Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kenand


kenand
veterán

Crystal HD támogatás van benn alapban?
XBMC pl Atomos gépekben használhatatlan Crystal HD nélkül. (Hacsak nincs Ion at Atom mellett)

(#2) csako


csako
veterán

Arra van megoldás, hogy a Fifa 2005 fusson linux alatt, illetve a windowsos space cadet flipper? Mert akkor máris felraknám apám gépére az xp helyett. Csak ez a kettő hiányozna neki. Maga a gép régi, nincs értelme xp-nél újabb windowst rakni rá.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3) lev258 válasza csako (#2) üzenetére


lev258
veterán

Nézz körül a Wine adatbázisában, vagy próbáld ki Live-on.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4) Steve1207 válasza csako (#2) üzenetére


Steve1207
veterán

Detto, én is linuxban gondolkodok anyukámnak a gépre, mert az xp olyan szinten belassul, hogy kész kínszenvedés böngészni is. Ez teljesen jó alternatíva lenne és viszonylag könnyen meg is találná a dolgokat benne.

.

(#5) DS39


DS39
nagyúr

egész jónak próbálkozásnak tűnik, és ahogy nézem a honlapjukat, szerencsére van dark theme is, mert ez a vakító fehérség nem bejövős.

igazából XP vagy bármely Windows leváltására a Linuxnak akkor lenne esélye, ha mögé állna egy komoly cég, és tolnák a marketinget. ameddig nincs így, mindig csak alternatív megoldás lesz, illetve informatikában jártas felhasználók játékszere.

[ Szerkesztve ]

(#6) juliabrilke válasza kenand (#1) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha majd tesztelted, akkor a tapasztalatot megosztod itt a fórumban? :R

(#7) wec0 válasza Steve1207 (#4) üzenetére


wec0
csendes tag

Anyámnak Ubuntu 14.04-et tettem fel tavasszal egy 2007-ben gyártott laptopra. Azóta csak egyszer telefonált számítógép ügyben. Előtte sokkal több gondja volt az XP-vel, különösen a frissítőkeddek után. Az Ubuntura Chromot tettem, így simán YouTube-ozik, Facebook-ozik, szövegszerkeszt, pasziánszozik, sudokuzik.

(#8) kenand


kenand
veterán

Akkor van baj a Linuxxal, ha valami oylan hardvert akar az ember rátenni, ami nincs benn a csomagban, akkor lehet szívni... Normál játékhoz, filmnézéshel, normál 16:9-es felbontásoz VGA monitoron sokszor plussz driver kellene, amit nem könnyű rámókolni. Füleg akkor gond, ha valami olyan driver kell ami nem érhető el nyílt forráskódban.

Ubuntun pl képtelen voltam Crytal HD támogatást beizzítani.
Geexbox alapból tudja, ott meg képetlen vagyok 16:9-est felbontást beállítani ha a monitor VGA bemenetést használom.

[ Szerkesztve ]

(#9) Namelesske


Namelesske
addikt

Mindig azt vallottam hogy nem szabad a Linuxot Windowsként használni. Erre itt egy disztribúció ami szembe megy mindennel nyíltan vállalja hogy koppint.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Az érdekelne, ha rá lenne telepítve egy 1-2éves hp notebookra, akkor hogyan viselkedne vele?
Értem ez alatt a driverek tömkelegét, mert a notebookhoz csak win támogatás van driver ügyileg (xp-től 8.1-ig).

(#11) hibavissza


hibavissza
veterán

Van egy netbookom. 1.6 atom. Win7 már idegesítően belassult pár hónap alatt. Kipróbáltam vagy 4 féle Linux disztrót, mind a négy pár hét után eldobta magát és javíthatatlan hiba miatt nem frissített. Másrészt nem éreztem gyorsabbnak egyiket sem a Win7-nél.
Szóval a Linux friss változatai nem jelentenek gyógyírt az elavult hardverre. Sőt....

(#12) lev258 válasza hibavissza (#11) üzenetére


lev258
veterán

Az sem mindegy, melyik grafikus felülettel használod gyengébb gépeken.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#13) kenand válasza lev258 (#12) üzenetére


kenand
veterán

Gnome szintén lassú egy Intel GMA-s kevés RAM-os régebbi gépen.
LXDE-vel fürgébb, de puritánabb.

GeeXBOX például piszok gyors még régi vason is, és a RAM-ból alig használ el valamit, de meglehetősen célirányos, XBMC mellett max. torrent, UPNP szerver fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#14) DS39 válasza hibavissza (#11) üzenetére


DS39
nagyúr

egy Debian-t, XFCE felülettel próbálj ki.

egyébként természetes, hogy a Linux is fejlődik, és kihasználják az újabb hardverek adta lehetőségeket, de azért van bőven "Lite" verzió, amivel a régi hardver is életképessé tehető.

(#15) Jeollam


Jeollam
aktív tag

sziasztok? mi a rendszerigénye a a szoftvernek? köszönöm

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#16) spirit007 válasza hibavissza (#11) üzenetére


spirit007
senior tag

12.04 Ubuntu+ Xface
Ez van nálam két éve [Compaq Evo400c] -n időnkénti netez(get)és és letöltéshez.
Nem egy kapkodós idegbeteg, de használható.
.... mondjuk az enyémben 384Mb RAM van :D :D :D

(#17) s3nsitivity válasza Ice&Lime (#10) üzenetére


s3nsitivity
addikt

linuxon nem igazán létezik az a fogalom, hogy driver.

Én személy szerint Arch Linux párti vagyok de az nem épp windows alternatíva. :D

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#18) UnSkilleD válasza hibavissza (#11) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

mint ahogy már előttem említették xubuntut próbáld ki, nálam tűrhetően megy

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#19) kenand válasza s3nsitivity (#17) üzenetére


kenand
veterán

Vannak hasonlók, csak máshogy hívják.
Pl. vannak loadable modulok, azok olynok mint Windowson a driverek.

[ Szerkesztve ]

(#20) DS39 válasza Jeollam (#15) üzenetére


DS39
nagyúr

What are the minimum system requirements that I need to install Zorin OS?

For the Zorin Desktop based versions (not Lite):
1 GHz x86 processor
5 GB of Hard Drive space
512 MB of system memory (RAM)
Graphics card capable of 640x480 resolution

For the LXDE based versions (Lite):
266 MHz x86 processor
2GB of Hard Drive space
128 MB of system memory (RAM)
Graphics card capable of 640x480 resolution

http://zorin-os.com/faq.html

(#21) BlackPriest


BlackPriest
őstag

Engem suliban jol elrettentettek a tanaraim a linuxtol, de nemreg ubuntut kiprobaltam a gepemen, mindent kezelt, meg is lepodtem. A live is bejovos verzio, lehet hasznalni. Nem mondom, hogy atterek egybol, de megeri foglalkozni vele melyebben is. Felhasznaloi szinten meg kis gyakorlas kell csak es mehet a linux

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22) csako válasza lev258 (#3) üzenetére


csako
veterán

Rendben, köszi :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23) sanzi89


sanzi89
addikt

Pedig ez kellene a parasztnak, egy gond van vele, hogy még mindig nem hasonlít eléggé a Windows-ra. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24) ViZion


ViZion
félisten

Régebbiekkel azért volt gond, teszteltem pár hétig. Mondjuk engem pont az XP kinézet zavart, szerencsére pár klikkel lehet variálni, nem kötelező az sem.

Végül a light disztrókból nekem a Peppermint lett a kedvenc, de jó látni, h ebből is jönnek az újabbak. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) Ice&Lime válasza s3nsitivity (#17) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Érdekes, én arra lennék kíváncsi, ha ezt a win helyet feltolom ssd-re egyedüli rendszernek, akkor működne-e 100%-osan.

(#26) ViZion válasza Ice&Lime (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Attól függ, Neked mi a 100%. Mert a játékokból azért sok nem fut linuxon. Film, fotó, zene, net az hibátlan, kivéve talán a Silverlight oldalak, de az kihalóban van szerencsére...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) lev258 válasza Ice&Lime (#25) üzenetére


lev258
veterán

Nézd meg Live-val.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28) Dhampir válasza Ice&Lime (#25) üzenetére


Dhampir
félisten

Tavasszal még nyomtam a Stalkereket és kétféle modot is Ubuntu 12.02 alatt az aktuális Wine-kiadással és trükközések nélkül, 14.04 alatt pedig egyik sem működött ugyanazzal a hardverrel, pedig winetricks-től kezdve mindent bevetettem.
Igaz, hogy ott már az nvidia-libopencl1-331 eltávolítós szívás is megvolt, de amikor megoldottam, utána sem klappolt. Szóval vannak ilyen Linuxos dolgok.

(ViZionnak: Fedora alatt nem játszottam ezekkel, arról nincsen tapasztalatom.)

(#29) Ice&Lime válasza ViZion (#26) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Fontos lenne a neten való flash videók lejátszása, és a hangkártya, hogy jó legyen, játékra nem használom a notebookot. Akkor ez is olyan, mint egy ubuntu, hogy kiírom pendrivera és live módba kipróbálható telepítés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#30) zdanee


zdanee
őstag

Ez tipikusan olyan kezdeményezésnek tűnik, amit 2005-6 környékén próbáltak a Linux népszerűsítésére nyomni (linspire, valaki?). Manapság, amikor egy iOS, Android vagy egy ChromeOS nem okoz gondot az átlagusernek és maga a windows 2 (3) éve nem tartalmaz Start menüt, kicsit megkésett próbálkozásnak érzek egy disztrót aköré építeni, hogy van benne egy windowsos Gnome skin. A win 7-ről Win 8 átállás egy átlag embernek bonyolultabb volt, mint egy Win7 - Ubuntu. Most, hogy túl vagyunk rajta, kb bármire át lehet szoktatni a népet, ameddig van benne egy böngésző, ugyanis a legtöbben egyedül azt használják a gépen.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31) ViZion válasza Ice&Lime (#29) üzenetére


ViZion
félisten

Igen. Chrome/Chromium van, flash nem probléma ezekkel. Van live és Pendrivelinuxon van cucc, ami felrakja pendrájvra.

zdanee: Zorin már régóta van, ez az aktuális kiadás, de nem új dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) Gdi


Gdi
senior tag

Régi gépekre Zorinból max a Lite. Az "alap" Zorin a compiz miatt zabálja a kis gépeket.

Egyébként régi gépre én inkább Lubuntu-t telepítenék átlag user gépére a szoftverbolt miatt (a sima ubuntust telepítve) vagy LXLE-t. Sajna mindkettőben elég sűrűn beomlik az openbox :(
Az ok pedig: csak azért mert ezek eléggé hajaznak windows desktop kinézetre, ami megkönnyíti egyeseknek az átállást.
XFCEvel meg sokat kell szöszölni mire olyan lesz (bár régen néztem).

Zorin 9 egy jó kezdeményezés lenne, ha compiz nélkül meg tudná oldani az alap desktopját.

PS: "Régi gép"-eken főleg (a környezetemben nagy számmal fellelhető) Pentium M-es (PAE nélküli, 1 magos) laptopokat értem, 512Mb rammal, meg egy GMA 945-tel.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#33) AxBattler


AxBattler
félisten

Bejövős, kösz a cikket! :R

Szívesen használnék Linux-ot, ha elterjedtebb lenne, és nem lennének kompatibilitási problémák a játékok + dokumentumformátumok* területén. De így a motivációm sajna a zéróhoz konvergál... :N

* Szerk.: + a videodriverek terén. :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) Szederp


Szederp
csendes tag

7 giga egy linuxra úgy, hogy szoftverileg nem igazán van a helyzet magaslatán? Hát ez nagyon nagy hely.....gagyi Xp is befér installal 3 gigába. Nem vagyok nagy linux szakértő azonban szerintem léteznek ennél jóval kisebb hely és gépigényű disztrók...

(#35) #40553216 válasza zdanee (#30) üzenetére


#40553216
törölt tag

A start menü éppen most tér vissza a Windowsba. ;) Mivel a lassan két éve kint levő start menü nélküli Windows 8/8.1 a fél éve tetszhalott XP piaci részesedésének alig több mint felénél tart.

(#33) AxBattler
"+ dokumentumformátumok* területén"
Ezt az MS-sel bokszold le! ;) Ha rajtuk múlik, mindig lesznek kompatibilitási problémák. Ebből élnek évtizedek óta.

[ Szerkesztve ]

(#36) lev258 válasza Szederp (#34) üzenetére


lev258
veterán

A 7 Giga nekem is sok egy kicsit, viszont ebben már benne van egy rakás program is valószínűleg. Nekem a belakott Linux Mint foglal 5,8 GB-t.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37) AxBattler válasza #40553216 (#35) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem mondtam, hogy nem az Ő hibájuk, de igazából nem is érdekel, hogy kié.
Nekem nem hiányzik, és kész.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38) ViZion


ViZion
félisten

Cégnél lehet Office-t használni, nálam is itt a mittomén 2013-as vagy 2010-es...
Mégis OO-t használok, mert Excelből "kimaradt" pár dolog, pl. egy olyan komplikált dolog, mint a text nagybetűs, kisbetűs, nagy kezdőbetűs, mondatkezdő nagybetűs... lol. Kerülő megoldások vannak, de nem is érdemes velük foglalkozni. OO-ban meg gyorsbillre lehet rakni ezt is, meg mindent, amit használok. Kompatibilitási gondok makrókkal biztos lehetnek, de amúgy nálam gond nem volt, kapott és küldött xls / xlsx is jó és vannak bőőőőven :D .

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) lev258 válasza ViZion (#38) üzenetére


lev258
veterán

Azt akarom kérdezni, hogy te Open-t vagy Libre-t használsz? Nekem sincs gondom a dokumentumokkal, csak érdeklődöm, mi a helyzet. A megjelenése óta a Libre-t használom.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40) ViZion válasza lev258 (#39) üzenetére


ViZion
félisten

OS X-en a Libre O-ban van pár hülye dolog, pl. görgetősávval nem voltam kibékülve. A 4. akármennyi meg hibás volt, nem indult, akkor váltottam Open Office-ra OS X-en. Most win gépen dolgozom, itt is ez maradt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) huszar90


huszar90
aktív tag

Nekem nagyon tetszik kár hogy nincsenek elterjedve ezek a rendszerek. :(

(#42) kenand válasza #40553216 (#35) üzenetére


kenand
veterán

Az is az első fél évben jött össze a Win 8-ból amikor vagy 8000FT volt az Upgrade, vagy ingyen adták a Samsung SSD-khez....

Úgy látom gakorlatilag Ubuntu Windowsra hajazó köntösben

[ Szerkesztve ]

(#43) Stonerice válasza kenand (#42) üzenetére


Stonerice
őstag

Ha a mantle meghódítja a játékpiacot, és minden ezentúl megjelenő játék támogatni fogja, és fel lesznek készítve a linuxdistrók is a mantle kezelésre, NA onnantól fognak nagyobb felhasználói tábort meghódítani a linux alapú pc-k.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#44) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Más a Start gomb is, és bár egyáltalán nem is emlékeztet a microsoftos divatra, de legalább a standard bal alsó sarokban helyezték el."
Az mindegy, ha nem olyan, nem ott van, akkor az átlag usernek eszébe sem jut, hogy ott lesz.
Nem azt tudják, mi az a Start menü, hanem hogy oda kattint, akkor menü. Már amelyik nem csak a desktopról tud indítani progit.

@hibavissza : Hát nem tudom, Lubuntu nem lassul régi hardveren nálam, és nem dobja el magát. Mondjuk nem gyorsabb, mint egy XP, de azokra a gépekre 7 se nagyon megy fel, ha igen, akkor meg olan is. Szóval dehogynem :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) lev258 válasza Stonerice (#43) üzenetére


lev258
veterán

A Mantle-lal csak az a baj, hogy nincs sok esély arra, hogy az Intel és az Nvidia is támogassa.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46) Stonerice válasza lev258 (#45) üzenetére


Stonerice
őstag

:( Sajnos igazad lehet!

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#47) DS39 válasza huszar90 (#41) üzenetére


DS39
nagyúr

ezért nem terjed el, mert sokan így állnak hozzá. kezdd el használni második oprendszerként vagy virtuálisan, és mindjárt elterjedettebb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) hcl válasza huszar90 (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáld ki... A legtöbben azt se tudják, mi az az oprendszer, de fizetni meg nem akarnak a windózért. Linuxot belakni, megszokni sem. Ezekkel nem lehet mit kezdeni csak úgy; látniuk kell, hogy másnál már megy.
Nekem is csak tanulásként volt először Uhu, meg Debian; mert hát egy infós ne csak egy dologhoz értsen. Aztán pár év alatt elsődleges rendszer lett, most otthon csak Linux.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

off: miért nem inkább bejáratott disztrókkal próbáljátok átcsábítani a zikszpé felhasználókat? :)
(openSUSE, Fedora, Ubuntu, Mint, stb.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) hokins


hokins
addikt

Kíváncsi leszek hogy a kicsit finnyás Intel gépem ezt szeretni fogja-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.