Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aram01


aram01
nagyúr

Magic: új játék új cucc ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2) Redneck


Redneck
veterán

Nagyon jó teszt lett, lehet én is belefogok egybe pár CPU igényes játékkal! :R Nekem csak nonK van, de 3,8Ghz-re képes, így lesz némi mozgásterem magok és órajelek tekintetében.

A 2400 nagyjából az előző 4460-am szintje, kicsit gyengébb. 1060 mellett szép bottleneck szituációk alakultak ki, sajnos gyenge egy jobb VGA-hoz. Minimum fps-ben kellemetlen tud lenni egy ilyen gyengébb i5-ös.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#3) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Előzőleg pont 2400-am volt,cseréltem egy Xeon E3-ra (alias I7) és különböző mérések nélkül is megállapítható hogy van különbség.Érzetre is maga a rendszer napi használat során is,pedig a többi cucc maradt,Ssd,R9 380 stb.Most egy egyszerű konklúzió megéri az I7 akár régebbi is.Amúgy a 2400-al meg voltam elégedve, Bf1et nem tolom mert túlságosan pub game,mennyire nézz ki jól nem érdekel.

(#4) domos


domos
senior tag

Ez a Xeon egy low power 60W-os cucc, nem tudom min csodálkoztál. Ez kb. olyan mintha én beraknám az E5-2650Lv3-at...

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Jó kis teszt, köszönjük.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) ->Raizen<- válasza domos (#4) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az órajel minden én is többet érek egy 4,7 ghz-es 6600k-val mint egy 60w low power i7-el.

(#7) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Nem minden az órajel,de inkább egy adott szint felett.Ezektől a keveset fogyasztó cuccoktól nem épp arra lettek hogy minden teljesítményt kipréseljenek.Még ma is,a teljesítménynek ára van,még ha kisebb is mint pár éve.

(#8) Yézi válasza domos (#4) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

3.1GHz-en minden játékban gyönyörűen teljesített, legyen az GTA V, Battlefield 4, World of Tanks, vagy akár egy Rise of the Tomb Raider, Star Wars Battlefront. S ahogy írtam, legalább az i7 930 szintjét hozta, de nagyrészt még többet is.

(#9) Csupingo


Csupingo
veterán

Nahh, az ilyen gyakorlatias teszteket szeretem. Nem az olyat, ahol mondjuk csak oda van írva az i3 proci és a gtx 1080 mellé a max. 211 fps, közben teljesen játszhatatlan minden. Köszi szépen!

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Érdekes volt, köszi!

Megnézném mondjuk több játékkal is! :D

(#11) Yézi válasza Fred23 (#10) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

A háttérben készül a címlapra szánt verzió, 10-12 játékkal. Kissé hosszadalmas meló... :DDD De azért már alakulóban van.

(#12) Redneck válasza Yézi (#11) üzenetére


Redneck
veterán

Bele sem fogok ha már elkezdted! :)) Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) Yézi válasza Redneck (#12) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Köszi! :R

De azért én bátorítanálak egy hasonló hangvételű cikk elkészítésére. Akár csak ilyen miniatűrre, blogbejegyzés formájában. Haswell procim még nem volt, az elkövetkezendőkben nem is valószínű, hogy lesz, így számomra mindenképp érdekes lenne. Feltételezem rajtam kívül vannak még akiket szintúgy érdekelne a dolog.

(#14) Redneck válasza Yézi (#13) üzenetére


Redneck
veterán

Ha normális minőségben össze tudom hozni az elkövetkező két hétben, megírom. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#15) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

2 Xeonos gépem is van 775 és 1155.Jók ezek a levitézlet procik :D 775s igaz csak 2Ghz-es Quad de még a Bf1 betat azzal próbáltam egy 6850-el.Még 2017-ben is jobban észrevehető ha a vga fogy el.

Akár lehetne egy mega teszt is normál procikkal és mondjuk a szerverektől érkezőkkel.Igaz a legtöbb Xeon-nak van asztali megfelelője,E3 1230-asomban annyi a különbség hogy kevesebbet fogyaszt de nincs igp benne.Egy jó kis opteron is olcsó.

(#16) Fred23 válasza Zicokuka (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

AC: Syndicate-et anno Q8400-zal nyomtam, kevés volt nagyon! Szerintem a 775-ösöknek végleg leáldozott. Lehet, rá is keresek most youtube-on, kíváncsivá tettél, hogy mennyi az annyi... -van egy olyan érzésem, hogy BF1 alatt a 30 fps-t sem tudja tartani egy Q8400, de talán tévedek. Persze lehet olyan, akinek a 25-50 közötti fps is elég, ez tagadhatatlan!

[ Szerkesztve ]

(#17) Pubszon


Pubszon
veterán

A HT nagyon sokat számít e játék alatt. Nekem az i7 4.4GHz-en Amiens pályán 75-85%-os kihasználtságon megy folyamatosan, de van hogy még feljebb is ugrik. :D
Igaz ez már egy 4 hónapos grafikon, de mondja azt valaki, hogy nem használ 8 szálat a BF1 multi. :D
Minden szál kihasználtsága átlag 90% felett volt!

Csinálok ma én is egy Amiens tesztet, amin több info is lesz, nem csak a CPU kihasználtság. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18) Fred23 válasza Fred23 (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr


:D

(#19) Zicokuka válasza Fred23 (#18) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Persze az igények,na meg Maffia 3 is kiakasztja szegényt,bár Oc-val javul a helyzet.Igaz 775 alá relatív drága egy komoly lap úgy meg nem biztos best buy már.Én 775m már csak netre van befoga arra bőven elég.

(#20) piero86


piero86
aktív tag

64-es Operation vagy Frontlines még durvábban terheli közben a procit.

(#21) Redneck válasza Zicokuka (#15) üzenetére


Redneck
veterán

A bétát lehet hogy vitte, a teljesnél elfogyott. Gyenge ma már a 775 sajnos még rendesen húzva is.
Látványosabb a VGA limit, de mire mész egy jó kártyával és elavult, gyenge processzorral?

Megnéznék egy megatesztet, csak kéne aki megcsinálja! :K

Pubszon: Ezek szerint nonK 4790-el lehet CPU limitem lesz néha? :Y

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22) Pubszon válasza Redneck (#21) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem fog végig maxon menni a VGA, csak ha ultrán játszol.
Engem felbosszantott és beálítottam mediumra a grafikát, sok esetben akad a 120FPS, de van hogy 80 alá esik. Nemsokára berakok egy grafikont, ma játszottam 2 kört.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#23) Pubszon válasza Redneck (#21) üzenetére


Pubszon
veterán

Itt van, ma játszottam 2 kört, de egyik sem Amiens, ezeknek nincs olyan nagy gépigénye. :)
Medium preseten van a game, 1080P.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#24) Redneck válasza Pubszon (#23) üzenetére


Redneck
veterán

Highon szeretném majd tolni, az Ultrát nem erőltetem. A 4-et 1680x1050@75Hz-en tolom, Highon, 2xMSAA-val és nV Fast Synckel, és egy kis Res Scale is van rajta húzva, talán 20%.

Egyelőre nincs meg az 1, és 16GB RAM sincs, de annyira nem izgultam még rá! :) Havernál játszottam vele, BF 3-4 feeling csak I. Világháborús.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.