Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) scope2007 válasza madmike (#33) üzenetére


scope2007
addikt

Xiaomi MI3 van egyelőre
már csak meg kell várni, hogy elérhető legyen

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#52) balewi válasza Švejk (#48) üzenetére


balewi
aktív tag

Nekem pont ez tetszik, a MI3 meg nem.
Nem vagyunk egyformák.

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#53) Graphics válasza scope2007 (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szeptember körül lesz szerintem. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) <Adamsky> válasza balewi (#52) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A Mi4-nek egy tagadhatatlan előnye van a Mi3-al szemben. A mérete. Annak akinek ez nem számít - és csak az ár/teljesítmény alapján akar dönteni - jobb vétel a Mi3. Nekem speciel nagyon számít, ezért (is) maradok még egy ideig a Mi2s-nél.

(#55) zolikaDB válasza Kornel (#41) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bizony... Csak kodszam volt Antutu listaban, rakeresek, Honor... Eleg jol nez ki, de majd latjuk, ha lesz MA vagy LO teszt.

(#56) Kékes525


Kékes525
félisten

A telefon tetszik, de a bővíthetőség hiánya elég sokat levon az értékéből, legalábbis számomra. FM rádió van e benne? USB 2 vagy 3-as?

Gratulálok a cikkhez! :C (talán egy "specifikációk" nem ártott volna)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57) Barthezz2 válasza madmike (#33) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igazad van, erről megfeledkeztem, viszont jelenelg még nem kapható náluk, csak a Mi3.

(#48) Švejk:
Nekem meg mondjuk jobban tetszik, mint a 3-as, és kisebb is. Kinek mi :)

(#49) hunace:
Mindig megkapja a cikkíró, hogy nem tud kamerát kezelni, ez már csak ilyen. Igazad is lehet, de konkrétan csak alap beállítások(néha volt HDR) lőttem képeket, mert az emberek 98% így fog.

(#56) Kékes525
FM rádió van, és megy füles nélkül is, bár az antenna továbbra is az, szóval sok értelme nincs. Az USB elvileg v2.
Sajna logoutra nem lehet olyan táblázatot csinálni(legalább is nekünk) mint az MA cikkek végén van, másképp meg nem igazán lehet egy tömör spec táblát összehozni, azért hagytam le.

------------------------------------------------

Amúgy köszi mindenkinek :R

Everybody lies.

(#58) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Hmm, meg mindig azt mondom designra erosebb a 3, hardverben sincs oltari kulonbseg, es mar 100 alatt lehet Europabol 64-es Mi3-at szerezni, a multkor mar majdnem ra is kattintottam a rendeles gombra mikor kozel kerultem ahhoz, hogy a G2-t a foldhoz b*****m :D, de aztan meglattam par tesztfotot egy egesz uj tesztben, es total elment a kedvem tole :( A 4 nem tetszik, majd talan az 5.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#59) Digojr válasza Barthezz2 (#57) üzenetére


Digojr
csendes tag

Köszi a tesztet!
Az akku idős posztod után azonnal rendeltem egyet. :DD

A teszt fotók meg teljesen jók.
A redmi nek meg a kanyarban sincs a kamerája. :(

Én már csak tudom van mind a 3 itthon (redmi 1s,mi2s,mi3)
Ez a kamerák sorrendje is.

Nekem is jobban tetszik az mi3 dizájn ja. De vannak vele nyűgök...
(majd ha a kezemben lesz akkor döntöm el a design kérdését)

info@miuiszerviz.hu

(#60) whYz


whYz
addikt

Nagyon jo kis telo, en meg varok az LTE valtozatra, remelem lesz mar feketeben is.

A MIUI v6 megert volna egy bekezdest, beta mar van es egyre tobb a review rola, fantasztikusan nez ki.

(#61) Barthezz2 válasza whYz (#60) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jövő hétre egy komplett cikk nem lesz jó? :) Persze ha pénteken valóban kijön dev ROM-al.
Egyébként tényleg fantasztikusan néz ki, funkcionalitás tekintetében viszont, hát..

Everybody lies.

(#62) whYz válasza Barthezz2 (#61) üzenetére


whYz
addikt

Mi a gond szerinted a funkcionalitassal? En miui v5-ot hasznaltam redmi-n es nem volt kulonosebb gondom vele, viszont zavart, hogy olyan retro a kinezete a stock kitkathez kepest. Abban remenykedek, hogy uj kinezet ezt orvosolni tudja es hozza majd azt a szintet mint az Android L es hasonloan hasznalhato es stabil lesz mint a V5.

Nem igazan szeretnek varni addig ameddig kiforr a V6, igy remelem viszonylag bugmentesen jon mar szeptemberben, de ha lesznek kisebb bugok az se fog zavarni. Xperia P-t hasznalok most, igy igazabol fel se fog tunni, hogy bugos vagy kevesbe hasznalhato mint a V5...

(#63) djgeg


djgeg
őstag

"Sajnos ennél többet a kínai nyelv ismerete nélkül nem nagyon tudhatunk meg,"
Who cares, Smash all the butons :DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#64) s4tch válasza whYz (#62) üzenetére


s4tch
veterán

A funkcionalitással állítólag az a gond, hogy a kijelző alatti gombsorból a menü gombra (ami v5 alatt tényleg menüként funkcionál, csakúgy, mint a megfelelő gomb a P-n) rákerült a feladatkezelő, így tulajdonképp nincs menü gomb. Remélem, ez csak a bétára jellemző bug/feature, mert ezzel az a gomb gyakorlatilag használhatatlan lesz. Mondjuk valószínű, hogy előbb-utóbb a Mi-Tools fejlesztője kapcsol és cselekszik, de ez akkor is kínos hiba lenne.

(#65) Barthezz2 válasza whYz (#62) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

V5-höz képest egy rakat dolog nincs meg v6-ban, és esetenként nem is kis semmiségek..

djgeg: :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#66) Graphics válasza Barthezz2 (#65) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehet a DEV státusz miatt? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67) whYz válasza s4tch (#64) üzenetére


whYz
addikt

Szerintem ez pont, hogy jo, mivel gingerbread feletti androidokban se volt szukseges a menu gomb, igy felvaltotta a helyet a feladatkezelo. Gondolom amelyik (regi) program hasznalja meg a menu gomb featuret ott a feladatkezelo gomb atvalt menu gomb funkciora, vagy pedig a htc-s megoldast hasznalva bejon egy szoftveres menu gomb alul.

Edit: Most olvasom, hogy a google kerte oket, hogy legyen igy, de vissza is lehet allitani.

Barthezz2: Nekem nem tunt fel semmi, de valoszinuleg csak azert meg nem vagyok expert a V5-ben. :)
Amugy gondolom csak ido kerdese, hogy minden funkcio benne legyen, addig meg nem kotelezo valtani.

[ Szerkesztve ]

(#68) Barthezz2 válasza Graphics (#66) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hülyeség lenne kihagyni funkciókat egy tesztváltozatból, mert akkor nem lehetne tesztelni.

(#67) whYz:

Csak pár dolog hirtelen:
-lockscreen parancsikonok eltűntek, a zenevezérlés szintén
-státuszbár értesítések mind rejtettek, és nem is lehet állítani(csak a 3 pont látszik)
-az rendben, hogy a helyi menü eltűnt a fizikai gombról, de a főképernyő is csak kétujjas mozdulattal válik szerkeszthetővé, és fele funkció el sem érhető így, ami korábban a helyi menüből igen
-a lehúzható értesítőpanelról eltűnt az adatforgalom nyomonkövethetősége
-a zenelejátszó helyi menü alatt elérhető beállításai egy az egyben semmivé lettek(ID3 tag szerkesztés, borító hozzáadása/keresés, dalszöveg keresés stb..)
-az meg nem tudom mennyire szándékos, hogy a kamera appban eltűntek a beállítások, de ha az, akkor katasztrófa, mert konkrétan a 4K-t tudó Mi4 720p-ben tud felvenni, és slusz passz, semmit sem tudok állítani, de a képek terén se állítható a méret, és ezen kívül az eddigi opciók 90% is eltűnt..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#69) Oppenheimer válasza s4tch (#39) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A nexus 5 közel tökéletes telefon, csak az üzemideje kevés. Volt lehetőségem még jobbra váltani. Miért fáj ez mindenkinek ennyire a mi3 topikból?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#70) Graphics válasza Barthezz2 (#68) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ez még DEV-DEV

Futottam már bele olyan tesztverzióba, amin nem votl minden elérhető. Később kerültek apránként bele.

De majd megvárjuk a véglegest, aztán kiderül. Közösségi visszajelzéseket úgy is figyelembe veszik :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71) Barthezz2 válasza Graphics (#70) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha dev-dev, akkor nagyon össze kell kapniuk magukat, mert pénteken jön mindenkinek(Mi3-4-re) elvileg..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#72) vagyula válasza Barthezz2 (#68) üzenetére


vagyula
senior tag

Az általam tesztelt MIUI6-ból is kimaradtak ezek, még a tegnapi változatból is.
Érthetetlen egyelőre miért butították le ennyire a kamerát.
Kamera szűrők Fc-zik, a letöltés app szintén.
Remélem péntekre javítják.

Lesz itt anyázás péneteken :))

miui.hu

(#73) Barthezz2 válasza vagyula (#72) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem is a tegnapi van fent épp.

Everybody lies.

(#74) vagyula válasza Barthezz2 (#73) üzenetére


vagyula
senior tag

Nálad is vannak ezek a hibák?
A kameránál tudsz jobbra-balra menni.
Indítsd el a letöltés appot

miui.hu

(#75) Barthezz2 válasza vagyula (#74) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam ezek jók.
Jobbra-balra alatt mit értesz? Jobbról balra swipe mozdulattal nálam kamerát vált.

Everybody lies.

(#76) vagyula válasza Barthezz2 (#75) üzenetére


vagyula
senior tag

Ha kamerázol, húzd jobbra vagy balra.

A magyar verzióban FC-van, és sajnos nem fordítási hiba....

[ Szerkesztve ]

miui.hu

(#77) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Csak jönne már meg az enyém is! :DD

Ps4, p30 pro

(#78) vadkörte


vadkörte
addikt

Barthezz2, tudod mit??? D.....j meg! Elindítottad a nyálelválasztásomat. :DD :DD Győzöm lenyelni.

Mi3<>Mi4.
Nekem meg mindkettő tetszik. :) A Mi4 bővíthetetlensége kevésbé, de kövezzetek meg, én még a 16GB-ossal is el tudnék lenni.
A telefonomban 8GB a háttértár (~5,4GB a felhasználói) + van benne egy 8GB-os mSD. Kb. 70%-a üres... Nem pakolom tele minden vacakkal.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#79) Cyberpunk válasza vadkörte (#78) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kényelmesen elférek 16 GB-os szifonon. Nyilván ha filmeznék, meg játszanék rajta nem. Zenére meg már Spotify-t használok rég.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#80) halkow


halkow
őstag

brutális teló és végre van irDA is :D lehet a következő telóm lesz 130k ért már lehet rendelni a xiaomishop-tól 16GB-s, NFC-t az én telómba is van 1x se használtam még...

annyit szeretnék kérdezni a telóval kapcsolatban hogy mennyire melegszik mondjuk egy komolyabb játék alatt? és egy sima filmnézéstől is melegszik ? gondolom erre a mi ui v5-ös verziót is rá lehet húzni ha esetleg a v6 szűkös lenne számomra?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#81) s4tch válasza halkow (#80) üzenetére


s4tch
veterán

MIUI v5 van most is a Mi4-en, és vélhetően ezzel szállítják ki még egy ideig. Utólag is vissza lehet tenni a v5-öt, ha nem tetszene a frissebb verzió.

A Mi3-ból kiindulva kell neki 20 perc, fél óra játék, mire elkezd melegedni. Filmnézéstől a Mi3 nem igazán melegszik, csak a játékok, benchmarkok izzasztják meg érezhetően.

(#82) vadkörte válasza Cyberpunk (#79) üzenetére


vadkörte
addikt

Azért írtam, mert sokan "köpködnek", hogy miért csak 16GB, vagy, miért nem lehet bővíteni.

Nekem még a 8GB is elég tudna lenni. Nem játszom, nem pakolom tele filmekkel/zenével, stb...
OK, elhiszem, hogy mindenkinek megvannak a maga prioritásai.

Üdv. V. Körte

(#83) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Bocs mindenki már nem vagyok otthon, majd este válaszolok minden kérdésre, ha addig másvalaki nem válaszolná meg :R

Everybody lies.

(#84) <Adamsky> válasza vadkörte (#82) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezen az idők végezetéig lehetne vitatkozni, hogy mi az "elég". Teljesen személy ill. használat függő. Nekem speciel a 32 Gbyte az, ami elég (a 16 Gbyte kevés lenne). Viszont, hogy mi a bánatért nincs benne SD foglalat az egyre nehezebben magyarázható. Volt egy időszak, amikor nagy divat volt kihagyni, de most megint egyre több flagship modelben újra van (lassan már a WP-s telefonok többségében is van). Egyszerűen minimális hátránnyal (méret, drágább?), de rengeteg előnnyel jár.
A Xiaomi-nál a bővíthetetlenség mellett kezdi felütni a fejét az a hülye szokás, hogy csak 16- és 64 Gbyte-os modellek vannak. A 32-est laza könnyedséggel elhagyták. Na most, ha én váltok (Mi2s 32Gbyte), akkor a 64-est kell(ene) vennem, mert a 16-os már visszalépés. A 64-es esetében viszont igazából olyanért fizetek, amire oly igazából (még) nincs szükségem. +32 Gbyte-ért.

(#85) Cyberpunk válasza <Adamsky> (#84) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tudatosan terelnek a drágább készülék felé. Tudván, hogy akik 32GB-ost használtak eddig inkább a több tárhellyel rendelkezőt fogják választani. Legalább is szerintem. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#86) s4tch válasza <Adamsky> (#84) üzenetére


s4tch
veterán

A Xiaomi erősen az Apple után megy, mind a rendszer szintjén (elég ránézni), úgyhogy nem meglepő, hogy a csúcsmodellnél alkalmazkodnak a konkurenciához. Amúgy a unibody ház és az SD-foglalat nem feltétlenül szeretik egymást; ha elhagyják a bővíthetőséget, akkor eggyel kevesebb problémát kell megoldani a dizájnereknek.

Amúgy nekem 16GB egészen addig elég, amíg nem akarom a telefonnal kiváltani az autóban az iPodot.

(#87) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

jó cikk! :R
Ennek már jó a camerája :) :C

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#88) f á


f á
csendes tag

Minden nagyon jó, minden nagyon szép. De azok a tesztvideók kritikán aluliak. Nagyon nem szeretném, ha emiatt vérezne el a telefon a szememben. Vagy nálam van a hiba?
GG III védi a kijelzőt?

(#89) whYz válasza f á (#88) üzenetére


whYz
addikt

Ketlem, hogy lenne GG, nem irjak sehol. Annyira nem nagy gond, xiaomishop.com-on ugyis van hozza ingyen uveg kijelzovedo.

(#90) Luck Dragon

Köszi az írást, tetszett, és a készülék is. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#91) <Adamsky> válasza s4tch (#86) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, ezt nehéz is lenne nem észrevenni. Ezzel csak egy a baj, hogy ha túlfeszítik a húrt, akkor min. egyel kevesebb (visszatérő) vevőjük lesz.

" ... unibody ház és az SD-foglalat nem feltétlenül szeretik egymást ... "
Egyfelől: kell a hóhérnak az unibody ház
... másfelől: azért van rá példa, hogy meg lehet oldani.

" ... 16GB egészen addig elég, amíg nem akarom a telefonnal kiváltani az autóban az iPodot"
Na, ja. Nekem se játékokkal van tele. Zenék, könyvek, rendszer mentés, "egy-két" film.

(#92) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Szerintem korrekt kis teló, a designja meg képek alapján bejön.
Agyalok rajta, hogy elnézek az edigitalba veszek egy MI3-at, hogy lássam mit tud a galaxy S3-amhoz képest, bejön e és ha igen és még picit mindig jobban tetszik az MI4, akkor vissza edigitalba és rendelés kínából!
Még jó, hogy 14 napra tolták ki az elállás jogát :)
Nekem nem hiányzik a bővíthetőség, méretben picit jobb az MI3-nál.
Az NFC hiánya viszont nekem picit fáj!

(#93) Pepeninho válasza f á (#88) üzenetére


Pepeninho
őstag

Dragontrail vagy mifene volt már a Mi3on is és nagyon jó cucc! Youtubera írd be, van pár érdekes videó.

Ps4, p30 pro

(#94) whYz válasza Pepeninho (#93) üzenetére


whYz
addikt

Ő szerintem a MI4-re gondolt, és azt nem védi ilyesmi. MI2 volt dragontrail, a MI3 pedig GG3.

(#95) f á válasza whYz (#89) üzenetére


f á
csendes tag

Értem. Csak azért kérdeztem, mert a shop.hu-n Gorilla Glass III-t ír, valamint a tech2 és egy felhasználó szerint is GGIII van rajta. Ennek ellenére máshol nemigazán találtam infót. Egyébként mindegy, csak kíváncsi voltam.

(#96) petipetya


petipetya
nagyúr

Szerintem az nfc nem lételem. A mostani és az előző telefonomban is van, de az nfc tag segítségével végrehajtott profilváltáson kívül nem használtam másra.

Igazából akkor látnám az értelmét, ha:
- helyettesítené a munkahelyi belépőkártyát
- egy Wallet/PayPal alapú mobiltárca lenne a telón, amivel tudnék fizetni ott, ahol most a paypass kártyákkal is lehet.

"nincs rá lezsóidő"

(#97) dlaj válasza 8nemesis8 (#92) üzenetére


dlaj
őstag

Az OK, hogy "elnézek az edigitalba", de neten rendeld meg, mert csak úgy élhetsz a 14 napos elállási jogoddal.

(#98) Kornel válasza dlaj (#97) üzenetére


Kornel
veterán

ráadásul ugyanúgy kell visszaadni, ahogy elhoztad.
gyakorlatilag a gyári fóliát se lehetne leszedni, ami a xiaomikon rajta van, azzal meg kb. használhatatlan a cucc.

(#99) whYz válasza petipetya (#96) üzenetére


whYz
addikt

Az utobbi mar most is mukodik, nem?

(#100) Barthezz2 válasza vagyula (#76) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem tudom, mit kellene csinálnia, mire gondolsz?

(#95) f á:
Nem GG3, az biztos, szerintem dragontrail. Ha eddig mindegyiken volt védelem, nem ám most spórolták le.

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.