Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Crystalheart válasza degu (#100) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát úgy képzeld el a pávát, hogy leteszem elé a kaját, és nem jön rá, hogy az ennivaló. Tíz percig nézegeti, körüljárja, otthagyja, elfelejti, visszamegy, megint észreveszi, megint elmegy, aztán véletlenül csipegetés közben megint megtalálja, rájön, hogy azt szereti, és eszik belőle két falatot. Örül az ember, ha megtalálják a kaját, mert ha odébbtesszük az etetővályút, lehet, hogy lesoványodnak. A gazdáját alig szokja meg, mindig vad marad, pedig a csirke, gyöngytyúk vagy bármi egyéb még vállonülésre is idomítható. De nem, páva az páva, és köztudott, hogy gyépés. :D A legviccesebb, mikor a pulyka méretű pávakakas megijed a 10 grammos csibétől, és ijesztgeti a faroktollaival, mire a csibe meg sem rezzen. :)

Amúgy legális tojótápba (EU-ban) tilos hormont tenni - biztos vagy te ebben a hormonos dologban? :D A tojótáp ásványianyag-keverék, darált takarmánnyal extrudálva, leginkább. Persze, attól még a verebeket is turbózza.
(Amúgy mi hatan vagyunk a családban, és úgy számoltunk, hogy talán úgy 30 db, egyenként évi 160-170 tojás termelésű tyúk fedezné a saját fogyasztást. :DDD Elég csak belegondolni, a panírba mennyi megy rántáskor, kapásból vagy 50 tojás.)

(#102) degu válasza Crystalheart (#101) üzenetére


degu
senior tag

Hat elkepeszto,amit a pavakrol irtal! :Y
Hat az EU-eloiras...az...csak egy eloiras! De lehet,hogy a hivatalos forgalmazo be kell,
hogy tartsa.Azert gondoltam valami hormonra,mert ha nem keverek a kukihoz tojotapot,akkor csak 4 tojast tojik az 5 tyuk.Ha 1/3 - 2/3 aranyba keverem be,es napraforgomagot is teszek bele,meg rendesen kapnak zoldet,akkor minden tyuk tojik naponta! Ez nekunk boven eleg,sot! Meg a csaladnak is tudunk idonkent 1-2 dobozzal adni.
Most fejeztem be egyebkent a kapalast/geppel/ most olyan a kert,mint a csatater! Majd holnap elgereblyezem,meg osszeszedem a gazt.A tarackbol meteres szalakat huztam ki!
Nagyon komalom,ha szep rend van a kertben.A cukkini mar ontja a termest! Ma foztem cukkini-lecsot kolbival,meg virslivel.Turhanyoval valami isteni volt! Baromi klassz erzes,amikor kimegyek a kertbe,leszedem az akarmit,szedek egy kis hagymat,felszedem
a zsenge zoldseget,borsot,es ..havaj... :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#103) Crystalheart válasza degu (#102) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én még csak most vetem a cukkinit :D Ha teheted, te is vess még, mert a cukkini rövid tenyészidejű, hamar leterem, és elszárad még ősz előtt. A mostani vetés bírja a fagyokig.

A tojótáp a tojástermeléshez szükséges tápanyagokat tartalmazza. Nem véletlenül tojótáp, de azért túlzásokba sem kell esni az etetésénél. Egyrészt drága (bár 5 tyúknál azért nem lehet olyan vészes), másrészt a természetes takarmány mégiscsak okébb. Az ilyen tarásra ajánlottak a vegyes hasznosítású tyúkfélék, kiváltképp a kopasznyakúak, mint az erdélyi kopasznyakú. A kopasznyakú tyúkok ellenállóbbak, és mindenféle ételt jobban hasznosítanak, mint a nem kopaszak - így ha nem is tojnak annyit, mint egy tojóhibrid, házi tartás esetén mégis jövedelmezőbb. Termelésben kb. úgy vannak, mint a new hampshire, meg a magyar sárga, 160 tojás / év. Mi erdélyi kopasznyakút tervezünk vásárolni, de ha nem ez lenne, akkor szerintem gödöllői new hampshire lenne.

(#104) degu válasza Crystalheart (#103) üzenetére


degu
senior tag

O.K.!
Vetek meg cukkinit,mert nagyon komalom... :DD
A kopasznyakut en is csipem,mert marha mokas,meg energikus,es tenyleg ellenallo!
/A nagymuternak volt,es szinte mindent kibirt...nagyon sokaig elt!/
Most meg lehet kapni a piacon,csak az a baj,hogy nem rakhato ossze az oregekkel.
Ezert teljesen kulon kell nekik biztositani helyet.Az meg eleg maceras.Tavaly az ures disznoolba raktam a kicsiket,de allandoan a betonfalhoz bujtak este,es nem voltak kepesek a szalmaval kibelelt ladaba bujni aludni. :W Feltem,hogy megfaznak,mert eleg huvosek voltak az ejszakak.Aggodtam ertuk /no meg 6000-Ft volt a 10 kiscsirke/
Pedig kene ujitani az allomanyon,mert a jelenlegiek mar 2 evesek!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#105) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Tegnap nem itthon,hanem nagyapámnál dolgoztam.
Bár nem is éppen a kertben, hanem csak az udvaron.
Nagy valószínűséggel valami patkány jöhetett át a 20. szomszédból, vagy akárhonnan, ami feltúrt a kutyaól alatt.
Tehát át raktam a kutyaólat, és azt a területet leburkoltam ilyen nagyobb betonrabokkal, téglákkal, és úgy vissza az ólat. És így még az ól és a fal között sem tud majd áskálódni a kutya, mint eddig:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#106) degu


degu
senior tag

Na vegre!
Tegnap esett rendesen az eso! Minden lazasan novekedesnek indult /marmint a gazok! :DDD /
Mar honaljazom,es karozom a paradicsomot.Erdekes,hogy a legtobb magrol lett,es ennek ellenere utolerte azt a par elonevelt palantat,amit a piacon vettem! Mar viragzik!
Meg par nap,es sajat parit ehetek! :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#107) Crystalheart válasza degu (#106) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akarod mondani, pár hét. :)

Nekünk még mindig elég kicsik a palánták. A szomszéd csinálta, és szerintem túl meleg volt a nevelőszobában. :( Mindegy, ha kis késéssel is, majd utolérik magukat... A végén úgyis lenövik a kétméteres karót.

(#108) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Amennyi csapadék jött az utóbbi időben, rögtön el is kezdett nőni a gaz ismét rendesen sajnos:F
rendezgetni meg alig lesz időm, hétfőtől 8+2órázom...
Szóval szép lesz, ha most megint visszagazosodik.
Egyébként az eper szép mennyiséget termett az idén:)
Most a málna érik, bár az már nem ilyen mennyiségben

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#109) drater


drater
csendes tag

hajrá :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.