Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Komoly táp, komoly áron. Jó cikk!

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hű, ez drága. szép, jó, de a 650es Corsairnál ennyivel drágábban... nekem az ágak feszelosztása se tetszik, habár még mindig lehet átalakítózni a másik ágról.

a feszültségszabályozása is szép gyakorlatilag egy Liberty fix kábelekkel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

nekem az enermaxos frigó mágnes jobban bejön, bár ez az ajándék hasznosabb

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Nagyon off de Seasonic X-Series teszt várható majd?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Hiába drágább X összeggel egy korszernél, akkor is ezt választanám, hiszen ilyen összegek mellett mit számít az a kis különbség.

Egyébként kisebb tápok tesztelése jól jönne, mint ami régen is volt: 26 darab

(#6) Dyno


Dyno
veterán

Jó tezst.

Bár kicsit sajnálom hogy nem a kisebb típusokból teszteltetek, mondjuk az 500W-t, amúgy nem tudom én nem igazán hasonltínám a Corsairhoz, igaz a Seasonic nagyon jó minőség, de a Corsair csak ront rajta, Silverpower,PC Power & Cooling és az AC tartósabban építette emg összeségében a tápot a SS béllel.

(#7) Traxx


Traxx
őstag

Egy hiba: Vizuálisan a legnagyobb különbséget a megkettőzött bemeneti kondenzátor jelenti, ezek 85 Celsius-fokra hitelesítettek és a jó nevű Nippon Chei-Contól származnak.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Tényleg nagyon jó, de sajnos ez nagyon sok értek, akkor inkább már Corsair moduláris...

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#9) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

egy 400-asra beszavaznék :DD

(#10) Pretorian06


Pretorian06
csendes tag

Én vettem egy ilyen 620-as Enermaxot!
Hétfőn vittem vissza gariztatni, mert 1.5 hónap után csapágyas lett... :((( Nagyon remélem hogy csak egyedi hiba, mert amúgy semmi hangja nem volt!

(#11) szuper-t


szuper-t
senior tag

első olvasásra ez esett le a címből:
az Ati és Nvidia összefogott megalkotni valami igazán brutál dolgot:)

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Huhh, elég vastagan fogott a ceruza a végösszegnél.

(#13) DEJVID


DEJVID
őstag

Miért kell ilyen szarul harisnyázni azokat a kábeleket? :(

(#14) szuper-t válasza DEJVID (#13) üzenetére


szuper-t
senior tag

sztem örüljünk h harisnyát is kapunk hozzá:D

(#15) Elmör


Elmör
senior tag

Úgy látszik a tápok ára nemigen akar lejjebb menni.
Tavaly 22K-ért vettem a Corsair TX650-et, azóta sem láttam ennyire jó árban ilyesmi tápot. :C
Ez piszok drága ennyiért. Még a 22K-t is úgy adtam ki, hogy lehet mégis inkább FSP-t veszek egy 7-8K-val olcsóbban és majd inkább VGA-ba vagy CPU-ba fektetem a pénzt, mert a lélektani határt már az is átszabta. :B

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#16) bteebi válasza DEJVID (#13) üzenetére


bteebi
veterán

Hát láttunk már jobbat, de azért szarnak ezt se nevezném... legalább vam valami :D. Tetszetős táp, kár, hogy ilyen baromi drága. A 400-as kistestvére még úgy ahogy megéri az árát.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) Dyno válasza DEJVID (#13) üzenetére


Dyno
veterán

Enermaxok mindig is csak így voltak harisnyázva.

(#18) Duree


Duree
veterán

Hát a szokásos Enermax história,kíváló táp,csöndes,jól is néz ki,és rohadt drága.
Persze való igaz a minöséget meg kell fizetni,de ennyire?

duree54

(#19) ddekany


ddekany
veterán

Drága vagy sem... ha valaki úgy van vele, hogy jellemzően akkor veszek tápot, mikor az előző feladta (pl. én), akkor az árat le kellene azzal osztani, hogy átlagosan hány évet bír ki az adott típus (minimum annyival, mert mikor tönkremegy, akkor lehet anyázni meg rohangálni...). Csak ugye ezt a büdös életbe nem tudja meg az ember... gyártó is leginkább csak utólag. Azért legalább gyártónként érdekes lenne látni egy ilyen statisztikát. Pl., ha az Enermax 20% (hasra...) drágább mint az FSP, akkor átlagban legalább ennyivel ritkábban is krepál be?

[ Szerkesztve ]

(#20) tetrix válasza Pretorian06 (#10) üzenetére


tetrix
tag

..ugyanezt a típusú ventit raktam az én tápomba is,azóta nincs hangja!.
egy darab golyó van az egészben,amit egy mágnes tart,és ezen pörög a 'szélkerék'.

[ Szerkesztve ]

(#21) lorcsi


lorcsi
veterán

azért kívülről befesthették volna zöldre :)

(#22) szki


szki
őstag

ECO80+ 620W helyett ennyiért PRO82+ is kapható. Az még jobb táp (2 db 8 pin VGA-nak). Nekem az van:)
Olyan csendes, hogy nem is hallani.

[ Szerkesztve ]

(#23) aram01


aram01
nagyúr

Szép,jó,és drága

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) Geönczy válasza aram01 (#23) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Röviden és tömören, így van.

(#25) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

lassan 2 éve nyüstölöm Enermaxomat, hibátlan...
Nem volt olcsó, de a minőségnek áravan..(persze ennek is van határa!)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26) Enton


Enton
addikt

Namost tényleg nincs a CM-nek saját jó ventije, hogy másét kellet ide felhasználja.
Mert ha csak a szinével lett volna a baj, azt gondolom megoldották volna okosba.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#27) Dyno válasza Enton (#26) üzenetére


Dyno
veterán

:F

(#28) - = Zk = - válasza Dyno (#27) üzenetére


- = Zk = -
félisten

..énsem értem. :N
de megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül e HSZ láttán:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29) Segal


Segal
veterán

Nekem volt egy Chieftec tápom kb havonta takarítgattam mert ment 24/7 be de kb 2 év után időnként picit nyikorgott aztán néha megakadt a ventije míg végül kb 2 hónapja meghalt tehát összesen kb 3 évet bírt. Most sajna nem volt sok pénzem így egy Gigabyte mellett döntöttem egyelőre jó de a következő gépnél tutira valami komolyabbat veszek majd és ez addig remélhetőleg jóárasodik

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#30) DEJVID válasza Dyno (#17) üzenetére


DEJVID
őstag

Tudom, de ez akkor is gáz.

(#31) D1Rect válasza Dyno (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Most mit nem értesz? :D
A CM-nek nincs jó ventije, de megoldják okosba. :DDD

(#32) didyman


didyman
őstag

"Ha ez nagyon alacsonyra megy, akkor a hangtalan üzem mellett megtörténhet, hogy az elektronika károsodik, esetleg nem is indítja el motort."
Ezt mire alapozzuk? Mert én még nem láttam ilyesmi miatt elrepült ventit, a netezős vasat is egy kb. 2-3V-ról járó lapátos hűti, indításhoz a soros ellenállással egy 3300uF-os kondi van párhuzamban. Én az okot inkább a venti maglev-hez hasonló elvében látom, bár ha az az egygolyós dolog igaz (fotó?) akkor ez érdekesebb téma.

Apropó, párhuzam. A primer pufik kettőzése gondolom, a soványabb helyigény miatt van, és itt nem a 110V-os üzemhez hasonló soros, hanem párhuzamos kötés van.

A CMC int'l az honnan jött? A kondin lévő "JP CE-TUL" jelölés dekódolva így néz ki: Jen Pan (a márka) CE (certified) TUL series (low impedance, low ESR).A Jen Pan a CEC tulajdona :) . Nem egy Rubycon, de a 8-9 éves Enermax tápokban is ezek vannak, és szolgálnak szürke unalmasként. Volt egypár púpos, de rövid ideig lehettek forgalomban.

Az árról értekezőknek röviden annyit mondanék, hogy az Enermax eddig sosem gyártott rövid életű, különösebb szériabajjal szenvedő tápokat (egyetlen definiált jelenség a készenléti körben egy 1-2MOhm-os ellenállás átütése 6-8 évs korban, amitől elhal a készenlét FET-je), ritka vendégek javításban, a tervezésük első osztályú, rengeteg apró figyelmesség vehető észre az elektronikán, ami sokkal lényegesebb, mint a harisnya a kábelen. Lehet mondani, hogy ekkora árnál erre is adjanak, de magam részéről az Enermax elsősorban nem divattáp, hanem igásló, ha egy megbízható, évek után is stabil és erős táp kell, mindenféle tökölés nélkül ezt be lehet vállalni. Én magam sose vennék ennyiért tápot, mert megveszem a lerobbantat és megjavítom :D , de ezért az árért mindig a megbízható működést kapod első sorban.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#33) rudi válasza didyman (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Annoa a nagy ventis tesztnél, amikor hetekig izélgettem vagy 20-30 ventit, bejött bár darab - isten sem emlékszik már melyik volt az - amelyik a fordulatszámos, feszcsökkentős kör után nem akart 12 volton sem bekapcsolni, és volt egy olyan is, ami hullámzóan pörgött (no, az egy Aerocool volt, évekig őrizgette, de hogy most hol lehet...?). Előtte nem csinálták, szóval annak tudtam be, hogy az alacsony fesz adott nekik. A CMC-t meg elírtam.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) zUlU53


zUlU53
tag

Nekem is most lesz 2 éves az Enermax Liberty FXX500-om, gyakorlatilag 0-24-be megy, és a konfig egyik legcsendesebb darabja. Nagyon szívam anno a fogam (ha jól emlékszem 30 pénz körül volt), de azóta is meg vagyok győződve a termék minőségéről. Halk, megbízható, moduláris. Azért én 2 havonta kifujatok a hűtőbordák közül egy pár kiló port, de azt hiszem ennyit meg lehet tenni azért, hogy egészséges maradjon.

A cikket olvasva továbbra is úgy látom, hogy a márka tartja a minőséget, na meg az árát is. :)

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#35) Edge


Edge
veterán

Jó táp, de nagy kár hogy nem moduláris, bár ez nyílván megdobta volna az árát még.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#36) 04ahgy válasza didyman (#32) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Először én is (akár 110V-os kettőzősdi nélküli) félhídra gondoltam, de nem tláltam a másik kondit ehhez, ezért a párhuzamos kapcsolásra tippeltem. Aminek ugyebár a kisebb helyigényen kívül több előnye is van: fajlagosan olcsóbb, mint egy ugyanakkora kapacitású, feszültségű nagy, valamint a két párhuzamos kondi esetén az impulzusüzemi, disszipálási tényezők is kedvezőbbek. És hát az az aktív PFC sem valami alacsony frekvencián dolgozik...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#37) ddekany válasza zUlU53 (#34) üzenetére


ddekany
veterán

Azért az sokat elmond a világról, hogy már te vagy itt a 2. aki azért rendkívül elégedett és tartja minőséginek az Enermaxot, mert már 2 éve nem ment tönkre! :DDD Na hát ennyire azért még még nem rossz a helyzet. Vagy, 10 év múlva már: "Vettem egy XY egeret... és működik! Hát igen, a minőséget meg kellet fizetni..." ;]

(#38) didyman válasza rudi (#33) üzenetére


didyman
őstag

Érdekes :o . Sose láttam még ilyet, amik nálam dögöltek, azok rendszerint a 24V-os üzem miatt tették :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#39) didyman válasza 04ahgy (#36) üzenetére


didyman
őstag

Capxon-t láttad, amit a mélyvizesben beszúrtam? :) Valószínűleg annak is a PFC nem tetszett, gondolkoztam is ezen, hogy hát aktív PFC-nél primer oldalon is fontossá válik az ESR (ESL) kérdése.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#40) 04ahgy válasza didyman (#39) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én nem gondolkoztam ezen, hanem egyértelműnek tartom... Hiszen az aktív PFC által a primerkörbe kapunk tulajdonképpen egy buck-convertert. Ráadásul elég magas frekvencián, hogy azt a szinusz félhullámot szépen tudja szeletelni. A nagyfesz kondik ESR terén amúgy is hátrányban vannak, a vastag, nagy feszültséget elviselő oxidréteg miatt (jelentős polarizáció), valamint a méretes tekercselés sem valami leányálom az itteni viszonyokhoz mérten relatíve magas kapcsolófrekvenciára.

Ezért is szeretem annyira a passzív PFC-t. Minél nagyobb, bifiláris, vagy szembe kapcsolt tekercselés, nincs olyan töske, ami azon átjutna, beleértve a csúcs-egyenirányításból következő áramtüskét is. Szépen lesimít az mindent. Minél több vas, minél vastagabb rézvezeték, annál jobb. Itt jön képbe a THN-P bél. Láttál-e már 500W-os Bluestorm I-est belülről? (Meggyőződésem, hogy igen...) Ott aztán van mérete a tekercsnek.
Továbbá a passzív PFC-ben épp ezekből következően nincs vezérlő IC, ami a készenléti kör által táplált, vagy eldurranhat. Nincs FET, ami szétszálljon. Nincs toroid, ami a sztahanovista módú APFC buta vezérlőelektronikája miatti reaktáns terheléstől szétégjen. Persze jól hangzik az Aktív PFC. Jó marketing. De a passzív PFC-be anyag kell. Réz és vas. Sok. Régen ilyenen nem spóroltak, még a(z) (sz)ámítástechnikában sem.

UI.: láttam a kondit, szépen kikristályosodott. Azonban vegyész előképzettségem okán ott volt bizony melegedés, arra gyanakszom. Ripple Current... :U

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#41) 04ahgy válasza 04ahgy (#40) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lejárt a szerkesztés, azonban ide kapcsolódik: lehet, hogy mégsem a CapXon nagyfeszültségű kondija a hibás, hanem egyszerűen csak nem nagyfrekis környezetre tervezték, és a tápot tervezők hibáztak, nem megfelelő alkatrész megválasztással? :U

Más: a valami baja van a tápomnak topikban írtam egy elakadásomról, nagy kérés lenne, hogy rákukkants? :R

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#42) GAlli


GAlli
tag

b*zze ha bejartam volna villanytanra most ertenem mirol van szo :DD :DD

(#43) syC


syC
addikt

Csak nem lennei ilyen qrva ronada a gyári enermax harisnya... :U

(#44) didyman válasza syC (#43) üzenetére


didyman
őstag

Inkább az legyen ronda,mint a kapcsolása :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#45) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

Na igen, Enermax sosem volt egy közepes kategória, és sosem volt közepes áron sem... Erre csak hümmögni tudok, megfizetni nem sajna :(

(#46) tomi4506


tomi4506
csendes tag

Helló

Mi a helyzet a Thermaltake tápokkal?

Thermaltake Toughpower QFan W0203 750W
vagy
Thermaltake Toughpower XT W0229 750W

Most szerintetek, hol áll a fentebb említett tápokhoz képest? :F

(#47) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

,,Érdemes szót ejteni a ventilátor áramellátásáról, ami dupla 12 voltos. Az egyik ág a lapátokat forgató motort hajtja, a másik a vezérlőelektronikát. Tudni kell, hogy a tápoknál a ventilátor fordulatszámát a feszültség csökkentésével szabályozzák. Ha ez nagyon alacsonyra megy, akkor a hangtalan üzem mellett megtörténhet, hogy az elektronika károsodik, esetleg nem is indítja el motort. Ha viszont az elektronika külön tápot kap, akkor a motor feszültsége még tovább csökkenthető, még halkabb működés érhető el."

Ezt én is furcsa szemmel olvastam...
Nekem se lett még egyik ventimnek se semmi baja abból ha ultra alacsony feszültségen járattam.
Ha valamelyik venti tönkremegy emiatt az már valószínűleg alapból selejtes.

Nem lehet hogy ez a magma venti szimplán PWM-es ebben a tápban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.