Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ReadyBoost vélemények, tapasztalatok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mekker


mekker
őstag

Hát nem egy mai dolog, de mivel nem igazán találok róla túl sok hasznos tesztet, szeretném kérni a tanácsotokat. Mivel nem illett bele egyik topikba sem, ezért nyitottam egy új feleslegestémát neki, ha nem baj.
Mi a tapasztalatotok a ReadyBoosttal kapcsolatban? Érdemes egy 7200rpm-es viszonylag gyors vinyó+ 2+giga ram mellé használni?
Veszélyezteti a pendrive élettartamát - tekintettel arra, hogy az ember általában 5-6 év után úgyis a szekrény mélyére dugja? Nagyjából mit kéne, hogy érezhetően befolyásoljon?

Pár napja tesztüzemben használom a következő módon:
-Sandisk Cruzer Blade 16GB (USB2-es, közepesen gyors pendrive) // 6GB ReadyBoostban
-Seagate Barracuda 7200.12 500GB merevlemez + 2x2GB 1400Mhz cl9 ram

Változás:
Amikor bebootolok, vagy frissen csatlakoztatom (de szerintem máskor is), vadul dobálgatja percekig 5-10MB/s lemezírási művelettel a HDD-t, utána már csak 1Mb/s alatt rajzolgatja erőforrásfigyelőben a cápafogakat párszáz KB/sec-kel.
Tömörítés, programok indítása nem igen gyorsult, sőt amikor cseszegeti a merevlemezt még lassulhat is.
Boot talán gyorsult, de nem mértem még. Programok gyorsulását nem tudnám megítélni, szóval semmi érdemleges infót nem tudok mondani erről.

Valami véleményt/hozzászólást légyszi bökjetek, főleg aki tényleg használja is a R.Boostot.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2) CoolMan válasza mekker (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Nézz körül a [Re:] [dchard:] Vista ReadyBoost teszt topicban.

(#3) mekker válasza CoolMan (#2) üzenetére


mekker
őstag

Köszi a linket

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ReadyBoost vélemények, tapasztalatok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.