Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77) Tanisz


Tanisz
senior tag

A teszt nagyon jó, gratulálok :)
Tényleg kimerítő és minden kérdésre választ ad!

Köszönjük! :)

Azért is olvastam el, mert én is egy Zopo tulaj vagyok egy Zopo ZP980 boldog tulajdonosa, lassan egy éve :)

Szerencsémre, nekem csak kezdetekben volt gondom a GPS-el,aztán szoftveres kalibrálás után jó lett, igaz most sem fürgén találja meg az bekapcsolás után a műholdakat, beletelik 15-20 mp-be, de ez nekem még megfelel, anno a Defy-n sem volt gyorsabb ennél.

Sokáig amúgy én is eléggé távolságtartó voltam a kínai telefonokkal szemben, de lehet csak én, de pozitívan csalódtam.

Anno nekem a telefon vámmal, áfával együtt kb 80-85e HUF-ba volt benne.
Amit nem kicsit sokalltam, de pont már döglődött az előzőt telefonom és gyorsan kellett lépni, így erre esett a választásom. Mondhatni úgy, hogy pont abban az időszakban volt 80e HUF kidobandó pénzem :D:D:D

Lassan 1 év használat után sem gondolom úgy, hogy rosszul döntöttem volna. Főként a környezetem tapasztalatai alapján.
Egyik cimborám kb egy időben velem, vette egy Sony Z1 compact telefont, anno közel 200e HUF-ért.
Nagyon jó kis készülék, tényleg, tetszik is, 80e HUFért én is azt vettem volna, de ennyi pénzt nem adnék ki egy telefonra, 100 fölé nem megyek :)

Viszont kicsit furcsálltam, hogy neki pl szokott laggolni a készülék, vagy épp Viberből nem nyit meg 1-1 fotót, csatolmányt..stb. és nem azért, mert lassan tölti le a fájlt 3g miatt, wifi-ről sem megy neki.

Munkatársamnak Samu S3ja volt, most S4-je, és Ő is panaszkodik/panaszkodott, hogy gyakran fagyogat a telefonja, laggol, ki-be kell kapcsolnia.

Testvéremnek HTC One-ja van, ami a legjobban megállja a helyét a mezőnyben, pláne, hogy Ő olyan típus, hogy működjön a telefon rezzenéstelenül, nem szeret és tud vele "mutyizni", optimalizáló appokat telepítgetni..stb., de nála is előfordul ritkán, hogy laggol. Fagyás még nem volt, bár ami késik, nem múlik :)

Nekem ezek alapján és a korábbi Motorola Defy, céges Sony-s (Xperia Mini Pro, SP), Samsung S2, Tipo..stb. tapasztalatokból egyáltalán nem gondolom azt, hogy az "A" brandek bármivel is jobbak lennének hasonló árkategóriában, sőt nekem több nyűgöm volt velük, mint most ezzel a gagyi kínaival.

Az igazán felső kategória biztosan megállja a helyét pár évig, mert elég csúnya lenne, hogy 200 HUF környékén komoly gondok vannak a telefonnal (bár ilyenre is volt már példa a történelemben :D ).

Egyáltalán nem azt mondom, hogy a saját készülékem tökéletes, de a bosszúságot még nem okozott és ez a lényeg, pedig nyüstölöm rendesen.
Valószínűleg 1,5-2 évnél többet nem fog bírni, de egyik telefonom sem bírt még ennél többet nálam.
Sőt ha kibír ennyit akkor még örülök is, mivel a dualSIM miatt a saját telefont és a cégest is ezen használom, szóval dupla a megterhelése mint eddig bármelyiknek :)

Nem vitát akarok indítani, csak leírni a tapasztalatom, véleményem.

Nekem igazából az a szomorú,hogy az "A" brand telefongyártók is ázsiában gyártatnak, valószínűleg 1 telefont közel ugyanannyiból hoznak ki, mint a kínai gagyi társaik.
Azokat magasztaljuk, pedig azok is csak "sz@r kínai bóvlik" :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.