Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Visty


Visty
csendes tag

Sziasztok!

Van itt olyan aki használ Paypal 2FA védelmet és ilyen telefonja van?

Pár hete bátyámmal vettünk 1-1 ilyen yettel függő telefont (a régi telefonjaink már kb csak töltőről funkcionáltak). A gond az hogy egyikünk sem kapja meg a biztonsági 2FA SMS-t amikor megpróbálunk belépni a Paypal fiókunkba. Minden más (bank, google) helyről megkapjuk a 2FA kódokat, illetve rendes kézzel írt SMSeket is.
Régi telefonba visszatéve a sim kártyát, ott megkapjuk az üzeneteket, szóval nem a Paypal oldalán van a gond (és nem is a sim/yettel oldalán).

Google messages spam és letiltott beszélgetések rész üres / spam szűrő kikapcsolva, gyorsítótár(cache) és tárhely törlése megvolt az app beállításoknál, illetve az app a legfrissebb ami elérhető. (Android se talált frissítést). Próbáltunk más SMS appot is, sikertelenül.
Telefont nyílván többször újra indítottuk, repülő mód nincs bekapcsolva. Yetteles (telenoros) simek vannak a telefonokban.

Sokszor ha a telefon a PC hangfal közelében van, az elkezd "rezonálni" amikor valami SMS/hívás érkezik a telefonra. Amikor az SMS kódot meg kellett volna kapnom akkor is elkezdett "szólni" a hangfal, de az üzenet már nem érkezett (jelent) meg a telefonra.

Yettel online ügyfélszolgálatnak írtam, ott megerősítették hogy a hiba nem náluk van, és érdemes lenne szervízbe küldeni.
(A Yettel oldalán megtalálható ZTE "gyártói márkaszerviz" oldala nem él, a facebook oldaluk 2016ban frissült utoljára, az ott található emailre nem válaszolnak.)

Az egészben az a fura hogy ez mindkét telefonnál probléma, és annyira specifikus hogy ha be is adnánk őket a szervízbe nem hiszem hogy képesek lennének reprodukálni/ellenőrizni hogy jó-e.

Esetleg ha valaki használ ilyen telefont és Paypal SMS védelmet, meg tudná nézni hogy ő megkapja-e a belépő kódokat?

(#102) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Sziasztok. Csak nálam van az, hogy 4g használat közben fel nap alatt lemerül ez a szar? Wifit használva meg vígan elmegy bő 2 napot... Vodafone...

(#103) Hawk1979 válasza hozem (#61) üzenetére


Hawk1979
őstag

Szia. Találtál megoldást a merülésre? Èn is belefutottam...

[ Szerkesztve ]

(#104) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Megoldottam. Ha valakit érdekel :)

(#105) Exian válasza Hawk1979 (#104) üzenetére


Exian
őstag

Jöhet az infó. Szegény, leszaroztad :DDD Helyén kell kezelni ezt a készüléket... nyilván nem csúcskategória semmilyen szempontból, de amelyik kategóriában versenyez, abban jó, nem szar. Szerintem. Másodlagos telefonnak nekem tök príma. Főleg 4000 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#106) Hawk1979 válasza Exian (#105) üzenetére


Hawk1979
őstag

Tévedtem. Ha utazok, mozgásban vagyok, ugyanúgy merül. Itthon egyhelyben nem. Azt hittem a nyilvános wifi hálózat keresés kikapcsolása a titok. De nem...

(#107) dzsi23


dzsi23
addikt

Van, akinél hibátlanul működik a telefon? Tudom, hogy általában azok írnak a fórumokba, akiknek gondjuk van, de nyugtassatok meg, hogy nem selejtes az összes (pl. gyors merülés)... Jó lenne egy ilyen faék egyszerűségű andoridos telefon, fel is bátorodtam a teszt olvasása után, de a hozzászólások kicsit lehúzták a lelkesedésem. :U

(#108) Hawk1979 válasza dzsi23 (#107) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nekem már kibírja 2napig. De fogalmam sincs mitől lett jó. Amikor megvettem, 4g-n használva fél nap alatt lemerült. Kipróbáltam mindent, párszor újrahúztam a telefont,de semmi.
Aztán egyszercsak jó lett. Szivesen megmondanám mitől, de passz. Azóta egy jó telefon :)

(#109) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Sziasztok!

A cikk szerint az USB-je támogatja az OTG-t, de nekem nem úgy tűnik.
Valakinek sikerült? Köszi.

(#110) zsolt2030


zsolt2030
újonc

Sziasztok! Úgy tűnik, hogy nincs a telefonban közelségérzékelő, hívás közben nem kapcsolja ki a képernyőt, folyton problémát okoz, ha az archoz ér a telefon. A bolt szerint ez nem hiba, ezért nem cserélik (30 napon túl vagyunk). :(((

(#111) Exian válasza zsolt2030 (#110) üzenetére


Exian
őstag

Nincs benne. Én már megszoktam. Telefonáláskor archoz emeléskor egész egyszerűen kikapcsolom a kijelzőt a power gombbal. Megszokható.

(#112) dzsi23 válasza zsolt2030 (#110) üzenetére


dzsi23
addikt

Sajnos a boltnak van igaza; egy extra funkció hiánya nem hiba (tudom, ma ez már alap lenne, nem extra). Ha lenne benne közelségérzékelő, és nem működne, az hiba lenne. Szívás, hogy kispórolták.
Esetleg akkor lehetne reklamálni, ha a bolt vagy a gyártó adatlapja szerint lenne benne közelségérzékelő. Itt a mobilarena specifikációban is szerepel, de ez nem releváns e tekintetben.

(#113) zsolt2030 válasza dzsi23 (#112) üzenetére


zsolt2030
újonc

Köszi a válaszokat. Nem gondolná az ember, hogy ezt ki lehet hagyni egy telefonból. A 2010-es ZTE Blade-ben is volt már... Legközelebb azt is csekkolni kell, hogy van-e mikrofon vagy sim slot a telefonban :)

(#114) Exian válasza zsolt2030 (#113) üzenetére


Exian
őstag

Azt hiszem az én első Androidos, 2009-es T-Mobile Pulse telómban is volt már, ha jól emlékszem. Mondjuk engem most ezesetben nem zavar a hiánya, nekem ez a ZTE teló másod-harmadlagos telefon, heti kb. 2-3 hívást bonyolítok róla.

(#115) Robi_73


Robi_73
őstag

Sziasztok!

Én az anyósoméknak vettem ilyen telefont 2 db-ot két hónapja, életük első okostelefonja lett, mert eddig kézzel lábbal tiltakoztak ellene. (70+-os korosztály) Nekik tökéletesen bevált a készülék, hibátlanul működik 2-3 napos üzemidővel és egész jól belejöttek a kezelésébe. Ők Digisek és tökéletesen megy rajta a VOLTE, viszont a VoWifi sajnos az nem. Tokot és üvegfóliát nehéz volt rá szerezni, mert a kiskerekben vagy nem volt, vagy nem hozzávalót küldtek (ráfogták a nagykerre) és vártunk rá az ígért 3-4 nap helyett 3 hetet. Ezt megunva az Ebay-ről rendelve sokkal olcsóbban nálunk volt a tok és a fólia 3 nap alatt. A kis mérete, tudása, könnyű kezelhetősége miatt alaptelefonnak bőven jó választás lehet bárki számára és ami a legfőbb előnye a készüléknek, hogy könnyen lehet benne akkumulátort cserélni, ha majd eljön az ideje... ;)

Robi73

(#116) Krystal_s válasza Robi_73 (#115) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, a két telefonnak egyforma a kijelzője? Papáméknak van 2 ilyen. Az egyiknek szép fehér a fehér (hideg fényű), a másikon kicsit sárgásabb (meleg fényű). Leginkább egymásmellé téve a 2 telefont látszik igazán a különbség, bár én külön is észrevettem. Pont azért beszéltem rá, hogy vegyenek még egyet, mert meglepően szép a max fényerőssége, mintha kb 600 Nit lenne, de a másiknak már kevésbé ilyen.

(#117) hobbyon


hobbyon
csendes újonc

Sziasztok! Nektek működik az autófókusz a hátlapi kamerán? Furcsa, hogy a tesztben sincsenek makró képek és az én telefonom sem változtatja az élességét. Hiába rakom manuálisan makróra, akkor sem történik semmi. A QR-kód olvasó funkció sem működik, mert elmosódott a kép.

[ Szerkesztve ]

(#118) Exian válasza hobbyon (#117) üzenetére


Exian
őstag

Hm, nekem működik jól az autófókusz és a makró is. Persze, helyén kell kezelni a készülék fotós képességeit.

Ezt a képet kb 2 centiről fotóztam, éles annyira szerintem, amennyire elvárható:

QR kód olvasásnál is éles és gyorsan beolvassa:

[ Szerkesztve ]

(#119) hobbyon válasza Exian (#118) üzenetére


hobbyon
csendes újonc

Köszönöm a gyors választ! Egész jó a kép. :)

Nekem az A31 Plus modell van, amit a Euronicsban vettem készülékcsere programon belül.
Amikor először bementem a boltba, volt egy Yettel függő A31-es készleten, amit megvettem volna, de kiderült, hogy nem eladható, nem került be a rendszerükbe, vagy nem tudom mi volt a probléma. Ezután az egyik alkalmazott rendelte meg a boltban a készüléket, mondván, ha megérkezik, majd telefonon értesítenek. Persze nem szóltak, én mentem be, hogy mi újság, egy hét elteltével.

Most olvasom az árukeresőn az egyik véleményt ami szintén megemlíti az autófókusz hiányát. Úgy tűnik ez a modell fixfókuszos..

[ Szerkesztve ]

(#120) Exian válasza hobbyon (#119) üzenetére


Exian
őstag

Én is Euronicsben vettem, szintén telefoncsere programban, de nekem a simát adták, nem a Plus-t. Ez is Yettel függő volt, de már függetlenítettem. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#121) hobbyon válasza Exian (#120) üzenetére


hobbyon
csendes újonc

Internetes keresőbe írva kiderül, hogy mégis rendelhető náluk ez a verzió 39.999Ft-ért. A bolt oldalán nézve ez a modell elérhető 2000Ft-al olcsóbban. Egyébként találtam itthon még egy beváltható készüléket, de egyenlőre gondolkozom mit csináljak vele.

[ Szerkesztve ]

(#122) Exian válasza hobbyon (#121) üzenetére


Exian
őstag

Igen, ez akkor is 40e volt, én viszont 24-ért (vagyis 4-ért) vettem a DualSimest, ami most itt a linkeden 38e. Amikor én vettem, pont frankó akció volt.

(#123) hobbyon válasza Exian (#122) üzenetére


hobbyon
csendes újonc

A Yettel függő 31.999Ft lett volna. Az eladó arra azt mondta, hogy csak 1 sim befogadására alkalmas. Mondjuk nekem nem számít mennyi simet kezel. A támogatás összegét fölemelték 20-ról 40 ezerre, így nem kellett semmit ráfizetnem.

(#124) Exian válasza hobbyon (#123) üzenetére


Exian
őstag

A Yettel függő is dualsimes. Legalábbis az enyém az volt. Nem tudom, hogy ebből létezett e egyáltalán egy simes.

[ Szerkesztve ]

(#125) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Furcsa, hogy azt írjátok, nincs közelség-érzékelő benne, mert én úgy tapasztalom, hogy kikapcsol a képernyő, amikor beszélgetéskor a füléhez emeli az ember. Igaz, nem túl érzékeny.

(#126) Exian


Exian
őstag

Korábban többen, sokan panaszkodtatok, hogy (túl) gyorsan merül a telefon. Egy ideje SIM kártya nélkül, csak itthon használom ezt a készüléket wifivel zenelejátszásra fülhallgatóval. Így sokkal de sokkal tovább bírja, alig merül. Pedig napi több órát hallgatok vele ezt-azt, de napokig elmegy. Szóval én úgy tapasztaltam, hogy a SIM kártya baromira meríti, tehát valahogy az a része szívja a legjobban az akkut szerintem.

(#127) Atomixx


Atomixx
tag

Lenne valakinek ehez USB ADB driver? amit a neten találtam nem jó. + twrp létezik ehez?

Exian > Nekem is lett egy ilyen olcsón, néha mintha beregadna valami process stb melegszik, és ilyenkor gyorsan merül, csak restart segit.

<~>

(#128) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
A teló záróképernyőjén jobb alul van a fényképező ikonja. Hogyan lehet a jpbb alsó sarokba is berakni valamit? Pl. számológépet?
A másik kérdés, hogy a kezdőképernyőről hogyan lehet eltűntetni a Google keresőjét, hogy más programok ikonját rakjam a helyére?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#129) Atomixx válasza Lex Icon (#128) üzenetére


Atomixx
tag

"A másik kérdés, hogy a kezdőképernyőről hogyan lehet eltűntetni a Google keresőjét, hogy más programok ikonját rakjam a helyére?"
Erre én a Nova Launchert (7.0.57)raktam fel, máshogy nem tudtam megoldani. Talán a modulokkal meglehet oldani a záróképernyő dolgot is, de ezt nem néztem.

<~>

(#130) stefi76


stefi76
tag

Üdv Hölgyek/Urak!

Múlt hét péntek óta van ez a telóm, első használat során kb 2 napig, majd utána 1 napig bírta a teló és az egy nap alatt kb 5 percenként ment le 1%-ot az akksi. A lényeg, hogy belefutottam ebben a gyors, random merülésbe azonnal.
Tehát lemerült 1%-ig, akkor már kikacsoltam a telót, majd otthon rádobtam a töltőre és hagytam fullra feltölteni.
Aztán próbáltam egy olyat, hogy az akkumulátor beállítás alatt egy "akkumulátor észlelés"-t - vagy mi van ott, most lusta vagyok megnézni, sorry - végigfuttattam és engedélyeztem ott valami sötét módot illetve ott volt egy fül, hogy az AI kezeli az alkalmazásokat az energiafelhasználás dolgában - jelentsen ez bármit is - na ezt a funkciót ott kikapcsoltam.
És ma tartok ott, hogy három napja megy a teló - tehát úgy szerda este 5-6 óta kb - és jelenleg 68%-ot ír, bár azt vettem észre az eddigiekből, hogy kicsit talán aránytalan a számolása, de az most lényegtelen, mert ahogy írom, így most három napnál tartok jelenleg.

Szóval nálam az eddigi, mai nappal egy hetes használat után az új készülék ílyeneket produkált és produkál jelenleg.

Egyébként meg behalok, hogy a tízforintos faxán látható fehér fényű nagy bumszli ledet más készülékről le kell spórolni és machinálni kell mondjuk valami külső programmal, hogy legyen értesítő led, erre meg ránézek és Kínából látom, hogy valami üzenet vagy hívás volt.
És a helyén kezelve egy faxányos telefon és pacsi a cserélhető akksiért is.

Köszönet, hogy elolvastátok.

(#131) bumerang10


bumerang10
csendes tag

Üdv! Valaki találkozott már olyan hibával, hogy VOLTE hívás engedélyezésekor hívásindításkor nincs semmiféle "tárcsázási hang". Egyszerűen semmi. Nem hallani hogy kicseng, vagy hogy foglaltat jelez-e.
T-mobilos vagyok, jeleztem feléjük a hibát, nem találtak semmit. Már SIM kártya cserén is túl vagyok.
Valami beállítási hiba lehet, vagy a telefon hibás?
Köszönöm!

(#132) Tibizzz


Tibizzz
kezdő

Sziasztok
Hol lehet engedélyezni a programok felett lebegő ikonokat ? Android 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.