Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

A Google ellenőrző rendszere pocsék, a Microsoft pedig hozza a szokásos paraszt formáját. Nincs ebben semmi meglepő :P

(#2) Varszegig


Varszegig
veterán

Ugye ez az a Microsoft, aminek a windowst, az ie explorert és társait köszönhetjük? Mert akkor azért ehhez elég erős pofa kell :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) Syl válasza blueMerle (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Kicsit elkeseredettek lehetnek, hogy a piaci részesedésért ilyen telefonosztogatós buliba is belemennek... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) blueMerle válasza Syl (#3) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem jött be nekik a WP7, nagyon nem, most a Nokia az utolsó reményük. Ettől függetlenül egy nagyon jó rendszer, én is imádtam a HTC Mozartom.

(#5) barii86


barii86
tag

a Microsoft beszél a kémkedésről? Eh

(#6) mrhitoshi válasza blueMerle (#1) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez vissza is igaz. Gondolom láttad már a legújabb Android Market hogyan néz ki mobilon. :U :P

[ Szerkesztve ]

PS4

(#7) blueMerle válasza mrhitoshi (#6) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem értem mire gondolsz.

(#9) RaveForce


RaveForce
veterán

zseniális! :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#10) mrhitoshi válasza blueMerle (#7) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Mobilon az Android Market elrendezése majdnem ugyan olyan, mint WP7-en. Amolyan csempés. Videó

Na meg ez sem elhanyagolható. Link

PS4

(#11) #05364992 válasza blueMerle (#1) üzenetére


#05364992
törölt tag

Nem pocsék, hanem igazából nincs. :D Ahogy észrevettem, csak bejelentésre szedegetnek le cuccokat, és akkor is csak a konkrétan kártékony, vagy valami sebezhetőségre épülő appokat. (Ezért vakarják le az összes cuccot szinte, amivel rootolni lehet. :D )

(#12) buktagt540


buktagt540
senior tag

Szerintem unalmas már ez a ki mit kiről másol téma.Ma már nagyon kevés olyan dolog van a technikában ami nem egy már felhasznált ötlet tuningja,kiszínezése.Itt van például az Apple.Szétpereli az Androidos gyártókat,közben az iOS 5-ben a lehúzható statusbart alkalmazzák.(ami szerintem előbb volt már Androidon(1.6) mint ahogyan elkezdték megtervezni az iOS 5-öt,de javítsatok ki ha tévedek!)

(#13) fffeco válasza buktagt540 (#12) üzenetére


fffeco
tag

lehet, hogy az Apple fizet is érte, hogy használhassa azt a státuszbárt, ezzel ellentétben az andoid nem fizetett a szabadalmakért

(#14) moonman


moonman
titán

szerintem meg rohadt jól csinálják, hogy megfognak minden ilyen hírt, alkalmat és kihasználják szépen, erről szól a marketing.

a WP meg annyira nem jött be, hogy a Nokiákat mind a hat országban, ahol kapni lehet, elkapkodták a polcokról. marketing ismét csak...

(#15) buktagt540 válasza fffeco (#13) üzenetére


buktagt540
senior tag

Kétlem,hogy fizetne de mindegy ne menjünk bele szabadalmi dolgokba.Nekünk csak jó ha versengenek mert annál jobb készülékeket dobnak piacra. :)
Például pár éve nagy dolognak számított az érintőkijelzős telefon,illetve én már csúcsmobilnak tartottam azt amelyikben wifi volt.Ma meg kétmagos telefonokkal rohangálnak az emberek.(erősen eltúlózva,nem Magyarországot tekintve)

[ Szerkesztve ]

(#16) alibaba78 válasza moonman (#14) üzenetére


alibaba78
őstag

Bar nem szoktam ilyen jellegu hozzaszolast irni, de +1. Szorol-szora egyetertek. :R

(#17) Pete55555 válasza buktagt540 (#15) üzenetére


Pete55555
addikt

Az android és az iOs is licenceli a lehúzható status bart.

...Szeretem leracsniztatni...

(#18) Solten válasza Dr.Anonymus (#8) üzenetére


Solten
addikt

hahaha :DDD

Saor Alba

(#19) buktagt540 válasza Pete55555 (#17) üzenetére


buktagt540
senior tag

Ezt nem tudtam,köszönöm hogy tudomásomra hoztad :R

(#20) Narxis válasza moonman (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tényleg? Ez durva.

Thanos was right.

(#21) persil


persil
nagyúr

Elnézést kérek minden droid használótól, tiszteletben tartom, hogy más ezt a rendszert kedveli, de ahogy megláttam ezt a képet, azonnal azt jutott eszembe, hogy vennem kell egy ilyen robotot az asztal alá kukának :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#22) Robertoq


Robertoq
őstag

Telepítéskor el kellene olvasni mihez adunk engedélyt, bár az már (nálam) olyan mint a licenc elfogadása, már meg se nézem alaposan néha :S Viszont marketba kerülés előtt ellenőrizni kellene olyan programokat a Googlenak ami veszélyes lehet pl sms küldéshez kér engedélyt vagy internet + rendszeradatok olvasása, tehát ami olyan kombináció ami esetleges veszélyt hordozhat.

persil
kérjél egyet a Jézuskától karácsonyra ;)

[ Szerkesztve ]

(#23) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Hát igen, vannak cégek, akik olyan nagy tartalékkal rendelkeznek, hogy megpróbálják ingyen telefonokkal növelni a(z elenyésző) piaci részesedésüket.. ;] ;]

Azért én ezeket az appokat nem nevezném vírusnak, mert nem az os egyik sebezhető pontját használják ki támadásukhoz, hanem a surmó felhasználó nem olvassa el a felhasználási feltételeket minden egyes appnál, utána pedig csodálkozik..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24) daniel909


daniel909
addikt

hipp hipp hurrá! de ettől a wp7 egy alacsony piaci részesedéssel bíró elég megosztó rendszer lesz, ami ha elterjedtebb lesz ugyanúgy lesznek rá vírusok... ez olyan mint amikor azzal példálóznak h mac-re nincs vírus. persze h nincs, hisz alig van piaci részesedés, nem éri meg vírust írni rá...
mindenesetre jó a marketing, és sokan be is fogják kajálni, de hogy emiatt vegyen valaki wp7-et azt kétlem. azért azok a csempék brutálisan egyhangúak, meg az eglsz rendszer uncsi...(mondjuk kipróbálnám hosszabb távon milyen lehet, de ez csak ezért van mert elég telómániás vagyok!:D)

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#25) Воланд válasza daniel909 (#24) üzenetére


Воланд
titán

pff, videok alapjan jo, hogy "uncsi". igazabol a lapkak nem egyhanguak, csak nem a statikus phone, meg messaging tile-bol kell kiindulni. persze nem ertheti meg mindenki az alapkoncepciot, meg nem johet be mindenkinek a rendszer. de ez az "uncsi a csempe" is eleg uncsi mar. ;)

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) Воланд válasza Zirowe (#23) üzenetére


Воланд
titán

es vannak olyan forumozok akik keptelenek megerteni azt, hogy a mango megjeleneseig nem tul sok reklam volt a wp7-rol (nulla?), ennek ellenere dobaloznak az ilyen-olyan reszesedesi adatokkal. majd ha ez lesz a helyzet jovore is, akkor lehet ezzel jonni. vagy esetleg reszvenyesnek tetszik lenni? ;] bar ebben az esetben sem kellene miert aggodni, nem ebbol az egy termekbol el az ms.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) Zirowe válasza Воланд (#26) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Értem, tehát a tavalyi indításkor wp7 marketing célokra elköltött 400 millió $ semminek számít.

Akkor két semmit kérnék, ha nem gond. ;]

Bár inkább fejlesztésre költötték volna azt a pénzt.

Igen, cikiz, cikiz, aztán többet hoz a konyhára, mint a saját cucca.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#28) Воланд válasza Zirowe (#27) üzenetére


Воланд
titán

nezd meg, hogy milyen esemenyek voltak az elmult masfel - ket honapban amik a wp7-rol szoltak akar amerikaban, akar ny-europaban (es jovore jon azsia - mondjuk a japanoknal mar elkezdtek - es remelhetoleg k-europa). ehhez kepest a tavalyi reklamkampany nulla volt. mondjuk a rendszer is. az alapok jok voltak, de szvsz mango es marketplace (ami szinten eleg sok orszagban nem volt elerheto trukkozes nelkul a mango megjeleneseig) nelkul tul sok embert nem is tudott megfogni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) buktagt540 válasza Воланд (#28) üzenetére


buktagt540
senior tag

Valahogy nem tudom elképzelni,hogyan fog az iOS és az Android közé beékelődni a WP7.Manapság az okostelefont használók zöme iOS-t vagy Androidot használ.És nem hiszem,hogy bármelyiknek is csökkenni fog a népszerűsége.De majd meglátjuk jövőre....

És oké hogy marketing,de azért az elég elkeserítő,hogy ilyen alacsonyra kell süllyedni ahhoz,hogy érdekeljen valakit a WP7.

Én még nem használtam Windows phone-t,szívesen kipróbálnám ha lehetőségem nyílna rá,de így videókról elég egyhangúnak tűnik.(én is a telefonbuzi vagyok :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#30) Touch-ko válasza buktagt540 (#12) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Szétpereli az Androidos gyártókat,közben az iOS 5-ben a lehúzható statusbart alkalmazzák.(ami szerintem előbb volt már Androidon(1.6) mint ahogyan elkezdték megtervezni az iOS 5-öt,de javítsatok ki ha tévedek!)`

A legordulo Notification mar joval Android letezese elott elerheto volt az iPhone-ra, a jailbrakelt keszulekek eseteben.

(#31) Воланд válasza buktagt540 (#29) üzenetére


Воланд
titán

beekelodni sehogy, lehagyni meg vegkepp nem fogja egyiket sem. ahhoz tul nagy a reszesedese a konkurencianak. viszont ki tudja, hogy mit hoz a jovo (win8, wp8 es utanna).

"És oké hogy marketing,de azért az elég elkeserítő,hogy ilyen alacsonyra kell süllyedni ahhoz,hogy érdekeljen valakit a WP7."

es amikor az autogyartok "fikazzak" (nem talaltam jobb szot) egymast a hirdeteseikben? alapvetoen ez egy teljesen jo lepes, kihasznalni a masik gyengesegeit, hibait (nem, meg mindig nem szeretetszolgalat sem az ms, sem a google, vagy egyeb telefongyartok). radasul ez meg annyira nem is durva. vagy ez mekkora volt mar. igaz, a vezetoseg nem ertekelte, de szvsz nem volt rossz.

a westendben, az ms vilagban van ket wp7-es htc kirakva, meg lehet oket nyomkodni, de szvsz meg az is keves, gondolom a gyari appok vannak csak fent a telefonokon.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) RaveForce


RaveForce
veterán

és ki nem sz@rja le, h mekkora a piaci részesedés BTW?! ti arra veritek komolyan, h minden második okostelon, legyen az bármilyen dzsunka gagyi, android fut? én inkább örülök annak, h haláloptimalizált a rendszer, 1 magon simább mint a 2magos android erömüvek, ugyanakkor exkluziv, pont a kicsi piaci részesedés mellett, a hülyegyerekek meg nyomkodják csak a gagyidroidot :))

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#33) buktagt540 válasza Touch-ko (#30) üzenetére


buktagt540
senior tag

Jailbrakelt készülék esetében....Na ja de legtöbb iphone user azt se tudja mi az a jailbrake.Meg amúgy is hivatalosan az iOS5ben jelent meg.Csak furcsa volt,hogy az apple pereli a samut közben meg viszontlátok ismerős dolgokat az iphoneban.De ez igából nem ide tartozik.Csak újabb iosvsandroid vitát szül.

RaveForce: Abban igazad van,hogy minden kis szar telón android fut de legalább nem kong az alakalmazásbolt mint a wp7nél.

woland_y2k: Végülis igazad kell hogy adjak.Én undorítónak tartom az olyan reklámot amiben a másikat fikázzák(lásd coca-cola és pepsi)

[ Szerkesztve ]

(#34) Touch-ko válasza buktagt540 (#33) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nekem sosem volt jailbrake-elve a telefonom, sem iPod, sem iPad, de akinek igen, az pedig az Androidban lathatta viszont az `ismeros` dolgokat. Itt, most nem csak a JB, es a Notification-ra gondolok, haenm ugy az Android megoldasaira egeszben. Ebbe viszont tenyleg ne menjunk bele, mert akkor anyazas lesz megint...

(#35) Воланд válasza buktagt540 (#33) üzenetére


Воланд
titán

"legalább nem kong az alakalmazásbolt mint a wp7nél."

ezt nem mondanam, foleg nem annak fenyeben, hogy nem hasznaltal meg wp7-es keszuleket. az alkalmazasbolt koszoni szepen jol van. vagy esetleg egy ev alatt legyen x ezer fingos app? inkabb professzionalis appok hianyoznak (pl. tavoli asztal), meg normalisabb pdf reader. de ismetlem, egy ev (+1-2 honap) telt el az indulas ota.

"Én undorítónak tartom az olyan reklámot amiben a másikat fikázzák(lásd coca-cola és pepsi)"

persze, ketelu fegyver az ilyen reklam, ebben egyetertunk. :K

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) Touch-ko válasza buktagt540 (#33) üzenetére


Touch-ko
őstag

Tok, jo mert a felet le sem irtam....

Szoval elotte pedig mar a BB is hasznalta, meg az iPhone megszuletese elott. A mai napig ez a notofication rendszer mukodik a BB-ken.

(#37) buktagt540 válasza Touch-ko (#34) üzenetére


buktagt540
senior tag

Igen? Erről nem tudtam.Akkor nem újdonság az egész úgy ahogy van.Itt m,egint előjön a kérdés,hogy ki kiről copyzta?

woland_y2k: Igen igazad van sok a marketen a szenny és valóban nem használtam még wp7 csak a neten néztem a kínálatot és az alapján alkottam véleményt.Lehet ha egyszer kaphatnék egy wp7 telót másodkészüléknek megtetszene.

[ Szerkesztve ]

(#38) catroot válasza daniel909 (#24) üzenetére


catroot
veterán

Nem azért a két fillérért, de ilyen véleményt, hogy uncsi akkor kellene írni, ha használtad is. :U

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#39) persil válasza buktagt540 (#37) üzenetére


persil
nagyúr

Mindenképp nyomkodj meg egyet, jobban lehet szeretni/utálni, ha ismered a rendszert.(ez persze mindre igaz)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#40) RaveForce válasza buktagt540 (#33) üzenetére


RaveForce
veterán

remélem tudod h a legdinamikusabban bövülö piactérröl beszélsz, és 45ezer alkalmazás nehogy kongó legyen már, féléve használom a rendszert és még nemvolt olyan alkalmazás amire nem találtam volna megoldást, ez bizony az androidosok üres bullshit érve, de mondhatnám ennyi erövel h a ti nagy marketetek meg tele van biztonság szempontjából veszélyes appokkal, ugye nemrég volt is belöle incidens, nameg nemis beszélve a minöségi szakadékról a 2 OS alkalmazásai között, tudom volt droidom is előtte....jameg egy háttérkép v csengöhang pakk is alkalamzásnak számit...nonszensz. nah azthiszem ezt az érvet kivégeztük :)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#41) buktagt540 válasza RaveForce (#40) üzenetére


buktagt540
senior tag

Ebbe se menjünk bele.Valószínüleg nem mondasz hülyeséget de mindenki azt védi amit használ.Kinek a pap kinek a papné. :) Az érvet kivégeztük.

persil: Ha tehetném minden mobiloprendszert kipróbálnék :)...csak hát a pénz nagy úr.

woland_y2k: Én is hajlamos vagyok az ilyesmire :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Воланд válasza buktagt540 (#37) üzenetére


Воланд
titán

en meg hajlamos vagyok abbol kiindulni, hogy ha nekem megfelel, akkor masoknak miert nem? szoval ezert sorry, termeszetesen megertem, hogy esetleg a te igenyeidet nem elegiti ki a jelenlegi kinalat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) Brutális eb válasza Varszegig (#2) üzenetére


Brutális eb
addikt

Hehe ez jutott eszembe nekem is.
Kapálózhatnak ahogyan akarnak ezzel nem nőnek 2% környékére. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#44) ducsidu válasza RaveForce (#32) üzenetére


ducsidu
senior tag

*fap fap fap* :DDD

Amúgy még nem találtam ilyen appot :/ pedig most még hasznát is venném

(#45) tzl


tzl
senior tag

Ez egy baromi ügyes marketingfogás az ms részéről. Természetesen nem a piaci részesedést akarják növelni ezzel a pár készülékkel, hanem a témát akarják pörgetni, később felhasználható személyes sztorikat akarnak begyűjteni.
Igyekezniük is kell, mert ahogy nő majd a részesedésük, úgy fognak adaptálódni a desktop vírusok wp-re.
Azt meg csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy az idióta, aki azért használ egy rendszert mert eexkluzív és nem azért, mert számára az a legmegfelelőbb rendszer. Mondjuk ide a rozsdás bökőt, hogy aki wp-t használ, mert exkluzív, az ugyanilyen vehemenciával adja elő, hogy desktopon wint használ, mert az a legelterjedtebb és sokkal többen értenek hozzá, meg több program van rá stb-stb.

(#46) FRENK1988 válasza RaveForce (#32) üzenetére


FRENK1988
veterán

+1

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#47) Sofian válasza Touch-ko (#30) üzenetére


Sofian
őstag

Ez nagyon nem igaz...

Itt egy Android emulátor 2008 februárjából.. a cydia hónapokkal később jött létre, és ott lett publikálva egy lehúzható notif bar... az Android UTÁN....
[link]

(#48) daniel909 válasza persil (#39) üzenetére


daniel909
addikt

csak abból indulok ki hogy droidon állandoan cserélgetem a hátteret launchereket, ikonokat (ezekhez nem kell root) mert egy idő után uncsi minden ikon, ezt ugye wp7 alattt nem tehetem meg, sőt wp7 alatt van fekete meg fehér háttér ami eléggé lelombozó. használtam launcher 7-et droidon és annyira megdobta mikor hátteret tettem alá h hihetetlen! lehet nektek más igényetek van, használtam wp7et már 10percig kb és tényleg valami van benne vmi folyamatosság ami még talán az iOS-ben sincs, így megértem h van aki szereti, de azért ismerjétek el hogy minden wp7 totál ugyanazt hozza gyártótól függetlenül ami nem kicsit unalmas...

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#49) scyllarus


scyllarus
veterán

Én meg kérek egy MacBook Airt minden alkalommal, ha vírusos lesz a windowsos gépem :D De gazdag lennék, pedig védem a gépet nagyon.
A WP7 meg egyszerűen ronda, eszembe sem jutna kipróbálni. Biztosan gördülékeny, meg okos, de ha egyszer hányinger fogna el, valahányszor a kijelzőre nézek...
Nyilván ez szubjektív vélemény, de emiatt nekem kiesett.
A Win8 is ugyanilyen ronda lett (már az új felülettel), a 7-et béta kora óta használom, és teljesen elégedett vagyok vele (ilyet sem mondtam még windowsra.)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#50) debrejo válasza RaveForce (#40) üzenetére


debrejo
senior tag

Téged meg ki bántott zsugabubus? ;]
Azért még vannak hiányosságai a WP-nek, de nem rossz rendszer, abszolúte, és ha nem is fog befutni olyan nagy jövőt mind az iOS, de stabilan benne lesz a top3-ban. Sőt, ha valaha is váltok droidról, tuti hogy a WP felé veszem az irányt. Alkalmazásbolt már okés, jöhetne picit több telefon, picit mérsékeltebb áron, és akkor nincs gond (nem is lesz).
Ezt a fröcsögést amit te nyomatsz droid ellen a legnagyobb jóindulattal is csak megmosolyogni tudom. A kérdés még mindig áll, téged ki bántott?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.