Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ocarina


Ocarina
aktív tag

Remélem, változik valamennyit a külső is. Ez, így nem nagon tetszik. :(

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem tudom, az én szememben a Nintendo kézikonzolok mindig is úgy néztek ki mint valami olcsó szappanosdoboz tetrisgép a kínai piacról. Nem akarok vitázni, hogy a sony vagy a nintendo gépe jobb, már csak azért sem mert egyiket se használtam még soha se, de azt láttam, hogy a Sony PSP és utódjai egész elegánsak, addig a Nintendo DS vagy 3DS óvodások kezébe valók és idősebb gyerek vagy felnőtt kezében már hülyén néz ki.

Ha pl. az apple gépei valahol a dizájn magas fokán állnak, akkor a nintendo DS és 3DS abszolút az ellenkező oldalon. Mintha egy mercedest hasonlítanánk össze egy trabantal, akkora a különbség a két külső design között. Szóval nem tudom, hogy ki tervezi náluk a külsőt, de azonnal rugják ki, mert 20 évvel vannak lemaradva legalább ebből a szempontból.

Egyszerűen ronda mai szemmel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) mate0023


mate0023
tag

Kíváncsi vagyok mit tudnak újítani, mert amiben (szerintem) a Wii varázsa volt, a mozgásérzékelés, már a konkurensek is hozzák. Grafikában közelében sem lesznek hozzájuk, esetleg a játékkínálattal vagy az árral tudnak versenyképesek maradni.

(#4) DeFranco válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És gyerekszemmel? A nintendo kézikonzolok gyerekeknek készülnek. Az apple termékek felnőtteknek. Nagy különbség.

A nintendo úgy néz ki, ami: gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

(#5) Weißturul


Weißturul
senior tag

Nagyon ajánlom a Nintendónak, hogy ne nagyon szúrják el a Wii U-t, mert én bírom ezt a céget :B
A Wii-t sokan kritiálták a grafikus tulajdonságai miatt (meg úgy en bloc az "elavultságát") mégis eddig ebből a konzolbol adtak el a legtöbbet. Ne is ragozzuk: forradalmár volt. Jókor volt jó helyen. Piacra lépésekor volt már az akkora kritikus kezsüel réteg aki szabályosan ráugrott a Wii-re és pegették ki a nevetségesen alacsony indulóárat (most mennyi is? startkor 250$ volt). Nagyon az elején még az előző generációt se nagyon sikerült grafikailag felülmúlnia, de mára a fejlesztők kihozták a maximumot: Monster Hunter III, Super Mario Galaxy 2, Zelda: Skyward Swords, Conduit 2, Metroid Other M - mind kellemes a szemnek.
A Wii U is elvileg a leggyengébb lesz a következő generációban, de a konzolok mára olyan teljesítményszintet értek el, hogy nem is kell nagyobb szufla. Ránézésre hozza a PS3 teljesítményét (a techdemók alapján) és az szerintem több, mint elég és fejlettebb is lesz nála. ha megint 250$-ért fogják vesztegetni kiváló launch-title-ökkel és jó marketinggel akkor robbanhat akkorát, mint az elődje.

Áldásom a Nintendo újabb konzoljára :R

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#6) tDr1v3r válasza Weißturul (#5) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A PS3 teljesítményét biztos nem hozza (ott a CPU a lényeg, mivel a GPU-ja gyenge... ezért tudni kell rá programozni a szufla miatt), inkább az Xbox-ét - amit túl is szárnyal a hardverspecifikációk alapján úgy kb 20%-al.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7) Weißturul válasza tDr1v3r (#6) üzenetére


Weißturul
senior tag

Azt is vedd hozzá, hogy a két gép specifikációi között cirka hat év van - fejlődött a technika, ma már más egy hárommagvas processzor mint akkortájt.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#8) kovsol válasza tDr1v3r (#6) üzenetére


kovsol
titán

hagyjuk már a PS3 nagy és erős prociját, mert végül kb semmivel se lettek vele előrébb mint az xbox, mert nehéz rá programozni és a vga kártya is gyengébb benne

Wii U ha jól csinálják és könnyen lehet majd rá programozni oda vissza fogja verni a mostani konzolokat, de olyan érzésem van, hogy el fogják szúrni

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9) WayneGace válasza kovsol (#8) üzenetére


WayneGace
őstag

A Sony procija jó, de nem konzolba való. Például us hadsereg elég sokat vásárolt belőle és építettek szép 100+ millió dolláros szuperszámítógépet, ami Cell processzorok használ. Különböző robbanásokat és egyéb katonai finomságokat szimulálnak vele.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#10) Weißturul válasza kovsol (#8) üzenetére


Weißturul
senior tag

Az két alkalommal éreztem hasznoznak azt a hat magot amikor Lairben alattunk ütközött meg két komplett hadsereg, a másik meg a Reaistance 2 online cooperative módjában özönlöttek ránk az ellenek - na itt kellett vezérelni az MI-t.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#11) zsigus válasza WayneGace (#9) üzenetére


zsigus
őstag

Nem konzolba való? :D
Ez valami új infó lehet, mert a spec alapján a Cell egy hybrid, ami grafikai számításokra is jó. A cell tökéletes a konzolokba, csak a GPU-t b*szták el a PS3 esetében, ami egy régebbi konstrukció volt az nV-től, bár így is hozza azt amit kell, csak a Cell mellé illett volna egy kicsit erősebbet betenni. Egyébként ahhoz képest, hogy a PS3-ba nem is lett volna GPU, mindenképpen jobb a jelenlegi megoldás is.

A Wii U kétségtelenül a legerősebb konzol lesz ha megjelenik (addig amíg a többiek nem jönnek az új gen-el), ezen kár is vitatkozni, hiszen ő lesz az első next gen konzol.

Weißturul

"azt a hat magot" Inkább 8 magot (+1 letiltva).

(#12) ldave válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


ldave
félisten

Hát nekem van PSP-m és DSi-m is, ha a kettőt egymás mellé teszem, akkor szerintem inkább a PSP tűnik gyerekjátéknak a csillogó felületével és sok gombjával, a DSi sokkal letisztultabb forma, sokkal elegánsabb (alap DS és DS lite persze nem ilyen szép, legalábbis szerintem).

3DS-t még nem nagyon láttam előben, csak képeken, de sajna ha jól tudom akkor annak is szép csillogó külseje van. Leszokhatnának már erről nagyon, a matt borítás sokkal jobb, karcokkal szemben is ellenállóbb. Remélem ha jön a 3DS lite vagy -i, az már újra matt külsőt kap.

A Slime draws near! Command?

(#13) WayneGace válasza zsigus (#11) üzenetére


WayneGace
őstag

Én eddig többször azt olvastam, hogy nehézkes és költséges ps3-ra programozni, a Cell miatt is. Egy konzol gyártónak pedig arra kell törekednie, hogy egyszerű és minél olcsóbb legyen rá játékot fejleszteni. Lehet rosszul informált vagyok.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#14) zsigus válasza WayneGace (#13) üzenetére


zsigus
őstag

2006-ban a többszálú programozás (CELL: 8 mag + 2 utasítás magonként = 16 programszál) még nagyon gyerekcipőben járt, ma már nem.
Viszont sajnos a GPU hiányosságait is a Cell-el kell elfedni, és ez időigényes folyamat, amit sajnos leginkább csak az exkluzív játékoknál csinálnak meg. De ez nem a Cell hibája.

(#15) Weißturul válasza zsigus (#11) üzenetére


Weißturul
senior tag

Abból a nyolc magból egy redundánsak van fenntartva (gy.k. le van tiltva), egy az operációs rendszeré, hatot pedig a programozók használhatnak fel a játékokank. Nem állítottam semmi valótlant.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#16) zsigus válasza Weißturul (#15) üzenetére


zsigus
őstag

Már korábban is említettem, hogy 8+1 magos (1 PPE + 8 SPE amiből egy le van tiltva = 8 működő mag) a CELL. [link]
De most már elég a PS3-ból, ez a cikk a Wii U-ról szól.

[ Szerkesztve ]

(#17) Weißturul válasza zsigus (#16) üzenetére


Weißturul
senior tag

Tudommal a PPE feladata a nyolc mag (amiből egy le van tiltva, ugye) összefogása és a feladatok kiosztása.

"The PPE is the Power Architecture based, two-way multithreaded core acting as the controller for the eight SPEs, which handle most of the computational workload. The PPE will work with conventional operating systems due to its similarity to other 64-bit PowerPC processors, while the SPEs are designed for vectorized floating point code execution."

Ettől még mindig hat mag SPE használható a játékok számára és ez a lényeg.
De akkor legyen itt vége, privátba felvilágosíthatsz, ha akarsz.

Egy a fontos: a Wii U jobb lesz, mint a kurrens generáció.

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#18) zsigus válasza Weißturul (#17) üzenetére


zsigus
őstag

Nagyjából két évvel ezelőtt olvastam valahol, hogy az X360 -> PS3 portoláskor használják a fejlesztők a PPE-t is, mert szinte ugyanaz az egység mint a 360-ban található mag. Ennek most már nincs (vagy nem) sok jelentősége van, de 2006-2007-ben, a többszálú programozás hajnalán előfordulhatott, hogy csak egy magon futottak a játékok, mindenesetre kíváncsi lennék egy magonkénti terhelés-monitorozásra (nem csak a PS3-nál), de nem hiszem, hogy valamelyik konzolgyártó csinálna/engedélyezne ilyen programot. Hogy ennek mennyi a valóságtartalma azt nem tudom, ha semmi akkor majd valaki kijavít.

Azt, hogy jobb lesz e (grafikailag) mint a mostani generáció sohasem vontam kétségbe, olvasd el az első hozzászólásomat. De azzal kapcsolatban, hogy az egész "csomag" jobb lesz mint a jelenlegi gen., van egy pár kétségem. Egyrészt még mindig feláll a hátamon a szőr ha a "tabletes" irányításra gondolok, másrészt ehhez megfelelő játékfelhozatal sem árt, ami még mindig kétséges a számomra (természetesen nem az exkluzívokra gondolok), de grafikailag jobb lesz mint a PS3/X360.

És akkor itt valóban legyen vége a cikk szempontjából konkurens termékről folytatott eszmecserének. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Sirandrish válasza DeFranco (#4) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez egy igen szellemes felfogás!
Nekem volt DS lite-em és PSP-m is.
A DS lite letisztult formája igencsak megnyerő.
Gyerekjáték?
Kár hogy nem abban a korban voltam gyerek mint te, mert ha ilyen játékaim lehettek volna...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.