Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kalandor válasza fene_vad (#50) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erről írhatnál egy rövid cikket, hogy milyen szoftverekkel, hogyan sikerült ezt elérni.

(#52) Vegha válasza Kalandor (#51) üzenetére


Vegha
senior tag

támogatom.

(#53) Drótszamár válasza fene_vad (#50) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ez mennyire bolondbiztos?

Ha újraindul a telefon, akkor minden elindul magától?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#54) fene_vad válasza Drótszamár (#53) üzenetére


fene_vad
senior tag

igen, ha újraindul a teló, akkor bukta.

Érdemes frissen gyalult romra tenni.
Nálam most tesztjelleggel ment hétfő reggeltől, 4 és fél nap hiba nélkül.

Cikket nem tervezek írni, a lényeget már leírtam, de keresek majd valami releváns topikot egy kicsit részletesebben kifejteni, nem ezt akarom összeszemetelni.

(#55) Vegha válasza fene_vad (#54) üzenetére


Vegha
senior tag

A cikk annyiban lenne hasznosabb, hogy annak nagyobb nyilvánossága lenne. Nagyobb nyilvánosság=több olvasó/kommentelő. És sokat lehet tanulni a kommentekből is! Pl. most is a Te hozzászólásod indít el egy újabb témát : )
Szóval szerintem ne fukarkodj, oszd meg nyugodtan a tapasztalatodat.

(#56) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Sziasztok. Adott egy kapubeallo , ami nagyjabol 40 meterre heleykedik el attol a pontol , ahova egy kamera menne. A harom kriterium aminek meg kell felelnie a kovetkezok : ejjellato kell legyen , a 40 meteres tavolsagrol egy rendszam/arc ugyahogy kiveheto legyen , illetve csak mozgasra rogzitsen. Van erre megoldas ? Elore is koszonom a tippeket.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#57) wocsok17 válasza -Skylake- (#56) üzenetére


wocsok17
tag

Szerintem ki van zárva, hogy 40m-ről egy hd képen felismerj egy rendszámot, illetve arcot. esetleg ha valami távcsövet teszel elé.
A csak mozgás rögzítés működik.
Az infra hatótáját nem tudom de valahol csak pár métert olvastam.

(#58) Zeki válasza -Skylake- (#56) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valami zoomos ipari kamera kell neked. Az meg drága lesz.

(#59) -Skylake- válasza Zeki (#58) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az ara masodlagos , az elsodleges az , hogy van e erre megoldas. De koszonom a tippet , utana nezek a dolognak , ezekszerint dragan , de van megoldas.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#60) Zeki válasza -Skylake- (#59) üzenetére


Zeki
nagyúr

Naná hogy van. Sőt, olyan optikák is vannak, amiknek nem is kell infra, a legkisebb szórt fény már elég, hogy szinte tökéletesen lássanak. Nálunk a melóban van egy ilyen. Nagyon meglepődtem, mikor megláttam mit tud.

(#61) Tszkr


Tszkr
csendes tag

Sziasztok

Bárhonnan töltöm le a smart home programot nekem kinai át lehet valahol álltani angolra?

előre is köszi

(#62) solti


solti
senior tag

Hali,nekem pénteken jött meg a kamera, 1-2 óra szívás után sikerült beállítanom. Tapasztalatok:
-ha az app nem megy angolul, akkor állítsd át a készülék nyelvét magyarról angolra és voila!
- neten van Firmware ami be hazudja az utolsó verziót, de igazából régebbi, és így megy az rtsp meg a web is!
- 5GHz-et nem tud, de az app megpróbálja azt beállítani, úgyhogy erre figyelni kell

Amúgy tényleg szép és jó, de egy dolog hiányzik nagyon: a Scheduled motion detectnél nincs lehetőség hétköznapokat vagy hétvégét állítani... Oda meg férne finomítás bőven

(#63) Tszkr válasza solti (#62) üzenetére


Tszkr
csendes tag

Köszi így sikerült.

Ha vissza állítom magyarra akkor újra kinai lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#64) vadkörte válasza Zeki (#58) üzenetére


vadkörte
addikt

Banggood-on láttam nemrég HD IP dómkamerát, 355°-ban forgatható vízszintesen, függőlegesen 180°-ban.
Emellett 5x optikai zoomja van és AF-os.
EZ az. Nem olcsó és elég bumfordi, de a kérdéses feladatra talán megfelelő.

Üdv. V. Körte

(#65) solti


solti
senior tag

Sziasztok! Átállítottam az időzónát a kamerán, most jó időt is ír ki (app is, kamera is), viszonta mozgásérzékelés furcsa. Pl reggel 8-tól van élesítve, és küldött előtte is notification-t (nem csoda, hiszen még otthon voltam...). Másnak van ilyen problémája?
amúgy ha őszinte akarok lenni, sokkal többet vártam tőle, nem nagyon lehet customizálni, és az egyetlen előnye a kis forgathatósokkal szemben az a felbontása. Amúgy azok jobban testreszabhatók... ennél a kameránál van egy kicsit ilyen alma érzésem, hogy itt van, szép, ezt tudja, és örülj neki.

(#66) gilfoyle válasza solti (#65) üzenetére


gilfoyle
őstag

Hogyan sikerult beallitani az idozonat? Nem talalok sehol ilyen menupontot...

(#67) solti válasza gilfoyle (#66) üzenetére


solti
senior tag

Régi firmware-t rádobsz, amivel lehet telnetelni, és akkor a /etc/TZ file-t editálod. Kínai népitrükk: az ő időzónájuk számít GMT-nek:) Szóval most asszem GMT+5-ben vagyunk.
Talán ez alapján a weboldal alapján indultam el: [link]

[ Szerkesztve ]

(#68) gilfoyle válasza solti (#67) üzenetére


gilfoyle
őstag

Köszönöm, ma este lesz mivel játszanom :) :R

(#69) solti válasza gilfoyle (#68) üzenetére


solti
senior tag

Sikerült? Ma jelzett a cucc, hogy van újabb Firmware, L jelzéssel. Feltettem, az óra beallitasaimat megőrizte...tavaszi óra atallitasig nincs gond😀

(#70) gilfoyle válasza solti (#69) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nem, nem volt időm. Talán a hétvégén... :(

(#71) solti


solti
senior tag

Motion detectnél az időbeállítást a kínai időzónára kell értelmezni. Akkor is, ha az óra át van állítva rendes helyi időre, ami elég kretén dolgo szvsz:)

(#72) Bear válasza solti (#71) üzenetére


Bear
aktív tag

Dobd fel innen a firmware-t. A equip_test.sh-ban a my_gmt sor így nézzen ki: my_gmt=GMT+7

Nekem így jó időt ír a kamera.

(#73) solti válasza Bear (#72) üzenetére


solti
senior tag

Azt behekkeltem, hogy jó időt mutasson, az app és a kamera is, csak a motion detect recording időzítése nem stimmelt. Mivel az központi kínai szutykon keresztül történik, lehet, hogy nem a kamerán kell állítani hozzá. De majd este megnézem amit küldtél, köszi

(#74) Bear


Bear
aktív tag

Segítenétek? Szeretném a Xiaomi routerére menteni a kamera képét, de egyszerűen nem tudom beállítani. Az app-ban bekattintom a Video surveillance storage menüpontot, de nem kerül semmi a router usb portjára dugott hdd-re. (ebben a menüpontban a Storage path-nál a router path inaktív, csak a Removable disk választható, ha ez számít valamit, de itt arra gondolok, hogy a nagy router esetén a belső HDD lehet a Router path, az USB-n ráakasztott pedig a removable disk) Próbáltam SD kártyát is a routerben HDD helyett, de semmi sem változott. Menteni ment a kamera a belé helyezett SD-re.
Van esetleg ötletetek/javaslatotok a megoldásra?

(#75) wocsok17 válasza Bear (#74) üzenetére


wocsok17
tag

A mi_home.apk-ban tudod beállítani. Legalábbis nekem a nagy routerrel ott lehet.

(#76) Bear válasza wocsok17 (#75) üzenetére


Bear
aktív tag

Igen, ott próbálom. Bekapcsolni csak akkor tudom, ha van a routerre csatlakoztatva USB-n háttértár. De hiába kapcsolom be, nem mentődik semmi sem a routerre, minden megy a kamerába dugott SD-re. Már próbálgatom egy ideje, hátha nem azonnal másolódik át a felvétel, de sajnos semmi.

(#77) wocsok17 válasza Bear (#76) üzenetére


wocsok17
tag

próbáld nagyobb pennel, vagy hdd-vel, hátha az a baja, nekem ha kevés a hely akkor nem ment.

(#78) Bear válasza wocsok17 (#77) üzenetére


Bear
aktív tag

Kösz a javaslatot, megpróbálom. (egy 2.5"-os 500GB-os üres HDD volt rajta, most meg egy 32GB-os szintén üres pen van, csak a saját cuccait másolja rá) Egyébként milyen könyvtárba ment? Gondolom készít neki egyet...

(#79) wocsok17 válasza Bear (#78) üzenetére


wocsok17
tag

Igen, saját mappát csinál.

(#80) MajaG


MajaG
senior tag

Próbálta már valaki Synology-s NAS-hoz hozzáadni?

Leírás szerint megy.

(#81) Kemkamera


Kemkamera
újonc

Jó árban vannak ezek, de a megbízhatóság más kérdés. Aki biztonsági kamerának használja érdemes időnként ránézni, hogy minden rendben van-e, nehogy pont akkor jöjjön rá, hogy nem jó, amikor baj van.

Minden ami kamera, kémkamera: kemkamera.blog.hu

(#82) Dapro


Dapro
senior tag

Hali, én innen néztem ki, a kérdésem, hogy akkor ezt most el fogom tudni érni telefonról (mobilnet), hogy live nézhessem a képet ha nem vagyok itthon? És ha igen, akkor ezt a saját appal lehet megtenni, vagy mi a módja? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.