Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) laszy01 válasza bozarjoska (#17700) üzenetére


laszy01
csendes tag

Én is szívesen kipróbálnám. Ha feltennéd valahova vagy elküldenéd, akkor :))

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#17702) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Cső. Ide is lenne egy dt2w kernel, ha nem gond. :DD Telegramra elérhetőség, csoport is érdekelne. Hol tudok regelni?

És még egy dolog. Szeretném kiprórálni az Art módot. Én egy flashelheto zipet hasznaltam, de probaltam a beállításokban is átállítani. Sajnos utána nagyon instabil lett, úgyhogy most fog jönni egy format sd és még az is lehe, hogy valami más rom. :DDD

Akku idő nem érdekel, hiszen a Fejvadis logout óta inkább gyakran, mintsem egyszer, de sokat töltsem+eléggé aksi kímélő a töltő, amit örököltem, mivel csak 500maes.

Szóval az lenne a lènyeg, hogy az eke boríjjon, a p*na szorijjon, a kacsáknak meg legyen vize. Vagyis hasítson, legyenek szépek az effektek, betűk, xperia keyboard és dt2w, ha kivitelezhető. Ötlet?

És még valami praktikát kérnék, mert nemrég írtad Tomi, hogy nem érdemes a datát is visszaállítani mentésből. Akkor tudnál egy pár trükköt, megoldást adni, hogyan lehet könnyen és gyorsan belakni eggy romot az appjaimmal. Beállításokról lehet mentést csinálni? Persze clean installra gondolok, most full száraz sdről.

Ez kicsit sok lett, bocsi... :))

(#17703) bozarjoska válasza ∂яσнυη (#17702) üzenetére


bozarjoska
őstag

Bemész a fejlesztői beállításokba és ott bekapcsolod az art-ot, nem kell semmiféle zip. De csak miuihu-ban van. És tökéletesen működik.

(#17704) boken válasza Tomi_Ohl (#17665) üzenetére


boken
senior tag

ITT találtam,de nem ismerem igazán az oldalt,simán lehet hogy fake ez is.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17705) k.kristof


k.kristof
őstag

Megnyugtató, hogy nem csak a CM12.1+Mi3 kapcsol ki néha :D :D :D [link]

(#17706) mizoli válasza k.kristof (#17705) üzenetére


mizoli
addikt

Ráadásul a Mi3-at simán vissza lehet kapcsolni :D

(#17707) FANaticpass


FANaticpass
tag

dalvik és art mód mit változtat?

(#17708) hunaqua


hunaqua
addikt

Az új cwm-et nem tudom felrakni update.zip-ként.Volt róla szó,hogy egy régi cwm-et kell felrakni először,de nem találom.
Küldjetek egy elérhetőséget légyszi!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17709) Mr.C válasza FANaticpass (#17707) üzenetére


Mr.C
őstag

Azt hiszem ide már egyszer leirtam részletesen.
Lényeg :
Dalvik akkor compile-ol, mikor megnyitod az appot, art pedig bootoláskor fordít mindent, ezért lassú a boot (nagyon lassú, akár 5 perc is lehet)

sudo rm -rf /*

(#17710) bozarjoska válasza hunaqua (#17708) üzenetére


bozarjoska
őstag

innen kell az r8-as

Mr.C
Csak az első nagyon lassú, a többi már annyira nem, 1-2 perc. Dalvik gyorsabban kapcsol be de amúgy meg nem kell folyton ki be kapcsolni a telefont és kész :D De art jobb, folyamatosabb a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#17711) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#17702) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Telegramhoz van app szinte minden platformon, de webes felülete is van. Én a mobilos appon regeltem. Majd állíts be egy username-t, az szerint felveszlek a csoportba.
Az egész data-t nem érdemes, de ahol muszáj, ott lehet (bizonyos alkalmazások). Az SD-t szerintem nem szükséges törölni, én csak időnként manuálisan szoktam eltávolítani azt, ami nem kell.

boken ez valószínű csak spekuláció lesz, nem hiszem, hogy hivatalos lenne.

k.kristof tessék, ennyit az ájfon stabilitásáról. :D Ez is jelzi, hogy bárhova becsúszhatnak hibák.

hunaqua bozarjoska már linkelte, de szólok, hogy az új MIUI-kat nem lehet vele feltenni.

MIUI kernel + Double tap to wake van egy új, mai kiadás. Kérdeztem a fejlesztőt, hogy megoszthatom-e, először nem nagyon akarta, mert félt, hogy ha esetleg valamit elrontotok, ő lesz a hibás. Miután mondtam neki, hogy már cseréltetek ROMot/kernelt, megengedte, hogy küldjek egy linket. Előtte a biztonság kedvéért csináljátok egy TWRP backupot.
Letöltés: [link]
Multiboot kompatibilis, MIUI-nak mindenképp a primary ROMnak kell lennie, lollipop lehet secondary.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17712) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#17711) üzenetére


bozarjoska
őstag

Köszi Tomi, faszán működik! :C
Lehet állítgatni a Kernel Adiutor-ral vagy valami más program kell hozzá? Vagy csak ez az ébresztés van benne?

(#17713) bozarjoska válasza bozarjoska (#17712) üzenetére


bozarjoska
őstag

Hmm... az elején jól működött most már nagyon ritkán tudom csak felébreszteni a telefont és akadozik is a rendszer :( Hogy lehet csak a kernelt visszarakni? (mentést persze nem csináltam :D )

(#17714) szente válasza Tomi_Ohl (#17711) üzenetére


szente
addikt

Stock kernelt is tudsz linkelni, hogy ha esetleg ez nem tetszik, akkor vissza tudjam rakni a gyárit?
Vannak nálam gyorsabbak. :D

[ Szerkesztve ]

(#17715) hunaqua válasza bozarjoska (#17710) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönöm!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17716) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#17712) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Kernel Adiutor jó hozzá.
Én átállítottam a governor-t is slim-re.
Deep sleep után előfordulhat, hogy dupla duplakopp kell. Nekem csak a gyorskapcsoló lehúzás tűnik szokás szerint akadósnak, meg a zene app egy kicsit.
Gyári kernelt úgy teheted vissza, ha újraflasheled a ROMot, mert a systemet is módosmódosította ez (saját modulokat tett bele).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17717) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Jött még egy frissítés a double tap to wake kernelre, állítólag mostmár jobban kéne reagálnia a feloldásra és használat közben is reszponzívabb lesz. Mindjárt fel is teszem...

Más: furán viselkedik ez a MiCloud SMS sync. Először nem is akart aktiválódni, de reboot után már ment. Most pedig már háromszor próbáltam, de mindig kitöröl valamennyi üzenetet szinkronizálás közben.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17718) mizoli


mizoli
addikt

Nekem meg duplakoppos alvás 😴 van még a lockscreen-en is :P

Tomi
A "módosmódosította" az erős módosítást jelent? :D

[ Szerkesztve ]

(#17719) pozanos válasza Tomi_Ohl (#17717) üzenetére


pozanos
tag

Köszi a kernelt, Tomi. Nekem eddig bejon. Flash után nyomtam egy cache/dalvik törlést, lehet számít valamit mert nálam nincs akadozás. Várom a frissítést,hogy tesztelhessem. :R

(#17720) vvega30


vvega30
senior tag

Üdv
Tiszta ideg vagyok már és nyílván azért nem találom, de hol lehet azt beállítani, hogy ha le akarok tölteni egy alkalmazást a gplayről akkor mindig rákérdez, hogy csak wifin akarom e. Kipipálom, hogy nem de akkor sem tölti le mert folyamatosan wifit keres. Remélem érthetően írtam le:/
Persze van mobilnet most is arról írok.
Ty

[ Szerkesztve ]

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#17721) Tomi_Ohl válasza mizoli (#17718) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nekem is, ha átbootolok a másik ROMra. Megcsináltam a multibootot is. :P
Olyat mikor írtam? :D

pozanos itt is az új verzió: [link]
Ami fontos, hogy minimum 200 maximum 500 ms-nak kell eltelnie a két koppintás között, úgyhogy ne legyetek túl gyorsak (mint én előbb) de azért csigák se :)
Most fog csinálni egy olyan verziót, aminél csak a kijelző alsó felén működik a dolog, a véletlen felébresztések megelőzésében segítene.

vvega30 üdv, a letöltések app beállításaiban kapcsold ki a korlátot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17722) Drenadar válasza vvega30 (#17720) üzenetére


Drenadar
veterán

miui app, letöltés. Ezt keresd meg, és állítsd be, hogy nincs limit, és elméletileg akkor jó lesz és letölti.
(engem is idegesít)..

(#17723) vvega30 válasza Drenadar (#17722) üzenetére


vvega30
senior tag

Sikerült...
Ty

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#17724) laszy01


laszy01
csendes tag

Az utalsó két MIUIHU7 verzióban nem szinkronizál nálam a google naptár. A többi Gapp jól szinkronizál, csak ez nem. Mi lehet az oka, orvosolható? Próbáltam újratelepíteni, beállításokban minden jó. :O

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#17725) bozarjoska válasza laszy01 (#17724) üzenetére


bozarjoska
őstag

Törlöd a google fiókot aztán újra felveszed, nálam megoldotta.

(#17726) laszy01 válasza bozarjoska (#17725) üzenetére


laszy01
csendes tag

Köszi, Mcpróbálom. :R

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#17727) barackle válasza Tomi_Ohl (#17721) üzenetére


barackle
tag

Ez a kernel megy a global rommal is, vagy csak a multival meg miuihu-val?

(#17728) Tomi_Ohl válasza laszy01 (#17724) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nálam is ez van különben, újra hozzáadni a fiókot még nem próbáltam.

barackle minden MIUI-val, de még Lollipop ROMokkal is működik. Elég univerzális :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17729) pozanos válasza Tomi_Ohl (#17721) üzenetére


pozanos
tag

Kösz. Már rakom is fel. És köszi a fejlesztőnek is hogy megosztotta. :)

(#17730) barackle válasza Tomi_Ohl (#17728) üzenetére


barackle
tag

wow, köszi! :)

(#17731) pozanos válasza pozanos (#17729) üzenetére


pozanos
tag

Maradok ezen egy darabig. Egész használható. Persze nem tökéletes, de drukkolok hogy minél jobb legyen.

(#17732) barackle válasza pozanos (#17731) üzenetére


barackle
tag

Eddig egy kb 10 perces teszt alapján nagyon bejön nekem is :) Remélem az akkuval is kíméletesen fog bánni.

(#17733) pozanos válasza barackle (#17732) üzenetére


pozanos
tag

És csatlakozom Tomihoz a multiboottal. MIUI7 mellé sikeresen felraktam a 0915-s AOSP alapú Slimbit romot. Bootolaskor ki lehet választani hogy melyik rendszer induljon. Eddig minden rendben. Hopp,bocs de nem válasznak akartam.

mizoli Igen, az akkura én is kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#17734) mizoli válasza pozanos (#17733) üzenetére


mizoli
addikt

Ezt az akkut nem én írtam, hanem barackle, csak azonos az arckép :)

(#17735) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#17721) üzenetére


bozarjoska
őstag

Föltettem ezt is de nekem ezzel is döcög a miui :/ meg szerintem gyorsabban is merül ha nem érek a telóhoz. És van hogy elsőre működik van hogy elég sokat kell nyomkodnom mire feléled, jó próbálkozás de gondolom sose lesz olyan mint amiben alapból benne van.

(#17736) laszy01 válasza Tomi_Ohl (#17728) üzenetére


laszy01
csendes tag

Nálam megoldotta a fiók újra rakása a problémát. :K

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#17737) pozanos válasza mizoli (#17734) üzenetére


pozanos
tag

Igen, már rájöttem én is. Csak gondoltam hagyom így, hátha beszólsz valami frappánsat. :) :R

(#17738) mizoli válasza Tomi_Ohl (#17721) üzenetére


mizoli
addikt

Egy darabig biztosan el lehet szórakozni a multiboot-tal, de így nincs értelme.
Az lenne az igazi, ha az összes jelenlegi rendszer között lehetne váltani. Android, Windows, Linux (még közel is áll), BB OS 10 lenne a választék.
Kihagytam valamit?

pozanos
Bocs, hogy csalódást okoztam :O , nagyon késő volt már.
De én is írhattam volna, egyik kutya, másik eb :D

[ Szerkesztve ]

(#17739) pozanos válasza mizoli (#17738) üzenetére


pozanos
tag

Szerintem így is van értelme mert lehet egymás mellett Lolli és miui,és tudsz köztük váltani probléma nélkül. Meg lehet vele USB-s eszközre is romot rakni, és bootol is róla elvileg. Aztán hátha valaki egyszer portol valami más OS-t is hozzá.
Jaja, késő volt én is azért néztem be. Meg hát kutyából nem lesz szalonna. :)

(#17740) mizoli válasza pozanos (#17739) üzenetére


mizoli
addikt

Az USB bootnak tényleg lehet értelme.

Már ahol. Vannak a világnak olyan tájai, ahol lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17741) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Most akkor ez a multiboot olyan mint a tdb csak működik probléma nélkül? Miui és cm mehet egymás mellé?

[ Szerkesztve ]

(#17742) pozanos válasza bozarjoska (#17741) üzenetére


pozanos
tag

Én szerintem igen, bár nem minden rommal megy állítólag. Nekem a slimbit van fenn miuival. Ha a miui az elsődleges rom akkor működik. Ja,és kell hozzá a fentebb említett és linkelt dt2w stuxnet kernel is,miuira feltelepitve. Meg az erre a célra készített módosított TWRP illetve a multirom is.

[ Szerkesztve ]

(#17743) bozarjoska válasza pozanos (#17742) üzenetére


bozarjoska
őstag

Jó sok minden kell :D akkor szerintem kihagyom mert azzal a kernellel nekem nem oké a miui. Azért köszi!

(#17744) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#17735) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Én beállítottam slim governor-t és fiops IO scheduler-t is. Előbbi jót tesz a sebességnek, utóbbinak még nem néztem annyira utána, de szokták ajánlani.

laszy01 na akkor nem lustulok tovább, én is újrarakom :)

mizoli azt találtam ki, hogy így egyszerre lehet fent a MIUI és tesztelhetem ennek a kernelnek az új kiadásait rajta, ugyanakkor lehet egy lollipop ROMom is, amivel kísérletezek. Többre nincs hely, pedig már éppen csak egy non-testing ROM hiányzik :D
Én még a Sailfish OS-t próbálnám ki, érdekesnek tűnik.

bozarjoska így van, sőt, itt akármennyi ROM lehet egymás mellett. Ami fontos, hogy MIUI legyen a primary, egy multibootot támogató kernellel, másodlagos már bármi lehet.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17745) mizoli válasza Tomi_Ohl (#17744) üzenetére


mizoli
addikt

Tesztelőknek tényleg hasznos lehet így is.

Jaj, hogy lehettem ennyire figyelmetlen, hogy kihagytam valamit :D
Eddig csak neked tünt fel :)

(#17746) pozanos válasza bozarjoska (#17743) üzenetére


pozanos
tag

Igazából csak hülyén írtam le, nagyon hamar megvan. Tegnap egy negyed órát szántam rá és minden fenn volt. Azóta is rendben működik a két rendszer. Lehet hamarosan rakok melléjük egy harmadikat is. :) Az RR lesz az.

(#17747) mizoli válasza pozanos (#17746) üzenetére


mizoli
addikt

RR tetszeni fog :)
Sokat tud, kell rá időt szánni, míg mindent felfedezel benne.

[ Szerkesztve ]

(#17748) pozanos válasza mizoli (#17747) üzenetére


pozanos
tag

Ki kell szedjem a telepítő zipből a supersu-t? Vagy javitva lett esetleg a telefon app probléma amiről nemrég írtál?

[ Szerkesztve ]

(#17749) mizoli válasza pozanos (#17748) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, szedd ki. Tényleg tele van finomsággal, érdemes mindent végipróbálni. És akkor még mindig marad felfedezni való :)
A gesztusvezérlés pl. igen tetszik, de amúgy minden.
Az egészet megfejeltem a Nova launcherrel :D

[ Szerkesztve ]

(#17750) pozanos válasza mizoli (#17749) üzenetére


pozanos
tag

Az egész mappát törölhetem belőle vagy azon belül kell valamit? Root jogot azért még szeretnék, az a fejlesztőiben bekapcsolhato lesz attól ha törlöm a mappát, ugye? Köszi a választ előre is, te vagy a kedvenc ebem! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.