Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) didyman


didyman
őstag

"Ha ez nagyon alacsonyra megy, akkor a hangtalan üzem mellett megtörténhet, hogy az elektronika károsodik, esetleg nem is indítja el motort."
Ezt mire alapozzuk? Mert én még nem láttam ilyesmi miatt elrepült ventit, a netezős vasat is egy kb. 2-3V-ról járó lapátos hűti, indításhoz a soros ellenállással egy 3300uF-os kondi van párhuzamban. Én az okot inkább a venti maglev-hez hasonló elvében látom, bár ha az az egygolyós dolog igaz (fotó?) akkor ez érdekesebb téma.

Apropó, párhuzam. A primer pufik kettőzése gondolom, a soványabb helyigény miatt van, és itt nem a 110V-os üzemhez hasonló soros, hanem párhuzamos kötés van.

A CMC int'l az honnan jött? A kondin lévő "JP CE-TUL" jelölés dekódolva így néz ki: Jen Pan (a márka) CE (certified) TUL series (low impedance, low ESR).A Jen Pan a CEC tulajdona :) . Nem egy Rubycon, de a 8-9 éves Enermax tápokban is ezek vannak, és szolgálnak szürke unalmasként. Volt egypár púpos, de rövid ideig lehettek forgalomban.

Az árról értekezőknek röviden annyit mondanék, hogy az Enermax eddig sosem gyártott rövid életű, különösebb szériabajjal szenvedő tápokat (egyetlen definiált jelenség a készenléti körben egy 1-2MOhm-os ellenállás átütése 6-8 évs korban, amitől elhal a készenlét FET-je), ritka vendégek javításban, a tervezésük első osztályú, rengeteg apró figyelmesség vehető észre az elektronikán, ami sokkal lényegesebb, mint a harisnya a kábelen. Lehet mondani, hogy ekkora árnál erre is adjanak, de magam részéről az Enermax elsősorban nem divattáp, hanem igásló, ha egy megbízható, évek után is stabil és erős táp kell, mindenféle tökölés nélkül ezt be lehet vállalni. Én magam sose vennék ennyiért tápot, mert megveszem a lerobbantat és megjavítom :D , de ezért az árért mindig a megbízható működést kapod első sorban.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.