Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tihibaby válasza Cifu (#50) üzenetére


tihibaby
senior tag

Csak a hsz.-ekben említett garancia hiányára reagáltam,de ha már szóba került,Lettország és nem Litvánia,nem egy a kettő,bár egymás mellett vannak,de ne vedd szőrszál hasogatásnak.... :)
A tévedés valószínűleg a Latvia szóból ered.
Hát ja,törésre nem nagyon él a gari semmilyen telefonnál.

[ Szerkesztve ]

(#52) tothl


tothl
addikt

Azert nem semmi...venni egy ekkora recskat egy s4 araert...

(#53) Cifu válasza tihibaby (#51) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tényleg Lettország, javítottam a cikkben is. A fene vigye el, a .lv megkavart, Litvánia kódja az .lt... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#54) Cifu válasza tothl (#52) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kijavítanálak, ugyanis rosszul írtad le: ...venni egy ilyen telefont egy S4 árának kétharmadáért...

Így se sokkal értemesebb, de legalább tényszerűbb. :DDD
Ha esetleg nem érted, olvasd el a #50 hsz.-t is, mielőtt megint valami ostobaságot írnál be. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#55) tothl válasza Cifu (#54) üzenetére


tothl
addikt

Ok, tehát venni egy telefont, ami gyakorlatilag majdnem mindenben rosszabb, mint aktuális márkás társai, majdnem 100e Ft-ért nem ostobaság. Tudod mit, rendben, igazad van, tényleg nincs értelme vitáznom.

Amúgy jó kis gép ez, de bőven nem az a kategória, amit az emberek gondolnak az ilyen kínai, kintről behozott, kétes garijú és tudású cuccokról, nevezetesen, hogy "majdnem olyan, mint a nagyok, csak töredék áron". Mert ez sajnos minden, csak nem töredék. Illetve az lett, csak nem az ára.

És tényleg nem trollságból....jó a cikk és a készülék is egy érdekesség, de nagyon nagyon sokallom az árát ahhoz képest, amit tud.

[ Szerkesztve ]

(#56) Cifu válasza tothl (#55) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vita akkor lenne, ha tényeket közölnél, mert az továbbra sincs. Azt hiszem a blogbejegyzésben és itt alant én épp elég ténnyel szolgálta. De nyilván az én hibám ez is.

-Le van írva, hogy a kijelző, kamera, sebesség, összeszerelés, szoftver milyen. Történetesen nagyon jó.
-Le van írva, hogy milyen hibával találkoztam, itt a hozzászólásokban még kb. 10x leírtam: a GPS. Az sajnos tényleg használhatattlan.
-Ott vannak a linkek a ZP998 topichoz, illetve az XDA-s fórumtopichoz. Nyugodtan utána lehet nézni, a többi tulajnak mik a véleményei a telefonról, ha már az enyémre nem adsz.
-A "majdnem mindenben rosszabb, mint aktuális márkás társai" nincs kifejtve, itt megint a tényekkel vagy adós. Mint említettem, volt SGS3, SGS4, LG G2, Nexus 4 (most ilyen telefonom van) és Nexus 5 is huzamosabb ideig a kezemben. Sorolhatnám a példákat, hogy melyiknél mivel találkozta, legalábbis amire emlékszem, a Nexus 4 ott van a bejegyzésben, by the way.

Mindenki az árát sokalja a tudásához képest, viszont rögtön hozzá is hasonlítja valamihez, ami gondolom a szívéhez közel van. Az SGS4 például csak 5"-os, a ZP998 viszont 5,5"-os. Nagyszerű, máris van egy pont, ahol az SGS4 bizony alul marad. Viszont az Snapi 600 ugye támogatja a GPS mellett a GLONASS-t is, egy ellenpont.... és így tovább.

Ha nem vagy képes pártatlanul nézni a készüléket, azért ne engem hibáztass, mert arra ügyelsz, hogy a ZP998 erényeit elhallgasd, de a hibáit (melyeket is? mert ezt nem tudjuk) felnagyítsd... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#57) tihibaby válasza Cifu (#56) üzenetére


tihibaby
senior tag

És én már csak nagyon halkan megjegyezném,jó lenne dual sim-es készülékekkel összehasonlítgatni,mert hogy ez az,a többi "ajánlott" készülék nagyon nem,és van akinek ez is fontos!

(#58) tothl válasza Cifu (#56) üzenetére


tothl
addikt

Nekem is volt pár telóm elhiheted, nyilván nem ragadtam ki részleteket, de pl. kapásból a GPS probléma már eleve olyan, ami kizáró ok, pláne ennyiért.
A leírásodból annyi jött le, hogy a proci kicsit gyengébb, a kamera jó, de gyengébb, mint egy márkás kategóriatársé, tehát úgy nagyjából az összeszerelési minőségen (bár nem bizonyult valami strapabírónak) és a nagyobb kijelzőn (ami nem feltétlenül előny, az, hogy a minősége jó, az legyen alap) kívül ez a telefon nem tud mást felmutatni, mint hogy nincs sok mindenkinek és kínai egzotikum.

Tényleg nem trollságból, a majd' 100e ft -os ár az , amit nagyon sokallok. Ennyiért, vagy picit többért már februárban is nexust, s4 minit, vagy akár egy minimálisan használt, tonnányi garral rendelkező s4et, vagy htc one -t lehetett venni.

Drágállom, ez az én véleményem. Nem kötelező elfogadni és tényleg köszi a tesztet. Elolvastam, mert kíváncsi voltam, mert nekem is birizgálja a fantáziám, mit lehet venni a világ másik felén, esetleg olcsóbban, ami odapirít a nálunk ismert típusoknak, de sajnos ez sem az a készülék, amibe beleszerettem volna a cikk alapján. Valami mindegyikkel van. Na nem mintha a nagyon márkásaknak nem lenne elég bajuk...

(#59) extasymajom


extasymajom
tag

Sziasztok
Végigolvastam a telefon tesztet és a hozzá kapcsolódó megjegyzéseket is.

Megvan a véleményem a telefonról de ami miatt ide írok az inkább a topik és a hozzászólások.
komolyan botrányos ahogyan néhányan fogadják a tesztet és kifejtik véleményüket. Szerintem ennek a tesztnek pont az a lényege, hogy ki-ki le tudja szűrni a tanulságot a telefonról és arról, hogy az mit ér meg.
Az ár és a telefon tulajdonságait csak objektíven lehet összehasonlítani mert mindenkinek más a fontos és mindenki másképpen rangsorolja a hibákat/előnyöket.

Személy szerint gratulálok a teszt írójának és köszönöm szépen a részletes és nem elfogult leírást. Én levontam a következtetést belőle. Nekem is volt sok ismert telefonom: sony, lg, samsung, ezek közül volt olyan ami japán belpiacos volt. És persze mindegyiket alaposan teszteltem. Mindnek volt valami "hibája" ami személy szerint engem zavart. Itt nem hardveres vagy szoftveres hibáról beszélek hanem olyan tulajdonságokról ami vagy az egyikben vagy a másikban nem tetszett. tehát eddig az összes neves gyártó csúcskészülékét volt szerencsém több hónapig tesztelni de nem találkoztam soha hibás készülékekkel. Ezt azért mondom el mert így egyértelmű összehasonlítási alapom van a telefonok között, és nem amiatt tartom jobbnak egyiket vagy másikat, hogy milyen gyári hibával kellett szembenéznem.

Szóval ne savazzátok a cikkírót hanem örüljetek, hogy ő vett helyettetek egy ilyen telefont Kínából és leírta a tapasztalatait, megmentve másokat a tévedéstől vagy épp segítséget nyújtva a választáshoz. :C :C

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#60) kcsa


kcsa
veterán

Ó istenem, ahogy látom született egy MA cikk, és máris itt vannak a papagáj-emberek, akik már tudják hogy ha itthon vesz telefont akkor segíti a gazdaságot... Ahogy mindig van pár ember aki azt is megmondja hogy szegény szolgáltatókat sajnálni kell ezért nincs készülék-ártámogatás. Meg pár ember aki szerint a 27% áfa miatt vannak többtíz százaléknyi ár-eltérések.

De azért az áfával trükközzön... :W

De hogy a cikkhez is hozzászóljak: tetszett nekem a ZP998, sokáig nézegettem is, de Redmi Note lesz belőle - ott jó a GPS :)

(#61) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

miutan elolvastam a cikket (koszi.) az az érzesem lett hogy elég sok kompromisszumot kell kotni ezzel a Teloval, ugy summa sumarum. valahogy mintha nemigazan érné meg ... :F

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#62) b0bcat válasza Dr.FantastiK (#61) üzenetére


b0bcat
addikt

Én ugyan nagyon szeretem a kínai telefonokat, de 50 ezer forintnál drágábban nem vennék semmilyen készüléket. (Ami azt illeti, nem kínait sem... :U) Ebben az árkategóriában (tehát 50k HUF környékén) meglátásom szerint nagyon ütőképes (papíron S4 szintű procival szerelt) kínai ajánlatok vannak.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#63) CSAVI38


CSAVI38
tag

hogy jön ki ez a 90 feletti ár? Én anno a zopomobilshop.com-ról vettem 319+57 dollárért az mai árfolyamon is csak 85-86.000 körül van. Most meg 299+57 dollár azaz, 81-82.000 Ft. tudom nem nagy különbség , de azért különbség.
A GPS meg navigálásra tényleg alakalmatlan, a sebességet is teljesen rosszul mutatja és összvissza ugrál. Pedig magát jelet nekem gyorsan talált mindig max egy perc alatt öt hat mühold, 3 m pontosággal, de menet közben mégis szar volt.

(#64) CSAVI38 válasza CSAVI38 (#63) üzenetére


CSAVI38
tag

És a GPS kivül tényleg nagyon jó a telefon, mind minőségben, mind müködésben. Gyors és sosem fagyot nálam, ROM-ok is jók vannak hozzá. Kijelzője szeritnem simán hozza NOTE, LG szintjét (igen mindekttő volt a kezemben azóta és össze is hasonlítottam vele). GPS miatt átváltottam vérző szívvel NOTE 3-ra. de a jó GPS-n kivül semmi előnye nincs vele szemben, ellenben nem tudom ROOT-olni gari vesztés nélkül és KITKAT alatt egy csomó minden szarabbul müködik mint pl 4.3-on, úgyhogy aki erre hivatkozik az még nem használt normális kínai telefont, vagy csak simán sznob

Ha azt nézem 40 ezerért vettem egy gps-t és még jóval ár alatt vettem a note-t, hát mit ne mondjak nem jártam örömtáncot:(

Ha a kínaikak végre rájönnek, hogy a fotókészítés után a GPS-re is rá kéne gyurni, akkor SAMSUNG és társai még nagyobb gondban lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#65) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Jó kis cikk, köszi! A Google keresősávot amúgy el lehet tüntetni, de egy kicsit bonyolultabb folyamat. :K

(#66) Rick4


Rick4
félisten

A cikk jó, de én javítanék egy csomó dolgot. Nem az erős hardvernak van gépszíja, az egy kifejezés, hogy "elkapja a gépszíj", de nem kell belekeverni mást. Nem a dolgok, vagyis a 8 mag, és a 3GB RAM, ill a FullHD kijelző a sznobizmus, hanem azokra való, gyakorlati haszon nélküli vágyakozás, vagy pedig egy ezzel szorosan összefüggő cselekedet..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#67) student


student
őstag

Mi az app neve amivel ezt a nagy órát+dátumot kiraktad?

(#68) kcsa válasza Rick4 (#66) üzenetére


kcsa
veterán

Ha már itt tartunk:

"Persze a döntés pokoljárása ott van, hogy az MediaTek előre hozta az LTE (4G) támogatással bíró SOC-jainak bevezetését"

Kár olyan kifejezéseket, szókapcsolatokat használni, amit nem ismersz és/vagy nem tudsz használni :R

(#69) Cifu válasza CSAVI38 (#63) üzenetére


Cifu
nagyúr

@Csavi38: hogy jön ki ez a 90 feletti ár? Én anno a zopomobilshop.com-ról vettem 319+57 dollárért az mai árfolyamon is csak 85-86.000 körül van. Most meg 299+57 dollár azaz, 81-82.000 Ft. tudom nem nagy különbség , de azért különbség.

Nettó ~72e Ft, az Áfával ~92e Ft.

@Rick4: A ZP998-ban csak 2 GB RAM van, és az erre való vágyakozás mögött az áll, hogy volt a kezemben 1GB és 2GB RAM-os telefon is, és azért ha sok alkalmazás fut, igencsak észrevenni a különbséget, én meg tipikusan olyan ember vagyok, akinél egyszerre fut Hangouts, Viber, Messenger, 3-4 böngésző oldal, stb.

student: TypoClock az App neve.

kcsa: Szívesen venném, ha elmagyaráznád mit rontottam el, és hogyan kellett volna helyesen fogalmaznom. Holtomig tanulok... :R

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70) CSAVI38 válasza Cifu (#69) üzenetére


CSAVI38
tag

A zopomoblishop-ról rendelve már nincs áfa, mert eu-n belüli. Az 57 dollár az a szállítás és az adók

(#71) Cifu válasza CSAVI38 (#70) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt az apróságot nem tetted hozzá. :D

A Lett ZopoShop lett a cikkben linkelve, ott inkább 316 euro, ami picit karcosabb ár. Én a saját költséget írtam, ami a TinyDeal-től való rendeléssel esett meg. Nyílván mindenki úgy szerzi be, ahogy tudja. Ha olcsóbban, akkor olcsóbban, nekem egy drágább megoldás sikerült sajna-bajna... :D

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#72) Rick4 válasza Cifu (#69) üzenetére


Rick4
félisten

Én tudom, hogy mit kellett volna írni, ezért is jeleztem, hogy a:

""Vagyis azok a dolgok, amelyeket bizonyos szempontból sznobizmusnak lehet tekinteni, mert gyakorlati használatban aligha venni észre a különbséget."" Mondat kissé bajos, nem a dolgokat tekintjük sznobizmusnak, a kifejezés egész mást jelent, akarok-e venni, tenni bármit is, attól függetlenül, hogy kell-e vagy sem, hogy a szomszédnak van-e vagy sem. A dolgok dolgok, az irántuk érzett, de meg nem indokolható vágy már lehet sznobizmus. Tehát ha azt írod, hogy egy ilyen készülék utáni vágyakozást, vagy a megvételt sznobizmusnak lehet tartani, az rendben van, totál függetlenül attól, hogy volt-e már a kezedben 2GB RAM-os teló, és éreztél-e különbséget.
Csak jótanács, rád van bízva, javítod-e. ;)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#73) Cifu válasza Rick4 (#72) üzenetére


Cifu
nagyúr

Javítottam a mondaton, hátha így értelmesebb lesz. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74) Rick4 válasza Cifu (#73) üzenetére


Rick4
félisten

Ne miattam, magad miatt tedd meg, sokszor egyszerűbb nem belebonyolódni egy költői jellegű túlzásba, vagy agyoncsépelt közhelyek idézgetésébe, többször találtam már meg logoutos cikket külső linkről, idézve, volt egyszer- kétszer, mikor égnek állt a hajam. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#75) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A külső egyértelműen HTC, nem Samsung. Az S3-ra kb annyiban hasonlít, hogy ez is telefon, és az is.
Nézz meg pár régebbi HTC-t.
Amúgy ilyet szeretnék én is hamarosan. GPS kb. nem érdekel, cipőt a cipőboltból.
Egy igazi, jó navi 50000 forint körül kezdődik. MTK SoC-el szerelt készülékek különben is hírhedtek az ótvar GPS-ről, volt nekem is pár ilyen telefonom az elmúlt 2 év során.

[ Szerkesztve ]

(#76) eclipse92


eclipse92
tag

Jó teszt! :) nekem is ZOPO telefonom van..csak még a régebbi C2 (ZP980 4 magos verzió) és ugyan így ért véget a pályafutása.. leesett.. és elrepedt az érintőpanel.. de ami még jobb egyáltalán nem is érzékel miatta semmit.. egérrel használom olykor olykor.. xD sajnálnám kidobni emiatt... ja és ezeknél a telefonoknál nagyon jóó hogy egybe van az érintő panel a kijelzővel...szóval ha az érintő kuka..akkor a kijelző is :((( kínából lehet hozzá rendelni kemény 24 rugóért.. (mármint a C2 höz) :U szóval... elég nagy szívás mit ne mondjak... de én nagyon megszerettem a ZOPO márkát, egyáltalán nem gagyi szerény véleményem szerint.. :)

[ Szerkesztve ]

(#77) Tanisz


Tanisz
senior tag

A teszt nagyon jó, gratulálok :)
Tényleg kimerítő és minden kérdésre választ ad!

Köszönjük! :)

Azért is olvastam el, mert én is egy Zopo tulaj vagyok egy Zopo ZP980 boldog tulajdonosa, lassan egy éve :)

Szerencsémre, nekem csak kezdetekben volt gondom a GPS-el,aztán szoftveres kalibrálás után jó lett, igaz most sem fürgén találja meg az bekapcsolás után a műholdakat, beletelik 15-20 mp-be, de ez nekem még megfelel, anno a Defy-n sem volt gyorsabb ennél.

Sokáig amúgy én is eléggé távolságtartó voltam a kínai telefonokkal szemben, de lehet csak én, de pozitívan csalódtam.

Anno nekem a telefon vámmal, áfával együtt kb 80-85e HUF-ba volt benne.
Amit nem kicsit sokalltam, de pont már döglődött az előzőt telefonom és gyorsan kellett lépni, így erre esett a választásom. Mondhatni úgy, hogy pont abban az időszakban volt 80e HUF kidobandó pénzem :D:D:D

Lassan 1 év használat után sem gondolom úgy, hogy rosszul döntöttem volna. Főként a környezetem tapasztalatai alapján.
Egyik cimborám kb egy időben velem, vette egy Sony Z1 compact telefont, anno közel 200e HUF-ért.
Nagyon jó kis készülék, tényleg, tetszik is, 80e HUFért én is azt vettem volna, de ennyi pénzt nem adnék ki egy telefonra, 100 fölé nem megyek :)

Viszont kicsit furcsálltam, hogy neki pl szokott laggolni a készülék, vagy épp Viberből nem nyit meg 1-1 fotót, csatolmányt..stb. és nem azért, mert lassan tölti le a fájlt 3g miatt, wifi-ről sem megy neki.

Munkatársamnak Samu S3ja volt, most S4-je, és Ő is panaszkodik/panaszkodott, hogy gyakran fagyogat a telefonja, laggol, ki-be kell kapcsolnia.

Testvéremnek HTC One-ja van, ami a legjobban megállja a helyét a mezőnyben, pláne, hogy Ő olyan típus, hogy működjön a telefon rezzenéstelenül, nem szeret és tud vele "mutyizni", optimalizáló appokat telepítgetni..stb., de nála is előfordul ritkán, hogy laggol. Fagyás még nem volt, bár ami késik, nem múlik :)

Nekem ezek alapján és a korábbi Motorola Defy, céges Sony-s (Xperia Mini Pro, SP), Samsung S2, Tipo..stb. tapasztalatokból egyáltalán nem gondolom azt, hogy az "A" brandek bármivel is jobbak lennének hasonló árkategóriában, sőt nekem több nyűgöm volt velük, mint most ezzel a gagyi kínaival.

Az igazán felső kategória biztosan megállja a helyét pár évig, mert elég csúnya lenne, hogy 200 HUF környékén komoly gondok vannak a telefonnal (bár ilyenre is volt már példa a történelemben :D ).

Egyáltalán nem azt mondom, hogy a saját készülékem tökéletes, de a bosszúságot még nem okozott és ez a lényeg, pedig nyüstölöm rendesen.
Valószínűleg 1,5-2 évnél többet nem fog bírni, de egyik telefonom sem bírt még ennél többet nálam.
Sőt ha kibír ennyit akkor még örülök is, mivel a dualSIM miatt a saját telefont és a cégest is ezen használom, szóval dupla a megterhelése mint eddig bármelyiknek :)

Nem vitát akarok indítani, csak leírni a tapasztalatom, véleményem.

Nekem igazából az a szomorú,hogy az "A" brand telefongyártók is ázsiában gyártatnak, valószínűleg 1 telefont közel ugyanannyiból hoznak ki, mint a kínai gagyi társaik.
Azokat magasztaljuk, pedig azok is csak "sz@r kínai bóvlik" :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#78) blueMerle


blueMerle
veterán

Nekem a Jiayu G4C-m 32 500Ft volt (átszámolva az eurót) amennyit szerintem bőven és röhögve megért (4 mag, 1GB RAM, HD IPS kijelző, 3000-es akksi és olyan kamera, ami ezt a ZOPO-t körberöhögi), de ez az a határ, aminél soha nem adnék többet kínai telóért, 90K-t pláne nem, ezért az összegért egész biztos hogy itthon nézelődtem volna készülék után (akár az említett LG G2) . :K

A teszt ettől függetlenül nagyon jó lett :R

[ Szerkesztve ]

(#79) tothl válasza blueMerle (#78) üzenetére


tothl
addikt

És még vicces is, mert úgy néz ki mint egy iphone...

(#80) blueMerle válasza tothl (#79) üzenetére


blueMerle
veterán

Mivan? Te miről beszélsz hombre? Annyiban hasonlít hogy mindkettőnek van egy nagy érintőkijelzője. Te nagyon el vagy tévedve vagy kevered a szezont a fazonnal :) Akkor ez meg hasonlít kb. mindenre :D

(#81) tothl válasza blueMerle (#80) üzenetére


tothl
addikt

Jó ha szerintetek nem hasonlít akkor nem.

http://jiayumart.com/jiayu-g4c-smartphone-mtk6582-quad-core-android-41-os-47-inch-ips-retina-screen-13mp-camera-gyroscopeblack-p-131.html

[ Szerkesztve ]

(#82) Tanisz válasza blueMerle (#78) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az jó ár érte :) Grat :)

Bár ha jól tudom a Jiayu G4C is már több mint fél éve jött ki, és akkor nem 40e HUF-ért kaptad meg, hanem minimum 50-60ért :)
Ezt azért merem feltételezni, mert anno mikor én a zp980-at vettem (augusztus-szeptember), akkor jött be a Jiayu G4 (igaz akkor még előrendelhető volt csak) és egy az egyben ugyanolyan áron voltak, max 3-5 dollár eltéréssel. (4 mag, 2 gb ram, 32 gb rom paraméterekben). A G4 mellett döntöttem volna az akku miatt, ha lehet kapni elérhető időn belül.

Megnéztem ezt az LG G2 (jópofa telefon) , de azt se nagyon kapod meg 130 HUF alatt, ha meg igen, az valami mutyiGSM ami kb annyit ér, mintha Kínából rendelnéd :D
Bár biztosan tévedek.

Közlöm, nem kötekedek és szítom a tüzet, csak annyira nem irreális az ára, hisz "A" brand 8 magos telefont 90 ért nem kapsz :)
Ha neki ez kellett, akkor megérte neki azt a pénzt, Neked nem éri meg. Ez így van rendjén :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#83) phanze válasza DroiDMester (#7) üzenetére


phanze
aktív tag

Ja meg még a mi3 a find 7 az n1 ....stb amugy ennyiért find 7 szétkapja a g2 hehehe...:))

(#84) blueMerle válasza Tanisz (#82) üzenetére


blueMerle
veterán

Bocs, nem néztem meg mennyi Magyarországon az LG G2, nálunk 2 év hivatalos garival 328 EUR ami jelenleg olyan 98 000 Ft. :R

Ami pedig a Zopo-t illeti, őszintén bevallom sose volt a kezemben egy Zopo sem, így a készülékről véleményt se mondok, csupán azt mondtam hogy én ennyit kínai telóért sose adnék ki (holott évek óta csak kínai telókat használok és egy sem low-end), de persze nem vagyunk egyformák.

A G4C-t pedig nem holmi ellenpéldaként hoztam fel, csak azért említettem meg hogy gombokért is lehet már rendelni Kínából igen meggyőző funkciókkal felvértezett telefonokat valóban verhetetlen hazai ár/érték aránnyal.

(#85) Rolly válasza blueMerle (#84) üzenetére


Rolly
veterán

februárban vettem LG G2-t 1 év hivatalos garival itthon (MO) 118000 Ft-ért áfával ...

(#86) blueMerle válasza Rolly (#85) üzenetére


blueMerle
veterán

Jah, mea culpa, mindig elfelejtem hogy nálatok az elektro cuccok bitang drágák :B

[ Szerkesztve ]

(#87) Tanisz válasza blueMerle (#84) üzenetére


Tanisz
senior tag

Semmi:)
Sajna itthon kissé borsosak az árak.
Igen, annyi, középárfolyamon :)
Ez tény :)

Érthető, amit mondasz,de a kategóriák itt is vannak.
Ha valakinek az a vágya,hogy nagy legyen 5"-6"os hd vagy fullHD kijelző (IPS), 8 magja legyen 2 GB RAM-ja és 32 GB ROM-ja, akkor szétnéz a piacon és azt látja hogy vannak az "A"-brand-ek (Samu, Sony, LG, HTC..stb.) 200e HUF-ért (most csak hasamra ütök ár kapcsán, de szerintem nem tévedek sokat) ,és vannak némi kompromisszummal a kínai "csodák" 80-100e HUF-ért :)

Gondoltam nem összehasonlítás képen írtad a G4C-t, de ha valaki csak úgy elolvassa és azt amire reagálsz,nem követi a fórumot, akkor simán rá lehet mondani :)

Tényleg "A"-brand telefonok hasonló hardverrel mint a G4C milyen áron vannak? :)
Gondolom ott is érvényes a többlet, olyan 50-60e HUF biztos lenne egy ilyen Samuból :)
Akkor már erre is lehetne azt mondani, hogy 40 e HUF-ot nem ér meg egy "kínai bóvli", mikor plusz 20ért kapni Samut, LG-t...stb :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#88) b0bcat válasza Tanisz (#87) üzenetére


b0bcat
addikt

"Ha valakinek az a vágya,hogy nagy legyen 5"-6"os hd vagy fullHD kijelző (IPS), 8 magja legyen 2 GB RAM-ja és 32 GB ROM-ja..."

Az is kérdés ugyanakkor meglátásom szerint, hogy valóban szüksége van-e 8 magra, full HD felbontásra, 2 giga RAM-ra és 32 giga háttértárra a júzernek... :U Mert mi az, amire ma a legtöbb felhasználónak nem elég 5-6 colon a 4 mag, a HD (urambocsá' qHD) felbontás, 1 giga RAM és 8 GB ROM?* És akkor már rögtön találhatunk import áron 50 ezer alatt jó ajánlatokat Kínából, sőt, ritkábban itthon is.

*Nekem személy szerint az MT6572 + 512 MB RAM kombó is elegendő lenne, de azért ma már politikailag nem korrekt 4 mag (le legalább 2 Krait mag) és 1 giga RAM alatt gondolkodni... :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#89) Fitzgerald válasza b0bcat (#88) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez mondjuk egyéni igény kérdése, én pl. majdnem kizárólag FLAC-formátumú zenét hallgatok. Egy 1000 kilobit körüli tömörítésű album ebben a formátumban 5-600MB méretű.
De egy komolyabb 3D-s játék is nem ritkán 1.5-2-2.5-3GB méretű manapság droidon. RAM meg minél több van, annál jobb.
A kijelző dologgal viszont egyet tudok érteni. A HD és a Full HD között 5 inch körüli méretig nem igazán van érzékelhető különbség, viszont a Full HD nyilván komolyabb hardveres erőforrásokat igényel.

(#90) Rolly válasza blueMerle (#86) üzenetére


Rolly
veterán

nem azért írtam... :) szerintem ez itthon jó ár érte mostmár szerintem 110e körül beszerezhető. De ha azt nézem, hogy jobb proci, garancia akkor szerintem jobban megéri az LG G2 még itthon is...

(#91) Tanisz válasza b0bcat (#88) üzenetére


Tanisz
senior tag

Persze, de itt nem a leg-leg-leg-legoptimálisabb választásról beszélünk, amire mindenki azt mondja,hogy ez a tökéletes :)
Hanem a káposzta is meglegyen és a kecske is jól lakjon elvről:)
Mindenki más mennyiségtől "lakik jól" ugyebár:)

Nekem pl nem elég a 8 Gb, csak a fényképek, zenék, videók (saját felvételek) többet foglalnak mint 8 GB most :)

A fullHD nekem sem hiányzik, sőt jobban örültem volna egy sima HD-nak, valószínűleg tovább bírná az akku is.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#92) blueMerle válasza Tanisz (#87) üzenetére


blueMerle
veterán

50-60k körül itthon nem találsz G4C szintű A brandes telót, legfeljebb valamilyen Concorde, Beex vagy Wayteq-et ami ugye egyrészt nem A brand, másérszt matricázott 2x áron értékesített kínai OEM cucc (sem a felhasznált anyagok minősége, se az összerakás se tervezés a közelébe sincs ilyen OEM készülékeknél pl. egy Xiaomi, Jiayu vagy Oppo-hoz, de még a Zopo-hoz képest se) Per pillanat a G4C és a Red Rice egyszerűen annyira nemnormálisan elborultan hihetetlenül olcsó a specifikációjukat és a minőséget tekintve, hogy szerintem nem kérdés, megérik-e az árukat.

(#93) tihibaby válasza blueMerle (#92) üzenetére


tihibaby
senior tag

Nekem pont egy Jiayu G3S volt EZ előtt a telefon előtt(amiről a cikk szól hogy egy kis ON is legyen ;) ),és elhihetitek,van különbség bőven a ZOPO javára,nekem megérte a felárat,és továbbra is szeretném hangsúlyozni,DUAL SIM-es telefonról beszélünk,eleve ugyanilyen specifikációval rendelkező telefonokkal hasonlítsuk össze könyörgöm!
Az továbbra is egyéni döntés kérdése,hogy ez a telefon megéri e az árát.
Továbbra is fenntartom,a GPS probléma,ha nem is egyedi,de sokunknál nem jelentkezik,más egyéb téren a telefon kitűnően teljesít.
Egyébként ha hiszitek,ha nem,kollégákkal beszélgetve,mindig először a nevén kezdenek el poénkodni (ugye ZOPO-szopó :DDD ),aztán jobban körbe vizslatják,következik a rácsodálkozás,majd az összehasonlítás.
Nos,a nemzetközi "neves" mezőnyben hamarosan kitűnik stabilitásával,gyorsaságával,és kijelzőjével,üzemidejére mindenki úgy reagál,"egész jó!",majd mivel nem szoktam rejtegetni a GPS problémákat,ez van akit elriaszt,de összességében mindenkinek más lesz ezek után a véleménye a kínai telefonokról a tapasztalat csere után.
Ugyanezen beszélgetések után (mivel nekem egyáltalán nem fontos a GPS),nem cserélném el egyik említett csúcstelefonra sem a "Szopót",mert abszolúte nem szopó! :K

[ Szerkesztve ]

(#94) Fagyi válasza blueMerle (#78) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Saját teló t-től 86 e HUF 5500-as előfizu mellé 2014.05.03.
Igaz ami igaz 20%-os anyák napi akcióban! Na de megérte várni rá, egy kicsit.
Amúgy 1-2 nappal előtte médiában láttam Prestigio 7500-at, 85 e HUF volt. Majdnem azt vettem meg, mert a garancia megérte volna pluszba. Kb. ugyan ennyibe fájt volna, egy THL T100 amit kinéztem mindennel együtt.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#95) Tanisz válasza blueMerle (#92) üzenetére


Tanisz
senior tag

Na erről beszélek :)
Nem kapsz a Te telefonod kategóriájában sem 60e-ért hasonlót A brand-ből (Samu, Sony..stb.) :)
Konklúzió: akkor arányaiban,tudásában, funkcióiban tekintve ez a Zopo megéri a 90 rongyot :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#96) Tanisz válasza tihibaby (#93) üzenetére


Tanisz
senior tag

Haverok nekem is egyből Zopo-"szopó"-ztak :D:D:D

A dualSIM előnyei nekem is fontosak, nem sírom vissza a két telefonnal rohangálok időszokat, hál' Istennek :)

Használd egészséggel :)

Amúgy pont azon gondolkodtam, ha kidobna a Zopo egy zp980 tudású telefon, de mondjuk 4000-es aksival, tuti vevő lennék rá,most rögtön :D:D:D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#97) blueMerle válasza tihibaby (#93) üzenetére


blueMerle
veterán

Sok jót olvastam a Zoporól, lassan annyit hogy a végén rendelek egyet :) Ami a Gps-t illeti a G3N Jiayun nekem végképp nem talált jelet moddolhattam akárhogy. Ez sajna lutri a kínai teloknal :/

(#98) kcsa válasza blueMerle (#97) üzenetére


kcsa
veterán

Ezért a mondatért a dualsim topikban meglincselnének a nepperek :)

(#99) b0bcat válasza kcsa (#98) üzenetére


b0bcat
addikt

Majd kitiltanának a moderátorok... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#100) kcsa válasza b0bcat (#99) üzenetére


kcsa
veterán

Kb úgy. Mostanában kicsit sok lett az érdekes moderáció :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.