Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) orc88 válasza flash- (#200) üzenetére


orc88
őstag

Van benne.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#202) flash- válasza orc88 (#201) üzenetére


flash-
veterán

na zsír, akkorcsak a ph-s cikkíró volt felelőtlen :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#203) tahepa válasza flash- (#200) üzenetére


tahepa
senior tag

Használati utasítás alapján van benne.

(#204) bogiboy


bogiboy
csendes tag

Sziasztok!

NFC problémám lenne.
[[A rendszer progik: MIUI Global 12.1.5 Stabil, 12.1.5.0(RJIEUXM); Android 11 RKQ1.200826.002]]

A Beállítások - Kapcsolat és megosztás – NFC - biztonsági elem helyzetében a HCE és a SIM(most ez van nekem beállítva) pénztárca között mi a különbség? Előnyök, hátrányok?

A probléma:
Beállítások - Kapcsolat és megosztás – NFC – Értesítéses fizetések – Fizetéskor alapértelmezett - itt be van állítva nekem 3 tétel: Google Pay, Simple és egy aktív bankkártya. Felső tétel, vagy almenű megnevezés: Nincs megadva

Alapértelmezett használata almenűt nem tudom értelmezni, segítene nekem valaki?

A fő probléma: a Fizetéskor alapértelmezett almenűben 3 tétel van jelenleg nekem beállítva
- és 4.-et nem enged!
- nem tudok törölni a 3 tétel közül egyet sem, mert nem enged ilyen opciót(én nem találtam)
- hiába használtam már többször is az „NFC-funkcionalítás helyreállítását”, a telcsi újra indulása után nem változott semmi…

Van-e megoldása a problémámra, vagy csak a gyári visszaállítás segít nekem, amit a legutolsónak hagynám…

Köszönöm :DD
Gábor

:-)

(#205) pluhm válasza bogiboy (#204) üzenetére


pluhm
aktív tag

Szia! HCE tárcát kell választani. Mivel én a Simple-t használom NFC-s fizetésre, azt állítottam be alapértelmezetten. Az aktív bankkártyáját is csak egy alkalmazáson keresztül tudod használni. Pl a tudomásom szerint a Google Pax NFC-vel csak az MKB kártyákkal megy. Az Erste-nek meg az OTP-nek van saját alkalmazása (ok a Simple).

[ Szerkesztve ]

(#206) flash-


flash-
veterán

Ezt a telefont meg lehet venni valahol 0% thm-el?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#207) pluhm


pluhm
aktív tag

Üdv! Azt tapasztaltam az utóbbi időben, hogy ha Viberen több üzenetet kapok, akkor miután megjelenik az értesítés, pár másodperc után eltűnik, és semmi sem jelzi, hogy kaptam üzenetet. Ha csak egy üzenetet kapok, akkor fent marad a Viber ikon az értesítés sávban, a LED is villog, az AOD-n is kint marad az ikon, tehát jelez, hogy van üzenet. Mi lehet a gond?

(#208) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg meg érkezett a Miui 12.5 az EEA ( euxm ) re.

link

Már ha jót linkelek, mert Xiaomi elnevezése kész káosz :D

(#209) flash-


flash-
veterán

van ennek a telefonnak bármi bugja?
megint ennél kötöttem ki :)
másik kiszemelt Xiaomi Mi 10T Lite 5G, de az nem amoled.
nem tudom van bármi különbség pl az amoledes kevésbé fogyaszt, vagy azért láthatóbb nappal, vagy azért a mostani ips-eknél szebb a képe még mindig?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#210) pluhm válasza flash- (#209) üzenetére


pluhm
aktív tag

Szia! Én Mi 9T-ről váltottam erre (ellopták, nem volt vele semmi bajom). Én bugot, problémát nem tapasztaltam, szeretem ezt is. Amióta van amoled-es telóm, azóta látom a különbséget..... Ég és föld az amoled javára.

(#211) flash- válasza pluhm (#210) üzenetére


flash-
veterán

Koszi! Üzemidőben mennyire jó ez a teló?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#212) orc88 válasza flash- (#211) üzenetére


orc88
őstag

Én kb. 2-3 naponta töltöm, ~7 óra SOT jön össze általában.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#213) Pogika


Pogika
aktív tag

Miòta felment a miui 12.5 a bt hangszòrònak alig van hangja online rádiò használata közben ( zenelejátszòval sem) a telefon hangjával nincs baj. Fèl hangerőn már nem is hallatszik. Tud rá valaki esetleg valami gyògyìrt?

(#214) pluhm válasza flash- (#211) üzenetére


pluhm
aktív tag

2 nap, 7-8 óra sot. Viszont egy bajom mégis van vele. Nem hajlandó a kocsim (Vitara) Bt fejegységéhez csatlakozni, csak telefon módban. Kihangosításra tök jó, de médiára nem csatlakozik, tehát nem engedi bt-n a kocsin lejátszani a zenéket. Más kocsival jó. Előző telefonnal (Mi 9T) nem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#215) Andreas2 válasza pluhm (#214) üzenetére


Andreas2
tag

Én megnézném - a fejlesztői beállítások bekapcsolása után (Beállítások, A telefonról, MIUI verziót megnyomni 7x), - a Beállítások/Fejlesztői beállításokat, mert ott rengeteg Bluetooth állítási lehetőség van. Pl. Bluetooth AVRCP verziót korábbira állítani, teszt, nem megy, visszállítás, következő stb.

(#216) pluhm válasza Andreas2 (#215) üzenetére


pluhm
aktív tag

Köszi a tippet, megpróbálom.

(#217) flash- válasza pluhm (#214) üzenetére


flash-
veterán

köszi a tippet!
én a redmi note 6 pro telefonomat próbáltam csatlakoztatni a kenwood bt 306(elég új) fejegységhez, elsőre nem látta aztán kellett 2x a fejegységen gyári beállítás visszaállítás, meg több próbálkozás mire össze tudtam párosítani, azóta jó,lehet nálad is hasonlóan kell nem tudom,

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#218) pluhm válasza Andreas2 (#215) üzenetére


pluhm
aktív tag

Szia! A feljelsztői beállításokban minden variációt kipróbáltam, de semmi változás. Közben rájöttem, hogy az AAC kodek lehet a ludas. Ha céges Vitarához csatlakoztatom a telefont, akkor a bluetooth kapcsolathoz odaírja, hogy SBC (tehát ezt a kodeket használja), és így működik is a zenelejátszás is. Ha a saját Vitarámhoz csatlakoztatom, akkor az AAC kodeket használja. Ha bemegyek a bluetooth kapcsolat részleteihez, akkor a tulajdnságinál van egy AAC kapcsoló, de hiába kapcsolom ki, magától visszakapcsolaja azt a telefon... Próbáltam már a párosítás törlését a kocsin és a telefonon is, de utánna az újrapárosításnál előjön ugyanez a hiba. Arra gondoltam, hogy hiába törlöm a párosítást, a telefon valószínüleg eltárolja valahol a korábban párosított bluetooth eszközök adatait, és egy újrapárosításkor a régi beállításokkal kapcsolja össze ismét...

(#219) orc88 válasza pluhm (#218) üzenetére


orc88
őstag

Sok esetben hiába állítod a kodeket, ha a lejátszó eszköz csak 1-et ismer.
Pl. nálunk a JBL hangszórók esetén se tudok váltani, mert nem támogatnak mást.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#220) pluhm válasza orc88 (#219) üzenetére


pluhm
aktív tag

Ok, csak az a furcsa, hogy van egy telefon, és két autó. Mindkét autó fejegységén ugyan az a linux alapú szoftver fut, azonos verzió számmal, egyiken működik, másikon nem....

[ Szerkesztve ]

(#221) orc88 válasza pluhm (#220) üzenetére


orc88
őstag

Bocsi, az előzményeket nem pörgettem át. :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#222) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

Hello!
E-simet tud kezelni?
Köszi!
M.

(#223) Tarisznyarák válasza Woodcutt3R (#222) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Sajnos nem.

(#224) zichie


zichie
senior tag

Érdemes frissíteni annak érdekében, hogy (root nélkül) működjön a digi VoWifi vagy még nem oldották meg? Most v12.0.3.0(QJIEUXM) van rajta, de már nagyon rég óta nem engedtem frissíteni, nehogy elszálljon a digi VoLTE képesség. Frissítésre a v12.5.2.0(RJIEUXM) verziót ajánlja fel. Root nincs, nem is akarok, de jó lenne, ha menne a digi VoWifi, de nem lenne jó, ha elfelejtene működni a digi VoLTE, ami ezzel a verzióval (12.0.3.0(QJIEUXM)) még tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#225) Hunter2


Hunter2
addikt

Garanciával kapcsolatos kérdésem lenne, van egy mi 10 lite-unk ( alza vásárlás) aminek két gondja van, az egyik hogy beégett a kijelzője a másik hogy a hangerő gombnak nincs nyomáspontja. Mi a tapasztalat , a beégés garanciális probléma?

(#226) orc88 válasza Hunter2 (#225) üzenetére


orc88
őstag

Garival kapcsolatban nincs tapasztalatom.
Hol égett be egyébként? Mennyire volt intenzíven használva a kijelző? (Statikus kép vagy nagy fényerő)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#227) Hunter2 válasza orc88 (#226) üzenetére


Hunter2
addikt

statikus kép. Xiaomi home főképernyő.

[ Szerkesztve ]

(#228) pluhm


pluhm
aktív tag

Üdv! Várható a telefonra MIUI13/Android12?

(#229) mongoose66


mongoose66
tag

Én is azt várom. Nagyon szomorú lennék ha a telefon csak egy rendszer frissítést élne meg.

I have spooken!

(#230) pluhm


pluhm
aktív tag

Különböző oldalakon láttam, hogy a Mi 10 Lite és a Mi 10 Lite Zoom fel van sorolva, mint MIUI 13-at kapó eszköz, de sajnos a mi készülékünkkel még nem találkoztam egy listán sem.

[ Szerkesztve ]

(#231) kaszlaci


kaszlaci
csendes tag

Tegnap frissült erre

[ Szerkesztve ]

(#232) pluhm válasza kaszlaci (#231) üzenetére


pluhm
aktív tag

:Y nekem nem dobja fel....

(#233) pluhm válasza kaszlaci (#231) üzenetére


pluhm
aktív tag

Magyar régión vagy? A frissítések korábbi fogadása kapcsoló be van nálam kapcsolva, de nam akar jönni... Külföldi oldalakon olvastam, hogy azoknak dobja be hamarabb a frissítést, akik átállítják indiai régióra a telefont.

(#234) Helios válasza pluhm (#233) üzenetére


Helios
csendes tag

Nekem is lejött a héten. (Magyar régió és global ROM, 12.5.6.0 RJIMIXM -> 13.0.2.0. SJIMIXM)

(#235) pluhm válasza Helios (#234) üzenetére


pluhm
aktív tag

Igen, de kaszlaci-nak az EU-s rom jött le.

(#236) kaszlaci válasza pluhm (#235) üzenetére


kaszlaci
csendes tag

Szia, magyar régión vagyok és a frissítések korábbi fogadása van bekapcsolva.

(#237) pluhm válasza kaszlaci (#236) üzenetére


pluhm
aktív tag

Köszi, akkor várok türelmesen.

(#238) mongoose66


mongoose66
tag

Nekem most tölti. Ránéztem ahogy többen írták hogy megjött. Na kíváncsi vagyok.

I have spooken!

(#239) orc88


orc88
őstag

Hétvégén frissítettem én is 13-ra. Nagyon durván akadt a rendszer a frissítés után, főleg alkalmazásváltáskor.
Véletlenül találtam rá az alapértelmezetten bekapcsolt "Memóriabővítmény" opcióra a további beállításokban :W

Kikapcsoltam, azóta pörög mint korábban. :)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#240) pluhm válasza orc88 (#239) üzenetére


pluhm
aktív tag

Főverzió frissítés után ajánlott egy hard reset. Ez vonatkozik android és miui főverzióra. Itt duplán érvényes ez, hiszen mind a kettő esetén főverzió váltás történt. Kényelmetlen, mert újra be kell lakni a telefont, de utánna hasítani fog. Persze felhőből nem szabad hard reset után visszaállítani az alkalmazásokat, mert azzal a bugok is visszaállnak....

[ Szerkesztve ]

(#241) kaszlaci válasza pluhm (#240) üzenetére


kaszlaci
csendes tag

esetleg ehelyett az activity launcher-el egy cache törlés is csodákra képes. be szoktak néha ragadni dolgok

(#242) Helios


Helios
csendes tag

Tudom, h minden telefon másképp viselkedik, de nekem reset illetve memóriabővítmény kikapcsolás nélkül is ugyanolyan gyors, mint előtte. (Egyedül egy teljes kikapcsolást szoktam minden Android patch után csinálni, az most is megvolt.)
Nálam egyedüli bug eddig a 13-ban, hogy a Dark mode beállításoknál nem lehet egyedileg szabályozni az alkalmazásokat (szürke a hozzá tartozó gomb), cserébe mintha tovább bírná egy töltéssel.

(#243) mongoose66 válasza mongoose66 (#238) üzenetére


mongoose66
tag

Végül nem töltötte le. Nem pörögtek a százalékok. Újraindítottam, most meg nem jelzi a 13-at. Szánalom.

I have spooken!

(#244) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! nem tudom, hogy mennyire él a csoport :)
felesegemnek ilyen telefonja van, minden gyari...
de eleg gyakran fogja magat es "meghal" se kep se hang...es csak hosszu bekapcsolo gomb megnyomasaval lehet ujra eletre kelteni...erre van valami megoldas?
elore is koszonom!

(#245) bociusz


bociusz
aktív tag

Nálatok se megy az LTE band lock funkció a MIUI 13-as frissítés óta?

(#246) mongoose66


mongoose66
tag

Végül csak letöltötte. Hát nem dobtam magam hanyatt, max a meglepetéstől. Nekem a problémám a frissítés után hogy a telefonálás közben még mindig nem zár le a képernyő zár mikor a fülemhez teszem. Gratulálok.
A másik idegesítőbb. Pl ha megosztanak egy linket emailen, nem engedi megnyitni Chrome al. Nincs olyan opció hogy kitudjam választani. Csak a MI böngészővel.
Ui.! Soha többet xiaomi!! :(((

I have spooken!

(#247) zichie


zichie
senior tag

Két kártyával használom a telót, az elsődleges a Digi, a másodlagos a Telekom. Eddig v12.0.3.0(QJIEUXM) volt rajta, ahol sem a Digi, sem pedig a Telekom VoWifi nem működött. Mindkét kártya esetében be van kapcsolva a "Híváskezdeményezés Wifi használatával" opció és a "Wifi előnyben részesítése". A héten frissítettem v12.5.0.7(RJIEUXM) verzióra, amitől a Telekom kártyán már működik a VoWifi, de a Digis kártyán továbbra sem. Most itt a v13.0.3.0(SJIEUXM) frissítés lehetősége, de csak akkor frissítenék, ha már nemcsak a Telekomos, hanem a Digis kártya esetében is működik a VoWifi. Kérdés, hogy van-e valakinek gyakorlati tapasztalata, azaz van Digis sim kártyája és a frissítés után működőképessé vált a VoWifi? Ha működik, akkor azonnal frissítek.

[ Szerkesztve ]

(#248) kaszlaci válasza zichie (#247) üzenetére


kaszlaci
csendes tag

Szia, frissítés után sem fog működni a VoWifi Digis kártyával

(#249) zichie


zichie
senior tag

Van akinek működik a tárcsázóba beírt *#*#663368378#*#* kód? Ezzel lehetne beállítani a "MBN config loading and activating tool" résznél a VoLTE és VoWifi profilt root nélkül, hogy működjön pl. a Digi VoWifi. Sajnos valamiért nekem az alábbi hibát adja: "Parts of operation are prohibited. Please apply to Modem staff for control rights."

(#250) Raymond


Raymond
félisten

Valami frissites varhato meg ezekhez? Most v12.5.7.0(RJIEUXM) van rajta es az Android Security Update 2022-01-01 ami mar 6 honapos. Uj MIUI nem is igazan erdekel, de egy ujabb sec update azert jol jonne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.