Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon-nagyon-nagyon bejövős, pláne fehérben :U. Egy 256 gigásat kérek! :K

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Túl kicsi. :U

(#3) bteebi válasza ALLAT001 (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Akkor vegyél kettőt vagy hármat, máris nagyobb lesz ;).

Amúgy csak most esett le az az apróság, hogy passzív hűtésű. És mivel HDD sincs benne, ezért gyakorlatilag teljesen hangtalan :Y :Y :C. Na most már tényleg hoci ide eggyel :K.

#4: A felvetés teljesen jogos. Max. kiépítésben szerintem közelíteni fogja a fél millát, ami meg hát... khm... nem kevés.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) zzola válasza bteebi (#1) üzenetére


zzola
félisten

Kérdés, hogy mennyiért?

(#5) ALLAT001 válasza bteebi (#3) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Már van egy 17"-os és ez is hangtalan :DDD

(#6) Oliverda válasza ALLAT001 (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

A kijelző felbontása? ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) bteebi válasza Oliverda (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Nem, az Win 7-hez pont ideális ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Azért amellett nehezen lehet elmenni szó nélkül, hogy egy az egyben Macbook Air.
Az utolsó részletig megegyezik. Én fogtam a kezemben egymás mellett a két laptopot és botrányos a hasonlóság: a kijelző keret, a zsanér, a billentyűzet (a bekapcs gomb pl), a lábai és a csavarok a seggén...
Egyedül a kijelző kinyitását megkönnyítő bevágást hagyták le a szerencsétlenek a tapipad alól, így a júzer feszegetheti körömmel, ha ki akarja nyitni.

Én csak undorító lilás beütéssel láttam (remélem, hogy náluk nem ezt hívják sötét szürkének) ellenben azt el kell ismernem, hogy tényleg remek kis gép.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#9) berVi válasza QwErTy42 (#8) üzenetére


berVi
senior tag

Kit erdekel? :) Az Apple is csak osszelopkodja a dizajnt mashonnan, tolvajtol lopni nem bun ugye. Cserebe ehhez kapsz OS-t is, nem csak homokozot.

[ Szerkesztve ]

(#10) ATEE77


ATEE77
tag

Már kapható.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#11) QwErTy42 válasza berVi (#9) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az összelopkodásból egyedit alkotni még szvsz mindig kevésbé problémás, mint az utolsó csavarig lemásolni valamit.
A 3 év garancia (ha jól olvastam a gyártó honlapján) viszont üdvözölendő. :K

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nagyon komoly masina...
13,3"-es IPS kijelző látja el, ami lehet 3200x1800 képpontos - és ezt hogyan?

(#13) coolpet


coolpet
senior tag

230 penzert lehet ilyent kapni?
Akkor a tobbi szutyok 500GB-os HDD-vel meg hd tn panellal miert kerul ugyanennyibe 15 colon aktiv hutessel?

Miert?

(#14) berVi válasza coolpet (#13) üzenetére


berVi
senior tag

Mert megveszik...

(#15) DithenS


DithenS
senior tag

Az ára valami eszméletlen el lett árazva,már nem azért de előbb veszek 40e Ft-ért egy 8 colos windows 8.1-es tabletet mint ezt,játszani ezzel sem lehet meg azokkal sem,sőt abba benne van az eredeti windows 8 is így nem kell külön megvenni (már aki megszokta)
Szóval nem értem hogy ami vékony azért mért is kérnek el kétszer annyi pénzt,mint egy azonos tudású notiért?!

(#16) QwErTy42 válasza DithenS (#15) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem baj, ha nem érted.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#17) Tigerclaw válasza berVi (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az Apple sajnos valamiért az Air szériát kihagyta a "retinásítási" mozgalmából. Mai szemmel nézve nagyon alacsony a felbontása mindkét tipusának, illetve a panel is csak TN, nem IPS. Szóval az Asus ebben a tulajdonságában köröket ver az Apple-re.

Nekem egyébként Macbook Air-em van, mégsem érdekel, sőt inkább örülök neki, ha másolják az Air-t vagy a Pro-t a PC gyártók. Igazi mobil álom személyi számítógép. Ha minőségben, masszívságban az Asus eléri ezt, akkor jó vétel. Konkrétan mondjuk ennél tartanék a Core M processzor miatt, mert a tesztek alapján túl gyenge. Ekkora felbontáshoz különösen az.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) MatyuS


MatyuS
csendes tag

ASUS T300 Chi magyar megjelenéséről és kezdőáráról nincs információ? Pont e két laptop között vacilálok.

(#19) buvartacsko válasza berVi (#9) üzenetére


buvartacsko
addikt

Jaja, megmutathatnad hogy honnan lett osszelopkodva egy az egyben a MacBook design. :) főleg az air. Grat előre is

(#20) ALLAT001 válasza Oliverda (#6) üzenetére


ALLAT001
senior tag

fullHD, nekem ennyi elég :)

(#21) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

15"-ba kérem és a káva lehetne vékonyabb hogy teljesen kielégítse a vágyaimat. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) M@trixfan válasza QwErTy42 (#8) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez így van, de hátha minőségileg egy jó PC notebook lesz. Egyébként a külső design és az unibody hasonlósága még nem okoz ugyanolyan minőséget. Apró részletekben és a szétszedett állapotú fényképeken mindig látszik, hogy zavarosabb a PCB tervezés, több a jumper kábel az ugyanolyan árú PC notikban, ezáltal a belső légáramlás is rosszabb. Persze ez hosszú távú minőségi faktor és az átlag vásárló nem észleli. A jó oldala az ennek, hogy feature szinten már borítékolható, hogy mennyiségben többet tud mint a hamarosan érkező Air. Nekem mondjuk Magsafe és OS X nélkül már hiányos a lista. Abban is csak bízni lehet, hogy a MS-nál valaki rájön mi a HDPI, mert addig csak nyűg a nagy felbontás. Én mindenképpen figyelem ezt a notit, mert minőségben azért már megüt egy szintet. Persze élőben kell megnézni, az általam várt új Dell XPS 13 modelleken sem olyan húdejó a trackpad, gagyi a billentyűzet és nyeklik rendesen. Ez mondjuk pont LinusTechTips videó volt.

(#9) berVi: ez de gyenge, most komolyan, ne vicceljél már :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) Alchemist válasza ALLAT001 (#20) üzenetére


Alchemist
addikt

Ja bizony, a Windows dpi kezelésével a FHD bőven elég ekkora képernyőhöz.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egy normálisabb hagyományos noti is tudja ezt 25W-os procival. Ez 4.5W-os, mit bírna egy akkora aksival, ha nem mindenáron a vékonyságra mentek volna?

(#25) QwErTy42 válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


QwErTy42
addikt

Arra ott van a Fujitsu S904: cirka 20 órás az üzemideje és még így is belefért a 1,5 kg-ba.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) Silenzio válasza ATEE77 (#10) üzenetére


Silenzio
addikt

Hogy lett 340 ezer a 230-ból? :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#27) QwErTy42 válasza Silenzio (#26) üzenetére


QwErTy42
addikt

A gyengébb procival, 4 GB rammal és 128-as SSD-vel 229.999 HUF. A combosabb kiszereléssel kerül annyiba.
A cikkben is úgy van hogy ---tól.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#28) Ringman


Ringman
nagyúr

jé!

több, mint 6(!) évvel a dell inspiron mini 12 után sikerült kijönnie valakinek egy vékony (a dell korához képest az volt szerintem) passzív notebookkal?

(#29) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Látom a mókus vakítás (ZenBook, Bang & Olufsen) egyeseknél megtette a hatását. Tehát összegezve 240.000 forinttól!!! Kapok egy csiribiri vékony notit nulla processzorral, még nulláb videókártyával, de cserébe 10 órás üzem idővel, meg hangtalan működéssel. Hát kösz, de nem. Ennek a feléből megkapom ugyanazt a gyenge profi meg vág kombót kevésbé csiribiri kinézettel.

(#30) total90


total90
veterán

16 GB RAM-al is beszerezhető? Jó lenne...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) ATEE77 válasza Evil Snowman (#29) üzenetére


ATEE77
tag

Az aláírásodból kiderül, hogy nem neked találták ki ezt a notit.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#32) bteebi válasza QwErTy42 (#11) üzenetére


bteebi
veterán

A 8-as hsz-ben épp te írtad, hogy nem az utolsó csavarig ugyanolyan... ;)

Tényleg nem szép dolog, ha valamit egy az egyben lekoppintanak, de erre amúgy az Apple-nek van egy remek taktikája ;]. Ráadásul szerintem a dizájn ellopása a megbocsátható bűnök közé tartozik. De most komolyan, ha én találtam volna ki a kereket és a téglatestet, és levédethetném (szerencsére azért ekkora hülyeséget nem lehet csinálni), akkor mostantól (legálisan, licensz nélkül) minden jármű csak háromszög alakú kerekeken közlekedhetne? Na ne má'! (Pedig jogilag sajnos de.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) Silenzio válasza Evil Snowman (#29) üzenetére


Silenzio
addikt

Már nem azért a 220-ért, de az IGP egyes dedikált notebook gpu-kat is ver. 4.5 W-os TDP-vel mit akarsz? Crysis 4-et? Ne keverjük össze a keszont a f*szommal. Ez nem gamer notebook. Ha meg gamer notebookot akarsz, azt se úszod meg másfél kilóból 10 órás aksival.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#34) DWENNON válasza coolpet (#13) üzenetére


DWENNON
tag

Hatalmas! :D

(#35) QwErTy42 válasza bteebi (#32) üzenetére


QwErTy42
addikt

Egy apró de idegesítő részlettől eltekintve gyakorlatilag ugyanaz a ház. Na meg az alma feliratot asusra cserélték. Na bumm.

Itt nem arról van szó, hogy levédetik a lekerekített téglatestet, mert az Air vonalvezetése meglepően egyedi volt és lényegesen összetettebb, mint azt elsőre gondolnánk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#36) |DavidWoody| válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


|DavidWoody|
tag

-

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#37) Evil Snowman válasza ATEE77 (#31) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ez így van. Csupán azt nem értem, hogy ezért az összegért miért éri meg. Én erre ruháztam be lassan egy éve, plusz kapott 4GB RAM-ot és megállt 200k-ban.

Ugyanolyan vékony, az akksija "csak" 7 órát bír, de cserébe van mellette teljesítmény, egyedüli valós hátránya a kijelző felbontása, de bőven kárpótol a többi hardveres része érte.

Szóval ha valaki nekem érdemben levezeti, hogy ez az Asus miért éri meg 240k-tól felfelé, azt nagyon megköszönöm. :R

@Silenzio: az enyém sem gamer notebook, ennek ellenére az 1 éves játékokat simán viszi. Egyszerűen nekem az a bajom, hogy a márkanévért és az egyéb mókusvakító "funkciókért" árban onnan indul egy maximum alapvető feladatokat ellátó laptop, hogy 240k.

[ Szerkesztve ]

(#38) QwErTy42 válasza Evil Snowman (#37) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mit nem értesz ezen?
Ennyire nehéz a saját igényeiden túl látni? :W

Megpróbálom.
Ez a gép azoknak lehet jó, akik:
-nem egész nap ülnek a gép előtt, hanem napi nettó 2-3 nagyon max 4 órát
-aki mobil akar lenni: 1,2 kg és 13 mm arra jó, hogy bármilyen tatyóba bevágd és ne húzza a válladat
-aki csak levelezik, ms office programokat használ (alap szinten), prezentációt készít/tart, ügyfelekkel találkozik, meetingekre jár (területi képviselők, marketingesek)

Ők nem fognak egy fényes kijelzős majd két és fél kilós szörnyeteggel bohóckodni.

Lásd: a páromnak azért van nem is 1,2 kg-os, hanem "csak" 1,5 kg-os 13,3-as gépe, mert ha vidékre utazik konferenciára vagy hétvégén a rokonoknál is dolgoznia kell 1-2 órát, akkor a táskájába úgy tudja bedobni a gépet, hogy a sok női kacat között még el is veszik és még így sem húzza a pici kacsóját.

Ja. És ennyiért (230k) mutass kérlek másik laptopot ilyen paraméterekkel ( 4gb ram, <1,5 kg, 13,3", IPS fullhd, 128 GB SSD, win8.1)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#39) Evil Snowman válasza QwErTy42 (#38) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nagyszerűen megválaszoltad, hogy a gyártók hogy képzik mesterségesen az ügyfél igényeket. Vegyen csak a "kedves" vevő negyed milláért egy alapgépet. Majd eladjuk azzal, hogy vékony, meg könnyű, meg van benne SSD húúúú. Igaz, hogy a Win 8.1 10-15 mp alatt feláll még egy fostos 5400 rpm-es vinyóval szerelt laposon is, de az SSD gyerekek az toljuk bele nekik, hisz most az a trendi.

Én nem akarok senki zsebében turkálni, de számomra ez akkor is egy igencsak túlárazott alapgép, amin semmi komolyabb számításigényes feladatot nem tudsz elvégezni, ergo egy lehúzás a gyártó részéről.

Aki meg nem bír el egy 2-2,5 kilós laptopot, csak max 1,5 kg-osat, hááát na arra nem mondok semmit (igen itt a kedves hölgyekre is gondolok, akiknek a válltáskájuk simán van olyan nehéz mint egy 2 kilós laptop (múltkor a kedvesemét direkt lemértem, amikor megkérte, hogy fogjam meg és azt hittem ólmot visz benne), érdekes az nem zavarja őket, szóval ez megint csak a gyártók által generált mesterséges igény).

Az meg a másik vicc, hogy ehez a hardware-hez annyire kell a Full HD felbontás, mint éhes kutyának a sz**ás. Felesleges. ÚÚÚ Full HD-ban tudok facebookozni, képeket nézegetni, meg excelt szerkeszteni. Prezentáció nem játszik a 13,3-as kijelzőn, mert kétlem, hogy harmincan körbeülnek egy ilyen gépet egy meetingen, szóval ott úgyis ki lesz küldve a gépi tartalom egy projektorra.

Szóval engem még mindíg nem sikerült meggyőzni miért is ér ez 240k-t illetve bőven afeletti értéket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) bteebi válasza Evil Snowman (#39) üzenetére


bteebi
veterán

Az árat leszámítva alapvetően nincs igazad.

"Én nem akarok senki zsebében turkálni, de számomra ez akkor is egy igencsak túlárazott alapgép, amin semmi komolyabb számításigényes feladatot nem tudsz elvégezni"

De itt nem is cél! Ez egészen más területre való, és arra tök jó is. Ha nekem arra kell a gép, hogy prezentációkat tartsak vele, meg értekezletekre járjak nap mint nap, viszont bírja ki a nap végéig akkuról, akkor ilyet fogok venni, nem pedig egy 17-18"-os DTR gamer notit, amin megy a Crysis 10 is, és még Maya-ban is egész jól lehet renderelni vele.

"Aki meg nem bír el egy 2-2,5 kilós laptopot, csak max 1,5 kg-osat, hááát na arra nem mondok semmit"

Hét évvel ezelőttig én is így voltam vele. Akkor vettem meg a Toshiba laptopomat, mert kellett az egyetemi munkámhoz. Saccra 2,5-3 kiló lehetett, egérrel, táskával, mindennel együtt talán 3-3,5. Nem sok, gondoltam. De miután naponta mászkáltam vele a négyeshatoson, és nyomott a tömeg, meg egy idő után már húzta a vállamat (is pedig nem vagyok se kényes, se gyenge), akkor átértékeltem magamban a korábbi álláspontomat. Hidd el nyugodtan, a puding próbája az evés ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) Silenzio válasza Evil Snowman (#39) üzenetére


Silenzio
addikt

Amúgy ki kell ábrándítsalak, öreg. Far Cry 3 szintű címek ezen már somán tolhatóak. A geforce 740M-ed alig húz el, pedig ez nem vga, csak egy 5w-os kis ultrabook. Na, ezért kerül ennyibe. Tájékozódj, mielőtt savazol.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#42) cs.zsolt válasza Evil Snowman (#39) üzenetére

"hogy a Win 8.1 10-15 mp alatt feláll még egy fostos 5400 rpm-es vinyóval szerelt laposon is"

Ott biza súlyos problémák vannak, ajánlok egy jó orvost. :(

http://vanenet.hu/

(#43) Kasya


Kasya
nagyúr

Gyonyoru!
Ezt kernem tablet + bill. kulonvalasztassal. De meg igy is elfogadnam szivesen cegesnek.

(#44) Evil Snowman válasza Silenzio (#41) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ad1 nem vagyok öreg, nem hiszem hogy bármikor pertut ittunk volna. ;) Ad2 meg fogsz lepődni de a FarCry3 is vígan elfutott, amíg fenn volt.

Szerintem akkor sem ér ennyit. ÉS itt még mindíg csak az alapárról van szó. Ugye lesz bőven drágábban, akár 300k felett is. Az összes gyártó próbálja meglovagolni az Apple által mutatott irányvonalat. Árban kicsit alább lövik az aktuális MacBook Air-nek, de sajnos még így is lehúzás. Úgy gondolom nem kell mindent a Californiaikról/tól másolni/átvenni. Mac-et is jóideje vennék, ha nem lenne túlárazva, de ennyit egyik sem ér.

(#45) Evil Snowman válasza cs.zsolt (#42) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

MIre gondolsz? :))

(#46) QwErTy42 válasza Evil Snowman (#39) üzenetére


QwErTy42
addikt

Aki meg nem bír el egy 2-2,5 kilós laptopot, csak max 1,5 kg-osat, hááát na arra nem mondok semmit (igen itt a kedves hölgyekre is gondolok, akiknek a válltáskájuk simán van olyan nehéz mint egy 2 kilós laptop (múltkor a kedvesemét direkt lemértem, amikor megkérte, hogy fogjam meg és azt hittem ólmot visz benne), érdekes az nem zavarja őket, szóval ez megint csak a gyártók által generált mesterséges igény).

A matekkal hogy állsz? Ez egyszerű összeadás lenne. Mert ugye van a táska alap 1-1,5 kilója (a 2-2,5 költői túlzás), amihez még hozzá akarsz dobni 2,5-3-at (ugye töltővel...) így azért hadd ne várjuk el egy 50 kilós nőtől, hogy 5 kilós táskával szaladgáljon. Örülök, hogy szerinted a nők többsége birkózó (vagy Brünhilda...) de a legtöbb embernek igenis kényelmetlen (sőt még a birkózó lányok is anyáznának a felesleges cipekedés miatt).

Majd eladjuk azzal, hogy vékony, meg könnyű, meg van benne SSD húúúú. Igaz, hogy a Win 8.1 10-15 mp alatt feláll még egy fostos 5400 rpm-es vinyóval szerelt laposon is, de az SSD gyerekek az toljuk bele nekik, hisz most az a trendi.

Az SSD kevesebbet fogyaszt, gyorsabban töltenek be és futnak a programok és nem utolsó sorban nincsen benne mozgó alkatrész. Ez nem trendi kérdés, hanem praktikum. Szomorú, hogy ezt is magyarázni kell. :Y

Én nem akarok senki zsebében turkálni, de számomra ez akkor is egy igencsak túlárazott alapgép, amin semmi komolyabb számításigényes feladatot nem tudsz elvégezni, ergo egy lehúzás a gyártó részéről.

Te elolvastad amit írok vagy csak hülyeségeket irkálsz összefüggéstelenül?
Egy prezentációhoz, egy office-hoz, böngészéshez és levelezéshez nem kell teljesítmény.

Prezentáció nem játszik a 13,3-as kijelzőn, mert kétlem, hogy harmincan körbeülnek egy ilyen gépet egy meetingen, szóval ott úgyis ki lesz küldve a gépi tartalom egy projektorra.
Pontosan. Ki lesz kötve. Ezért elég a kisebb kijelző és nem kell feleslegesen nagyot cipelni, mert még egy 17,3-as Workstation-ön sem lehet prezetncáiót tartani. Akkor mégis mi a rákért vigyen valaki magával egy gyakorlatilag kétszer akkora gépet?

Nem baj, nem is kell megértened. Örülök, hogy jól meg a vagy a saját kis világodban.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#47) cs.zsolt válasza Evil Snowman (#45) üzenetére

Egy jó szemészre például.
Gondolom a felállt rendszer alatt azt érted, hogy látod a háttérképedet :U

http://vanenet.hu/

(#48) Evil Snowman válasza bteebi (#40) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Én napis zsinten járkálok Dél-Pest ÉSzak-Pest között BKV-val valmint a hátamon a céges Elitebook 8460p-vel. Az sem egy pihelysúlyú versenyző, de bírható. Mindegy, ilyen szempontból elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák. :R De nekem a "belbecs" még mindíg nem ér ennyit.

(#49) Evil Snowman válasza cs.zsolt (#47) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nem. Egyáltalán nem. Ha bejött a Win logo. :P

(#50) QwErTy42 válasza Evil Snowman (#49) üzenetére


QwErTy42
addikt

5 percen belül kérlek használd a szerkesztés gombot!
Nem kell mindenkinek külön hsz-be válaszolni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.