Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Tudnám, hogy a Vista támogatásának hiányát mire kenik.
Az MS még mindig nem érzi, hogy már elmúlt az az időszak, amikor mindegy volt, mit főztek, azt ették az emberek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) buherton válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


buherton
őstag

Vistára azért nem csinálják, mert bukás volt az egész, és már így is csak egy púp a hátukon. Most miért is nem tehetik ezt meg? Ki az aki belép a helyükre? A linux, vagy a MAC?

Engem most már rohadtul nem érdekel, hogy az MS milyen új hülyeséggel drukkol elő. Felőlem fel is fordulhat. Végleg leváltottam a winfost Ubuntura.

Azt hittem anulu lesz az első :D .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) evilskati


evilskati
aktív tag

Remélem, az alternatívák népszerű add-onjai valamilyen formában megjelennek az ie10-ben is, és akkor lehet, hogy visszatérek :)

(#4) Jim Tonic válasza buherton (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Linux, OS X, esetleg Android.

A Vista bukás volt, de a különbsége a Windows 7-től marginális, támogatása még hosszú ideig meglesz. Éppen ezért nem értem, miért nem lesz rá IE10.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) t72killer válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezaz, mivel ie10 nem lesz rá, +gondolom DX11.1 se lesz rá, ezért az a támogatás már nem teljes értékű. Valszleg az ie10 biztonságosabb a 9-nél, ergo a vistánál még ugyanolyan biztonsági szintről sem beszélhetünk, mint win8 esetében.

#2: ubuntunál csak az LTS verziók kapnak hosszabbtávú supportot, mint egy-egy windows OS. Más kérdés, hogy ubu esetén ingyen frissítesz az aktuális verzióra, míg a win minden kiadását meg kell venni jó drágán. Bár a win8-al már kezdenek ésszerűbb árakkal előjönni, XP/vista/7-ről frissítve 32 EUR-ba kerül az új rendszer.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6) evilskati


evilskati
aktív tag

Összehasonlító teszt: [link]

Gyors az ie10 nagyon.

(#7) zol2 válasza t72killer (#5) üzenetére


zol2
tag

Bár a win8-al már kezdenek ésszerűbb árakkal előjönni, XP/vista/7-ről frissítve 32 EUR-ba kerül az új rendszer.

Hmmm, nem is csodálom, azért a fosért még ez is sok. De valahogy rá kell bírni a jónépet, ezért kell viszonylag olcsón adni.

És mielőtt még keresztül lenne harapva a torkom, tény, hogy ha globális felhasználásban gondolkozunk, akkor jó ötlet a különböző platformok (mobiltelefon, táblagép, asztali és hordozható) rendszereinek egymásra szabása, így az átlagfelhasználónak könnyebb a dolga, mindenhol ugyanazt a (szvsz fos) felületet látja. Tehát még azt mondom, hogy oké, közelítsenek egymáshoz. De ha nem böködöm órákon át a pofám elé tolva valamelyik eszköz kijelzőjét, hanem normális monitoron, megfelelő távolságból nézem, fizikai billentyűzetet és egeret használok, akkor ez a felhasználó felület egy trágyadomb, és bár ízlések és pofonok különbözőek, az előbb említett használhatatlanságán felül nekem még ocsmány is. Oké, 3rd party cuccokkal lehet patch-elni, node kérem...

(Fedora 17-et és Firefox 16-ot használok, arról írom most ezt a bejegyzést is, tehát az IE sem izgat fel semmilyen értelemben, de ha nem FF-et használnék (mert ugye köztudottan lomha, erőforrás zabáló, első napos bugos, stb.), akkor is inkább az Operára szavaznék (az is fent van), de a megszokott kiegészítőim miatt rókázok (az IE-re is)).

(#8) Male


Male
nagyúr

Jöhet, a gond csak az, hogy sokan ne hajlandóak frissíteni.... XP IE6-tal, W7 IE8-al, ha kérdezem miért, akkor meg "Letiltottam az update-et, mert működik így is, az meg csak telepakolja a vinyót".

(#9) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

A 6-tól a 9-ig bezárólag nem szerettem az IE-t, de a 10 nagyon jóra sikerült, laptopon az az elsődleges böngészőm, és teljesen elégedett vagyok vele. Gyors és stabil.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#10) djculture


djculture
félisten

Sikeresen be is jelentették az nagyobb cégek hogy továbbra is árulni fogják a gépeket laptopokat win7-el:)
win8 az ilyen vista szintű lesz szerintem, senki nem akar rá átállni/költeni rá.

(#11) t72killer válasza zol2 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyetértek, a modernebb winekkel egyedül az a baj, hogy nemigen lehet skinezni, míg linuxon a lehetőségek száma kb végtelen, a disztrófejlesztők is sokszor adnak ki különböző előre-preparált edisönöket (ubu, kubu, xubu). A metro egyeseknek desktopon is bejön (én kb semleges vagyok, második asztalként használom - de ellennék nélküle) de mások falra másznak tőle. Fájt volna a M$-nak, ha a konzervatívabb userek kedvéért meghagy egy kiskaput, hogy a rendszer az asztallal induljon? (most nem a 3rd party gányolt start-menükre gondolok, hanem pl egy tiszta registry beállításra).

Ami még gond a M$-nál: driverkompatibilitás. Még nem próbáltam, de előre tartok tőle, hogy a hauppauge TV-tunerrel lesznek gondok... És zárt lévén a rendszer, ha a gyártó nem ad ki új drivert, akkor az ember sütheti. Hasonló a probléma a régi grafikus vezérlőkkel (főleg a piac 70%-át adó intellel). Ergo hardvert is kell fejleszteni...

Egyébként a rendszer jó: gyors, biztonságos (szvsz ésszel használva van olyan biztonságos, mint egy átlagos linux).

#10: lehetséges, a win7 jó, az emberek megszokták és elvileg kompromisszumok nélkül lehet használni még vagy 3 évig. A váltás meg időbe+pénzbe kerül = csak az frissít, akinek külön tetszik az új OS (Mariskanéninek, a szomszéd asztalos Józsinak olymind1... lényeg, hogy menjen a gép, és ne egyék szét a vírusok a netbankolás miatt) vagy az új laptopot vásárlók mondjuk 2/3-ada. win7-re kb muszáj volt az átállás (a vistát kihagyták a népek), mert az XP már egy biztonsági emmentáli sajt volt. Meglátjuk: a win8 nem olyan rossz, mint a vista volt, ergo max a külalak ilyeszti el az embert, ami alatta van rendesen megy.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) ddekany


ddekany
veterán

Itt lett volna a remek alkalom, hogy tovább hergeljék a webes fejlesztőket maguk ellen (azzal, hogy csak Win8-ra lesz), már csak gesztus szintjén ha más jelentősége nincs is, és kihagyják! Nem néztem volna ki az MS-ből... ;]

(#13) nobela válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


nobela
senior tag

"Tudnám, hogy a Vista támogatásának hiányát mire kenik."

Ugyanarra, amiért XP-re nincs SkyDrive: "dugd fel magadnak és vegyél újabbat".

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#14) =WiNTeR= válasza nobela (#13) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

De ki használ még önként XP-t 2012-ben? Megszolgálta az éveit, ideje váltani.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#15) gerii


gerii
addikt

Remélem nem fogja erőltetni a win7 hogy azonnal frissítsem...
Rohadjon meg a 9 is, 15 percig telepítette azt a fost. Utána leszedtem az Opera telepítőt, kb 3 mp alatt fenn is volt :R

(#16) Szafter


Szafter
tag

Remélem a Win update nem akarja majd mindenképp rámtukmálni ;]

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#17) M@trixfan válasza buherton (#2) üzenetére


M@trixfan
addikt

Minden szempontból megfelelő a Linux programellátottsága számodra? Geekségből én is mindig figyelem a Linux-szot, de a programok elérhetősége miatt csak Mac OS X és Windows jöhet szóba.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#18) Jim Tonic válasza M@trixfan (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Photoshop. Itt véget is ért, kb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Glenda válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


Glenda
addikt

Leírtam már máshol is, de Visual Studiot, Blendet, Outlookot, Lyncet kérnék szépen Linuxra.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#20) Jim Tonic válasza Glenda (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, egészségedre, hogy leírtad máshol is.
A helyzet az, hogy ezekre javarészt vannak (jobb) alternatívák. Az a Te bajod, ha nem értesz hozzájuk.
De én vagyok az ökör, hogy valakinek, akinek ez az aláírása, megírtam ezt a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) t72killer válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Starcraft 2:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sajnos lehet jönni ubuntuval, meg másik linux disztróval, ha nincsenek rá rendes céges/irodai programok.
Még Winre is alig akad jó könyvelő program, linuxra nincs, és biztos mindenkinek van ilyenje ami miatt a Win-t használja...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#23) Jim Tonic válasza CharlieDrop (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az összes normális számlázó/könyvelő program elkezdett böngészőbe/felhőbe költözni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) CharlieDrop válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Melyik normális könyvelőprogram fut felhőbe/böngészőbe?

Amúgy se szívesen adnám ki a könyvelési anyagokat felhőbe, no meg nem mindenhol van net, még most se a 21. században.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#25) M@trixfan válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ezt úgy érted, hogy már itt rögtön alkalmatlan, vagy szerinted ennyi különbség van csak? :F

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#26) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Csak nem egy újabb linux-windows flamewar lesz itt? :DD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27) Jim Tonic válasza CharlieDrop (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mindegyik oda tart. A többi az nem a Linux hibája. :)

#25: Valódi PS alternatíva nincs Linuxra. Ezt aláírom. Programozási nyelvek vannak dögivel, játékok megindulása várható, irodai csomag van. :)

#26: Remélem, jól esett, hogy ezt leírtad.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) =WiNTeR= válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Bizony hogy jól esett. :D
A linux az elmúlt években (sőt amióta csak létezik) egy rétegOS volt (értsd: otthoni és alapszintű szgépes tudást igénylő munkahelyek szempontjából), és nem úgy tűnik, hogy bármi is változna e-téren rövidtávon.
Persze ezzel nem azt mondom, hogy a linux rossz, csupán túl sok minden épül Win-re, és az átszokás valamint az ezzel járó gondok nem érik meg általában.

ON: Az IE10 egyébként nagyon jól megy WP8 és WindowsRT alatt is (najó a Surface alatt állítólag azért vannak gondok), igazából a FF ami mostanában szeret rosszalkodni (youtube videó feltöltésnél pl szeret lefagyni néhány másodperce).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29) CharlieDrop válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jó, akkor két világban élünk, mert amik még vmi Visual Basivben/Visual FoxPro 6-ban íródtak, azok nem tartanak oda...
de fennáll a lehetősége, hogy hiányosak az információm ezért is kérdeztem rá konkrétan...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#30) Jim Tonic válasza CharlieDrop (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azok meg általában mennek wine alatt. Ha beírod a google-be, hogy online könyvelés, meglehetősen sok találatod lesz. Ők is FoxProban kezdték egyébként. Ma elég rápillantani a nyitóoldalra.

De ez itt tényleg nem Linux vs. Windows topik. Csak nem kell azt hinni, hogy azért mert az ember nem hallott valamiről, akkor az nincs is.

#28: ezt a hülyeséget már nagyon sokszor hallottam. Nem válaszolnék rá. Most állítottam át a gyártásunk adatrögzítési rendszerét Linuxra.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) CharlieDrop válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Még mindig használható szoftverekről beszéltem, nem online valamiről, mindegy, én hiszek a linuxban csak nem tört be a minden napokba, ahogy lentebb írták, s míg a win tartja ezt az előnyét, addig azt fogjuk többen használni, tetszik, nem tetszik..

ui.: nem akartam semmilyen flamewart indítani :) sry

ja és ez nem könyvelő program, hanem készletező/számlázó, de lehet felületesen futottam át ;)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32) Jim Tonic válasza CharlieDrop (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ők a FoxProra voltak példa. Róluk tudom, hogy abban kezdtek. :)

Nincs ott flame, csak beszélgetünk. Ha megnézed, én valami mellett és nem valami ellen beszélek. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) CharlieDrop válasza Jim Tonic (#32) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen, de nem mindenki lépett előre :(
Wine-on próbáltam a jelenleg használt programot is, háát, eléggé eldobta magát.

Már csak azért is örülnék, ha jobb lenne a linux disztro alá fejleszteni, mert valószínű platformfüggetlenebb lenne, pont mint ez a böngészős/online megoldások.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34) ddekany


ddekany
veterán

Megint ez... Azért ki lehet találni, hogy statisztikailag vajon egy 90% részesedésű asztali OS-re találsz számodra megfelelőbb alkalmazást adott célra (na meg drivert), vagy egy 1% részesedésű asztali OS-re, ill. hogy hol vannak jobban kiforrva a megoldások. Nem mondom meg...

(#35) Jim Tonic válasza ddekany (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Számold bele az árfekvést is. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) ddekany válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


ddekany
veterán

Még ingyenes desktop (nem szerver) alkalmazások terén sem vagyok benne biztos, hogy előnyben van a Linux, mert az OS részesedés arra is kihat. Ha meg egy Linuxos dekstop app igazán sikeres (LO, GIMP), általában komoly hangsúlyt fektetnek a Windows portjukra. (Ellenpéldák?)

(#37) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Lehet tudni valami az új ficsőrökről? Főleg a webkit-ek érdekelnének, illetve hogy lesz-e benne kompatibilitási rész, ha igen akkor meddig lesz visszafelé. 8-ig jó lenne. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#38) p0rn


p0rn
tag

használ még valaki Internet Explorer-t ? :D minek költ erre a Microsoft?:D

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#39) t72killer válasza p0rn (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen. Ennek a hsz-nek mi értelme volt?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) #36819456 válasza p0rn (#38) üzenetére


#36819456
törölt tag

Persze, én! Csakis IE-t! Mindig is ezt használtam, ennél is maradok....költsenek csak rá. :)

(#41) McDog válasza p0rn (#38) üzenetére


McDog
aktív tag

Én is már pár éve Firefoxot használok, de egy ismerősöm gépén kipróbáltam Windows 8 alatt az IE 10-et, s meglepett a gyorsasága, így kíváncsian várom Win 7 alá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.