Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) poffsoft válasza janaman01 (#150) üzenetére


poffsoft
addikt

Most olvasom az ÁSZF-et.
Az mijjen gáz (copy-paste, a gáz kiemelve) :(10§)
"2. A fogyasztó elállhat a szerződéstől email címünkön,
(ugyfelszolgalat@mediamarkt.hu), vagy személye-sen bármelyik Media Markt
áruházba 14 napon belül anélkül, hogy bármilyen indokot kelljen adnia erre
vonatkozólag, vagy - ha a határidő lejárta előtt megkapta az árut - annak
visszaküldésével."

Továbbá, ha jól értelmezem, tényleg műxik a postapontos játék (megrendeled, aztán nem veszed át, joccakát)...
Elgondolkodtató...
:D

még egy gyöngyszem megütötte a szememet:((12/1)
"A Media Markt
Online részéről megfelelő, szerződésszerű teljesítésének minősül, amennyiben a
termék a honlapon vagy a használati útmutatóban szereplő tájékoztatáshoz képest
kedvezőbb, előnyösebb paraméterekkel rendelkezik.
"

Engem már próbált meggyőzni kicikínai, hogy tulajdonképpen a dual procis 512 MB rammal még jobb is nekem, mint a quad procis 1GB-s smartphone. Mondjuk valóban, kevesebbet fogyaszt, és kevesebb hőt termel, tehát tulajdonképpen előnyösebb paraméterekkel rendelkezik. De aliexpress mégsem adott neki igazat, pedig tényleg sokkal kedvezőbb tulajdonságai vannak (sőt, a lapka előállításához is kevesebb fának kellett meghalnia, mit egy quad-hoz) :U :U :U

Vajon látta ezt az ÁSZF-et Blood Steve-n kívül legalább egy ügyvédbojtár??? :U :U

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#152) DJA1B2


DJA1B2
csendes tag

Gazdasági versenyhivatal.

Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok

1. Annak valótlan állítása, hogy a vállalkozás magatartási kódex aláírója.

2.74 Annak valótlan állítása, hogy a magatartási kódexet valamely közigazgatási hatóság, közigazgatási jogkör gyakorlására feljogosított szerv vagy egyéb szervezet jóváhagyta.

3. Minőségi jelzés, bizalmi jegy vagy hasonló megkülönböztető jelölés jogosulatlan feltüntetése.

4.75 Annak valótlan állítása, hogy a vállalkozást, annak kereskedelmi gyakorlatát vagy áruját valamely közigazgatási hatóság, közigazgatási jogkör gyakorlására feljogosított szerv vagy erre feljogosított magánjogi jogi személy engedélyezte, jóváhagyta vagy elismerte, vagy ilyen állítás az engedélyezési, jóváhagyási, illetve elismerési feltételeknek való megfelelés nélkül.

5. Áru meghatározott áron való vásárlására felhívás annak elhallgatásával, hogy a vállalkozásnak alapos oka van azt feltételezni, hogy az adott vagy azt helyettesítő árut a kínált áron nem fogja tudni – az árura, a vonatkozó kereskedelmi kommunikáció hatókörére és az ajánlati árra figyelemmel – megfelelő időtartamig és mennyiségben szolgáltatni vagy más vállalkozástól beszerezni (csalogató reklám).

6. Áru meghatározott áron való vásárlására felhívás, majd

a) a felhívásban szereplő áru fogyasztóknak való bemutatásának visszautasítása,

b) az árura vonatkozó megrendelés felvételének vagy az áru ésszerű időben való szolgáltatásának visszautasítása, vagy

c) hibás példány bemutatása

egy másik áru eladásösztönzésének a szándékával (bait-and-switch reklám).

(#153) poffsoft válasza janaman01 (#150) üzenetére


poffsoft
addikt

Itt még most is ott van:[link]

[ Szerkesztve ]

(#154) yoli666 válasza janaman01 (#144) üzenetére


yoli666
tag

Hová írtatok, nem találok semmit.
Én is írnék, minél többen annál jobb!
Esetleg Valaki németre lefordíthatna egy jó kis szöveget és elküldeném.
Képeket is csatolni kéne, a számokat csak értik :)

(#155) DJA1B2 válasza yoli666 (#154) üzenetére


DJA1B2
csendes tag

Én egyenlőre a Mediaval levelezek.
Írtam a fogyasztóvédelem Facebook oldalára onnan írték hogy ha egész országra kiterjedt ügyről van szó akkor a Gazdasági versenyhivatal tud eljárni.

(#156) Degeczi válasza poffsoft (#153) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Írd be az URL elejére, h "https://", és eltűnik... a barmok, még javítani sem tudják...

(#157) torma1981 válasza Degeczi (#156) üzenetére


torma1981
veterán

Na most erre mit mondjak? LOL na. :D

(#158) yoli666 válasza DJA1B2 (#155) üzenetére


yoli666
tag

Az a lényeg, hogy minél többen írjunk és ha ír valaki ossza már meg, hogy hová és a többiek is írjanak.
Én nem szeretném annyiban hagyni.

(#159) szapeboy


szapeboy
tag

Én is hasonlóan jártam, mint itt jópáran. Reggel 9 után megrendeltem, kifizettem utalással aztán délután 4 körül jött a visszakozó levél. Írtam a Fogyasztóvédelmi Fórumba (http://nfhforum.hu/interaktiv_adatbazis_forum_tema-hu-x@4), de azt gyanítom, hogy az alábbiak miatt bukó a történet, ezt nem fogjuk megkapni:
"§ 3 Szerződés megkötése
...
2. A kézhezvétel megerősítése, amely a rendelés feladása után automatikusan kiküldésre kerül, igazolja, hogy a vásárló rendelését a Media Markt Online megkapta;
ez azonban nem jelenti a vásárló ajánlatának elfogadását.
3. A szerződés csak akkor tekinthető megkötött szerződésnek, amikor a Media Markt
Online kinyilvánítja a rendelés elfogadását, amelyet egy külön emailben küldésével igazol vissza."

Remélem nem nekem lesz igazam, már nagyon ki akartam próbálni egy W8-as tabletet. :)

[ Szerkesztve ]

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#160) Degeczi válasza szapeboy (#159) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez rendben is lenne utánvétnél.
De webes fizetésnél, ha már terhelték a kártyámat a teljes összeggel, hogyan lehet beszélni arról, h még "nem fogadták el az ajánlatom"?! Akkor addig a pénzt se fogadják el... pláne így, h a levelek szerint majd 30 napon belül visszautalják, ha megadom a számlaszámom (noha egyszerűen csak sztornóztatniuk kellene a banknál).

(#161) poffsoft válasza Degeczi (#160) üzenetére


poffsoft
addikt

Csak egy kérdés: zárolta az összeget, vagy terhelte is (leemelte)?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#162) torma1981 válasza poffsoft (#161) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem simán leemelte. A zárolás itthon nem divat. Amazon stb csinálja.

(#163) Degeczi válasza poffsoft (#161) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont ezért érthetetlen a számlaszámkérés: a bank először zárol (ami hazai vásárlásnál az ügyfél szempontjából ugyanaz, mint a terhelés, hiszen elkülönítődik az összeg, többé nem férek hozzá), és csak pár nap után lesz belőle végleges terhelés - ami közben simán befuthatna a sztornó
(de pl. a T webshopja a vásárlás után 3 héttel is tudott ilyen sztornót indítani)

(#164) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Kicsit furcsállom amit többek csinálnak itt, egy fogyvédet abszolút nem ér az ügy... Persze ne legyen igazam, hátha elértek valamit ami nekem is jó. Nem vagyok az, aki elfogadja amit kap, de ez tényleg nem ér annyit.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#165) wwenigma válasza gyurkikrisz (#164) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Dehogynem ér. Meghirdetett akcio volt, hiheto arak (laptopok nem szamitanak, azok kapaloznak feleslegesen....) A penzem elfogadták, kerem a termeket... Ha 10ft-ert lett volna akkor elhiszem hogy technikai hiba. Ennyi erovel en is kiirok barmit aztan majd sorry, storno. Fizikai boltba is, ha a polci ar elter a vetelartol, azon kell odaadni. Pedig az aztan tenyleg technikai hiba...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#166) DJA1B2 válasza gyurkikrisz (#164) üzenetére


DJA1B2
csendes tag

Nem csak azért a fogyasztó védelem hogy elérjünk valamit mert vannak nekik kiskapuk amin kitudnak bújni.
Hanem azért hogy oda figyeljenek rá, legközelebb ne tudjon ilyen akciót reklámozni.

(#167) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Meg aztán kinyomtatott akciós újságban megjelent félrevezetésért is büntettek meg már boltot. Akkor nehogy már egy webshop esetén, ahol könnyebben és többek által ellenőrizhető az üzemeltetők részéről, hogy minden oké, ezek megússzák ezt az aljas húzást.

(#168) DJA1B2


DJA1B2
csendes tag

Elfogyott a Mediából vagy levették az oldalról.

(#169) gallimi


gallimi
tag

Sziasztok! Na én is belefutottam a rendelésbe. Természetesen nekem is törölték, de én is írtam egy válasz e-mailt nekik. Kíváncsian várom a választ.

(#170) DJA1B2


DJA1B2
csendes tag

Felkerült a Tékozló Homárra
Tessék hozzá szólni hátha nagyobb visszhangja lesz.

http://homar.blog.hu/2014/12/30/valami_nem_smakkol_a_media_markt_webshopnal#comment-form

(#171) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Újabb levélre újabb sablonválasz:

Köszönjük levelét!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az Ön által említett MODECOM FreeTAB 8025 8” IPS 16GB quad core tablet + ajándék USB hub egy felmerült technikai probléma miatt nem megfelelő áron szerepel weboldalunkon, mely hiba javítása folyamatban van, és reméljük mihamarabb megoldásra kerül.

Későbbi levelében feltüntetett linken külső weboldal szerepel. Külső weboldalakon szereplő árakért a MediaMarkt felelősséget nem vállal!

Köszönjük szíves megértését!

(#172) janaman01 válasza r3dsnake (#171) üzenetére


janaman01
addikt

Nade az övékén is a 16 e volt , a hülye annyukat már....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#173) r3dsnake válasza janaman01 (#172) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezt irtam vissza:

Tisztelt Cím!

Köszönöm a válaszukat, a külső weboldal ára automatikusan generált a webshop árról, ráadásul egyértelmű bizonyítékok vannak (screenshotok több fórumtárstól), hogy ennek a táblának az "akció" előtt is ennyi volt az ára, tehát semmi sem indokolja miért nyúltak az árához, és hogy lett ebből véletlen elárazás. Érdekes módon a 1,5TB-os Western Digital winchester is akciózva lett, és azt kiküldik mindenkinek, pedig annak az ára is visszaállít az eredetire utána. Örömmel láttam, hogy a homár blogon is már szó van erről és van visszhangja a dolognak. A táblára továbbra is igényt tartanék a meghirdetett áron.

Üdvözlettel,

[ Szerkesztve ]

(#174) janaman01 válasza r3dsnake (#173) üzenetére


janaman01
addikt

Amit én visszairtam nekik az nyomdafestéket nem tűrő , inkább nem másolom be...
Érdekes mód nem reagáltak :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#175) wwenigma válasza r3dsnake (#173) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En masodik forduloban vagyok. :D

1.
Tisztelt Ügyfélszolgálat!

Az általam kiválasztott MODECOM FreeTAB 8025 8” IPS 16GB quad core tablet + ajándék USB hub már ki lett fizetve, a technikai probléma számomra nem volt nyilvánvaló mivel az év végi kiárúsítások miatt hihető áron szerepelt (lásd egyéb aruhazak ajanlatai) így tévedésbe sem ejtettek. Ezért megrendelésem a megrendeléskori kondíciókkal szíveskedjenek teljesíteni.
Jelenleg az akció nélküli áron szerepel a weboldalon ami 39990ft lenne, most akkor ez a nem megfelelő ár? Mivel ki lett fizetve, Önök most gyakorlatilag a parkolóba jönnek utánam hogy vigyem vissza? Pár héttel korábban az eMag-on volt egy valós technikai probléma ami miatt valótlan-hihetetlen árak szerepeltek ám ők egy szó nélkül beismerték a hibát és kiszállították a megrendelt termékeket.

Mihamarabbi válaszukat várom.

Üdvözlettel: XY.

Ez utan jöttek az ASZF 3. pontjával.

2.
Tisztelt Ügyfélszolgálat!

A szerződés létrejött amikor Önök mérlegelés nélkül elfogadták a pénzemet az adott árucikkért cserében. A Fizetés gombra való kattintás után azonnal átirányított a banki oldalra, ki lett fizetve tehát jogosan innentől saját tulajdonomnak tekintem. Az ÁSZF nem tartalmaz erre vonatkozó egyéb rendelkezéseket igy ragaszkodom hozzá - hogy hagyományos bolthoz hasonlóan - a kiírt polci áron (amit kifizettem) megkapjam a terméket. Az adott árucikk vételára reális volt a beharangozott akció fényében. Amennyiben Önök nem hajlandóak a megrendelésemet teljesíteni illetve a jogos tulajdonomat kiszállítani, abban az esetben kérném a felügyeleti szerveik elérhetőségét hogy a megfelelő helyre tegyek bejelentést a tisztességtelen üzleti gyakorlatról.

Üdvözlettel: X Y

Ha erre is visszalőnek akkor megparagrafusozom őket a saját ASZFjükből. Kapják be.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#176) yoli666 válasza DJA1B2 (#170) üzenetére


yoli666
tag

Akit érint írjon, legyen már visszhangja!!!
Én is elküldtem Nekik a képernyőmentéseket a tabról!
Most csak annyit lehet tenni, hogy minél többen jelezzük a nem fer hozzáállást!!

(#177) oriic válasza yoli666 (#176) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

AZ a gond, hogy ha lesz is bármilyen foganatja, max azok nyernek vele, akik kifizették. Mi akik csak berendeltük, több mint valószínű, hogy nem kapunk semmit.

Live-Die-Respawn

(#178) Degeczi válasza wwenigma (#175) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilván sablonválasz, nekem is az ÁSZF 3-as pontját küldték, h a visszaigazolás még nem jelenti a szerződés létrejöttét - ami elég necces gyakorlat, h közben a pénzt azért elteszik, és akár 30 napig is ülni akarnak rajta...

(#179) Nkboy válasza yoli666 (#176) üzenetére


Nkboy
senior tag

Miért, a Ti hozzáállásotok fair? Próbáltok kihasználni egy hibát.
Én kérek elnézést!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#180) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Hibát? Omg.

(#181) DJA1B2 válasza Nkboy (#179) üzenetére


DJA1B2
csendes tag

Nem egy hibát próbálunk kihasználni hanem egy Brutális választék durván jó árán próbáltunk vásárolni, amit utána gyorsan töröltek.

(#182) torma1981 válasza Nkboy (#179) üzenetére


torma1981
veterán

Milyen hibát ember?? Nem 19 Ft-os termékek miatt hőbőlgünk. Hanem reálisan leértékelt dolgokra.

(#183) yoli666 válasza Nkboy (#179) üzenetére


yoli666
tag

Ezzel az erővel a Tesco is mondhatná, ha jól fogy az akciós tab, bocs mostantól mégsem ennyi, mert viszik, mint a cukrot....
Nem irreális volt az ár, az Emag 1-2 lej-es akciója az volt, de ez csöppet sem!

[ Szerkesztve ]

(#184) SUPREME7 válasza Nkboy (#179) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ezt te hibának tartod? Egy komoly, piacvezetőnek mondható webáruház 12 órán keresztül nem tudja korrigálni a "hibákat"? Eleve elképzelhetetlen számomra, hogy egyszerre több termék árát rontják el véletlenül, es senki nem veszi észre. Ez vevőcsalogatás volt, sőt a sok regisztráció miatt burkolt adathalászat is megállhatna.

(#185) oriic válasza Nkboy (#179) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha egy webshopnál több mint 12 órán után javítják az árat vissza az eredetire, az nem szimpla hiba szerintem. Arról nem is beszélve, hogy így amilyen sokan berendelték, biztosan több száz, vagy akár több ezer új email cím is bekerült az adatbázisukba, ez pedig nálam kimeríti a burkolt adathalászat fogalmát is.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#186) janaman01 válasza Nkboy (#179) üzenetére


janaman01
addikt

ja hogy hiba ? az nem hiba hogy 30 napig a pénzemen ülnek amit elutaltam nekik ? és 20 nem ft ról van szó...
ugyan már máshol papolj ne itt...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#187) wwenigma válasza Nkboy (#179) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezt az akciot hasznaltuk ki, nem hibát... :U

orichalcos: szerintem senkinek nem fognak semmit adni es jo esellyel inkabb kifizetnek többet fogyvedbirságra (amit a hianyos ASZF miatt fognak kapni) mint amit ezen buknának.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#188) Degeczi válasza Nkboy (#179) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Most vagy a körülményekkel nem vagy tisztában (de akkor miért szólsz hozzá), vagy csak unalmadban trollkodsz... :(

Amikor nagy durral beharangozzák az év végi raktárkisöprést, az ő szóhasználatukban "durván jó árakkal", akkor komolyan azt gondolod, h gyanút keltő kellett volna legyen, ha egy 40-ért (drágán) kínált táblagép utolsó pár darabját 16e-ért hirdetik meg?!

Akkor mi a "durván jó ár", ha nem ez?
5-10%-os kamu leárazások, amik még mindig a többi bolt árszintje fölött vannak?

Szó sincs itt olyasmiről, h "hibát akartunk volna kihasználni", század- vagy akár tizedáron megvenni vmit, csak élni egy meghirdetett akcióval!

Alapjaiban ingatják meg a bizalmat, ha van pofájuk visszamondani a rendeléseket - és ülnek a befizetett összegeken...

(#189) oriic válasza wwenigma (#187) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sanszos a dolog... Nekem mondjuk egy pert nem ér meg a tablet, de akik kifizették már, azoknak elhiszem hogy dühítő a dolog. Nekem is jó lett volna mondjuk egy ilyen gép...

Live-Die-Respawn

(#190) janaman01 válasza oriic (#189) üzenetére


janaman01
addikt

dühitőőőő???? felrobbanok az idegtől :W nemhogy a terméket nem küldik de még a pénzemen is rajta ülnek 30 napig ????

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#191) Nkboy válasza Degeczi (#188) üzenetére


Nkboy
senior tag

Azért, mert nem egyformán gondolkodunk, szerintem az még nem trollkodás.

40- ről 16-ra, az túl szép, hogy igaz legyen, persze szerintem.

Az meg, hogy valóban technikai hiba történt e, azt valóban nem lehet bizonyítani, de azt sem, hogy direkt átverés volt.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#192) oriic válasza Nkboy (#191) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"40- ről 16-ra, az túl szép, hogy igaz legyen, persze szerintem."

Óóó, nem láttad akkor Emagos, meg Edigitalos Black Friday akciót néhány hete. :DDD

Live-Die-Respawn

(#193) torma1981 válasza Nkboy (#191) üzenetére


torma1981
veterán

Miért is? Készlet söprés. Szerintem reális a leértékelés. De te ne vegyél ilyen dolgokat. Tuti mind csak kamu.

(#194) wwenigma válasza Nkboy (#191) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Utoljara mondom, kiallitasi es utolso darabok, kiarusitas, durvan jo árak. Ezek utan hihetetlen? Nem. Ott a képen is...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#195) Nkboy válasza wwenigma (#194) üzenetére


Nkboy
senior tag

Jó rendben, legyen reális. :)

De akkor az is legyen reális, hogy technikai hiba történt. :U

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#196) janaman01 válasza Nkboy (#191) üzenetére


janaman01
addikt

hát ...taps jár neked ...két hozzászólásból kettő hülyeség....remélem a harmadikat összehozod ......

meg az legyen reális hogy holnapra a számlámon legyen a pénz ....nemde okoska?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#197) Degeczi válasza Nkboy (#191) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Tesco-s táblagép most 30 helyett 15e az összes boltjukban (és nem csak utolsó pár darab!): biztosan nem igaz az sem...

(#198) janaman01 válasza Degeczi (#197) üzenetére


janaman01
addikt

haggyad...akkor se hiszi el ha kimegy és megveszi annyiért...annyira szentlélek a drágám....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#199) torma1981 válasza Degeczi (#197) üzenetére


torma1981
veterán

Kamu az is. Én azon fórumozok. :-)

(#200) janaman01 válasza torma1981 (#199) üzenetére


janaman01
addikt

én is ;)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.