) Szeke válasza atus (#71) üzenetére


Szeke
senior tag

Simsonban mi volt a fojtás? :F Eleve képes kb. 60-65-el menni....
Újabb motorokkal tényleg lehet ez a helyzet.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#73) pubwart válasza atus (#71) üzenetére


pubwart
aktív tag

Pontosan erről van itt szó ;] Minden robogós első dolga, hogy kiszedeti a fojtás (Ez a kipofogóban lévő visszaáramló eltávolításában ki is merül) És ennyi a móka, meg mint a ''bivaly'' :DDD

Where you go how is up to you

(#74) pubwart válasza Szeke (#72) üzenetére


pubwart
aktív tag

Egy normális állapotó simson (!!!) megy 90el.Nemrégiben rektunk össze egy ilyet, azaz fullra felújítottuk. Ha bejáratod (az már be van), akkor az is örökéletű. De legalább 5-7 évig elmegy úgy, ha normálisan használad (hideg motort nem húzatod, rendes benzin, rendes olaj, stb)

Where you go how is up to you

(#75) pubwart


pubwart
aktív tag

Szerény véleményem azonban az, hogy ezt a jó a B 125ccm-es dolog el fog nagyon tűnni a sűlyesztőben, mert akkor megszűnne az A1 értelme, és kell a sok zseton az embereknek, meg az államnak is természetesen.Bár kitudja hogy lesz.Az A1 engedélyezni a 16év feletti max 125ccmes gépek vezetését. A B meg csak 17éves kortól nyomható.Nemtudom megéri e az az egy évért.Bár sok fiatalabb haveromnak hajtásija is van, tehát gondolom igen :F

Where you go how is up to you

(#76) Szeke válasza pubwart (#74) üzenetére


Szeke
senior tag

Nem ezt mondom... Érted, alapból képes 60-65-el menni, vagy anno lett volna benne gyári fojtás, 30 éve is? :F És mint ilyen, túllépi a 40-et, nem lehetne kismotor...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#77) atus válasza Szeke (#72) üzenetére


atus
senior tag

A Simsonban semmi, de szerintem nem is lehet újonnan kapni. Amikor meg lehetett, senki nem foglalkozott ilyen marhaságokkal. Mivel vizsgáztatni nem kell az smkpt, csak újmotor eladásnál foghatják meg a komisz kedvű száguldozókat.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#78) Szeke válasza atus (#77) üzenetére


Szeke
senior tag

Nem 10 éve hozták a 40km/h szabályt, volt az már akkor is, amikor még volt új Simson ;] Ezért is volt kissé kakukktojás.
125-ös motort vezetni B-s jogsival.... Hülyeség. Nem mondom, praktikus lenne, mert van egy Pannóniánk amin jó lenne nyomulni külön A-s jogsi nélkül. Ha meg ezt bevezetnék, akkor kötelezővé kéne tenni a motoros kresz és motoros rutinvizsga stb. oktatását is, mert különben nagyon balesetveszélyes lehet a dolog. 17 éves kiscsákó felül a 125-ös sport Cagivára (mer' ugye neki van rá jogsija) és feltekeredik az első fára :(

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#79) atus válasza Szeke (#78) üzenetére


atus
senior tag

Jogos. Kicsit tényleg kevés az smkp vizsga. 14. szülinapomon vizsgáztam, meg előtt is motoroztam, de így is rengeteget taknyoltam. Mert ugye ilyen zsenge korban csak faralásra, ugratásra meg egykerekezésre illik használni. 125-össel már lehet, hogy nem élnék. :)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#80) Szeke válasza atus (#79) üzenetére


Szeke
senior tag

Nekem is 14 éves koromba lett smkp jogsim. Azóta is megtartottam (7 éve), ha simsonozok. Ha el akar venni a rendőr egy jogsit mindenáron, ne a B-st, hanem azt a kicsit vegye el :D
Fasza dolog a motorozás, de csak 1x fogsz igazán nagyot esni, többet nem :(
Ismerősék mentek Pestre, Dunaharasztinál egy kereszteződésben egy öreg traktoros bácsi kihajtott 2 vadállat keménycsávó motoros elé, mert nem látta szegény, hogy 200-al jönnek. Az első motoros leugrott a motorról, és túlélte, a második már csak későn vette észre. Bőven 100 fölötti tempóval kenődött fel a traktorra. A bukósisakja az ismerősömék kocsijának a szélvédőjét törte be... Kiskanállal összeszedés bejátszott.
Azért a kocsit jobban túl lehet élni... Persze, tisztában vagyok mind2 előnyeivel és hátrányaival, de a kocsira szavazok :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#81) burgatshow válasza pubwart (#75) üzenetére


burgatshow
veterán

Én is így 'vok vele! Jövőre leszek 17 addig meg kibírom! Azt uccu neki autó, akkor meg már a robogóra is meg elvileg (??) :F a 125-ös is ülhetek! Aztrán majd 20 évesen meg go to 500+ :D

Szeke: Teljesen igazad van! A 4 kerék sokkal stabilabb! :D Én a motort kizárólag majd hobbira meg nyárra mert azért valjuk be: nyáron 40C°-ban kellemesebb mint a kocsi akkor is ha van klíma! De azzal is tisztában kell lenni, hogy a motorosokat nem veszik emberszámba az autósok és a kamionosok! :(

[Szerkesztve]

(#82) Szeke válasza burgatshow (#81) üzenetére


Szeke
senior tag

B-s jogsival mehetsz robogóval is. De 125-össel _MÉG_ egy darabig biztosan nem lehet, úgyhogy ne próbálkozz vele ;)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#83) Cathfaern válasza burgatshow (#81) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''nyáron 40C°-ban kellemesebb mint a kocsi akkor is ha van klíma!''

Biztos vagy te ebben? :) Ültél már normális klímás kocsiban? (nem feltétlenül automata) Sajnos a kocsik többségében (sokszor a drágákban is) csak lity-löty klíma van, ami tényleg nem ér semmit :(

(#84) atus válasza Szeke (#80) üzenetére


atus
senior tag

Tisztában vagyok én is az előnyökkel és a hátrányokkal, de én meg a motorra szavazok. Ízlések és pofonok...
Nagyon várom, hogy legyen A-s jogsim. :D

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#85) pubwart válasza Cathfaern (#83) üzenetére


pubwart
aktív tag

Kellemtlen dolog ez így összességében, de tegyük hozzá, hogy a kocsi meg a motor ég és föld.Én sem vagyok egy túlkoros a kemény 21évemmel, de szerencsére sok amotoros barátom, és sok haveromnak emelett nagyon jó gépei vannak. Így van lehetőségem olyan dolgokra, amikre nagyon sok csak vágyakozik. (pl a pesti srácoknak be van rendelve az új 1000-res paletta). tehát tudom énis miaz a motorozás.Sajnos elég soo balesetet hallottam, és voltam már párnak tanuja is, és volt barátom aki meg is halt :(
Sajons a családomban is van egy versenyő, aki 20éve le van bénulva, pedig anno olyan tehetség volt, mint Rossi (ezt mások mondták). Ez a vér bennem is bennem van, szerncsére nem este, de nem tartom logikusnak a mai rendszert. Mert van olyan 50es gép ami megy 160 km/h-val (ültem rajta). Meg van ugye a szoci 125ösök, meg a robogók, szóval, valahogy nincs meg az egyensúly.Persze a jogsi sem jelent semmit. :u
Egyik sulistársam 20.szülinapjára kapott egy 600RR-t. Benne is volt már hétre rá a a tényekben (meghalt :(() Szóval nem kellemes ez ami itt van.

Az autó az biztonságosabb, de nem is ezért ülünk motorra. És a légkondi nem egy rossz dolog... Lehet izzadni motorosruhában elég komolyan... :C

Where you go how is up to you

(#86) burgatshow válasza Cathfaern (#83) üzenetére


burgatshow
veterán

Szaggattál már nyáron rövidgatyában 250-el motorral??? :F Szerintem nem! Innentől kezdve nem 'tod miről beszélek! De van igasság abban amit mondasz! Egyébként ültem mert a miénk is az (Daewoo Nubira 2 széria) és azért az eléggé le tudja hűteni a belteret! :D

[Szerkesztve]

(#87) pubwart válasza burgatshow (#86) üzenetére


pubwart
aktív tag

:((( Bocs, de tudod, aki rövidgatyában megy 250el, annak azt kívánom, hogy bukjon.Ezt most komolyan mondom. Nem genyóságból. Állat, aki ilyet tesz.Kegyetlenül fel tud háborítani ez a dolog :(((

Már láttam ilyen embereket, és úgy, hogy ruhájuk is volt, csak nem volt kedvük felvenni.Szerették őket a balseben meg a plasztikain őket.
Az orvosok ''donor''-oknak hívják az ilyeneket.

Nálam a sztár egy boxer (meg bukó, az fullalap), semmi más, még cipó sem.Nah tehát egy boxer volt rajtam és 90 egy CBR600-al. Persze még hülye koromban

Bocs :(((

Where you go how is up to you

(#88) pubwart válasza burgatshow (#86) üzenetére


pubwart
aktív tag

Attól, hogy valaki állat, és így megy, abból még nem lesz ''sztár''. Szégyenletes, már bocs. Jah és mentem már 250el :U

Where you go how is up to you

(#89) burgatshow válasza pubwart (#87) üzenetére


burgatshow
veterán

Rajtam is volt bukó, meg rendes motoros felső meg mittomén mi! Ott dobálták rám! Mellesleg nem én vezettem! :(((

(#90) burgatshow válasza pubwart (#87) üzenetére


burgatshow
veterán

Rajtam is volt bukó, meg rendes motoros felső meg mittomén mi! Ott dobálták rám! Mellesleg nem én vezettem! :((( Höhhh szép is lenne 15 évesen!

(#91) pubwart válasza burgatshow (#90) üzenetére


pubwart
aktív tag

''őstag'' 15 years old :))))))))

Bocsi, asztem komolyabban nyomod. Amúgy sose, de sose ne nyomd cucc nélküld.Sokba kerül.És lehet akármilyen csilivili géped, ha le kell öltözni, hogy elkapd a csajt, csúnya a vadbőr... :((

Mivel szaggatatok?

Where you go how is up to you

(#92) burgatshow válasza pubwart (#91) üzenetére


burgatshow
veterán

Ez tavaly volt, és egy Honda Blackbird-el mentünk le a Balcsira! 2 óra alatt lennt voltunk!

'őstag'' 15 years old
mostmár 16 'vok! ez volt tavaly!

(#93) pubwart válasza burgatshow (#92) üzenetére


pubwart
aktív tag

Pfuh, jah Blackbird, jó jószág.Bár cask eddig 12Rhez volt szerencsém, azon mondjuk csak ültem,d e nagyon komoly volt

Öregszel öccse... :)

Where you go how is up to you

(#94) burgatshow válasza pubwart (#93) üzenetére


burgatshow
veterán

Hát az is egy állat!

Mondjuk én szeretem a sebességet meg az adrenalint, de 3k-nálé azt mondtam, hogy lassitsunk mert halál félelmem volt és a haverom megértette! Elötte robogóztam szal kicsit gyors volt a váltás! :D

Így van öregszem! :D Azért is írtam jövőre a kocsit! :D

(#95) pubwart válasza burgatshow (#94) üzenetére


pubwart
aktív tag

Utána kisA nagyA, hogy smint, célok, tervek, milyen gépet szeretnél? Speed, terep, cross, enduró, trial, supermoto?

Where you go how is up to you

(#96) burgatshow válasza pubwart (#95) üzenetére


burgatshow
veterán

Mondom mi a tervem: jövőre lerakni a kocsit! Azt hogy milyen autót szeretnék az még elválik, de egy 4-es golfra fáj a fogam! Vagy 5-ös szóval az új fajta ami az NFS Undergroundban van! :D

Motor: huhh, szóval én egyből a ''nagyra'' szeretném letenni am ezekszerint a nagy A és nekem a legeslegjobban a Superbike-ok jönnek be! Ami tetszik az egy Honda FireBlade! :D 1000cm^3 172LE! :D otalbike.hu/motorteszt/cbr1000rr/+Honda+CBR900RR+FireBlade&hl=en&lr=lang_hu" target="_blank">Bővebben: link Vagy egy Honfa Blackbird :D

Neked? :F

[Szerkesztve]

(#97) pubwart válasza burgatshow (#96) üzenetére


pubwart
aktív tag

Jó span vagy te öccse... :DD

Pont ugyanígy vagyok.Bár a kocsik közül nemsok izgat, egyszer szeretnék egy RX8ast venni majd valamikor, ha már dolgozok, de amúgy leszarom őket.

A Motorok közül minden stimmel, én is speedes vagyok. Egyből nagyAra megyek, azaz kéne menni, de majd...

Az 1000RR. Hát igen.
Sírni fox, ha azt mondom, hogy vezettem már és az egyik legjobb haveromnak ilyen van?? :)) Szerintem igen. Mindegy, jó gép na, kegyetlen, mikor megláttam az átvételen asztem sírvafakadok. De tényleg.Egy csoda...
Egyszer majd felugrok haverhoz, komolyan elviszlek, csak annyi dolgom van a nyárra, hogy félelem belegondolni, hogy erre is alig lesz időm...

De mesélek majd a gépről, hogy érdekel :DD

Where you go how is up to you

(#98) rATdrAgOn válasza Mag (#25) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Sajnos szamomra nem tul nagy elony. :)
Az Uralom 600 ccm-es. :)
Es ~40 eves. :Y
Vezetni akarom! _LEGALISAN_ :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#99) burgatshow válasza pubwart (#97) üzenetére


burgatshow
veterán

:D

A nagy A-ra 20 évestől lehet menni?

Kocsiba ha nagyon választanom kell olyan 5-6 millaban akkor egy Skoda Octavia sportot vennék! Egyébként valami Daewoo! 1 mert ilyen van itthon és kurva jó másrészt olcsóak és télleg jók! Lassan megyek de a válaszod még megvárom! :D

Hol lax?

[Szerkesztve]

(#100) pubwart válasza rATdrAgOn (#98) üzenetére


pubwart
aktív tag

Az fasza :C

De jó gép az az Ural :Y

Where you go how is up to you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.