Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Az szép! Egyre jobban tetszenek az ilyen megoldások, ahol rendes VGA-t is belehet rakni.
Persze a képekből kiindulva a VGA tápcsatit meg majd odaképzeljük valahogy, nem? :D
Vagy ennek is az oldalán van talán?

(#2) szab.tam


szab.tam
nagyúr

érdekes.

csak pár lényegi nézet maradt le.

- a vga ventije felöli oldallap. ott van rács a friss levegőnek, mint a túloldalon?
- teteje tömör, (csak direkt, presszionált, vizszintes átszellőzésre tervezett, vagy felül van valami rács, ahol passzív módon ki tud szivárogni a nem ventillált fölös meleg?
- valami fogantyú a tetején?

(#1) Dany007
a vga tápeletők elférnek. még ha előr állnának, akor is. de itt pl. asszem a kép jobb oldalán, a vga-n felülre kerülnek. ott is van hely.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3) robyeger


robyeger
addikt

Kár, hogy a brutálisabb VGA karik ne férnek el 2 kártyahelyen, még ha a kivezetéseik kettőt is foglalnak el, a hűtő már 2,5 vagy 3-at. Nem hiszem, hogy azon a pár cm-en spórolnak.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4) mghltm


mghltm
addikt

tovabbi kepek itt

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) Kov1024 válasza szab.tam (#2) üzenetére


Kov1024
tag

Sajnos ennél több képet nem találtam, így a kérdéseidre sem derült fény, bár nem hiszem, hogy kapott volna fogantyút, annál egyszerűbb szerkezetnek tűnik.

Az oldallapok esetleges hiányosságait pedig egy kis Dremel barkácsolás pillanatok alatt orvosolja, már ha valakinek ez lenne az egyetlen probléma a koncepcióval ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) DI3S3L90


DI3S3L90
csendes tag

Hmm, egyre jobban tetszenek ezek a Mini-ITX megoldások. Kicsi a bors, de erős... :D
Az sem kizárt hogy a következő gépem valami ilyesmi lesz.

It's not a bug, it's an undocumented feature...

(#7) lujó55


lujó55
őstag

ennyiért simán lehetne belül is mattfekete

(#8) atti_2010 válasza szab.tam (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nekem is az jutott legelőször eszembe hogy ha a baloldalon nincs rács akkor sz@rt sem ér mert megfő benne a VGA, de sehol sem találtam baloldalas képet.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) tome.jr válasza atti_2010 (#8) üzenetére


tome.jr
addikt

Ha akkora a bal oldali rácsozás mint a jobb oldali az se sokat ér, főleg annál a GTX 480-nál.

(#10) Ringman


Ringman
nagyúr

ennyiért kicsit drága :( - hotswap nem tudom mennyire növeli az árat.

a kulccsal való zárhatóságot kicsit feleslegesnek érzem.

tám miért nem az alsó 3,5-ös bővítési lehetőség alatt/helyén van? úgy elférne egy toronyhűtő és egy 120-as venti a hátoldalra.

(#11) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Hát ez egy fosh ennyiért...

Én nagyon szeretem az ilyen kompakt házakat, de ilyen méretek mellett főleg el kéne már felejteni a kis retekpörgettyű 80mm-es ventit -.- Érdekes más meg tudja oldani 120/140mm-ekkel is..

Meg ha ~20K körül jön ki, akkor mi az, hogy belül nem fekete? Oké..nem látszik, de akkor az áron se látszódjon. Egyébként tetszene, meg a 0.8-as acél is pozitív, de nagyjából ennyiben ki is merül:D

[ Szerkesztve ]

(#12) Prison85


Prison85
senior tag

Nálam is a szellőzők hiánya szúrt szemet. Kicsit még forrnak ezek a dolgok és valószínűnek tartom, hogy a következő gépemet én is miniatürizálom.

Közben kíváncsiságból megnéztem, hogy kb mire elég a 270mm -es maximális VGA hossz. Erre: GTX680

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#13) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Lehet azért nem mutatják a bal oldalát mert nincs is neki hogy mégis kapjon levegőt a bent levő cucc? :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Erősen hasonlít a Lian Li féle mITX házakra, csak olcsóbb kivitelben

(#15) lujó55 válasza Jim-Y (#11) üzenetére


lujó55
őstag

helyesen (németesen) fosch :DDD

(#16) imibogyo


imibogyo
veterán

Hát ennél lényegesen jobban tetszik a CM 120-asa. LINK
Ja és árban is 15k körül meg lehet, venni fekete belsővel, ATX táp hellyel. :K

(#17) Jim-Y válasza imibogyo (#16) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha pedig ennek állítunk vetélytársat (árban) akkor elvérzik a BitFenix Prodigy-vel szemben...

(#18) imibogyo válasza Jim-Y (#17) üzenetére


imibogyo
veterán

Mármint a CM vérzik el? Mert azért van 5-7k közöttük árban és nem a Prodigy javára. amúgy nekem is a Prodigy a befutó, de próbáltam hasonló kialakítású házat keresni, mint a cikkben lévő. :K

(#19) banhammer


banhammer
veterán

Elég ergyán néz ki, hogy az alsó PCI bütykök alul kilógnak a házból.

Ekkora kártyát meg nem raknék bele, mert szerencsétlen megfőzné magát.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) radi8tor válasza banhammer (#19) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért főzné meg? :U Elől jut neki elég levegő, amit a kártya hátul fúj ki.
És szerintem az oldallemezen is vannak levegőző lyukak.

⭐ Stella

(#22) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Komolyan mondom nem értem miért nem tudják rendesen megtervezni a VGA helyét ezekben a házakban? :F Legalább a referencia designokatt megnézhtnék.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) HookR


HookR
addikt

Bal oldalt is ugyanolyan a szellőzés, mint jobb oldalon. - Képek, még a Cebitről

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24) #65675776 válasza Jim-Y (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Oké..nem látszik, de akkor az áron se látszódjon."

Akkor ezek szerint a belső festés egy komoly többlet a gyártási költségben? Ennek csak az látszik az árán, hogy miniITX. Semmi más.

(#25) Jim-Y válasza #65675776 (#24) üzenetére


Jim-Y
veterán

A gyártási költségben szerintem nem jelent többletet a festés, a piaci árban?! Na ott már szerintem jelentkezik. Marketing: fekete a festés kívül belül -> +5.000 simán...

Na jó, az 5.000-et hasraütés szerűen írtam, de biztos vagyok benne, hogy ez is egy olyan dolog, amiért a gyártók jócskán a gyártási költség felett számolnak fel...

Egyébként.., ebben a házban mi kerül ennyibe úgy mégis?

[ Szerkesztve ]

(#26) Ste


Ste
addikt

Ennyiért drága és semmivel sem tud többet egy korábbi Morex vagy Shuttle háznál.

Jó lenne ha már végre normális Itx házakat is lehetne kapni, ahol nincs meg a szokásos kettősség: drága és tűrhető beltér vagy olcsó és átgondolatlan

[ Szerkesztve ]

(#27) #65675776 válasza Jim-Y (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Aki csak ennyi miatt ad is érte +5k-t, miközben párszáz forintból homemade is megoldhatná, azt nem fogom érte sajnálni. Igazából azt sem értem miért csinálnak ebből sokan ekkora problémát.

(#28) Pista0001


Pista0001
addikt

Hát ez ennyiért nagyon gáz. A CM Elite 120 50 €, a Bitfenix Prodigy 80 €. Mellesleg a 2,5-es rack szerintem baromság. SSD-t úgyis fixen beépítek, ha meg külső vinyót veszek annak ott a saját burkolata. USB3 és eSATA mellett szerintem ennek nincs nagyon létjogosultsága. Tárolós-néha használós vinyónak az emberek nagy része szerintem amúgy is 3,5-est használ.

(#29) HookR válasza Ste (#26) üzenetére


HookR
addikt

Azért van az az ár, amiért megbocsátható az átgondolatlanság. :) Realan E-X5 - $16.-
Más kérdés, hogy hazai forgalmazó híján (aki berendelne egyszerre nagyobb mennyiséget) magas a szállítás fajlagos költsége.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#30) Ringman válasza HookR (#29) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyre ilyenre vevő lennék, ez kb olyan, mint egy codegen mx31 2 pci slottal. (kicsit más, mx31 van itthon, csak most üresen)

(#31) HookR válasza Ringman (#30) üzenetére


HookR
addikt

A honlapjukon tudod megrendelni közvetlen a gyártótól. Arra számíts, hogy a postaköltség magasabb lesz, mint maga a ház. :D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32) Ringman válasza HookR (#31) üzenetére


Ringman
nagyúr

na akkor már csak 2424 embert kellene beszervezni, hogy megérje rendelni :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.