Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) captainm


captainm
tag

Gratulálok a cikkhez :), esetleg megtudhatom, hogy a skype-ot sikerült e használhatóvá tenni rajta? Úgy emlékszem annak jó 1 Ghz kell az elindításához.

(#2) daninet


daninet
veterán

Hát az a PATA/SATA USB átalakító a legkókányabb dolog amit számítógéphez láttam. Elsőre nagyszerűnek tűnik, de később ledobálja az eszközt, 3.-4. bedugásra ismeri fel stb. /persze amiket én láttam, azok voltak ilyenek, lehet kivétel/

A cikkhez pedig: szerintem egy netbook linux egyszerűbben felmegy habár nem próbáltam
jó cikk grat :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) Lenry


Lenry
félisten

írtad, hogy egy normál, használható méretű vinyóval szerelt netbook 2x ennyibe kerül. akkor már nem értelmesebb biznisz ebbe külön venni valami emberi méretű vinyót?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) k. válasza Lenry (#3) üzenetére


k.
őstag

Tudtommal az SSD ami benne van az az alaplapra rá van forrasztva úgyhogy azt nehéz cserélni.

(#5) gfefe


gfefe
őstag

Igen engem is érdekelne, hogy lehet e ebbe a masinába vinyót tenni... úgy még oké is lenne a drága :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#6) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

jó cikk, jó dolog, hogy leírtad hogy célszerű xp-t telepíteni egy ilyen gépre.
Viszont én azt mondom, hogy egy linux sokkal célszerűbb lenne. Persze ízlések és pofonok, de nekem eszembe se jutott volna xp-t telepíteni rá.

(#7) rumkola


rumkola
veterán

Ez az ssd amúgy is rohadt lassú, tömörítve még lassabb lesz. :U

(#8) Lenry válasza k. (#4) üzenetére


Lenry
félisten

jaaa :Y
ezt nem tudtam :B :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) lezso6 válasza rumkola (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De legalább megy a zikszpé. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Shad0w


Shad0w
senior tag

Jó írás, akinek ilyenje van annak jól is jöhet, de aki most akar beszerezni egy ilyen gépet, az jobban jár egy használt wind u100-assal. Ár vonzatában kb ugyanott van (~55k), sőt, u100-hoz jár XP is.

(#11) Solten válasza Cannabis7 (#6) üzenetére


Solten
addikt

:K Inkabb Ubuntu/Kubuntu... :)

Saor Alba

(#12) GIJoe


GIJoe
addikt

Most lehet lehurrogtok de én már több mini dell re windows7et dobtam, jobban hasít mint az XP, ha aerot kikapcsolom kifejezetten tuti... Ja és 65 körül már lehet keríteni ilyen dell-t ... ;)

(#13) DBob


DBob
őstag

Én inkáb tömörítés helyett kiszedtem volna az xp-ből nlite-al a felesleget. Én 512mb-os cf kártyára tudtam telepíteni winxp-t úgy, hogy kb 60mb helyem maradt.

(#14) Solten válasza GIJoe (#12) üzenetére


Solten
addikt

En az 1000H-ra dobtam fel. Aero-val is hasit... Persze volt egy "felesleges" 2GB-s modulom avval meg lett tamogatva... :)

Saor Alba

(#15) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A 4gb-os 701-es kisgépre én annak idején Vistát tettem fel (nlite-al kiszedtem a felesleget) :)

https://vertigostore.eu

(#16) BloodRay válasza GIJoe (#12) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért azt a "jobban hasít"-ot megnézném. :)
Nekem is sincs nagy gondom a 7-el, de azért az túlzás, hogy gyorsabb lenne mint az XP. Én legalábbis nem ezt tapasztaltam.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#17) #92888064


#92888064
törölt tag

nem olvastam végig a cikket, de 1gigás usb kulcsra simán felmegy egy xp telepítő, szóval elvileg ez a legolcsóbb megoldás, és logout-on ezt nagyon részletesen leírták.
ha tévedek, akkor sry.

(#18) aram01


aram01
nagyúr

jó írás lett

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) lorenzen


lorenzen
aktív tag

#2 daninet:
..a PATA/SATA USB átalakító a legkókányabb dolog amit számítógéphez láttam. ..

Nincs velük baj, én évek óta használok egyet, amit egy kimondhatatlan nevű kinai kereskedőtől vettem. Azért tapasztalod amit leírtál, mert az 5V-ot az USB portról szokták szedni ezek az eszközök. Az előlapi USB portok nem szokták leadni az 500 mA-t, ezért a hátsó USB portot kell használni. Nem jönnek elő az általad említett problémák.

#7 rumkola:
Ez az ssd amúgy is rohadt lassú, tömörítve még lassabb lesz

Ellenkezőleg. Kevesebb adatot kell fizikailag írni és olvasni. Ezért gyorsul egy kicsit a rendszer.

#12 GIJoe:
#16 BloodRay:
Most lehet lehurrogtok de én már több mini dell re windows7et dobtam, jobban hasít mint az XP..

Acer netbookon nekem is Windows 7 fut. A lassú SSD miatt, érdemes használni a ReadyBoostot. Szárnyakat a rendszernek egy gyors SD kártya.

Mindenkinek:
Érdemes kipróbálni a FlashFire: SSD Accelerator programot. De mindenki a saját felelősségére tegye*. Letölteni innen lehet.

*Virustotal1, Virustotal2

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#20) daninet válasza lorenzen (#19) üzenetére


daninet
veterán

én ennél kókányabb verzióra gondoltam :DDD . amelyikhez külön táp jár ami molex csatlakozóban végződik, és csak az IDE csatit emulálja.... na azok az igazán sz*rok :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Én legjobban a live képeket hiányoltam a cikkből, de egye fene! Ha csinálunk vmit, akkor mutassuk is meg :)
Minden idegenkedést félretéve, ez a gép tényleg csak korlátozottan alkalmas bármire, lehet, mi is veszünk egyet (majd, nagyon majd), az asztali mellé, de csak arra, ha este msn-ezni támad kedvünk, akkor az ágyban tegyük, ill éjjelre torrentezni is jó lesz.
Amit még mondani akarok:
1, lehet rátenni XP-t pendrive-ról is (Linux-szal nem tudom mi a helyzet)
- Vista USB-ről
- XP USB-ről
2, nemcsak torrentezés esetében, de érdemes venni bele egy 8-16 GB-os SDHC kártyát is (ha ugye nem veszel külső ODD-t, ez jobban megéri)
3, vannak itt PH-n arcok, akik a 701 4 meg 8G-t, a klasszikusat ugye, 1 GHz körülire húzták, h hogy, azt nem tudom, de cpu-z-vel igazolva van - ugye a régi is alapból 600 valahány Mhz-en ment, mert a gyári max tiltva volt, de software-esen lehetett feljebb tolni!

Am azt nem értem, h a használt eee pc-k miért olyan rohadt drágák - mert kb annyiba kerülnek, mint ez + az ODD...

Ill milyen hardware-es különbség van ez és a régi között?

(#23) lorenzen válasza daninet (#20) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Azok is az 5 Volt miatt véreznek el.
Láttam már olyat, aminek a tápja mind a két tápfeszültséget előállította. Azok teljesen probléma mentesek.
Ez a megoldás akkor hasznos, ha csak ritkán kell használni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#24) dzsambo


dzsambo
tag

Jó cikk, de ssd-knél szerintem érdemes kikapcsolni a swapfile-t, mert a gyakori írás hamar elintézi. Szerintem is jobban jár az ember ha kiheréli a windows-t és úgy rakja fel vagy valami kicsi linuxot.

(#25) gvass


gvass
tag

A linux sem egyszerű rá...
A 2Giga-ra nem megy rá egy netbook remix sem, az /usr könyvtárat egy másik partícióra raktam fel, egy 8 gigás sdhc kártyára, amit egyébként halál lassan kezel.
Ha valaki tudja hogyan lehet gyorsítani a kártyakezelést annak örök hála, ha megosztja velem.
22 db-ot telepítek, fontos hogy legális legyen, magyar nyelvű, legyen benne office, meg firefox, ezért lett linux.
Egyébként jó kis gép 40 ezer körül adják 8 Gigás sdhc kártyával.

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#26) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Na... pont ma kaptam egy ilyet, hogy rakjak rá XP-t! Micsoda egybeesés! :)

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#27) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Ha már a használt gépekhez hasonlítjuk, akkor 50-55k-ért lehet kapni használt Windet azaz körülbelül 5-10k-val többért egy ÉRTELMES dolgot kapsz, és nem egy összekókányolt vmit, amit kb. semmire sem tudsz használni... De te tudod!

(#28) zakroland válasza Cannabis7 (#6) üzenetére


zakroland
tag

Tegyél a memóriakártya olvasóba egy 8gb-os micro sdhc-t, amit már 2800ft-ér kapsz átalakítóval!!!
(legalábbis én az eeepc-m nél ezt csináltam, igaz az enyém nem pont ez a típus)

(#29) haris


haris
őstag

Hali
Grat. Jó lett az írás. Én kb szept közepe óta használok ugyanilyen kütyüt. Én nLite-al szedtem ki minden szerintem nem fontos cuccot az XP-ből, illetve a telepítés végeztével kikapcsoltam a gyorsító tárat, azóta is így üzemel, de nem látom hogy bármiben is hiányozna.

A cikk utolsó mondatához egy szó:
"...ha esetleg tölteni szeretnénk valamit az SD kártyára"
Mivel ATA/SATA to USB átalakítóval csináltad a telepítést, így azzal egy frankó HDD-t csatlakoztatva a géphez egy hangtalan kisfogyasztású letöltő gépet kapsz, szinte korlátlan tárhellyel (már ami a letöltést illeti) illetve ha kész, a HDD mehet vissza az asztali gépbe, és ismét hordozhatóvá válik az Eee. Legalábbis én így csinálom. Mehet egész éjszaka is, mert bár az asztali gépem sem hangos, de a nem hangos és a hangtalan azért elég nagy különbség. :DDD

dzsambo
Bizony ott a pont. Biziony ki kell kapcsolni a SWAP-ot.
És mint mondtam eddig még egyszer sem panaszkodott, hogy kevés neki az 512Mb RAM

gvass
Ott az SD kártya sebességével van a gond. Ha gyors SD kártyát teszel bele, akkor azt gyorsan kezeli.
Ugyan mindenki azt mondja, egy SD-nél nem számít a sebesség, de bizony sokat számít. Nekem 2 van egy Sandisk UltraII (elvileg Class4-es, de 15MB/s) és egy Kingston (Class6-os itt nincs konkrét info a sebességéről). Bár a Class 6 jobb kellene hogy legyen, ennek ellenére a Sandidk lényegesen gyorsabb, Mondhatni ég és föd. Egy film átmásolásakor percekkel gyorsabban végzek a Sandisk-kel

Üdv haris

[ Szerkesztve ]

(#30) BloodRay válasza lorenzen (#19) üzenetére


BloodRay
veterán

Én régebbi asztali gépen hasonlítottam össze az XP-t a Win 7-el és gyorsabb volt azért a gép az XP-vel. Ennek ellenére azért maradt rajta a 7-es. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#31) haris válasza gfefe (#5) üzenetére


haris
őstag

Azért még egy dolog. Ennek a gépnek nem a vinyó hiánya a legnagyobb baja, hanem a kiherélt celeron proci. Asusék letiltották az L2 cache-t. csak L1 cache van és így harmat gyenge. Illetve az órajel csak 570MHz (8*70MHZ) az eredeti 800 (nem 900) helyett.
Szóval ez a gép csak irodai munkára ajánlható (excel, word, skype, levelezés, letölőgép, avi nézés) Flash videókat képtelen megjeleníteni, így már a netbook- elnevezés is erősen megkérdőjelezhető. Az egyetlen előnye a nincsen súlya. A feleségemnek Eee1000-e van, és az ehhez képest már nehéz :DDD

Igen valaki mondta már az SSD cserét. Ennél a gépnél minden (SSD, RAM) az alaplapra van forrasztva, nem cserélhető.
így meghibásodás esetén garidőn belül gépcsere, gari idő végével kuka :Y

[ Szerkesztve ]

(#32) lorenzen válasza BloodRay (#30) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Én régebbi asztali gépen hasonlítottam össze az XP-t a Win 7-el és gyorsabb volt azért a gép az XP-vel.
Nem vonom kétségbe. Abban merevlemez van, Ezekben meg SSD-nek csúfolt valami.
Ráadásul a ReadyBoost hatása érezhető a Windows 7 esetében. Nélküle biztosan lassabb lenne.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#33) haris válasza zolikaDB (#21) üzenetére


haris
őstag

"3, vannak itt PH-n arcok, akik a 701 4 meg 8G-t, a klasszikusat ugye, 1 GHz körülire húzták, h hogy, azt nem tudom, de cpu-z-vel igazolva van - ugye a régi is alapból 600 valahány Mhz-en ment, mert a gyári max tiltva volt, de software-esen lehetett feljebb tolni!"

Ezzel a géppel ez sajnos nem megy. Mint modtam ez mindenben eltér az eredeti 701 modelltől (ezért is 700 a neve)
A processzora 800MHz (8*100 helyett 8*70 azaz 560-570MHz)
Mivel L2cache nincs, olyan lassú, hogy azt szavekkal leírni nem lehet.
Mindent alaplapra forrasztottak, ezért az van amit kaptál, semmi sem cseréhető (az SD kártyán kívül :D )

(#34) Siera


Siera
senior tag

Most nézem,hogy 33 ezerbe kerül :DDD
vicc ez az ár :)
Mennyire gyorsan bootol,valamint milyen gyorsan nyit meg fájlokat,programokat(firefox,zenék,filmek,torrent)
És hány progit lehet futtatni egyszerre,úgy,hogy stabil maradjon a rendszer?
ilyen torrent,zene,film,firefox,wc3/d2 kombóból mennyi fér bele :U ?

(#35) Witya


Witya
tag

A másik alternatív módszer: hogy veszünk egy 8 GB pendrive-t ami olyan 4-5k, nah erre feltesszük a kívánt OS rendszert (google-ban erre is lehet találni leírást) és máris van két giga szabad helyünk a winyón amit akár arra is feltudunk használni amire szeretnénk... :)

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#36) .mf válasza DBob (#13) üzenetére


.mf
veterán

Ditto. A címet meglátva én is ilyesmire számítottam, vagyis egy cikket az XP nlite-tal történő lecsupaszításáról, sallang-mentesítéséről, ezután bocs, csalódás volt ez a "cikk", nem sok újdonságot / hasznos információt tartalmazott (egy-két tippen kívül), szinte csak egy sima telepítés leírása.

A másik még, ami a cím kapcsán eszembe jutott, az az XP embedded, ami ennek a helynek a töredékén is elfér, gondoltam ezt majd jól bedobom, de úgy tűnik itt még az nlite-os csupaszítás is még újdonság lenne...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Szép munka, jó és érdekes cikk :C ! Grat hozzá!

BÚÉK!

(#38) stol


stol
addikt

Miért nagy kunszt ez?
Multhéten rendeltek 20db-ot egy iskolába, mindegyikre jogtiszta home-ot vettek :DDD
Majd agyvérzést kaptam install alatt.

NTFS tömörítést meg felejtsétek el gyorsan, mert az 500-as cpu még egy youtube-os flash-el se bír el.

(#39) Rhino666


Rhino666
őstag

Elsősorban köszönöm mindenkinek a gratulációkat. :R

Másodsorban a Skype gond nélkül megy, kipróbáltam, kiváló a hangminőség alatta. :K

Harmadrészt, aki az USB pendrive-os megoldást emlegetni, az valószínűleg még nem próbálta. :N Merthogy én pontosan ezzel a célzattal írtam róla cikket, mert fél napon keresztül próbáltam (4 teljesen különböző windows buildet) pendrive-ról telepíteni és mindig

inf file txtsetup.sif is corrupt or missing status 18

hibaüzenete dobott az XP telepítő induláskor.

Negyedszerre pedig hiába van lecsupasztva a windows csontig, ha AntiVirus, Office stb. kerül rá, akkor mindenképp 1GB-nál több hely kell hozzá. :K

Ötödjére: PATA/SATA -> USB átalakítóra csak a winstall erejéig van szükség.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#40) akom válasza Rhino666 (#39) üzenetére


akom
senior tag

Szia kedves Rhino666 !

Köszönjük szépen a cikket. :C

Olyan kérdésem lenne hogy mekkora a fogyasztása a kicsinek ?
Ha van otthon fogyasztásmérőd légyszíves nézd meg nekem mennyi fogyaszt, ha megy a kijelző illetve ha nem megy.
Illetve ha megnéznéd hogy hálózaton mennyivel tudsz a kicsikéről másolni,írni, azt is megköszönném.

Ugyanis arra gondoltam hogy ilyen olcsón veszek 1et és beállítom letöltőgépnek.

Előre is köszönöm a segítségedet ! :R

(#41) Rhino666 válasza Siera (#34) üzenetére


Rhino666
őstag

Boot:

asztalig 1m08s
progikkal 2m40s

Szóval kb. annyi mint egy átlagos PC. :K

IE8-ot próbáltam, 6-7 másodperc alatt elindul és behozza a www.google.hu-t.

Stabilnak stabil marad sok progi alatt is, de az L2 cache hiánya miatt hamar belassul. Mondjuk ahhoz képest jól teljesít. Az előbb leteszteltem: IE8 alatt 3 megnyitott tab, az egyik flash alapú speedtest, a másik random google search, a harmadik egy elég nagy weboldal, közben Total Commanderben C:\-ra ALT+SHIFT+ENTER, hálózaton kereszül másik gép Public meghajtóján belül lévő mappákra szintén ALT+SHIFT+ENTER. Eközben hálózaton át játszott le egy mp3-mat, ami meg se akadt és még csak nem is "recsegett". :R

Szóval netezésre bőven elég a gép az itt leírt XP rendszerrel. :K

Szerk:

akom: Hálózaton keresztül WiFi routerrel 1MB/s, tehát ugyanannyi, mint két izmos gép között (gyk. ennyit bír a router maga). Fogyasztásmérőm sajna nincs, de a héten fogok kölcsönkérni, mert egyébként is le akartam mérni a fogyasztását a kicsikének. :K Egyébként 30-50W körülire tippelnék (full load), szóval átlagban talán 25W. De majd visszatérünk rá, amint lemértem. :R

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#42) akom válasza Rhino666 (#41) üzenetére


akom
senior tag

Akkor majd ha mérsz akkor írd le ide is feltétlen ! (Az is érdekelne hogyha nem megy a kijelző mennyit fogyaszt a kicsike)

Őő hálózaton UTP kábelen keresztül mekkora a sebesség?

(bocsi hogy ilyen sokat kérdezek, de örülök hogy van aki válaszol :K )

(#43) Rhino666 válasza akom (#42) üzenetére


Rhino666
őstag

A héten lemérem a fogyasztásokat mindenképp. :K Sajna crosslink kábel hiányában nem tudok hirtelen UTP sebességet tesztelni. :( Ilyen az, ha valaki már évek óta WiFi-n él. :B

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#44) atike


atike
nagyúr

Ezt végigjártam én is anno - mármint hogy SSD-s EEE-re XP-t felrakni. Pendriveról. Jó sok idő volt, de azóta is stabil... :) Jó cikk!

(#45) jaja1981


jaja1981
addikt

Páromnak a 900-ast vettük és teljesen elégedettek vagyunk vele.
Skype simán fut 900MHz-en is.
Az SSD kicsit lassú, de az 1GB ram pótol mindenért.
Sokszor ez menti meg a gépet.
Netezésre, youtube nézegetésre, kisebb logikai játékokra tökéletes választás és marha olcsó.
A miénk már lassan 2 éves és semmi baja.

(#46) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tömörítés helyett inkább kapcsold ki a rendszervisszaállítást, pucold ki a dllcache-t, meg ilyesmit. Valamint a frissítést eléggé hanyagság nem bekapcsolva hagyni, plusz AV-nak megteszi az MS Security Essentials is, az legalább nem dobál fel mindenféle reklámot :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ilyenem van nekem is.

XP-t nem próbáltam rajta, Linuxokkal viszont megosztom a tapasztalatot:
- EEEBuntu nem fér fel.
- EEEBuntu Base (ez egy csupaszított verzió) felmegy kb. 1 óra alatt, Unetbootinnal 3 perc pendrive-os installert csinálni belőle, és lassúnak sem lassú. FireFox betöltés olyan, amilyen. Tudjuk, hogy csigalassú. Ezt is és a többi progit is utólag kell telepíteni. Az EEEBuntu Base + OOO + Firefox install után kb. 100M a szabad hely.
- ASUS Xandros: semmivel sem jobb, gyorsabb, viszont erre van optimalizálva, és csilivili. Használhatósága egy testre szabott Ubuntunál kisebb viszont.
- Xubuntu Alternate: szintén penre csináltam telepítőt, ez is azért 1,3GB helyet foglal, cserébe viszont out-of-box. Az xfce nagyon jól szalad.
- Slax: 300MB-on elfér, frugal install esetén a boot (a frugal image majdnem egészét ilyenkor beolvassa) nem gyorsabb, mint a fentieknél, de a rendszer hasít. Itt a mobilnettel gyűlt meg a bajom, de neten elég sok tutorial van, beüzemelhető simán.
- Puppy: hasonló az előzőhöz, de teljesen más megjelenés, design. Szintén gyors, és 200MB-on elfér. Mobilnet szintén bajosabb, vwdial, pppd, usbserial konfigurálásra szükség lesz.
- DSL (Damn Small Linux): no, ez a brutális. Régebbi kernelt használ, de egy cusomized (herélt) Firefoxszal 50MB-ot kér! Itt a hang és a WLAN driverrel gyűlhet meg a gondunk. Ezt még nem próbáltam, de tervezem megnézni.
- BackTrack 3: szépen szalad, telepítve is, de funkcionalitása révén az összes hálózati drivert manuálisan kell betöltened, meg konfigurálnod. Nincs olyan, hogy betölt, és van net.

Az Ubuntu változatok mindent felismernek elsőre, ajánlottak, de nem szélsebesek. Sok helyet foglalnak. Érdemes szerintem a Puppy, Slax irányába menni, és inkább többet utánaolvasni. Én erre fogok mozdulni.

Ha a végleges rendszerem kész, tőlem is várhattok egy efféle Logout cikket.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#48) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ja, másik dolog, egy kérés: akinek XP FF van a gépen, az nézne nekem egy iPon.hu-t? Linux alatt (gondolom a sok flash miatt) nekem csigalassú. A PH egész jól használható.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#49) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mi értelme van XP-t feltenni erre, amikor majdnem annyiba kerül az oprendszer mint a gép? Miért nem jó rá az ingyenes linux? Komolyan kérdezem.

***

(#50) Gordiann válasza ollie (#49) üzenetére


Gordiann
őstag

Van aki ingyen szerzi az xp-t. És itt nem gondolok most semmi rosszra....pl. egyetemi win. (tisztaszoftver)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.