Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iMaverick


iMaverick
addikt

Én nem jártam ennyire jól az Abit AB9 QuadGT-mel és a Q9300-as procival. 3GHz-nél megállt, mint a szeg. Mondjuk így is nyertem 500MHz-et. Ráadásul már ez is csak feszemeléssel jött össze. :((

Viszont ami jó: a mai napig a VGA-n kívűl nem kellett semmi cserélni! Nem is tervezek újítani egy darabig.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

pont most olvastam végig a tesztet az oldaladon :R nem gyenge eredmény jött össze az abittal meg a négymagossal...

(remélem odaér rendesen a pakk és nem hoz szégyent a fejemre hétvégén a porcogó :B )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Omega81


Omega81
senior tag

ABiT... nagyon szerettem, kár érte.
Jó teszt, köszike.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#4) Gál István


Gál István
senior tag

Ez a páros azért még ma is elég ütős! Kösz a tesztet!

(#5) Taky


Taky
senior tag

Pont az a két gyártó szűnt meg, melyeknek a lapjait mindig is vásároltam. :(( Az egyik az Abit, a másik meg az Epox... :O

Azóta teljesen el vagyok veszve... :((

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#6) Sub-ZeRo válasza Omega81 (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+1 De szerettem én is az abit lapjaimat... :O :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nekem is volt Q9400. Nekem is hozta a 3,6-ot alapfeszen ;) Jó kis procc ez és be is bizonyítottad ezzel a remek kis tesztel :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Hát úgy látom NAGYON nem vagy otthon tuning terén!

1. ha jártas lennél benne akkor tudnod kellene hogy York procival x38 és x48. lapokban 475.ös FSB-nél vége van a procinak mint a botnak! Nem a 3900.MHz-volt sok a procinak! (én 1.éve pont ez matt kényszerültem eladni az akkori csúcs ASUS Rampage Formula lapomat amikor megvettem a Q9550.procit, de nem ecsetelem tovább... )

2.York procinak 1,5.V VTT-adni HALÁLOS dózis! :W 1,1.v a gyári feszültsége (csak némely régi lap rosszul adja már alap helyzetben is megküldik 1,20-1,30-al)

3.vCore is eszméletlen SOK amit adtál 1,3.V al mennek a Q9400-esek 3600-3700.at

Végezetül mutatok pár Q9550. procimmal készült képeket! lehet sasolni a feszültség értékeket everest és cpu-z.ben!

közel alapfeszen 4000.MHz

1,36.V al 4122.MHz

szintén 1,36.V al 500.as FSB és 4250.MHz

nagyon sok feszt adtál a procinak csoda hogy NEM égetted szénné az 1,5.V os VTT-vel 1,35.V felett már MARADANDÓ károsodást kaphat a York proci! :)

őő még annyi hogy ne kifogásold hogy Q9550.es teszteket mutatok szinte ugyan aza proci mint a Q9400.es csak 2X annyi Chace van benne meg +feles szorzó!

[ Szerkesztve ]

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez egy áállaaaat :)
Amúgy az x38, nem lehet, hogy jóféle P35 lappal hasonló, vagy jobb eredményt is el lehetne érni? A bonyolultabb chipsetek néha kevésbé tuningosak. De mondjuk egy bugos biossal persze hogy nem lesz 100%-os az eredmény...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) #19617792 válasza hcl (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

A P35-ös ~450FSB-nél áll meg Yorkkal, P45 való alá, ott 500+ is "sima ügy".

(#11) bacsis válasza DroiDMester (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Taníts mester :R

Amint látod a procinak nem lett vége, semmi baja nincs, másrészt, ha kisebb VTT fesz elég lett volna neki, akkor nem adtam volna neki ennyit ;)
és ahrmadrészt ugyanez igaz a Vcore feszültségre is igaz! Sokat, nagyon skat játszadoztam, a feszekkel, hogy minél kevesebben lefusson a teszt :U
Negyedrészt! a Yorkfield, én úgy tudom megduplázva a Wolfdale.. a Wolfnak is adható kényelmesen egy bikább hűtéssel az 1,4-1,45V akkor ennek miért ne lenne adható, ha bírom hűteni?
hcl! Sajna az X38 X48 lapok nem nagyon bírják a magas FSB-t, mert alapból le vannak terhelve a több kiosztandó PCIe sáv miatt... Ezért is különösen bámulatos, hogy mit vilantott az Abit :K

[ Szerkesztve ]

(#12) myteve válasza bacsis (#11) üzenetére


myteve
csendes tag

Üdv mester(ek)! Nagyon tetszett a teszt, és mivel nekem is ilyen procim van, meg szeretném kérdezni, hogy a VTT fesz az hogy befolyásolja a procit, vagy hogy milyen mértékkel kell megkínálni vele? Az én példányom léggel alapfeszen elmegy 3,8Ghz körül. Köszönet. :)

(#13) iwu válasza Taky (#5) üzenetére


iwu
addikt

szintén zenész... :O

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#14) lorenzen válasza bacsis (#11) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Valószínűleg az alaplap valamiért pontatlanul monitorozza a CPU hőmérsékletét, hisz ilyen hőmérsékleten a CPU Throttlingolna rendesen
Nem az alaplap monitorozza pontatlanul, inkább az everest téveszt. Rossz helyről próbál adatot olvasni.
Viszont a teszt szempontjából ennek nincs jelentősége.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#15) bacsis válasza myteve (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a VTT fesz arra van, hogy magas órajelen se torzuljon a négyszögjel, ezáltal ha a CPU azért nem bírja a magas órajelet, mert a négyszögjel eltorzul, ennek az emelésével lehet javítani a helyzetén... Én továbbra is azt mondom, 1,4-1,5V bátran használható, a Vcore-nek pedig mehet 1,4V feltéve ha a magokat terhelés alatt cirka 75-80fok alatt tudod tartani...

(#16) DroiDMester válasza bacsis (#15) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Jobb lenne ha utána néznél a dolgoknak! :R

Legalább másokat NE ösztönözd arra hogy 1,5.v ot adjon York procinak VTT-nek! Nézzél(járjál) utána a dolgoknak 24/7.re 1,35.VTT fesz már károsítja a York procit, Tesztelgetni lehet 1,35.el de tesztre se ajánlatos 1,4.v fölé menni VTT-vel!
NE KEVERD össze a Wolfi procival a York-ok!
De egyébként Wolfi-nak se lehet több VTT-t adni 1,35.nél tartósan! És NEM is kell nézd meg amit előző hsz.embe linkeltem az 3.különböző Q9550.proci volt és mindegyik ment 1,2-1,3.as VTT-vel 4000-4250.MHz-et! vCore se nagyon jó 1,40.felett 24/7.re pedig szintén 1,35.v az álom határ! mind Wolfi mind York procinak! :K

[ Szerkesztve ]

(#17) odorgg


odorgg
addikt

Nekemis X38 van, 475-ös fsb-nél tényleg nem megy többet Quaddal :(
Hozáteszem elötte P35-ös lapom vólt, annak is ugyanitt vólt vége Quad alatt.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#18) FRENK1988 válasza DroiDMester (#16) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ki mondta, hogy ez egy 24/7 teszt volt. Bacsis kolléga megnézte mennyi a vége a "kis" Q9400-nek. Pont

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19) myteve válasza DroiDMester (#16) üzenetére


myteve
csendes tag

Bacsis&DroidMester: köszönet mindkettőtöknek, majd ha nagyon nem akarja a tutit, akkor megkinálom egy kis VTTvel... Köszönet, amint megjön az X38as lapom, nekiállok. :) köszönet.

(#20) varga911


varga911
senior tag

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a lap NEM VÁR!!!! :D

(RAID tömb telepítés Roedie kollégával.... :DDD :DDD :O )

(#21) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

X38 lap amúgy megy mint a golyó léggel 550.FSB-t wolfi procival nekem is ment az X48.asom 545.öt egy E8500.procival! tehát NEM a lapnak volt vége 475.nél! kicsit extrémebb hűtéssel ~620 de még ~660.at is tud az X38!

*********************************************************************************************

FRENK1988 1,50.v VTT-nek még tesztelés idejére is sok! Q6600.nak mehet 1,50.VTT de 45.nm-es procinak NEM! :)

(#22) Boxi88 válasza iMaverick (#1) üzenetére


Boxi88
őstag

nekem is Abit QuadGT-m van... mondjuk én csak egy e6600ast hajtok benne de az alapfeszen plusz 1ghz-et enged, csak elégrendesen vissza kell osztani a ramokat...
Gondolom a tieden is a legfrissebb bios van ha belement a q9300-as?!

Grat! Nagyon jó írás lett!

(#23) bacsis válasza DroiDMester (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát én nagyon sokáig hajtottam 24\7-ben Wolfot, egy E8500-at 1,42V-on... Nemsokkal azután vettem mikor kijött... bő fél éve adtam tovább, de máig úgy megy a konfig, és az ég egy adta világon semmi baja nincs... a Másik, pedig hogy Frenk1988 jól mondja, természetesen alap hogy ez így nem 24\7-es beállítás..
MEgnéztem mit megy a cucc majd leírtam mit hogy csináltam... a CPU-nak természetesen nincs semmi baja ;)
Visszatérve az X38-as lapra... E8400-al, már az 500-as FSB is nagyon meredek volt neki, egy P5E lapot hajtottam... azt cseréltem X48-ra, ami úgy bírt 530-as FSB-t, hogy vízzel hűtöttem, és 3tizedet kellett adni az MCH-nak...
Oylan 490-ig nem volt gond, ment alapfeszen is, de onnantól bő 10MHz-enként 1tized emelés kellett...
És akkor még mindíg X38... Az Asus Rampage Formula persze hogy tud ilyen magas FSB-t, de egy "mezi" X38as lappal tuti nem érsz el ennyit ;)
...És ne haragudj, nem akarlak se téged se mást megbántani, de valahogy nem érzem, hogy utána kéne járnom a dolgoknak.. Tisztában vagyok, hogy miylen hűtéseket használok, és hogy azok mellett milyen feszültségeket lehet még használni...

[ Szerkesztve ]

(#24) Jeanne d'Arc

Hmmm de kis finom!!!:P

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#25) Ipse89


Ipse89
tag

Alapos, profi írás, RESPECT!!!! :R :R

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#26) krammerka


krammerka
őstag

Köszönjük,tartalmas,nagyon jó teszt......... :C :R

Az Abitért meg nagy kár,utolsó lapom tőle az IP35 Pro deszka,nagyon szerettem vele dolgozni.......... :(((

(#27) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"És a harmadik ok, hogy hibás a 103fokos hőmérséklet, hogy teljesen mindegy, hogy a CPU nyugalmi állapotban van, vagy terhelem, az Everest végig 103 fokot mutat rá. "

a Tjunctiont a throttling határtól szokták mérni visszafelé. tehát, 103fokon 0 a visszajelzett érték, 73mon 30, stb.... ezért is voltak néha mérési különbségek különböző mérőprogik között különböző procokkal. gyakorlatilag a Tjunctionra konstans nullát adott vissza.

itt alapvetően három dolog történhetett, amiből egy azonnal kizárható:
1.: cpun elromlott a szenzor: kizárható, akkor valszeg be se indulna
2.: alaplap nem továbbtja a jelet
3.: a mérőprogik nem érzékelik jól a jelet (node mind?)

szal igen, valszeg mégiscsak bugzik az a lap. Tjunction egy fokos hibahatáron belül mér, tehát gyakorlatilag teljesen pontos (a mi szemszögünkből).

egyébként nagyon szépen ment a proci és a lap is. grat és köszi a tesztért.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) zazahoho


zazahoho
őstag

jó kis teszt lett :R ,ABIT jó kis lapjai voltak anno :U

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#29) aram01


aram01
nagyúr

jó nagy vaddisznó hűtő,az a noname :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#30) zzolika


zzolika
aktív tag

Jó a teszt, a megszokott bacsis minõség.
De mit keres a házimozi rovatban?

Én is szerettem az Abit lapokat, volt vagy négy félém. Mindig meg voltam elégedve a minõséggel és a szolgáltatásokkal, az áruk se volt húzos.

(#31) EczkE


EczkE
addikt

A családi gépben még mindig szépen megy az Abit lap. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#32) bacsis válasza zzolika (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó hogy észrevetted, gyors át is raktam :R

(#33) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Zseniális ez a részletes teszt, egyedül a helyesírással akadnak orbitális problémák. A tartalom viszont megpróbálja feledtetni a lórúgásszerű hibákat.
Tesztelj még!

(#34) madmaxxx válasza bacsis (#32) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Itt van 2 termék amit nem én szereztem, mivel ezek nem retro alkatrészek. Ilyen is előfordul...
Szép munka volt az biztos, pedig a deszka áttörte volna az FSB Wall-t. :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#35) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Klassz kis lap lett, nem jutottam oda, hogy kipróbáljam..az AB9 QuadGT után IP35Pro jött..aztán nemrég egy IP35E is befutott. Igazi budget megoldás, mégis 480on Primeoltam vele a Q8300al..szóval ABIT :R

Egyébként van az IX38hoz a raptorpiten újabb bétás BIOS, lehet ki kéne próbálni.
Mondjuk sokat biztos nem javít, de legalább a hülye hőmérséklet megszűnne. Nekem is ilyen gondom volt az utolsó hivatalossal, a legújabb beta megoldotta, már nem fix 98°C a CPU és nem sípol a lap, hogy gáz van..

Ami az adható feszeket illeti..szerintem tesztelésre 1.4V jól behűtve simán elfér.
Én is ennyit pakoltam alá a 3.6GHzhez, egyszerűen többet kér, ha nem P45 :U
Állandó használatra egyébként bőven jó 3G@1.2n is..3.5G@1.35 GTA4hez kell.

Egy komoly P45Prot vagy valamit még vártam volna..de sajna nem készült el :S
Grat a teszthez, ideje lenne végre hozzáférned egy jó Q9550hez UD3R lappal ;p

(#36) iMaverick válasza Boxi88 (#22) üzenetére


iMaverick
addikt

Igen, legutolsó bios-szal eszi. :DD

A ramok most úgy vannak belőve, hogy a "gyári" (ez ilyen tuning DDR2-es memó) 1000Mhz-et egye. Próbáltam lejebb is, hogy a proci menjen gyorsabban, de nem szerette... Több feszt meg nem merek neki adni, pont azért, amiről a kollégák vitatkoznak feljebb: nem biztos, hogy megéri szétégetni a procit a tunig miatt! ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#37) Boxi88 válasza iMaverick (#36) üzenetére


Boxi88
őstag

biztos, hogy nem érdemes szétégetni :U

(#38) #13260800


#13260800
törölt tag

jó teszt gratula hozzá! Lekvárral most nem próbálkoztál pedig megnéztem volna azzal is a tuningot :D

Mai napig csak ABIT deszkám van itthon egy intelt nem számolva. Lassan újítanom kell és lövésem nincs mit vegyek. Normális áron az ABIT gyártotta a legjobb deszkákat nagy kár értük. :(

[ Szerkesztve ]

(#39) mmdms


mmdms
addikt

Heló!
Szerintem a tesztjeidből, amiben winrart is használsz mérésre, legközelebb ne a 20 gigás vinyót használd, mert elég rossz eredményeket produkál a progi. 2 maggal is legalább 1300 kb/sec-es eredményt kéne kapni, négy maggal meg sokkal többet. Mivel minden komponens a gépbe elég komoly, csak is a vinyó foghatja vissza a rendszert.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#40) patex1983


patex1983
őstag

Nekem még most is van egy kb. 10 éves(!), S478-as, működő (!) Abit lapom :))

X

(#41) bacsis válasza mmdms (#39) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igazad lehet, megfontolandó :R

(#42) mmdms válasza bacsis (#41) üzenetére


mmdms
addikt

Illetve egy dolog még lehet a ludas, most olvasom csak hogy egy ram modult használsz. Duálcsenel rendesen megtolja az eredményt.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#43) BxL válasza Taky (#5) üzenetére


BxL
csendes tag

Ugyanerre gondoltam én is, EPOX, Abit forever!

Asztali gépemben 7 évig ment egy NF7-S...
Idén megadta magát, de szerencsére itt PH-n találtam ugyanilyet, minden alkatrészt beleraktam, és megy tovább, csak egy PCI SATA kontrollert kellett tennem mellé a további SATA vinyóknak. Szinte elpusztíthatatlan!

Gratulálok a tuninghoz :C

[ Szerkesztve ]

||

(#44) Sotho


Sotho
őstag

A winrar bench. eredmények nagyon alacsonyak, E2180@2410MHz : ~1000 KB/s

(#45) Sotho


Sotho
őstag

De a linX 3.6GHz-n sem kóser csak abból kiindulva, hogy egy wolfi 7500 nálam 22Gflop-ot tolt ugyanezen a frekin. :U

Amúgy jó brutál teszt bacsis módra! :R

(#46) anulu


anulu
félisten

egy IP-35 Pro dübörög nálam jóideje (kopp-kopp) minden hiba nélkül. nagyon szeretem. kár az Abit-ért :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) Sicilian válasza anulu (#46) üzenetére


Sicilian
addikt

Én is még 1 Abit-ot nyúzok, hibátlanul teszi dolgát :DDD
és még pár évig fogja is tenni :K

nothing is true everything is permitted..

(#49) papaya96 válasza Omega81 (#3) üzenetére


papaya96
csendes tag

Szerettem az Abit lapokat.

Nekem van egy IP-35 és egy IP-35-E.
Megbízhatóak, kár hogy már nem gyártanak.

(#50) joshua7 válasza FRENK1988 (#18) üzenetére


joshua7
veterán

Igaza van pedig DroiDMesternek. Ezzel a teszttel csak a lap végét kereste meg a kolléga. Yorkfield alá P45 kell. Azzal simán ment volna még tovább. Pont. ;)

Semper Fi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.