Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) danikollar


danikollar
őstag

Én csak reménykedem, hogy ez majd meggyőz, a win8-nak háromszori próbálkozásra sem sikerült!

(#3) BiP


BiP
nagyúr

Én tegnap kíváncsiságból feltettem a Server 2012 Essentials Preview-t.
A Start gomb fixen ott van, egész jól használható már, csomó mindent lehet állítani is.
Viszont a külsős Start menüs programoknak bekavar.
Maga a korábban ismeretett 8.1-es metro újítások közül nem sok mindent tudtam kipróbálni, a Server változat érthető módon nagyon kevés kliensnek szóló app-ot tesz fel, szóval majd inkább ma a 8.1-gyel próbálkozom újra. (csak már türelmetlen voltam :) )

(#4) helkis


helkis
addikt

ok hogy visszakerült a startgomb, köszönjük, de miért ugyanoda?
ha már future meg minden, simán beraknám középre, hogy onnan lehessen vezérelni mindent, mellette pár ikonban a sokat használt progik, stb.. jól is nézne ki szvsz..
+az is idegesítő mióta ekkora monitorok vannak, hogy kikapcsolni/tálcára tenni, visszakicsinyíteni egy ablakot akár tapipaddal, vagy egérrel, sok időbe telik, mert már messze van új-felemelés nélkül odaérni! miért nem lehet ezt pl a progin jobb klikknél benne a menüben? :F vagy legyen ez is felül középen.. :K (ok tudom billkombó.. de akkoris!)
(ha bekerülnek a feature-jeim, akkor a liszenszdíjakért várok egy pü-t az MS-től..)

szerk: főleg ha egy teljes nagy excel után kell egy startból indítani valamit, akkor a két legtávolabbi pontig kell navigálni.. :(

(#5) Sub-ZeRo - ezzel is kereshetne az MS rengeteget! "Win98se Skin" minden rendszerre 20k-ért+ új motor alatta vinnék mint a cukrot!, már vagy egy éve ezt mondom!

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5) Sub-ZeRo válasza helkis (#4) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert ha nem oda kerülne vissza, akkor meg az lenne a baj. Tudod ez olyan nyuszika és kalap dolog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6) bon válasza helkis (#4) üzenetére


bon
őstag

Állítsd az egér érzékenyésgét nagyobbra és egyből nem kell felemelni. A középre meg baromság lenne a start gomb, ritkán használt gomb.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#7) helkis válasza bon (#6) üzenetére


helkis
addikt

itthon ok, de általában sok géppel dolgozom, + melóhelyen le is van tiltva talán ez a funkció.. szóval kéne valami alapban..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#8) Piera23


Piera23
tag

Remélem kikapcsolható lesz a startgomb.

(#9) Воланд válasza Piera23 (#8) üzenetére


Воланд
titán

:K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) ielektros válasza Piera23 (#8) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat en is oszinten remelem. :C
En annyira megszerettem mar a start gomb nelkuli eletet, hogy zavarna ha a talcamon elvenne a draga helyet.

(#11) BiP válasza Piera23 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy tudom nem (pedig korábban voltak ilyen pletykák, hogy ki lehet), és nem is találtam rá opciót.

(#10) ielektros: Azt még megértem, hogy megszoktad nélküle.
De hogy elfoglalja a drága helyet? Az az 50 pixel? Netbookon is 1024-ről beszélünk, fullHD-nál meg ...
De persze az opcionális kikapcsolhatóság az kéne.
Mert van, aki nem használja, én meg pl. Start menü programot tennék oda, szóval amiatt nem kell nekem oda a beépített gomb.

[ Szerkesztve ]

(#12) Mate válasza ielektros (#10) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyetértek :) Semmire se használnám, így remélem eltávolítható. Viszont az, hogy egyből az asztalra jelentkezik be jó ötlet. Kezdőképernyőt nem használom semmire.

(#13) Peter789


Peter789
senior tag

végre egy kis reménysugár, talán rájönnek hogy mekkora orbitális idiotizmus minden beállítást fixre erőltetni - gondolok itt pl a mindenáron a metrosex-el indulásra, az erőszakos lock screen-re, arra hogy nincsen OSK ikon a beírómezőknél stb stb stb... az igazi az tényleg az volna ha visszaadnák az eredeti startmenü-t is - természetesen legyen opcionális, letiltható vagy engedélyezhető, ha valakinek úgy tetszik jobban. én már vagy 5x próbáltam esélyt adni a 8-nak asztali, szimpla érintős és tablet környezetben is, de eddig mindig visszamenekültem a 7-re, ami még tableten is nagyságrendekkel élhetőbb a 8 millió apró idegesítő hülyeségével szemben - nem mindenki tartalomfogyasztó, van aki dolgozna is a gépén! ha nem erőszakosan az új funkciókat hozná - ami sokszor sokkal rosszabb mint a 7-nél - hanem opcionálisan lehetne állítani hogy melyik legyen, akkor teljesen élhetőre lehetne konfigolni a 8-at is... talán majd a 8.1... :U

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#14) YceBear


YceBear
tag

Nem is ertem szerver oldalon miert nem eroltetik a Metrot. :F

(#15) Воланд válasza YceBear (#14) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) rii


rii
nagyúr

kellemesen letisztult felületnek tűnik

win7-re van ilyen?
vagy win8-ra?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17) BiP válasza rii (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Mire is gondolsz pontosan?

Ha az ablakok kinézetére, akkor a Win8 is pont ugyanúgy néz ki. Ha pedig a csempés felületre, a Win8-ban is van.
Win7 az máshogy néz ki, és csempék sincsenek benne, de ha nagyon akarsz ilyen minimaldesign ablakokat, akkor léteznek hozzá programok, amivel win8-asítani lehet a kinézetet. (Pl. Windows 8 Transformation Pack, WindowBlinds)

[ Szerkesztve ]

(#19) rii válasza BiP (#17) üzenetére


rii
nagyúr

win7-ben lett volna jó valami egyszerű ... nem értem miért nincs választási lehetőség
más oprendszerekben már 96-ban is tömkelegével lehetet választani a gyári beállítások között ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) BiP válasza rii (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Win7-ben még van választási lehetőség, ott a Basic meg a Classic skin.
Win8-ban viszont nincs. Van az alap basic, kifújt.

(#21) Peter789 válasza rii (#19) üzenetére


Peter789
senior tag

a 8-al pont az a legnagyobb bajom, hogy totálisan elment az 1bites droid tartalomfogyasztó júzerek felé, és még csak a lehetőségét sem adja meg a magasabb szintű konfigurálásnak - a registry hekkerkedést nem preferálom, ott túl sok kárt lehet tenni vakon tapogatózva - egy oprendszernél nekem minimum elvárás hogy testre tudjam szabni, valamint hogy ami eddig jó volt, azt az új verzióból ne töröljék véglegesen valami idióta új hullám miatt, max azt fogadom el ha nem az az alapértelmezett...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23) Benőke válasza Balu12 (#22) üzenetére


Benőke
őstag

Vista megjelenése óta használom. Pénzért se térnék vissza... ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) Benőke


Benőke
őstag

Ez a start gomb csak egy nagy pofon a sz@rnak. Maga a koncepció hibás. Nevezhetik bárminek és hiába lesz start gomb, ha ugyan arra az undorító új felületre visz. Tekintve hogy desktopon ugyan úgy már nem használható startmenüként ahogy eddig. 10 programig oké, 100ikon körül pedig a vadászat a vörös októberre című film fog eszünkbe jutni. Persze be lehet gépelni mit keresünk, de azt hittem az egér azért van hogy kattogtassunk, nem azért hogy gépeljünk. Bár mondjuk nehéz begépelni ha pl épp nem jut eszünkbe... Pláne ha mondjuk épp havi baja van a gépnek és nem találja meg a programot... Táblagépen pedig láthatjuk mennyire terjed a cucc. semennyire...
Asztali gépen lehet szenvedni vele, de érdemes normális startmenü pótlékot telepíteni. Bár mondjuk mire megtalál valaki valamit a beállításokban addigra úgy is vért izzad majd.

(#25) Sub-ZeRo válasza Benőke (#24) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Annyit kell csinálni, hogy csoportokba kell rendezni és akkor nem 100 ikon lesz egy helyen, hanem 2-13 db csoportokban, ami attól függ, hogy rendezed a dolgaidat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26) tkesy válasza helkis (#4) üzenetére


tkesy
őstag

Mondjuk a tálcát es vele együtt a Start menüt a képernyő el lehet tolni a tetejére is... :):U

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#27) Benőke válasza Sub-ZeRo (#25) üzenetére


Benőke
őstag

Tekintve hogy ez eddig megoldott volt most a felhasználó kényelmének növelésért ezzel is dolgoznia kell.

Hát rendezgesd. Biztos nem fogom, de még csak használni sem. Linux alatt nincs ilyen bajom. Cégnél meg nem lehet W8 -at használni. Ki van tiltva a domain -ből. Szal mindegy... Nem is hiányzik... Ha ránk erőltetik, akkor pedig rommá installálom valami menüpótlék kezelővel, mert ezek a kis cégek meg tudják csinálni amit az MS több 100 emberrel nem...

Hiába erőlködnek, kevesebb fogy belőle mint a Vista -ból.

(#28) vicze válasza YceBear (#14) üzenetére


vicze
félisten

Nem nem akarják az őrületbe kergetni az adminiszrátorokat, akik dolgoznak is ezzel a szarral nem csak nézegetik a weboldalakat.
Pusztán csak egy gigantikus vicc szerver oldalon a Metro, még a SC-t is tönkreteszik majd vele, borzalom. :(

(#30) negyedes válasza Benőke (#27) üzenetére


negyedes
addikt

hat akkor hasznalj linuxot es legy boldog, na nem kotelez senki hogy win8-at hasznalj. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#31) helkis válasza tkesy (#26) üzenetére


helkis
addikt

ez nem is hülyeség :R legutóbb talán win98-nál használtam ezt a funkciót.. köszi, sajátgépen már meg is csináltam, használhatónak tűnik..., a gond ott kezdődik, mikor az ügyfelek gépeivel kell vacakolni .. :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32) vicze válasza Balu12 (#29) üzenetére


vicze
félisten

Már megbocsáss, de te mennyit dolgozol Windows Serverrel? Láttál már egyáltalán? Esetleg System Centert?
Ez rohadtul nem tetszés kérdése, hanem használhatóságé, egy szerver OS-en ennek a *** semmi keresnivalója.

(#34) vicze válasza Balu12 (#33) üzenetére


vicze
félisten

Akkor biztos meg tudod magyarázni, hogy mi a halál értelme van a Metronak egy szerveren?

(#36) Benőke válasza Balu12 (#35) üzenetére


Benőke
őstag

A felhasználókat biztosan nem, akinek dolgozni kell vele azokat meg biztosan... :D

(#37) ielektros válasza vicze (#34) üzenetére


ielektros
senior tag

WS2012 agyrem a metro es raadasul kifejezetten eroforras igenyesre sikerult. Marmint server kornyezethez nezve. Baromira nem esik kezre es csakis az ido repul el miatta allandoan.

Mindemellett kliens oldalon en szeretem a Win8-at, bar a "Modern" feluletet nem erintem meg soha sem. Ha meg veletlen igen akkor probalom mihamarabb bezarni, otthagyni, elhagyni. En meg nem jottem ra ennek mi ertelme van vagy lesz valaha. De ok tudjak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.