Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csongi


csongi
veterán

Ezt szepen ossze raktak :). Kezd tetszeni ez az arany arnyalati szin. Root van alapbol?

(#2) medica


medica
senior tag

"Igen támogatja a "falusi 4G-t", vagyis a B20-at. Vodafone kártyával vidéken is van 4G."
Tehát szerinted falu = vidék? Végül is visszafogtad magad mert nem paraszt 4g-t írtál. :((

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3) bagkri01


bagkri01
őstag

A biometrikus azonosítókról irhattálvolna kicsi többet, így csak annyit tudunk, hogy vannak. Amúgy picit elfogult a teszt szerintem, ez a hátlap, mint szép.....inkább bazári az arany műanyag sávokkal, amúgy jó telefon.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#4) jedis


jedis
senior tag

Nekem évekig, egy Blade Super-em volt. Háromszor tört össze a kijelzője, és kétszer ki is cseréltettem, mert nagyon szerettem a kicsikét. Harmadszorra már nem csak a kijelző sérült, így kénytelen voltam nyugdíjba küldeni szegénykémet. :U Soha semmi baj nem volt vele, még egy fagyás sem, és több napot bírt az aksija. Természetesen most is ZTE telefont keresgélek, iga a cikkben említett teló nekem kicsit húzós, de örülök, hogy a csúcskategóriában is terjeszkedik, főleg hogy nemcsúcs áron. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#5) 105kacsa


105kacsa
őstag

Válaszolok az eddigi hozzászólásokra
Csongi - root nincs alapból, de van rá lehetőség bár én nem ajánlom egyenlőre (fura ilyet írni pont nekem, még egy telefon sem volt 1 hónapnál tovább nálam ami ne lett volna rootolva)
medica - "Igen támogatja a "falusi 4G-t", mint látod egy idézet ami egy népszerű pörgős dual sim telefonokról szóló fórumban használnak. Nekem sem teszik mivel én sem a fővárosban élek, hogy ebben az országban csak Budapest a város és azon kívül nincs élet.
bagkri01 - biometrikus azonosítókról csak annyi hogy az ujjlenyomat olvasó gyors, pontos, biztonságos és kényelmes nagyon jó használni. Retina szkenner inkább csak érdekes és nagyon látványos de nem használom.
Hangvezérlés inkább csak érdekes de ezt még annyira sem használom. Hátlap - érdemes venni hozzá védőtokot úgy már nem látszik a műanyag sáv, bár szerintem nem csúnya élőben.
jedis - Szép történelme van a ZTE-nek sok ember megszerette főleg a Blade által, érdemes figyelni a GearBest oldalát ahol néha 300 dolcsiért vesztegetik.

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#6) #79335424 válasza 105kacsa (#5) üzenetére


#79335424
törölt tag

Reméljük, hogy lesz rá 6.x! Az 5.1.x azért lett volna jó 5.0 helyett, mert abban jelent meg a dual SIM támogatás az Androidban. Az ujjlenyomat szkenner kikapcsolt kijelzőnél is oldja a zárat? Tehát tapi és máris home -on vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#7) 105kacsa válasza #79335424 (#6) üzenetére


105kacsa
őstag

Lesz rá 6.X , az 5.0 hibáit úgy érzem javította a ZTE,
,,Az ujjlenyomat szkenner kikapcsolt kijelzőnél is oldja a zárat? Tehát tapi és máris home -on vagyok?" - igen ahogy mondod

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#8) #79335424 válasza 105kacsa (#7) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm a választ! Ja és grat a bemutatóhoz! Szeretem ezt a fajta megközelítést, a gyári alkalmazások hosszas taglalása helyett. Úgyis megy fel a megszokott szoftvercsomagom.
Ami még eszembe jutott:
Kicsit részletezhetnéd a videós képességeket. Érdekelne, hogy milyen felbontásnál, milyen fps értékek használhatók.

(#9) #79335424 válasza #79335424 (#8) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudtam, hogy volt még valami. Dupkakoppos ébresztés lehetséges?

(#10) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Gratulálok a teszthez! Szép munka. :C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#11) hevizms


hevizms
addikt

Tetszik a cikk is meg a telefon is. :C
Nekem sosem lesz ilyen,mert nálam elvből van egy összeghatár ami felett nem veszek telefont,de ez legyen az én bajom :)

Ezen megakadt a szemem bocs:

Automatikus ki-be kapcsolás szintén személyes kedvenc, minden nap 02:00 ki 02:05 bekapcsol nálam a készülék ami nagyon jó hatással van az Android rendszer működésére.

5 percre kapcsol ki?

(#12) jedis válasza hevizms (#11) üzenetére


jedis
senior tag

Jahhh ! Ezt én is pilláztam, hogy mi akar lenni . :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#13) Indy1 válasza hevizms (#11) üzenetére


Indy1
tag

Ujrainditas egesz egyszeruen. Nalam ejfelkor kikapcsol es hajnal 5kor bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#14) d@vee


d@vee
őstag

Jó írás, graat :C
"A ZTE úgy gondolta, nincs szükség QHD felbontásra, maximum marketing értéke van, valós értelme ekkora kijelzőn nincs." Végre egy értelmesen gondolkodó gyártó :DDD

Ja

(#15) Viktor0610 válasza medica (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kicsit túltolod a sértődést szerintem. :P

Nálam (Budapest déli része) szintén B20 LTE van épp' mégsem vettem bunkózásnak (pedig eszerint én is falusi vagyok), csak rögzítettem, hogy akkor ez a készülék jó lenne nekem, mert van B20 LTE. :D

Samsung Galaxy A54

(#16) hevizms válasza Indy1 (#13) üzenetére


hevizms
addikt

Ugye nem gondolod hogy én ezt nem tudom.Az idő intervallum a lényeg :)

(#17) 105kacsa


105kacsa
őstag

Válasz
Somatom - 2160p(4K) 30 fps 1080p 30 fps, 720p 120 fps. Full HD- ra van állítva nálam 82 cm tv full hd TV visszanézve is rendben van. Dupkakoppos ébresztés nem lehetséges (lehetséges root és GravityBox után)
hevizms - nálam is volt összeghatár(200 dolcsi) de én kedvezményesen kaptam így belefért. Sokan panaszkodnak a telefonjukra, hogy ez nem jó az nem jó. Megnézem Futásidő - xxx óra, újraindítom - tulaj válasza: ja most jó. Szereti az android a napi újraindítást, de sokan ezt le....... na most ezzel meg van oldva csak egyszer be kell állítani és automatikusan intézi a telefon. Az előző két telefonomnál ez alap volt.
Utólagos érdekesség. Ahol a két Motorola és a thl telefonnak nem volt Vodafone 3G (konkrétan édesanyám házában) ott az Axon-nak van 3G :F

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#18) Yutani


Yutani
nagyúr

Grat a teszthez, hiányolom a képek eredetijének megtekintését. Így nem lehet látni a részleteket.

#tarcsad

(#19) #79335424 válasza 105kacsa (#17) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!

(#20) hevizms válasza 105kacsa (#17) üzenetére


hevizms
addikt

Köszi. :R
Így már érthető az 5 perces kikapcsolt idő.

Ezt én eddig nem tudtam hogy jót tesz az androidnak ha ujrainditjuk naponta.

Az ember mindig tanul valamit. :)

összeghatár 200$ pont ennyi nálam is a lélektani határ

[ Szerkesztve ]

(#21) #79335424 válasza hevizms (#20) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem, de azért néha újraindítom. Úgy pár havonta, ha valamilyen beavatkozás igényli az újraindítást. :) Normálisan 1000 óra feletti uptime -jaim szoktak lenni és eddig nem úgy tűnt, hogy ez zavarná az Androidot.

(#22) batai15


batai15
félisten

Ezzel a telefonnal csak 1 baj van. veszett ronda.
Tesztelt kapcsolatban: hiányolom a saját képeket a telefonról, nem a promó anyagot kelett volna bele rakni.

(#23) scyllarus


scyllarus
veterán

A cikk alapvetően jó, csak a ZTE UI neve MiFavor és nem "MiFlavour" ZTE honlap

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#24) 105kacsa válasza scyllarus (#23) üzenetére


105kacsa
őstag

:R
Igen, javítva

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#25) atike


atike
nagyúr

Kár a külalakért... De nem rossz a belbecs. A retinascannerről jó lenne egy videó... :) Tényleg csak parasztvakítás?

(#26) helltp


helltp
aktív tag

Jó cucc, jó áron, de nekem sem tetszik, és ráadásul csak arany színben van, ez azért elég meggondolatlan lépés szvsz.

"Hogy miért nem támogatja a legtöbb gyártó az SD foglalatot? Nem az olcsóbb Sandisk megoldást választotta a ZTE. Egy high end következő generációs Samsung eMMC 5.0 tárolóegységet használ, amely brutális szekvenciális olvasási és írási sebességgel rendelkezik. Ha a felhasználó egy gagyi SD kártyát akar használni, amin jóval lassabban történik az írás/olvasás, előfordulhatnak problémák. Ilyen esetben a telefont szidja a jóember, nem a hiba valódi okozóját."

Ezt a marketing bullshitet meg kár terjeszteni, szomorú hogy van aki ezt megeszi. Elég lenne ha a telefon első behelyezéskor tesztelné az SD kártyát max nem fogadná el ha nagyon tré. Biztos nekem akarnak jót azzal hogy elveszik tőlem a bővítési lehetőséget helyette vehetem a nagyobb tárhelyes modellt, jó nekem az ha 32gb ért 5k HuF helyett 30k -t fizetek... (és akkor a nagyobb kártyákat meg sem említem)

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#27) #79335424 válasza helltp (#26) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a fullHD -ban, magas bitrátával rögzítő kamerák tudnak realtime kártyára menteni, akkor sztem ezek a kártyák egy telónak is elég gyorsak.

(#28) 105kacsa válasza atike (#25) üzenetére


105kacsa
őstag

3:03-nál láthatod a működését. Nagyon látványos és érdekes, vicces az R2D2 hang de lassú a feloldás. Sokkal gyorsabb ha az ujjlenyomat azonosítót használod.
helltp - vannak független tesztek amelyek igazolják, hogy sokkal gyorsabb az írás/olvasás a Samsung eMMC 5.0 tárolón mint az sd kártyán (föleg az ,,ócsóé vett" hamis gagyi sd kártyán) Egyébként nekem sem tetszik az sd foglalat elhagyása (pont ezért esett ki az a telefon amit az Axon előtt néztem ki).

[ Szerkesztve ]

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#29) ben11


ben11
őstag

Szóval kalocsai vagy? :)

(#30) 105kacsa válasza ben11 (#29) üzenetére


105kacsa
őstag

Gondolom a képekből rájöttél. Esetleg te is?

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#31) Aron1988


Aron1988
tag

Nem értem. Akinek van mellényzsebből nettó 95ezre telefonra, az miért ZTE-t venne? Kínai márkák egy Galaxy S3 kaliberű telefont összedobnának 40ezer körül, azt mondom lenne értelme.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#32) 105kacsa válasza Aron1988 (#31) üzenetére


105kacsa
őstag

Én sem értem. 299.9 dollár az 83033.31 Ft + 6.4 dollár szállítás ami 1771 Ft az sehogy sem 95ezer.
,,Kínai márkák egy Galaxy S3 kaliberű telefont összedobnának 40ezer körül" ZTE Kína második legnagyobb távközlési cége a Huawei után ergo Kínai márka. S3 meg hagyjuk

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#33) #79335424 válasza Aron1988 (#31) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem azt mondom, hogy ez a ZTE teló számomra a tuti, de a 40 ropis kategóriában a kínai vonalon is erős kompromisszumokra kényszerülsz. Ha nem havonta cserélsz telót és egy kicsit komolyabb, igényesebb vasat szeretnél, akkor a kínai vonalon is pikk-pakk a 80 feletti kategóriában találod magad.

(#34) Aron1988 válasza #79335424 (#33) üzenetére


Aron1988
tag

"Havonta" (értsd 8-12 havonta) azok cserélgetnek telefont, akik amúgy is csak és kizárólag flagshipet vesznek. Kicsit nézz szét itt a mobilarena fórumokon, meg menj rá pár magas rangú adatlapjára. A userek 60-70%-a maximum évente cserélgeti a flagship telefonját. A maradék meg örül, hogy 2-3 évente ki tudja a 80-100ezres fizujából spórólni a 40-60ezret egy Samsung árát. Sajnos a középosztály szinte teljesen eltünt, az ország fele a munkanélküliség és a 100ezres fizetés között vegetál, a másik réteg meg házat épít, évente iPhone-t cserél, nyaralgat, belpesti ínyenc éttermekben eszi a 9000 ezres kajákat, 3 éves autóval hurcolássza a nőjét/ asszonyját.

Erre alapozom az állításomat, hogy a "noname" márkák 90ezres ártartományban teljesen életképtelenek. Sétálj csak a Deák téren végig pesten. Csak 200ezer + Ft-os, vagy 40ezer alatti telót találsz az emberek kezében.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#35) 105kacsa válasza #79335424 (#33) üzenetére


105kacsa
őstag

Ja-ja, én sem akartam 180-220 dolcsinál többet adni érte. Igaz ez 300 dollár(nekem spec. kevesebb volt) de mindent tud ami nekem kell. Sajna az összes teló elvérzett valamin vagy kevesebbet tudott mint az előző telefonom, ezért kategóriát váltottam. Ha már váltok akkor mindenben legyen jobb.

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#36) ben11 válasza 105kacsa (#30) üzenetére


ben11
őstag

Születtem és nőttem fel, de már Budaörsön élek.

(#37) #79335424 válasza Aron1988 (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most sírnom kéne azon, hogy általában ostobák az emberek? Annyira, hogy a relative noname telómat berakom egy tokba és a sok hülye Samsungnak nézi? Pont lesz...om. A hülye, szolgáltatós tarifák miatt akartam dual SIM -et és ez mindjárt leszűkíti a kört. De, akkor sem fogok 50Ft -os percdíjért, GSM -en telefonálni. Attól, hogy relative nem keresek szarul és Euróban kapom a fizumat, még nem kötelező celebnyaló, rongyrázó divatmajomnak lennem. Ha más az, az legyen az ő baja. Ettől én még a 70-150 ropis ársávban is találok olyan vasat, ami számomra többet nyújt, mint az ő 200-300 ropis telója. A 40 -es ársávban viszont nincsenek az igényeimnek és a felhasználói szokásaimnak megfelelő vasak.

(#38) d@vee válasza #79335424 (#33) üzenetére


d@vee
őstag

"a 40 ropis kategóriában a kínai vonalon is erős kompromisszumokra kényszerülsz"
Hát nem feltétlenül. Nekem egy Huawei Y550-em van és eddig nem kényszerültem kompromisszumra. IPS kijelző, játszok vele néha, meg zenét hallgatok, akksi 2-3 nap átlag, és ez sem 1 éves teló már. Azért 40 ropiból is lehet jó készüléket venni ha az ember nem a csúcskategóriás színvonalat szeretné. Illetve még ott vannak az egyénenként eltérő felhasználói szokások. Most lehet hogy valaki egy 10 rugós nyomógombos butatelefonnál semmilyen kompromisszumba nem fut bele. :)

[ Szerkesztve ]

Ja

(#39) #79335424 válasza d@vee (#38) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha én az Amoledet szeretnék, vagy dual active -ot, akkor sztem mondhatjuk, hogy a 40 ropis kategóriában erős kompromisszumokra kényszerülnék.

(#40) d@vee válasza #79335424 (#39) üzenetére


d@vee
őstag

Ilyen szempontból igaz. De te nem magadra írtad azt, hogy abban az ársávban kompromisszumokra kényszerülsz, hanem általánosítva írtad a többi emberre :)

Ja

(#41) rdt89


rdt89
addikt

Jó teszt, jó gép, gratulálok hozzá.
Lassított videót tud a gép, valamint rekesz nyílás nyitvatartási értékeket?

(#42) #79335424 válasza d@vee (#40) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért fogalmaztam így, mert a vonal indító kérdése is elég általános értelemben fogalmaz:

"Akinek van mellényzsebből nettó 95ezre telefonra, az miért ZTE-t venne? Kínai márkák egy Galaxy S3 kaliberű telefont összedobnának 40ezer körül, azt mondom lenne értelme.

Talán azért venne ilyet, mert ez nem egy S3 kaliberű teló és mint ahogy már írtam, a 40 ropis sávban nincs ujjlenyomatolvasós, dual active készülék.

(#43) d@vee válasza #79335424 (#42) üzenetére


d@vee
őstag

Így értem

Ja

(#44) densoft válasza 105kacsa (#5) üzenetére


densoft
tag

Én ugyan a fővárosban élek, de a "falusi 4G" nekem sem tetszik. :(

[ Szerkesztve ]

(#45) #79335424 válasza densoft (#44) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért ragadt rajta ez a gúnynév, mert a Telekom és a Telenor a nagyobb távolságok miatt, első sorban vidéken használja. A B20 -as 800MHz ugyanis jóval alacsonyabb frekvencia, mint a B3, vagy a B7. Ezért, azonos adóteljesítmény mellett, nagyobb területet lehet vele lefedni.

(#46) 105kacsa válasza rdt89 (#41) üzenetére


105kacsa
őstag

Lassított videót tud igen. ,,rekesz nyílás nyitvatartási értékeket" nem értek a fotózáshoz ha a shutter speed (zár sebesség) állítás takarja ezt a funkciót akkor igen lehet állítani :F

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#47) rep3at válasza Aron1988 (#34) üzenetére


rep3at
őstag

Egyetertek de kicsit modositanam a megallapitast: Nalunk nincs felso osztaly csak munkasosztaly/2 es kozeposztaly. A legszebb szot fogom leirni errol: Undorito. Ezt nem szegenykent mondom..

Forward thinking. كرر

(#48) rdt89 válasza 105kacsa (#46) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen az infót, akkor ez egy tökéletes telefon, és elég egyedi a kinézete. :)

(#49) mike1334


mike1334
veterán

Volt már, hogy WTF 5.2 col a MINI? :))

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#50) BrianDK


BrianDK
tag

Jó cikk, gratula :C

iPhone 7, Redmi Note 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.