Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) plman


plman
tag

sziasztok.
Lassan telefonvásárlásra kényszerülök, és elkezdtem nézegetni, hogy mik a lehetőségeim, a Redmi Note 9 pro mellett megakadt a szemem ezen a készüléken is. Az ára az erősen a határeset nálam, de az 5G képesség elgondolkodtatott kissé. Szóval akinek van ilyen készüléke annak mik a tapasztalatai vele? Elsősorban az üzemideje és stabil működése érdekel, a fotó és kamera milyensége totál másodlagos, mivel évente ha csinálok kb 20-30 fotót akkor lehet sokat is mondtam, videót meg egyáltalán nem készítek. Éppen ezért néztem mindkettőből 64 gigás verziót, az totál elég nekem. (a mostani telómban 32 gb van és kb a 1/4 van használatban.
Köszi a válaszokat előre is.

(#152) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Csatlakozom a társasághoz. Ahogy elnézem sokan még nem vagyunk :)

plman Nagyon hasonló a két telefon. Az általad említett 5g-n kívül megemlíteném a kicsit erősebb vasat, esetleg még a sztereó hangszórót.

Maine coon

(#153) atosan


atosan
addikt

Tárgytalan a hozzászólás. Jól benéztem, elnézést! Mi 10t lite 5g-t vettem.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#154) orc88 válasza plman (#151) üzenetére


orc88
őstag

Ha vissza olvasol egy picit láthatod, hogy nekem eleinte voltak gondjaim a FB Messengerrel, de úgy tűnik ez nagyon egyedi eset lehet.

Az akku nagyon jól bírja, ~60 óránként töltöm és így produkál 8-9 óra SoT-ot. A vasra nem lehet panasz, semmi nem akasztotta meg eddig. :)

64 gigás verzió hivatalosan nem került forgalomba Magyarországon, így az biztos, hogy bolti garis / szürkeimportos. A 128-as verzió van hivatalos forrásból és nem sok a különbség árban. :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#155) mongoose66 válasza dave_gahan (#147) üzenetére


mongoose66
tag

Én is szeretném álandóra rakni. Először gondoltam hogy ez így sokkal jobb mert nem eszi az akksit de néha jó lenne ha pöckölés nélkül látnám az órát.
Nem működik sehogy?

I have spooken!

(#156) orc88 válasza mongoose66 (#155) üzenetére


orc88
őstag

Én kikapcsoltam a MIUI optimalizációt, továbbra is csak 10 másodperc az egyetlen opció, de valójában nem kapcsol ki sose :DDD

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#157) mongoose66 válasza orc88 (#156) üzenetére


mongoose66
tag

Hol találom pontosan?

I have spooken!

(#158) orc88 válasza mongoose66 (#157) üzenetére


orc88
őstag

A Telefon adatainál a MIUI verziót kopogtasd gyorsan amíg ki nem írja, hogy Most már fejésztő vagy (vagy valami ilyesmi), ezután a További beállításokban megjelenik a Fejlesztői beállítások menüpont, annak pedig a legalján lesz a MIUI optimalizáció kikapcsolása. Ha kikapcsoltad akkor a fejlesztői beállításokat is kikapcsolhatod utána a pöcökkel felül.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#159) mongoose66 válasza orc88 (#158) üzenetére


mongoose66
tag

Köszi

I have spooken!

(#160) mongoose66


mongoose66
tag

Találtam olyat is hogy kísérleti asztali mód, bekapcsoltam.
Azt usb-vel tudom előhozni? Valaki próbálta már?

I have spooken!

(#161) Körmi


Körmi
csendes tag

Helló mindenki. Három hete használom, én minden este ki kapcsolom a telót és ma érdekeset produkált az aútómatikus bekapcs reggel. A két kárttyából csak a 2-es van védve pinnel, az 1-es nem talált téreröt a másik a pin be írása után igen csináltam egy újraindítást rosszabb lett már a 2-es nél sem volt térerő, :)) kikapcsoltam teljesen újra indítottam azután jó lett nem tudom mi okozta és remélem nem fordul elő többet de gondoltam megosztom :)

(#162) PoNR


PoNR
csendes tag

Sziasztok!
Tervezek venni feleségemnek egy ilyen telefont.
A kérdésem az lenne, hogy az üvegfólia mennyiben befolyásolja az ujlenyomat olvasót.
Tudtok ajánlani esetleg jó minőségűt?

(#163) Körmi válasza PoNR (#162) üzenetére


Körmi
csendes tag

Szia, nekem 5000ft ért raktak rá ő úgy nevezte 3d s edzett üveg aminek a szélén egy- másfél mm be van feketítve amitől a kijelző szebb lett de a szélén kicsit betakar sajnos

(#164) Körmi


Körmi
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#165) mongoose66


mongoose66
tag

Nekem 1 hónapja ejtette le drága feleségem a telefont. A kijelző pókhálósra, az üvegfólia keresztben egyszer átrapadt.
A szervízben kértem volna rá új fóliàt, ott mondta a mókus hogy tök fölösleges. Nem véd semmit. A karcoktól meg a sima fólia is véd. Azóta nincs a telefonunkon.
De ez csak az én véleményem.

I have spooken!

(#166) Petyka3 válasza mongoose66 (#165) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Annyiban cáfolnám, hogy volt amikor egy kombinált fogót erősebben a telefonra tettem. Más típus volt a telefon ugyan, de a "fólia" elrepedt, a kijelző viszont épen maradt. :R

(#167) orc88 válasza mongoose66 (#165) üzenetére


orc88
őstag

Valószínűleg nagyon szerencsétlenül eshetett, mert az én telefonjaimat mindig üvegfólia védte és egyik sem tört be. Legutóbb a Redmi Note 4-en már pókhálóssá repedezett fólia volt (kb. 2 éve rakhattam rá), de így is simán kibírta az eséseket törés nélkül.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#168) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudja, hogy hogy tudom megváltoztatni a tárcsázó, a névjegyzék és az üzenetek ikonjainak a színét, hogy ne mind kék legyen hanem különböző színűek mint a gyári videókon?
Köszi :)

(#169) Körmi válasza iceman007 (#168) üzenetére


Körmi
csendes tag

Szia. Bemész a témák közzé kivállsztod a neked megfelelőt és be állítod az ikonjait remélem erre gondoltál

(#170) iceman007 válasza Körmi (#169) üzenetére


iceman007
aktív tag

Nem, mert a témáknál is különböző színűnek mutatja őket és hiába választom ki (jelen esetben a klasszikus nevű témáról van szó), ugyan úgy kék az összes.

[ Szerkesztve ]

(#171) qnadam válasza zichie (#144) üzenetére


qnadam
veterán

3,5 GHz-en nem bekapcsolni kell az 5g-t, hanem egy komplett hálózatot kiépíteni hozzá. 1800-on a meglevő sávszélességgel pedig biztosan nem lesz nagyságrendekkel nagyobb elérhető sebesség, és az se csak úgy megy, hogy bekapcsoljuk, és van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#172) iceman007


iceman007
aktív tag

Valaki használ Discordot? A Messenger értesítéseket is néha Discord logóval adja be eléggé fura :/

(#173) orc88 válasza iceman007 (#172) üzenetére


orc88
őstag

Használok, de még nem tapasztaltam ilyet.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#174) manokaki


manokaki
őstag

Sziasztok !

Létezik ,hogy a MIUI 12-nél Nova launcher alatt nem engedi átállitani kijelző vezérlést ? csak az also navigácios jelekkel lehet !?

(#175) zsocy válasza manokaki (#174) üzenetére


zsocy
őstag

Létezik, de nem csak a nova gesztusvezérlést öli meg a miui 12 hanem az összes launcherét, kivéve a pixel. És ez nem is miui 12 bug hanem úgy néz ki android 11 feature. hogy sülne rá a bőr a googlere :)
Kénytelen voltam én is visszamenni a gyári launcherre.

(#176) Hubli


Hubli
friss újonc

Sziasztok!

Nem tudjátok, a digi simkártyájával működik rendesen a hotspot? Vagy esetleg akinek digi van benne, az meg tudná nekem nézni? Én a másodlagos helyre tenném a digit, úgyhogy ha onnan megy, az már nyert ügy.

Köszi!

(#177) manokaki válasza zsocy (#175) üzenetére


manokaki
őstag

Nekem Pixel 4a-m van , android 11-el , ott müködik a Nova gesztusvezérlés viszont a kijelző automata forgatását tiltja le magatol ha nem a saját gyári laumcher van fent :(( , ez mondjuk kisebb gond..

(#178) mongoose66


mongoose66
tag

Rendre nem kapok értesítést a viber üzenetekre. Valamikor Messenger re sem. Olyan is előfordult már hogy netezek, pittyen a messi, de se fent, se az ikonon nem jelzi hogy jött üzenet. :W
Valami megoldás? Kezdek elbizonytalanodni a miui megbízhatóságán.
Megint elkezdett a oneplus motoszkálni az agyamban.

I have spooken!

(#179) Körmi válasza mongoose66 (#178) üzenetére


Körmi
csendes tag

Szia most teszteltem a Viber gond nélkül megkaptam jelzett és a kezdő képernyőn is mutatta gyári rendszer Mars háttér :)

(#180) hroberto válasza mongoose66 (#178) üzenetére


hroberto
veterán

A Messenger egy rakás szar, azzal van a gond valószínűleg. A Viber jól működik ebből a szempontból.
Állítsd be, hogy induljon automatikusan, és kapcsold ki a MIUI akkukímélőt!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#181) mongoose66


mongoose66
tag

A messit tudom szr.
Az akku kímélő mind2nél kikapcsolva. Prioritás maxon.
Mégis :(((

I have spooken!

(#182) hroberto válasza mongoose66 (#181) üzenetére


hroberto
veterán

Nézd át a beállításokat, esetleg töröld a Viber adatait, mert nem szokott vele gond lenni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#183) mongoose66


mongoose66
tag

Az irányítóközpont stílust visszaállítottam az új verzióról a korábbira.
Most jó

I have spooken!

(#184) Körmi


Körmi
csendes tag

Sziasztok az új irányí
tóközpont nálam is bezavar konkrétan több másodpercre lefagy :W

(#185) hroberto válasza mongoose66 (#183) üzenetére


hroberto
veterán

Mondjuk én azt használom. Az új iOS koppintás borzalmas.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#186) vbnc04


vbnc04
csendes tag

Sziasztok!

Karácsony óta van ilyen telefonom, és mostanában egyre többször találkozok egy hibával, ötleteket várnék, vagy tapasztalatokat mi lehet a gond, ha esetleg másnál is felmerült a dolog:

Már többször mondták, hogy próbáltak felhívni, és gépi hang bemondta, hogy ezen a számon előfizető nem kapcsolható. Illetve kimenő hívásoknál is tapasztaltam olyat, hogy próbáltam tárcsázni, és egyből kiírta, hogy "szerverhiba, próbálja újra". Ezt a dolgot csak az oldaja meg, ha leveszem repülősre és vissza, onnantól jó. Kimenőnél még csak hagyján, de bejövő hívásoknál nagyon kellemetlen, mert az hiszik ki vagyok kapcsolva.

Van ötletetek mi lehet a gond?

/Viber értesítésekre reagálva: szerintem Viberrel van a gond, én is hol kapok értesítést, hol nem.. Kollégáimnál szintén hasonló a helyzet, teljesen más telefonokkal.

(#187) hroberto válasza vbnc04 (#186) üzenetére


hroberto
veterán

Első körben kicseréltetném a SIM-kártyát.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#188) Andreas2


Andreas2
tag

Sziasztok!
Néhány napja tűnt fel, hogy az Mi 10 Lite-om vibramotorja hajnali 5:00-kor bekapcsol és néhány percig folyamatosan rezeg. Ha felemelem, abbahagyja. Ébresztés nincs beállítva, Ne zavarjanak üzemmód időzítve 22:00-08:00-ig, az értesítési panelen semmilyen esemény nem látszik 05:00-kor és környékén. Van ötletetek, hogy mi lehet ez?

(#189) Andreas2 válasza Andreas2 (#188) üzenetére


Andreas2
tag

Most nézem, hogy a ne zavarjanak mód végét 05:00-re állította valami (vagy én, de nem emlékszem rá). Amikor kikapcsol ez a mód egy rövidet rezeg a telefon, lehet hogy ez ragad be percekig.

(#190) vbnc04 válasza hroberto (#187) üzenetére


vbnc04
csendes tag

SIM csere tényleg megoldotta, nem a telefon hibája volt 'hálisten :)

(#191) hroberto válasza vbnc04 (#190) üzenetére


hroberto
veterán

Örülök, hogy megoldódott! :K

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#192) zsinyeg


zsinyeg
csendes tag

Sziasztok
Pár napja váltottam p20-ról.
Nos az értesítésekkel folyamatosan szívok. Nem mindent kapok meg, vagy sok sok perc késéssel. Pedig minden be van állítva, valaki ötlet? A Huawei beállításai sokkal egyszerűbbek voltak (vagy csak azt szoktam meg) de sajnos megbolondult

(#193) Sas238 válasza -Faceless- (#1) üzenetére


Sas238
újonc

Üdvözlet.
Egy hónapja vettem a szajrét a 220 Volt Béke térnél. A bolttal nagyon elégedett voltam. A telefonnal is. A remek fotók kategóriáján felül is remekek (A Gcam apk appot nagyon ajánlom, éjszakai fotómódban pl.az államat fel kellett drótoznom a felső állkapcsomra, vaksetétben nappali fényt varázsolt. Nappali fotókban még eddig a HD Camera jobb. Az is remek alkalmazás! A gyári app sajnos mossa képed az erőltetett HDR-rel különösen, ja meg ha kikapcsolom, következő bekapcskor megint Auto HDR-ren marad. Software bug...), csak a felesleges ipari szemét 2 db 2Mpix sensor helyett tehettek volna bele ugyanannyiért egy 5Mipx autophocus macrót, ami a Poco F2-ben már bizonyított. Az így felszabadult negyedik helyre meg a dupla tónusú vakut. De sajnos ebbe nem csak nekem, hanem a többi következetes vásárlóknak sincs beleszólás, nem értem a Xiaomit, miért nem hallgat a vevői visszajelzésekre. Az üzemidő fenomenális. A GPS,Facebook kikapcs,és otthon wifi bekapcs, így optimalizáltam az akkuidőt. Hiába állítottam 4G preferáltra a mobil hálózatot, a munkahelyen akadozott a net, de ez lehet a Telenor, illetve a Faraday-hatás miatt is. Olykor a térerő is elment fullra. Hogy az 5G megér-e pl. az A71-nél plusz 40 ezret,ez kérdéses. De összességében nem bántam meg a vételt.

(#194) Andreas2 válasza zsinyeg (#192) üzenetére


Andreas2
tag

Milyen értesítéseket? Nem lehet hogy a telefon kilövöldözi az alkalmazásokat? Beállítások/Akkumulátor/Alkalmazásonkénti akkumulátorkímélő. Itt keresd meg a problémás alkalmazást -> Nincs korlátozás.

(#195) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyan hibát, hogy telekomos kártyával szinte használhatatlan a mobilnet? (Sőt időnként ha hívnak azt jelzi, hogy ki vagyok kapcsolva). A fő kártyám telenoros, azzal semmi ilyen hiba nem fordul elő, mobilnet is tökéletes. Próbáltam megcserélni is a két kártyát, a telenoros mindig minden szituban jó, a telekomos meg soha. A problémás kártyát áttettem egy haverom telefonjába, ott tökéletesen jó a net. A telefon gyárilag független,

(#196) qnadam válasza kilozsul (#195) üzenetére


qnadam
veterán

első körben én kártyát cseréltetnék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#197) kilozsul válasza qnadam (#196) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nah, most jöttem meg a kártyacseréből, sajnos nem segített... :( Egyéb ötlet esetleg? :F

(#198) formax


formax
tag

Sziasztok! 2 telefonra szűkítettem a választást, Xiaomi Mi 10T és Xiaomi Mi 10 Lite.
Teszteket elolvastam, Gsmarena.com-ot megnéztem.
Leginkább a nagylátószögű kamera érdekelne, mert építési műszaki ellenőrként ezt rengeteget használom jelenleg is (Xiaomi Mi 9T). Nem kell csúcsminőség, de legalább a Mi 9T szintje. Melyiket ajánljátok, illetve van-e olyan szempont, ami miatt bánjátok, hogy a Mi 10 Lite-t és nem másikat, pl. a Mi 10T-t vettétek meg?

formax

(#199) formax válasza formax (#198) üzenetére


formax
tag

Közben okafogyott lett a kérdés... vettem egy Samsung A52-t... 😁

formax

(#200) flash-


flash-
veterán

ebbe tényleg nincs infra?? bakker jól kitalálják hogy az ember mindenképpen elmenjen 100e ig ha használható telefont akar

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.