Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bambano válasza Kisgépkezelő (#100) üzenetére


bambano
titán

a generáció az (forrástól függően, de ) minimum 25 év. a sorkatonaságot 2004-ben tették pihenőbe és az új tákolmány szüntette meg. szóval teljesen kizárt, hogy több generáció felnőtt volna, akinek már az apja sem volt sorkatona.

Svájcban a polgárok otthon tárolják a katonai fegyvereiket. Dobd be ezt az ötletet egy magasabb polcon ülő fideszesnek, sugárban fog hányni tőle...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#102) Chaser válasza bambano (#101) üzenetére


Chaser
titán

Svájccal is az jön aki pár centiig lát el. Ők teljesen más kategória és jól is csinálják. Az alapvető fegyelmet a szülői neveléssel meg az oktatásban kellene megalapozni.
Egyébként nem volt az olyan rossz buli, de teljesen felesleges volt mindenre. Amit én láttam a hivatásosok 20-30%-a ér valamit, a maradék semmire nem való, nemhogy katonának. Gyülekezőkön nem a sorkatonák hullottak, hanem a "hivatásosok". Nabazd+ kategória, hogy egy hivatásos 10 percet nem tud vigyázzban állni mert elájul:D Gondolom azóta is ott "dolgoznak". Fel kéne számolni az egészet ahogy van, és egy korrekt eü-t csinálni abból a pénzből meg erősíteni a yardot. Az értelmes része mehetne is oda. Persze többi hogy lázadna hogy a hazájának szentelte az életét...persze, mert engem meg bárkit ugyanúgy nem hívnának be aki fegyvert tud fogni azonnal ha háború lenne...de igen:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103) Kisgépkezelő válasza bambano (#101) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nem Magyarországról beszéltem. Például az Egyesült Királyság már 1960-ban eltörölte, úgyhogy aki akkor megúszta annak akár már unokája is lehet nagykorú. Az Egyesült Államokban 1973-ban törölték el a sorozást. És még van jó pár ország, ahol szintén még az előző évszázadban szűnt meg.

Én sem örülnék ha minden hülyének otthon lenne a fegyvere. Viszont a svájci rendszer lényege nem az, hogy hol tárolja az ember a fegyvereit, hanem az, hogy van egy ha nagyon eldurvul a helyzet akkor be tudnak hívni olyan 1-1,5 millió főt tudnak mozgósítani, akiknek a nagyrésze korábban már átesett az alapkiképzésen. Még a bajszos sem mert ellenük menni, pedig kedve lett volna anschlussolni őket is.

(#104) bambano válasza Kisgépkezelő (#103) üzenetére


bambano
titán

nálunk 2004-ben volt az utolsó sorozás, ha jól emlékszem, így a 28-50 éves korosztály hadrafogható hivatalosan. ez 22 év, 60-90 ezer fővel darabonként a ksh korfája szerint.

tehát 1-1.5 millió kiképzett katona most is van nálunk, akik az alapkiképzésnél jobban ki vannak képezve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) D1Rect


D1Rect
félisten

1. Gumicsont.
2. A fidesz jobbról előzi a jobbikot, valamiért a szélsőjobbosoknak nagyon be van csípődve a katonásdi, és retardált ötletekre meg nagyon vevők.
3. Felháborító, gumicsont szintjén is, hogy egyáltalán be merték dobni.
4. Szánalmas, hogy akiknek nem kellett szembenézni ezzel a faszsággal, most küldenének másokat.
Ez simán csak a más faszával a csalán verése.
5. Ez egy jó és hasznos, csapatépítő, meg kitudja milyen romantikus baromságokat beleképzelőknek erre tessék:[link]

(#106) potyautas válasza Kisgépkezelő (#103) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Azért azt ugye nem gondolod komolyan, hogy a fegyveres ellenállástól való félelem tartotta vissza a "bajszost"? Ha az angolokat, franciákat belekergette a tengerbe, egy Svájc nem lett volna akadály.

(#107) Hieronymus válasza potyautas (#106) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Svájc sosem lesz hadi célpont.
Elfoglalni nincs értelme, átmenni rajta sincs értelme, mert mögötte sincs célnak alkalmas terület.
(Az ország eddigi történelmében az értékmegőrzés biztosította a meg nem támadás garanciáját. Mára már ez is megkopni látszik, fillérekért adják el az ügyfeleiket.) Szóval semmi sem csábít a megtámadására.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#108) Chaser válasza bambano (#104) üzenetére


Chaser
titán

Az érdekesebb lenne mennyi fegyver van ehhez:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) petipetya válasza qqcqqc (#34) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gimi után, vagyis még közben, az 5. évfolyam felénél elmentem dolgozni. Aztán eltelt 1 év, és jöttek a katonásdival, miközben már pénzt kerestem.

Kiskoromban sem sikerült rám erőltetni a dolgokat, például szoptam az ujjam és bekenték erőspaprikával. Ugyanúgy szoptam tovább, csak hogy megmutassam, én nyerek.

Egyik munkahelyemen telefonon keresztül mondtam fel. A főnök azzal kezdte, hogy ez így nem működik. A vége az lett, hogy visszamenőleges dátummal írtam alá a közös megegyezéssel való felmondást.

Ugyanúgy voltam a katonasággal is. Hiába mentem át a fizikai alkalmasságin, találtam más utat. Úgy voltam vele, ha én egyszer dolgozom és pénzt keresek, akkor ezt nem fogják elmenni tőlem.

Ha én egyszer valamit a fejembe veszek, az úgy lesz.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#110) Chaser válasza petipetya (#109) üzenetére


Chaser
titán

Itt konkrétan azért hadbíróság volt a tét, nem az, hogy csípi a nyelved a paprika vagy beugat a főnök:D persze aki nagyon akarta megoldotta. Gálvölgyi volt nagyon korrekt, mesélte nála hogy volt sorozáson..de mikor kapunk fegyvert...de mikor kapunk fegyvert...de mikor kapunk fegyveeeeeeeeeeeeeeert?:D hát ő nem kapott:)

szerk: lehet az valami komája volt de a lényegen nem változtat

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) Kisgépkezelő válasza potyautas (#106) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Minden háború úgy kezdődik, hogy az egyik fél azt hiszi, hogy elhanyagolható veszteségek mellett, gyors győzelmet arathat. Egy elhúzódó véres háború a győztesnek sem éri meg. Franciaország és Nagy Britannia majdnem belerokkantak az első világháborús győzelmükbe.
Persze valószínűleg le tudta volna győzni Svájcot, megfelelő erő felvonultatásával, kérdés, hogy megéri e? A Svájciak szerencséjére sohasem derült ki, de lehet, hogy a bajszos is élt volna Pürrhosz szavaibal "még egy ilyen győzelem és nem marad katonám (a szovjet frontra).
Ezzel szemben például Dániának alig volt nagyobb hadserege mint most nekünk, nem is foglalkoztak a mozgósítással, kérdés nélkül átgázoltak rajtuk kevesebb mint fél nap alatt.

(#112) potyautas válasza Kisgépkezelő (#111) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Svájcot Ausztriához hasonlóan a birodalom részének tekinthette volna, a nagyrészt német-ajkú fiatalok besorozásával katonája is több lett volna. Nagy eséllyel a szándék hiányzott. Vagy más volt az érdek.

(#113) dabadab válasza potyautas (#112) üzenetére


dabadab
titán

Szándék is lett volna, Hitler kifejezetten gyűlölte Svájcot, mint államot, készíttetett is haditervet az elfoglalására (ez lett volna a Tannenbaum hadművelet). Azt igazán nem lehet tudni, hogy végül mégis miért nem rohanták le, valószínűleg ebben nagy szerepe volt a svájci diplomáciának meg a földrajznak: Svájcon keresztül fontos útvonalak vezettek, a német vasúti forgalmat gond nélkül átengedték, viszont alá volt aknázva minden svájci híd és alagút hogy invázió esetén ezeket felrobbanthassák, ami nem csak a Svájc elfoglalását hátráltatta volna, hanem úgy általában a komplett német hadigépezetet.

DRM is theft

(#114) hNp88 válasza dabadab (#113) üzenetére


hNp88
aktív tag

a svájciak szépen aláaknázták minden hídjukat, gyárukat, üzemüket, raktárukat, stb stb, és "megüzenték" Hitlernek, hogy jöhet, ha akar, de felperzselt földön kívül másra ne számítson, annál inkább tetemes nagyságrendű veszteségekre a Wehrmacht-ban, mivel a svájci hadsereg (milícia) köszöni szépen, remekül berendezkedett egy gerillaháborúra. így meg annyira nem érte volna meg

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#115) Hieronymus válasza hNp88 (#114) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Másrészt a banki szolgáltatások kedvezőek voltak az előrelátó németeknek.

A bajszos azzal is tisztában volt, hogy az osztrák birodalom nagyon veszélyes. Minden világháborút osztrák állampolgár robbantott ki. A harmadik esélyes ellen törvényt hoztak az amerikaiak. Ezért tartunk csak kettőnél. Igaz, a helyi konfliktust azért sikerült összehozni.

A német egyesítéskor nem is értették az amcsik, a harmadik rész miért nem csatlakozott az egészhez. Sokkal kevesebb telefon lehallgatása szükséges a biztonság fenntartásához. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#116) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Remélem ezt a besorozást úgy képzelik el, hogy 10 éves korban viszik el az embert, mint afrikában. Amint elbírja az AK-t. Kivéve ha focizik.
Kedves Kövér Lászlónak kezd az agyára menni a nyugdíjjasklubbi gyülisszervezés. Komolyan, nincs a pártban senki aki szólna hogy ez azért már nagyon kínos?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#117) Armahun válasza Blindmouse (#116) üzenetére


Armahun
addikt

Az érettségi és az egyetem között honvédelmi gólyatábor formájában. ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#118) potyautas válasza Blindmouse (#116) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Olvastam, mit mondott Kövér. Teljesen rendben van. Még azt is figyelembe vette, hogy ha csak Magyarország vezetné be, a "hazafiak" lelépnének külföldre, ezért csak úgy jöhet szóba, ha egész Európa meglépné.

(#119) hNp88 válasza Hieronymus (#115) üzenetére


hNp88
aktív tag

több esélyes és konfliktus is volt, kire gondolsz pontosan? :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#120) Blindmouse válasza potyautas (#118) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Még jó hogy európán kívül nincs máshol hely a világon.
Lehet fikázni minket külföldre költözött madarakat, de ha az ember a tollával nem tud szavazni, akkor a lábával fog.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#121) bambano válasza potyautas (#118) üzenetére


bambano
titán

miért van az rendben, hogy a kormánypárt és a kormány prominensei folyamatosan olyan egetverő baromságokat mondanak, amiket egy épelméjű ember, aki látta a naptárat is, nem mondana? ezek tényleg azt játsszák unalmukban, hogy ki tud nagyobb ökörséggel tromfolni a tegnapira?

szerk: most tekintsünk el az ellenzéktől miután nemhogy hatalmuk nincs, hogyha hülyeséget mondanának, végrehajtsák, hanem lassan nem is léteznek...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#122) D1Rect válasza bambano (#121) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert túl jó politikusok.(komolyan)
Már legyőztek mindenkit, nincs ellenzék, hogy szembe lehessen helyezkedni vele.
Ami maradt a baloldalból nem képes 3 értelmes mondatot érdemben egymás után tenni.
A Jobbikot kell ütni, de lehetőleg anélkül, hogy felületet kapjanak.
Szerencsére elég nagy a párt jól bejáratott arcokkal akik vetésforgóban dobálják be a hülyeséget, amit aztán házon belül lecsapnak.

(#123) hNp88 válasza D1Rect (#122) üzenetére


hNp88
aktív tag

azért ebben rendesen közrejátszott a baloldal balfaszkodása is

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#124) potyautas válasza bambano (#121) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Azért van rendben, mert szükség van katonára! Azt hittük, itt a világbéke, de tévedtünk. Teljesen mindegy, hogyan viszonyulsz ahhoz aki ezt kimondta.

(#125) Blindmouse válasza potyautas (#124) üzenetére


Blindmouse
senior tag

És a háborúkat sorkatonákkal lehet megnyerni, ugye? Azokkal akiknek a háromnegyede pszichológiailag képtelen fegyvert fogni az ellenségre. Amikor az ellenség egyenruha nélkül jár közöttünk.
Arra nem gondoltál, hogy nem véletlenül nincs ezer páncélosa a honvédségnek? A harctér változott, a régi 20 század közepi hadsereg nem megoldás semmire.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#126) dabadab válasza potyautas (#124) üzenetére


dabadab
titán

"Azért van rendben, mert szükség van katonára!"

Ez így, ebben a formában egyáltalán nem igaz.
Létezik olyan fajta katona, amire szükségünk van, de annak semmi köze a sorkatonához. Sorkatonára meg nincs szükség.

DRM is theft

(#127) D1Rect válasza potyautas (#124) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy átlagos drónpilóta több ellenséget öl meg mint a legkeményebb elitosztagos.
De tényleg hatalmas szükség van az ágyútöltelékekre... :U

(#128) bambano válasza potyautas (#124) üzenetére


bambano
titán

Két kérdés:

1. "Azért van rendben, mert szükség van katonára!" egész pontosan minek van szükség katonára? milyen céllal? hogy kövérnek is legyen magánhadserege, ne csak a többinek?
2. mi bizonyítja, hogyha behívnak többtízezer fiatalt, akkor elegendő mennyiségű, megfelelő minőségű katona lesz a végeredmény? hint: semmi.

ahhoz a bolondhoz, aki a saját meleg kis szobájából agyatlanul a halálba küld embereket, ahhoz csak egyféleképpen viszonyulnak kultúrhelyen: becsukják. csak nálunk pont azt csukták be, ahova becsuknák (lehet, látták a jövőt?)... és ami számomra kiemelten elrettentővé teszi ezt a kérdést az az, hogy nem az történt, hogy minden szép és jó és akkor a kövér mondott egy kövér hülyét. hanem az történt, hogy amióta ezek ráéreztek a kétharmad ízére, azóta kicsit többször mondtak nagy kövér hülyeségeket, mint ahányszor mozgott a szájuk.

jelen esetben aki egy ilyen kérdésben tartandó szavazáson igennel szavaz, azt azonnal vigyék el katonának, korától függetlenül. esetleg még előtte a teljes bagázst, hátha észhez térnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#129) potyautas válasza bambano (#128) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nagyon nem értünk egyet többetekkel. Mitől vagytok olyan okosak, hogy mindenkinél jobban tudjátok, milyen katonára van szükség? Honnét veszitek, hogy bárki olyan tömeghadsereget akar felállítani, mint amivel 70 éve harcoltak? Szóba került korábban a svájci példa. Azt az országot olyan polgárok lakják, akik kaptak katonai kiképzést. Nincs tömeghadseregük, de szükség esetén ott vannak a fegyverforgatásban jártas tartalékosok. A nálunk "kulturáltabb" országok éppen most néznek szembe azzal a problémával, hogy mindent elárasztó idegen kultúra tartja őket félelembe. Ugye nem ártana egy olyan gárda, amely féken tartaná őket?
Na jó. Nem kell sorkatonaság, csak kapjon minden egészséges fiatal férfi biztonsági őr kiképzést! Így jó lesz? (Ha Kövér magánhadsereget akar, az nem 30 napra behívottakkal lesz feltöltve)

Blindmouse! A háborút már akkor sem sorkatonákkal képzelték el, amikor én kaptam a kiképzést.

[ Szerkesztve ]

(#130) dabadab válasza potyautas (#129) üzenetére


dabadab
titán

"A nálunk "kulturáltabb" országok éppen most néznek szembe azzal a problémával, hogy mindent elárasztó idegen kultúra tartja őket félelembe. Ugye nem ártana egy olyan gárda, amely féken tartaná őket?"

Várjál, kitalálom: soha az életben nem jártál Bicskénél nyugatabbra.

(#128) bambano: Kövérnek van már magánhadserege, az Országgyűlési Őrség az.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#131) potyautas válasza dabadab (#130) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem találtad el. Jártam már Bicskén túl. Nem sokkal, csak Swindom-ig jutottam. (nyugati hosszúság 2 fok) Akkor ugyan még nem volt ilyen sok migráns Calaisban, de néhányan már akkor is ténferegtek az autópályán.

[ Szerkesztve ]

(#132) kenwood


kenwood
veterán

A sorkatonasag egy baromsag,mert amig kotelezo volt,mindenki pszihologiai alapon akart kibujni,igy a pszihologusok immunisak lettek a valodi problemakra is.
Sok olyna embert besoroztak,akik mentalisan alkalmatlanok voltak arra,hogy 9 honapra bezarjak egy laktanyaba,es olyan dolgokat csinaljon,amihez abszolut nem ert,nem is akar,nem is fog soha.

Aki szerint minden ferfinak tudnia kell barkacsolni,katonaskodni meg focizni,az siman barom.
Egy ertelmisegi megkeresi azt a penzt,amibol az ilyen munkara valoban alkalmas emberek profin,es szivesen elvegzik a feladatot.
Nehogymar azert legyen Einstein ,vagy Gandhi selejtes ember, mert ok nem ertenek minden "ferfias" feladathoz.

itthon ki kell dobni a teljes katonai vezerkart a kukaba,megszuntetni azt,hogy minden masodik "kozlegenyre" jut itthon egy tiszt,mert ebben a vilagelsok kozott vagyunk.
Az igy felszabadult szamilliokbol,milliardokbol lehet rendes hivatasos allomanyt finnanszirozni.
Nem azt, hogy a joskapista haverja beleul a gripenbe,mert neki nem lehet nemet mondani a kapcsolatai miatt,aztan leszallaskor ahelyett,hogy visszavenne a 86%-os toloerot,katapultal,es csinal 9.5 milliard forintos kart.

Van katonatiszt ismerosom.
Jo penz,jo cafeteria,kedvezmenyes lakashitel,es egy csomo juttatas.
Mindezt egy olyan munkahelyen,ahova eleg bemenni,erdemi munkat nem kell vegezni,nem is szabad,mert beragnak rad a fonokok,ha tul aktiv vagy.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#133) bambano válasza potyautas (#129) üzenetére


bambano
titán

"Mitől vagytok olyan okosak, hogy mindenkinél jobban tudjátok, milyen katonára van szükség?": te például voltál katona? egyébként attól vagyunk okosak, hogy nem pártszimpátia alapján gondolkodunk ezekben a kérdésekben.

"Azt az országot olyan polgárok lakják, akik kaptak katonai kiképzést.": jaja, svájcban mindenki kap katonai kiképzést, sőt, otthon tartják a sorállományúak az egyéni fegyvereiket. megkérdezném magyarból is kihívásokkal küzdőktől: mi a franc az a tömeghadsereg, ha nem EZ?

a nálunk kultúráltabb országokkal az a probléma, hogy valóban kulturált ország nem veti be a saját hadseregét saját állampolgárai ellen. következésképp olyan országokban, ahol már "nagy hagyománya" van a bevándorlók befogadásának, nulla hasznossága van a hadseregnek. a helyi rendfenntartásra a rendőrséget szokás használni.

de nyugodtan nézd meg az utóbbi 20-30 év háborúit (most ne kezdjünk el azon hangosan röhögni, hogy az usákok gyakorlatilag mindegyikben benne voltak, vajh mi lehet az oka...). egyre kevésbé divat a gyalogság és hasonló haderőnemek frontális támadása, és ezek gyakorlatilag teljesen hatástalanok is. azokban az esetekben, amikor ilyenek voltak, az us army egy jól időzített alaposabb fingással eltakarította az összes ellenfelét.

ezzel szemben az összes, gerilla módszerre alapozott háborúban a hagyományos hadseregek, még az usa is, kikaptak, mint a rongy. ennek megfelelően a terroristák nem is próbálnak már hagyományos értelemben vett frontális támadással próbálkozni, hanem minden komoly válsággócban, amitől nekünk okkal félnivalónk van, terrorista-gerilla hadviselésre kell számítani. az ellen pedig semmit nem ér a sorállomány.

de megint elkanyarodtunk az alapvető kérdéstől: ki a bánatos franc az a kövér, hogy csak úgy halálba küldjön embereket? miért hiszi, hogy neki még ez is hatalmában van? és sorolhatnám a többit is, amiről akárcsak ebben a topicban is szó volt, ugye Ákos? senki nem kapott arra felhatalmazást, hogy legyilkolja a következő nemzedéket.

szerk: és menjünk már vissza az alapokig. itt van ez a rengeteg észak-afrikából menekült arab. miért vannak itt? mit hagytak a hátuk mögött, hogy a téli hideg tengeren is jönnek? csak nem szétbombázta valami részeg terrorista a hazájukat? csak nem szétzüllesztette valami gazember titkosszolgálat azokat a hatalmi gócpontokat, akik képesek voltak eddig féken tartani őket? és utána pofáraestek, hogy nem úgy sikerült az egész, ahogy elképzelték?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#134) kenwood válasza bambano (#133) üzenetére


kenwood
veterán

A terrorizmus egy vegso megoldas,amikor az ellenfel annyival erosebb,hogy a hagyomanyos hadviseles teljesen eselytelen.

Sokan ezt arab specialitasnak tartjak,egy ideoligianak,pedig egy sima eszkoz,amit a cionistaktol,az ETA-tol,es az IRA-tol lestek el.

Azt nem mondanam,hogy hagyomanyos modon nem lehet harcolni ellene,mert Putin siman eltiporta meg a csecseneket is.Az a gond, hogy eleg durva eszkozoket kell bevetni,ami a nyugati vilagban nem nagyon fer bele.
nem hiszem, hogy tul sok nyugati vezeto a hivatalban maradt volna egy oylan tuszmento akcio utan,amiben 200 allampolgart megmergeztek szabaditas kozben az orosz kommandosok.
Az europai cia bortonokbol,es guantanomobol is mekkora balhe lett.
Az arabok,vagy az ilyen kimdzsongun felek azert is nem mernek belekotni a ruszkikba,mert tudjak,hogy kitepnek a szivuket.

Azt hangsulyoznam,hogy putyint egy kozonseges maffiozonak tartom.
Ez azon keves teruletek egyike,amiben o "jo".

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#135) potyautas válasza bambano (#133) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Úgy tűnik, nem olvastad el amit írtam. Ha igen, akkor pedig nem sikerült megértened.

(#136) bambano válasza potyautas (#135) üzenetére


bambano
titán

attól, hogy nem beszélsz magyarul, még nem a többiek hibája, ha nem értik, amit írsz.
sorozással nem lehet más hadsereget létrehozni, csak olyan tömeghadsereget, mint ami régen volt. arra pedig nincs szükség.

mire használják például svájcban a seregüket? egyébként is svájc is rossz példa, meg ausztria is, tudtommal egyik se nato tag.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#137) fordfairlane válasza Kisgépkezelő (#100) üzenetére


fordfairlane
veterán

Évente egy-két hadgyakorlat? És kinek kell részt venni ezeken a hadgyakorlatokon, a sorozott állománynak?

Egyébként egyetértek, az osztrák és svájci hadkötelezettség összefügg azzal, hogy önállóan akarják védeni magukat az esetleges külső agressziótól. Ezért sem NATO tag egyik sem.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#138) potyautas válasza bambano (#136) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ha hiszed, ha nem, magyarul beszélek, és magyarul írok. Ha nem "kóstolgatsz", hanem figyelsz, meg is érted.
Nem vagyunk egy véleményen, de nincs ezzel semmi gond.

(#139) hNp88 válasza kenwood (#134) üzenetére


hNp88
aktív tag

"Azt hangsulyoznam,hogy putyint egy kozonseges maffiozonak tartom."

oszt aztat mé'?

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#140) bambano válasza potyautas (#138) üzenetére


bambano
titán

franc se kóstolgat, csak unom, hogy mindig mindenki meg akarja mondani, hogy mi jó nekem és a családomnak, meg hogy mit csináljak.

le kellene már szakadni mások magánéletéről.

az okostojások figyelmébe ajánlom a módszert, ahogy Hardin kibabrált az anakreóniakkal. naaaagyon tanulságos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#141) D1Rect válasza hNp88 (#139) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert túl jó véleménnyel van róla, valamiért idehaza egészen népszerű.

(#142) hNp88 válasza D1Rect (#141) üzenetére


hNp88
aktív tag

vajon miért :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#143) bambano válasza D1Rect (#141) üzenetére


bambano
titán

én sem értem, miért tartod közönséges maffiózónak... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#144) kenwood válasza D1Rect (#141) üzenetére


kenwood
veterán

Multkor elkaptam egy Echotv-s musort.
Bayer-Bogar-Boros
Nos,ok valami olyasmit kezdtek el felepiteni,hogy Putyin egy szent ember,csak a penzemberek jaratjak le,mert az o orszagat nem tudjak ugy kirabolni,mint a nyugatot.A media pedig az "ovek" igy,konnyen manipulalnak minket,butakat :D

Hetfon mar az M1-en osztotta Boros az iget.
Ott eppen a lengyel helyzetre mondta ugyanezt :
Minden oke az ottani 'orbanizalodassal', csak ezeknek a penzembernek a kepviseloit rugdaljak ki,mint nalunk anno a Suranyit,meg a Simort.
:DDD

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#145) Ringman válasza kenwood (#144) üzenetére


Ringman
nagyúr

Bayer-Bogar-Boros

kemény csapat.

(#146) D1Rect válasza bambano (#143) üzenetére


D1Rect
félisten

Elveszítetted a fonalat, nem az én véleményem. ;)

(#147) Kisgépkezelő válasza fordfairlane (#137) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

igen. Legjobb tudomásom szerint jelenleg úgy megy, hogy összesen 260-napot kell leszolgálnia mindenkinek. Ennek kb. a felét teszi ki az alapkiképzés, a többit pedig 30 éves korukig évenként egy egy rövidebb gyakorlat keretében szolgálják le.

Egyébként szerintem annak ellenére, hogy a NATO tagjai vagyunk, szükség van arra, hogy az összes lehetséges ellenségünkkel szemben, legyenek azok a szomszédaink, vagy a turbánosok, megfelelő elrettentő erőt képviseljen a honvédség. A legtöbb katonai szövetség nem igazán tud/akar mit kezdeni azzal a helyzettel, ha két szövetségen belüli állam kerül egymással konfliktusba pl: Görög-Török konfliktus (NATO), ezért mi sem bízhatjuk a honvédelmet kizárólag arra, hogy majd jönnek az amerikaiak és megvédik a seggünket.

(#148) Kisgépkezelő válasza bambano (#133) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

A a sorozás (esetleg egy nagy létszámú önkéntes területvédelmi erő) megléte és a professzionális hadsereg egyáltalán nem ellentétei egymásnak, nem zárják ki egymást. A lényeg az lenne, hogy a kis létszámú professzionális haderő mellett legyen egy nagyobb létszámú tartalékos erő.
Nyilván afganisztáni, vagy egyéb békefenntartó missziókra, a hivatásos állmányt viszik, de gyodát rakni, meg morcos arccal állni a határon, épp megfelelnének a sorozottak is. Egyébként ezzel együtt talán a hivatásosok helyzete is javulna, mert tényleg csak az menne oda, csak azt vennék át, akik már tudják mi a dörgés és hamarabb kizárhatnák az alkalmatlanokat. Mondjuk a hivatásosok helyzetén igazán az javítana, ha kicsit átnéznék a pénzügyeikat és kirugdosnák a velejéig korrupt korrupt tisztikar nagyobbik részét.

egyébként attól vagyunk okosak, hogy nem pártszimpátia alapján gondolkodunk ezekben a kérdésekben.
Nem tudom, hogy hogy melyik párt szimpatikus neked, de azért egy bizinyos párttal szemben mintha erős unszimpátiát vélnék felfedezni soraid között.

(#149) Hieronymus válasza Kisgépkezelő (#148) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem régen az EU szinten merült fel, egy gyors reagálású európai hadtest felállításának gondolata.
Ezt vétózták meg az új, kelet-közép európai tagok.
A NATO hatalmas, erős de lassú szervezet. Leginkább a döntési szinten jelentkezik a lassúság.

A régi beidegződések szépen működnek.
Nyilván nem kell, szocialista hadseregben gondolkodni. Semmi szükség fenntartani egy hatalmas, támadó sereget. Az 1-3 év sorkötelességre az azonnali bevethetőség okán volt szükség.
A szovjet imperializmus, úgy képzelte, kitör a harmadik világháború. (Dolgoztak is rajta.) A háború végén, minden országban kitör a szocializmus. (A szocializmus kitörését korábban begyakorolták a Szovjetuniót körülvevő országokon.)

Egy a valóban védelmi célokra berendezkedett hadsereg, nemzetőrség vagy bármilyen nevű szervezetben szükségtelen évekig gyakorolni a semmit.
Rövid, de hatékony kiképzés után, rendszeres szinten tartás mellett, kevés pénzből tartható fenn egy haderő.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#150) bambano válasza Kisgépkezelő (#148) üzenetére


bambano
titán

nem tudom, felétek mit jelent a gyoda :P
minden olyan feladatra, amihez nem kell fegyver, pl. árvízvédelem, stb. arra már van szervezet: önkéntes polgári védelmi erő. tehát erre katonának sorozni értelmetlen, felesleges duplázás.
amihez meg fegyver kellene, arra a sorozott haderő alkalmatlan, mert annyi kiképzéssel nem tudod belenevelni, hogy civileket fenyegessen fegyverrel. az elmúlt időszak eseményei bizonyították, hogy arra még a hivatásos rendőri és katonai állomány sem elég képzett.

a pártokkal meg úgy vagyok, mint a desktop oprendszeremmel: lassan csinálni kellene már egy sajátot, hogy megfeleljen :) azt, hogy szerinted egy irányba megy az utálatom, az okozza, hogy azt érdemes utálni, amelyiknek lehetősége van döntést hozni és végrehajtani. most utálhatnám én pl. (tényleg csak a példa kedvéért) az lmp-t is, de ők annyira semmi vizet nem zavarnak, hogy mégha hülyeséget is mondanak, azt én nem fogom érezni a saját bőrömön. szemben mondjuk a tudjukkikkel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.