Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Remote desktop + router help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lrobertoc


lrobertoc
tag

Sziasztok!

Arra a problémára szeretnénk megoldást találni hogy van a cégnél ADSL internetes elérés amit egy Draytek router + switch oszt meg úgy 15 gép között, ezeket a gépeket csak levelezésre használják, viszont az egyiken szoktunk letölteni pl. hétvégén. Arra viszont nem árt odafigyelni ezért ezt a gépet szeretnénk távolról irányítani (rendszergazdai jogosultságok megoldva) a windows xp remote desktop segítségével. Ha tud valaki részletesen segíteni, hogy ez hogyan lehetséges és hogyan kell a routert pontosan beállítani azt nagyon megköszönném!

(#2) VladimirR válasza lrobertoc (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

beallitas:
sajatgep en jobbklikk => tulajdonsagok => remote ful => allow users to connect remotely to this computer
felhasznalot lehet hozzaadni (csinalsz neki egy uj felhasznalot es hozzaadod), de adminisztrator jogu juzerek egyebkent is hozzafernek

routeren a 3389-es TCP portot kell kinyitnod es atiranyitanod a celgepre

(#3) lrobertoc


lrobertoc
tag

És a router melyik menüpontja alatt tudom ezt a beállítást megcsinálni?

(#4) Flashy válasza lrobertoc (#3) üzenetére


Flashy
veterán

nem ismerem a konkrét típust, de virtual server vagy port forward szokott az opció neve lenni

(#5) lrobertoc


lrobertoc
tag

A router egy Draytek Vigor 2104! A fent említett menüpontok nem találom!

(#6) lrobertoc


lrobertoc
tag

Van egy olyan menüpont ,hogy NAT setup itt található OPEN PORTS SETUP valamint Configure Port Redirection Table! Ezzel lehet valamit kezdeni?

(#7) VladimirR válasza lrobertoc (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, ha jol sejtem ez kell Neked
a port, amit kinyitsz, az a fentebb emlitett 3389 (ezen megya remote desktop) es at kell itranyitanod arra a gepre, amelyiken turkalni akarsz

(#8) lrobertoc


lrobertoc
tag

OK! Köszönöm, most már megy minden faszásul!

(#9) bypet


bypet
tag

Windowsos kapcsólódáskor, a kliensnél hol tudom megadni a kapcsolódás portját?
Routeren megy át, ott beállítottam a portforwardot, úgy hogy kívülről nem a 3389 es portot használja, viszont a szolgáltatást biztosító gépre oda továbbítja.

**

(#10) sziszegőII


sziszegőII
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség tőletek mert már az őrület határán vagyok:)
Egy Dlink 604 -es roteren keresztül érem el a netet. Fix ip-m van, beállítottam a virtual servert : enabled, RemoteDesktop1, 192.168.0.2, both, 3389, 3389, Always
DE!!! kívülről így sem tudom elérni a távoli asztalt valszeg a firevallal lesz gond amit így állítottam be: enabled, RemoteDesktop1, Allow, wan, *, LAN 192.168.0.2, TCP, 3389, Always
HELP PLEASE

Hp Pavilion zv5380 noti. A64 3200 1g ram, 80g hddm dvd-rw stb stb

(#11) Shodan


Shodan
addikt

Ugyanez a problémám.
port forward beállitva 3389 port, both.
firewallba kivéteként felvéve3389. Lanon megy, Wanon nem az elérés
a WAN ip is static, illetve a hálon lévő gépé is. nem értem ,mi lehet a gond?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#12) Blackmate


Blackmate
senior tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az xp-s remote desktop-al hogyan lehet azt megcsinálta, hogyha bontom a kapcsolatot, akkor ne jelentkezzen ki? Magyarán ugyanaz a képernyő maradjon a kijelzőn, mint amikor kilépett a user.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Remote desktop + router help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.