Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Evil Snowman válasza QwErTy42 (#46) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Vicces, hogy az egészet támadásnak fogod fel (Csak nem valami beépített Asus promter vagy?). De érdemben még mindíg nem sikerült meggyőznöd, hogy ezen mi kerül negyed millióba. De marajunk annyiban, hogy mindenkinek mások az igényei. Valakinek megérennyit egy design-os cucc, valakinek (pl. nekem) nem.

De tudtommal a fórum arra van, hogy véleményt nyilvánítson az ember.

A leírásod többi részére nem reflektálnék, mert nem fog egyezni úgy sem az állapontunk, így sem a te, sem pedig a saját időmet nem szeretném ezzel rabolni. :R

(#50) QwErTy42 : egyszerűbb nyomonkövethetőség végett maradok ennél a formánál, ha nem haragszol. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Pofás kis gépek. Egyelőre kicsit tartok még ezektől a Core prociktól. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy elegendő arra, amire nekem kell.
Mondjuk még rátennék valami értelmes rendszert (Windows 7 vagy OS X), és ki is próbálnám munkára.

x gon' give it to ya

(#53) QwErTy42 válasza Evil Snowman (#51) üzenetére


QwErTy42
addikt

(#50) QwErTy42 : egyszerűbb nyomonkövethetőség végett maradok ennél a formánál, ha nem haragszol.

Nem haragszom. No offense, ellenben a fórum szabályzatába ütköző, amit csinálsz. Ha továbbra is ezzel szeretnéd kifejezni az egyediséged vagy megkönnyíteni magad számára a kereshetőséget... akkor valaki szólni fog a moderátoroknak...

Vicces, hogy az egészet támadásnak fogod fel (Csak nem valami beépített Asus promter vagy?)

Ha látnál is és nem csak néznél (értsd a szöveg értelmezése), akkor tudhatnád, hogy a kategória mellett kardoskodok és nem konkrétan emellett a gép mellet. (Megsúgom, hogy a feleségemnek nem Asus márkájú a laptopja de még csak a rokonságban sincsen egy sem. :U )

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#54) Evil Snowman válasza QwErTy42 (#53) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Rendben. Megbeszéltük. Maradjunk annyiban akkor, ahogy korábban többször leírtam, hogy nekem ennyit nem ér meg, de a célközönség számára igen. :R

(#55) Silenzio válasza Evil Snowman (#44) üzenetére


Silenzio
addikt

Alig húz el, tehát a tiéd gyorsabb, ezt mondtam. De vga-tól nem nagy kunszt. 1 kilóban, 1 centivel ez ennyiért mérnöki csoda. Arról nem is beszélve, hogy a Haswelles géped sose lesz passzív. Ez nem lehúzás, ez piaci igény. A Lenovo Helix 500-ért, na az lehúzás. Ez diszkont ár. Én se mondom egy Rolls Royce-ra, hogy nem ér meg 60 millát, csak mert nekem nem ér annyit.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#56) ronson


ronson
őstag

Aki ezt drágálja, az linkeljen már, hasonló vékony ultrabookot FullHD képernyővel és SSD-vel.

(#57) bteebi válasza Evil Snowman (#48) üzenetére


bteebi
veterán

Hátizsákban megint más, úgy jobban eloszlik a terhelés. Meg az se mindegy, hogy mondjuk tömegnyomorban kell állnod, és még tolnak is (volt, hogy attól féltem a villamoson, hogy esetleg megtörik a laptop, annyira feszült), vagy ülni tudsz, és az öledbe veszed, vagy le tudod tenni a földre.

Abban amúgy igazad van, hogy nagyon lényeges a belbecs, de van, amihez egyszerűen felesleges a nagy/erős/nehéz gép. Ha boltba mész autóval - és van választási lehetőséged -, akkor nem egy sportkocsival fogsz menni, vagy egy kamionnal, hanem egy kisautóval, mert könnyebb vele közlekedni, parkolni, minden vásárolt áru elfér abban is, és még viszonylag keveset is fogyaszt. Lehet, hogy kamionnal jobb lenne a fíling, csak macerás vele parkolni, és a gatyád rámegy az üzemanyagköltségre :D - ergo felesleges, értelmetlen, sőt még pazarló is lenne.

Itt is nagyjából erről van szó, célfeladatra céleszköz - az már más kérdés, hogy nem olcsó, de cserébe nagyon jó minőségű. Amire kitalálták, arra tökéletes. Nem egy "mindenes" gép, de nem is akar az lenni.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#58) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Nagyon bejövős adatok. :K És hogy teljes csend. :C Meg kéne terhelnem a családi költségvetést egy ilyennel. Mondjuk a kijelző "13,3"-es IPS kijelző látja el, ami lehet 3200x1800 képpontos és egyben érintős'
kicsit már túlzás ebben a méretben, abból elég volna a FHD is.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#59) Tigerclaw válasza oraihunter (#58) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A fő probléma pont az, hogy ekkora felbontáshoz nem Core M passzolna, hanem valami erősebb.
Az utolsó pletykák szerint talán az Apple is piacra dob egy teszkós macbook air-t olcsóbban. Ha ez igaz, könnyen lehet hogy abban is ilyen processzor lesz. Persze lehet hogy olyan lesz, mint az iPhone 5C, vagyis alig olcsóbb mint a nagy testvér és épp azért kevesen választják majd. (Az Apple nem ismeri az "olcsó" szó jelentését)

Ilyen drágán én biztos nem vennék ilyen a netbook tudású ultrabook kinézetű valamit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#60) total90


total90
veterán

Lenne egy kerdesem meg... van ezekbol a Zenbook sorozatban amiben i5 vagy i7 van. Azok akkor most erosebbek es ebben az M-es prociban csak az a meno, hogy keveset fogyaszt?
Ebben az arkategoriaban, pont ebben van Zenbook, ami i5-el nVidia 840-el van... memoria 8 GB. Na most akkor van ez az ultrabook, ami ugyanannyi zseton, de gyongebb minden teren, csak epp keveset fogyaszt... :F Ki fogja ezt venni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#61) buvartacsko válasza total90 (#60) üzenetére


buvartacsko
addikt

azok akik örülnek hogy nincs mozgó alkatrész a gépben ezért teljesen hangtalan? meg azok akik sokszor több órát töltenek akkumulátoron? nem értem miért baj ez. nem értem miért hihetetlen hogy valakinek nincsen szüksége olyan hardverre ami maxon viszi a far cry 3-at...

nagy felbontással mi a fene baj van? nem hogy örülnénk neki hogy nagy a pixel sűrűség, így kevesebb pixelt látsz, jobb így olvasni, meg írni is. jobb ránézni.

[ Szerkesztve ]

(#62) Pimpő


Pimpő
tag

Fasza kis gép.
Felépítése talán nem annyira nyerő, behajlik a billentyűzet, egy kézzel szétnyitható.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#63) Tigerclaw válasza Pimpő (#62) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

lol

- Stressing the CPU only with Prime 95 makes it stabilize at about 1.150 GHz and reach average temperatures of about 75 C

- Stressing the GPU only with Furmark leads to an average clock speed of about 300 Mhz

- Stressing both leads makes the CPU stabilize at around 580 MHz and the graphics at about 225 Mhz, with CPU temperatures of 75 C as well.

Szóval egyszerre gyenge mind cpu-ban és gpu-ban is, plusz annyira durván melegszik, hogy hardveresen lekapcsolja magát. Lehet hogy mégsem kellene erőltetni a passzív hűtést, vagy át kellene tervezniük.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64) bteebi válasza Tigerclaw (#63) üzenetére


bteebi
veterán

Ez mondjuk tényleg nem túl szerencsés, de azt azért tegyük hozzá, hogy böngészés, levelezés, vagy épp prezentációtartás közben ritkán futtat az ember Furmarkot.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#65) Silenzio válasza Tigerclaw (#59) üzenetére


Silenzio
addikt

Mondj egy ultramobil procit, ami a Core M-nél erősebb. Na, súgd a fülembe! :) És ne Haswell i7-et írj pls, mert az, hogy mennyit tud FPU SinJuliában, sehogy sem kapcsolódik a rezolúsönhöz.

Másik hsz-edhez, üzemidőre: nem rossz ez, ez legalább tényleg meg lehet 10 óra, szerintem a rendszer közepes terhelésen se eszik többet 9-10 W-nál, egy Haswell ultrabook még mindig felkúszik 20-25W-ra. 45 Whr procival ez nem "nem valami jó", ez optimális. Ne feledjük, full loadban ritkán megyünk 2 óra fölé sajnos.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#66) Tigerclaw válasza bteebi (#64) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze, de ha "netbook" szintű hardvert tesznek bele, akkor ne várják el, hogy ennyi pénzt kiad majd érte az ember. Fura hogy az üzemidőre vonatkozó adatok sem valami jók, amit nem igazán értek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#67) Silenzio válasza Tigerclaw (#66) üzenetére


Silenzio
addikt

A Core M erejére visszatérve, komolyan kérdezem: ezzel a teljesítménnyel mi a baj? Reggelire fogyasztja el a 17W tdp-s Ivy-kat. Szerk: helyesebben ez a link a célravezető.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#68) Tigerclaw válasza Silenzio (#65) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy a fogyasztási kategóriájában a Core M a legerősebb, de nem egy többszázezres ultrabookba való, nem beszélve a kijező extrém felbontásáról. Inkább tegyenek bele 15W-os osztályba sorolt Broadwell-U sorozatú processzort.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#69) Silenzio válasza Tigerclaw (#68) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem épp ebben tévedsz, IGP-ben ugyanolyan erős a kettő, ld. Boardwell-U tesztet. Más meg nem számít a tipikusan ultrabook-felhasználóknak.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#70) Tigerclaw válasza Silenzio (#69) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ok, csak hiába erős elméletileg, ha a cpu-nak és a gpu-nak közösen kell kijönni 4,5W-ból, illetve a passzív hűtésből. Leterhelni nem csak benchmarkokkal lehet, hanem bármilyen kicsivel komolyabb használattal. Ez a terhelve 580MHz CPU és 225MHz GPU órajel az elég vékony. A 15W-ba több belefér és az is tud takarékos lenni ha nincs terhelve. Arról nem beszélve, hogy abban van aktiv hűtés ami rengeteget segít abban, hogy a processzor ki tudja futni az elméleti teljesítményét terhelve is.
A legutolsó Macbook Air szériában a 13 inches verzió több mint 12 órán keresztül tud lejátszani HD video-t független tesztek szerint, pedig abban nem 14nm-es Broadwell chip van, hanem Haswell. (igaz, abban vagy 20%-al nagyobb akku van) Ehhez képest a tesztben szereplő Core M üzemidő elég sovány.

Szerintem ez amolyan "mindent a szemnek, semmit a kéznek" kirakat ultrabook. Inkább vennék hasonló áron egy olyan Asus ultrabookot, amiben Broadwell U van, kicsivel nagyobb akku, 1mm-el vastagabb, pár grammal nehezebb és csak Full HD a kijelzője. Az közelebb állna az ideálishoz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#71) Silenzio válasza Tigerclaw (#70) üzenetére


Silenzio
addikt

Elméletben igazad van, már csak a számok miatt is, de pl. a Passmark valós használatot imitál, és ott is csak 30% körüli a cucc lemaradása. Nem lehet, hogy ezek mindenben megegyeznek az U-szériával, csak épp bírják az ultra alacsony feszt lenyomott órajelekkel? A 14 nm miatt simán lehetséges, ahogy az is, hogy igen borsos áruk van, mivel alaposan kiválogatott példányok.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.