Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

Ikább' az egyszerűsítésére adnának ki pályázatot. Ha elérhető lenne a régi GUI is nem kellene semmilyen népszerűsítés. Maga a rendszer fejlődött, gyorsult, hatékonyabb. De sok ember szemében a Metro hazavágja az egészet. Én is így vagyok vele, ezen semmilyen kampány nem segít.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) Dark Archon válasza Chaser (#1) üzenetére


Dark Archon
addikt

+1

Mellesleg meg így kell ingyen reklámot íratni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3) Cyberpunk válasza Chaser (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) hodostamas


hodostamas
addikt

Lassan a Win8 kampányra több energiát fordítanak mint magára az oprendszerre.
Mi lett volna ha ezt mind inkább igényfelmérésre fordítják, és megkérdezik a felhasználókat - akiknek készül -, hogy na mégis mi tetszik és mi nem a terveinkből? :U

(#5) rudi válasza Chaser (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem messze több usert nyer az MS a telefontól táblán át desktop gépi egységes felülettel, mint amennyit veszít a Metro UI megjelenése és a Startmenü elhagyása miatt. Persze, ez a power userek szemzögéből nem feltétlenül látszik, ők a régi jó megszokott felület elvesztését tapasztalják.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Cyberpunk válasza hodostamas (#4) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor az már nem az MS lenne. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Én belefognék. Csak kéne szoftver, amin painttel elanimálgatok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8) Chaser


Chaser
titán

Igazából ilyenkor gondolkozok el, hogy ugyan hány diplomájuk lehet átlagosan az MS marketing osztályosainak. Mert ha csak egy lenne, ne adja ég egy se, akkor egész biztosan elérhető lenne a régi desktop felület is. "Full compatible with x86 based Tablet and Desktop PC's" ... ez a mondat eladta volna a 8-ast magában.
/angolért bocs, nem feltétlen így helyes a mondat/

szerk: rudi: Majd kiderül. Metro tabletre való, nem desktopra. Ahogy a 7 desktopra való volt, nem tabletre. Ha most nem is, majd a 9-es verzióban talán felfogják ezt is a sok diplomájukkal. Az mért jó nekik, hogy rá akarják kényszeríteni az embereket a metrora, nem igazán értem. Menet közben lehet nem lenne egyszerű megváltoztatni a régi és GUI-t, de legalább instalkor kiválaszthatnám melyik felületet akarom is én használni. Már mennék is upgradelni az XP licenszről.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) rudi válasza Chaser (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztosan érvényes ez a gondolatmeneted akkor is, ha nem magadból, a gyakorlott power userből indulsz ki, hanem az egységsugarú felhasználókból, akik sokkal többen vannak és sokkal több potenciális profitot termelnek?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Gave válasza Chaser (#8) üzenetére


Gave
addikt

Hát diploma nem egylenő tudás és/vagy szakértelem :). Csak azt jelzi, hogy valaki jól tud parancsra ugrani, ha sok van neki. Tssst! mielőtt a HR részleg is kiszagolja valahol.

Amúgy, ez a nagy GUI innováció is addig lesz erőltetve amég kell a hype, aztán majd kijózanodnak belőle a következő rev.-ig.

(#11) Chaser válasza rudi (#9) üzenetére


Chaser
titán

Saját ismerősi körömben többen vannak, akik még a 7-est se vették be xp ellenében. Megmutattam nekik a 8-ast, kár hogy nem raktam YT-ra a reakciókat ;] Nem gondolom magam "powerusernek", többet tudok mint egy átlag ember aki pc-t használ, kb ennyi. Volt egy trend ami sok évet megélt. Ne akarják már lenyomni a torkomon, hogy nekem innentől kezdve csempéznem kell ha új wint akarok:) Nem vagyok az újítás ellen, de az legyen választható, nem pedig kötelező.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) rudi válasza Chaser (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kell neked kötelezően csempézned, de az fontos, az MS-nek, hogy minden indítás után lásd (szokjad) a dolgot. Mert ha majd oda kerülsz, hogy tabletet vagy új telefont vennél, és ott belepörgetsz kicsit a csempés felületbe, akkor rájösz, hogy bakker ezt tényleg jó valamire, ráadásul már ismered is, és simán lehet, hogy az Apple vagy a Google helyett az MS kasszájába fizeted be a pénzt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Mister_X válasza Chaser (#11) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A tálcás-start menüs rendszer is kötelező jelleggel volt lenyomva a torkodon. Nem kötelező Win8-at hasznánod, de arra is lehet hekkelni aerot.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Nem gondoltam volna, hogy ennyire vastag a pofájukon a bőr. :W

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#15) McDog


McDog
aktív tag

Attól függetlenül, hogy kinek van diplomája, vagy nincs, az MS mit mire költ, vagy nem költ, ki mennyire marad le az informatika fejlődésében (Ez a csempés dolog mondjuk nekem se tetszik, de biztos nem látok át valamit, érintőképernyős monitorral már látnék benne fantáziát..) Itt tulajdonképpen egy lehetőség van, hogy megmutatod, hogy tudsz-e készíteni egy Windows 8-at népszerűsítő videót, vagy nem, elég jó vagy, hogy a legjobb légy és elvidd az egymilliót, vagy csak egy lelkes amatör....

(#16) Armagedown válasza rudi (#12) üzenetére


Armagedown
őstag

"Nem kell neked kötelezően csempézned, de az fontos, az MS-nek, hogy minden indítás után lásd (szokjad) a dolgot."

És ha én mondjuk mint felhasználó az Androidot kedvelem inkább ?Ebben az esetben nekem a csempe csak akadályoz a rendszer használatában

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17) Dark Archon válasza rudi (#12) üzenetére


Dark Archon
addikt

Használni nem használtam, de láttam videókon, milyen a csempés felület mobilon. Eddig csak arra jöttem rá, hogy még mindig az Android a leghasználhatóbb :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#18) Glenda válasza Dark Archon (#17) üzenetére


Glenda
addikt

Én meg azt láttam, hogy brúszvilisz ejtőernyő nélkül kiugrott a repülőből, úgyhogy biztos igaz.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#19) Воланд válasza Glenda (#18) üzenetére


Воланд
titán

:DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) Chaser válasza rudi (#12) üzenetére


Chaser
titán

De, ha 8-ast akarok használni akkor kötelezően kell(ene). Fogok venni tabletet, de nem winest. Sokat fejlődött a droid, ilyen tabletből választék is van, áruk is rendben van, OS meg ingyenes. Telefonból nem veszek okosat', elég ha én az vagyok:) na ennyire vagyok poweruser, 6 éves sharp sh550-sem van és marad is amíg bírja.
Tabletnél már csempéznék, de úgy vettem észre a notebookom meg a desktop se tablet, lehet 3-4 diplomát össze kéne szednem és akkor én is felfedezném a bennük rejlő tabletet...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Glenda válasza Chaser (#20) üzenetére


Glenda
addikt

És az miért is jobb neked, ha az oprendszer ingyenes? Részvényes vagy?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#22) LordX válasza rudi (#9) üzenetére


LordX
veterán

Valamiért az Apple se egységesítette az OS X és az iOS felületét, és bármit lehet mondani róluk, de azt nem, hogy nem elsődleges az egyszerűség..

(#23) Dark Archon válasza Glenda (#18) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kötve hiszem, hogy ilyet láttál, hiszen Willis még él.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#24) LordX válasza Dark Archon (#17) üzenetére


LordX
veterán

Nem hinném, hogy az MS-nek érdeke lenne, hogy az Androidot népszerűsítse (bár egyesek szerint többet keres rajta az MS, mint a Google :) ). Viszont ha tényleg az van mögötte, akkor a Win8 nem lenne más, mint egy marha nagy WP8 reklám?

(#25) Glenda válasza Dark Archon (#23) üzenetére


Glenda
addikt

[link]
Csak azt nem tudom hogy menekült el az aszteroidáról majd' 20 éve...azt hittem meghalt..

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#26) Chaser válasza Glenda (#21) üzenetére


Chaser
titán

Öööö...maybe mert nem kell érte fizetnem?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Воланд válasza Chaser (#26) üzenetére


Воланд
titán

de, fizetned kell erte. max nem tudsz rola.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Chaser válasza Воланд (#27) üzenetére


Chaser
titán

Amennyiben a nemrég rendelt 7" IPS tabletem árában benne van az OS ára is nem bánom, olcsóbb volt mint akármelyik Win verzió ;] Szóval ha ilyen mértékben kell fizetnem valahogy túlélem. N7-et meg akkor vennék, ha a mostani árát úgy megfeleznék. Majd ha eljut arra a szintre hogy SD bővíthetőség és HDMI akkor adnék érte jelenlegi árat..vagy akkor se.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Mister_X válasza Glenda (#18) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Annyiban igaza van, hogy ha megerőszakoljuk a rendszert, akkor Metro-like csempés felületet is csinálhatunk rá. De ez testreszabhatóság, nem használhatóság.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30) Glenda válasza Mister_X (#29) üzenetére


Glenda
addikt

Az a launcher olyan tákolmány érzést kelt, hogy inkább elriasztja az embereket a WP-tól.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#31) Dark Archon válasza Glenda (#25) üzenetére


Dark Archon
addikt

Itt pl. John McClaine látható, valamint nem is repülőből, hanem repülőről ugrik. De, ha szerinted párhuzamot lehet vonni egy tesztvideó és egy film közt, akkor pont neked találták ki a csempéket: smartphone for smartass :W

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#32) siti válasza Chaser (#11) üzenetére


siti
senior tag

érdekes, aki engem megkért hogy rakjam össze neki a gépet, fusson rajta, youtube, facebook, xy játék, egy se kérte hogy milyen op rendszer legyen rajta. haverom felesége, aki addig applet használt, majd külföldön rászabadult a linuxos laptopomra, kb fel se tűnt neki hogy milyen oprendszer ketyeg ott. megkérdezte a böngésző nevét és ment a nők lapjára.... és több ilyen van, mint ahány regisztrált ph! olvasó.

de ugyanezt mondták a win95-re is, hogy minek leváltani a dos-t, meg ikonok, meg kattintás, meg...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#33) Mister_X válasza Dark Archon (#31) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"neked találták ki a csempéket: smartphone for smartass"

Mert aki az átlagosnál nagyobb betűtípust bámul és hibázás nélkül kezeli az amúgy röccenés mentes Metro UI-t, az dilettáns idióta, mert nem nem droidot vadássza az ikonokat? :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34) Dark Archon válasza Mister_X (#33) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mindegy, meddő vita... meg nem is neked válaszoltam, meg nem is ezt, amire "lefordítottad".

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35) Chaser válasza siti (#32) üzenetére


Chaser
titán

Dos-hoz mai napig van parancssor :P . És a grafikus felület azért kényelmesebb, azokból a felhasználókból biztos több volt, mint azokból, akiknek nem kellett grafikus felület.
Ahogy elnéztem a metro eléggé megosztotta a ph-sokat is, ami tuti buli, az itt nem megosztó szokott lenni. Nekem végül is mind1, notebookon xp, desktopon majd 7.
Saját családi körömben még attól is viszolyognak ha xp helyett 7-et akarok felrakni, az a "másik" nem jóóóó ;) Pedig xp és 7 tekintetében nincs is akkora különbség. Igazából nem tudom elképzelni, hogy a szupernagyik majd csempézgetnek pl. Majd idővel elválik mit gondol erről az MS. Nem tudom ők melyik "egységsugaró" felhasználók közé tartozhatnak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) CyberPunk666 válasza Dark Archon (#31) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A netes tesztvideó és egy hollywoodi film között az a különbség, hogy a filmben büszkén vállalják, hogy milyen jó trükkfelvételek tudnak csinálni, ami élethűnek hat, a tesztvideóban pedig megpróbálják valósnak hazudni a trükköket.

Határozott és egyértelmű vélemény alkotni a használhatóságáról próba nélkül, egy sima videó alapján (mellesleg van a neten wp-t szidó és wp-t istenítő videó egyaránt (kérdés ugye ki melyiknek hisz, nyilván ha te direkt rossznak akarod tudni, akkor annak fogsz)), szóval aki ilyen nulla információ után véleményez az az igazán smartass.

Inkább azt kellene megnézni, hogy akik használják mit mondanak. A többség szereti. Nyilvánvaló, hogy lehet találni olyat is aki nem. De ez minden platformra igaz.

(#37) CyberPunk666 válasza Chaser (#35) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az ilyen embereknek pedig sokkal könnyebb lenne egy xp->metro átállás, mivel van pár nagy paca a képernyőn yt, skype, mail, google, térkép. Csak bökni kell, nem kell ikonokat, ikon alatt feliratokat bújni, az mi is lehet...

Amúgy laptopon a metro vezérelhető a touchapaddal úgy, ahogy a kijelzőt érintenéd, szóval azon is mehet ugyanaz a gesztusvezérlés ami tapogatással, ez pedig nagyon megkönnyíti a kezelést. (mondjuk én gyűlölöm a touchpadot, de a w8-al végre nem kell minden szarhoz elővennem az egeret).

Az utálók többsége power user informatikai oldalakat olvasó, és az ő véleményükre adók.
Aki nem info guru és előítéletek nélkül áll neki azoknak többségében tetszik az új rendszer, pláne, ha meglesz mindenre a jó kiforrott app.

(#38) Воланд válasza Dark Archon (#31) üzenetére


Воланд
titán

omg, azt hittem, hogy legalabb leesik, hogy arra probalt finoman celozni, hogy nem egy par tesztvideo alapjan kellene iteletet mondani valami felett....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) Chaser válasza CyberPunk666 (#37) üzenetére


Chaser
titán

Notebookon trackpointot használok ha nincs külső egér, ott is jó?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) CyberPunk666 válasza Chaser (#39) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem tudom, de szerintem nem, hiszen azzal nem lehet gesztusokat imitálni...

mivel például a lap tetejéről lehúzás (bezárás) a touchpad tetejéről lehúzás, oldalra elhúzása az appnak, az oldalra elhúzás, szóval egy az egyben másolni kell az adott gesztust, mintha a képernyőt érintenéd.

(#41) Chaser válasza CyberPunk666 (#40) üzenetére


Chaser
titán

Kár érte, nem szeretem simogatni a padot ha nem muszáj.
Egyébként a kérdés "költői" volt :P :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Na ha én arról készítenék egy videót amikor először láttam Win 8-cat notebook-on! :)) De a legjobb a többi "átlagember" vásárló volt akik ott szentségeltek a lockscreen-en való továbbjutáson. Eddig ez az egész egy nagyon rossz vicc, pedig a csicsa alatt vannak optimalizációk, olvastam ezt-azt. Ez a képernyő maszatolás egy notebook-on elég nevetséges, főleg úgy, hogy már egyszer ott van az ember keze a billentyűzeten és a trackpad-en ugyebár... :U

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#44) CyberPunk666 válasza M@trixfan (#43) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Lockscreenen való továbbjutáson?

Mármint az nem ment, hogy beírják a jelszót, amit minden eddigiben így kellett, vagy nem tudták megcsinálni a lockscreeen felnyitását, ami kb akármit csinálsz felmegy?

(#45) Glenda válasza M@trixfan (#43) üzenetére


Glenda
addikt

Na várj. Amikor megjelent a Vista, az átátszó ablakkeret és a tükröződéses felületek számítottak csicsának. Most kaptunk egy Whistler Watercolor szerű felületet és az a csicsa. Hol itt a logika?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#46) Alchemist válasza Chaser (#35) üzenetére


Alchemist
addikt

Hmmm... az egyszerű juzereket gyakran "ki szoktam lökdösni" a gép elől, ha sok fájl másolásáról vagy rendezéséről van szó... lemegy a nap, amíg mutatóeszközzel hadonászva elvégzik, ugyanakkor a Total Commander shortcut-jaival fél perc alatt megcsinálom a (számukra) "varázslatot". :)
Vajon a rángatós-gesztusos műveletektől tempósabbak lesznek..? egérrel vagy touchpad-del aligha...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#47) edward2


edward2
addikt

Pályázat meg 1 millió forint ide vagy oda ez nem fog a szarból jót csinálni.

(#48) pilóta


pilóta
nagyúr

csempe élmény felhő alkalmazás kapcsolattartás - Win8: jó az attól, hogy nem jó! :D

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#49) Vikthor


Vikthor
nagyúr

nehéz feladatlesz, ha nem lehetetlen. Még éppen a Win7 készül leváltani az XP, bár még mindig XPk vannak töbségben... mégis mit akarnak? Ja, pénzt. :F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#50) Dark Archon válasza Alchemist (#46) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ismerős helyzet :DD De addig jó, míg vannak ilyen felhasználók, akik úgy gondolják, hogy valami marha nagy varázslat a TC, addig lesz munkánk :))

pilóta: úgy gondoltam, hogy kicsempézem a fürdőt, de rájöttem, hogy nem egy nagy élmény. Ráadásul sok a felhő az égen, esni fog. A Firefox alkalmazással keresek inkább egy burkolót, akivel remélhetőleg nem lesz gond a kapcsolattartás.

Mit nyertem? :DDD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.