Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

10 méter? - nem kevés ez?
2W? - nem sok ez?

Harrrr!!!!

(#2) geree@bl válasza Ndruu (#1) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Ez még csak bemutató darab, hogy mit tud....
Sztem 2w nem sok. :)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#3) Ndruu válasza geree@bl (#2) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Notebookban még elmegy, de egy telefonban ha 2W-ot zabál, akkor hamar lehúzza az akksit.
Bár nem mellékesen ideje lenne az akkumulátorok teljesítményét javítani...

Harrrr!!!!

(#4) orbano válasza Ndruu (#1) üzenetére


orbano
félisten

viszont gyors... és ahogy írták, tesztpéldány, picike antennával... nagyon picike antennával.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) (An)Dante válasza Ndruu (#3) üzenetére


(An)Dante
őstag

És szerinted 5 gigabites sebességgel meddig kellene bírnia? :DDD
Az új N96 teljes 16 GB belső memóriáját teletöltheted 26 másodperc alatt.. :DDD

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#6) fateless


fateless
veterán

Nekem az árral van a bajom. a BT chip 5 dollárba került megjelenekor, ez 10 dollárba. Félek az árától...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7) Ndruu válasza (An)Dante (#5) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez igaz... Hirtelen erre nem gondoltam:B:)
De még mindig ott van a 10 méteres hatótáv... Vagy az növelhető lesz az antenna méretének változtatásával? Nyilván igen... Csak "költői kérdés" volt. :D

Harrrr!!!!

(#8) erdoke


erdoke
titán

Köztes megoldást vagy eltérő üzemmódot nem terveznek? Pl. 1 Gbit 50 méterre nekem sokkal jobban hangzik.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Gonosz15 válasza erdoke (#8) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

köztes megoldások híve vagyok én is..
legyen 1 Gigabit 1 km -re :)) :DD :D

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#10) gardener válasza erdoke (#8) üzenetére


gardener
senior tag

Meg ha nem kell,mert csak netezget az ember, akkor vegye vissza a teljesítményt és egyen csak 0,02w-ot!

(#11) sztyui2


sztyui2
őstag

Jó dolog ez, de majd fejlődik még ez is. És amikor megjelenik, úgyis csak a csillagászati árral rendelkező laptopokban lesz benne.
Addig is rádolgozhatnának az akksik teljesítményére

(#12) rekid


rekid
addikt

HMM. Lehet ez valtja majd bloototh-t? ebben az esetben siman jo a 10 meter. :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13) T-Nagyon válasza rekid (#12) üzenetére


T-Nagyon
tag

Szerintem igen nehéz lesz kitúrni a bluetooth-t a mostani helyzetéből... Mire ez a boltok polcaira kerülne, előrukkolnak egy olyan bluetooth verzióval ami hasonló teljesítményt produkál akár kisebb fogysztással is. Akkor pedig esélye sem lesz...

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#14) asadasad22 válasza rekid (#12) üzenetére


asadasad22
őstag

ez a bt-t biztosan nem váltja le, nem az a kategória. a professzionális felhaszálók bt-t már rég nem használnak, csak wifi-t, akinek meg a wifi nem kell, ez sem fog.

btw: a wifi-nek 10 méter lenne a hatótáva? kizártnak tartom. szerintem egy 0 lemaradt a végéből. itthon is legalább 30-50 méterre biztosan viszi a jelet, mégcsak nem is labori körülmények között. az a 10 méter eléggé felejtős dolog... ha meg nem lesz kompatibilis a wifi-vel, duplán nem örülök neki.

(#15) T-Nagyon válasza asadasad22 (#14) üzenetére


T-Nagyon
tag

Én néha találok olyan hálózatot, amelyik tőlem úgy 1km-re lehet, bár az valószínűsíthetően ipari antenna, és nem állja a sugarak útját szinte semmi, mert a hegy tetején van, én pedig a völgyben lakom.

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#16) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Egy 4,5 Voltos 1000mAh akksi 4,5Watt. Ha azt nézem, hogy a HSDPA milyen gyorsan hazavág egy feltöltést, akkor ez méginkább. Nem rossz, de a mai akkumulátorok nem bírnák. Értem én hogy gyors és ezzel arányos a fogyasztása, de jelenleg nem alkalmazható. Tény viszont, hogy mire szükség lesz rá, addigra lesz más akksimegomodás.

A képen látható fickó is illusztráció vagy igazi? A képen nem látom a készüléknek még csak egy rajtzát sem

[ Szerkesztve ]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#17) (An)Dante válasza greeneye166 (#16) üzenetére


(An)Dante
őstag

A fotón a pár milliméteres chipet látod.. ;-)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#18) (An)Dante válasza asadasad22 (#14) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ha akarna sem lehetne kompatibilis a WiFi-vel, mert a működési frekvenciájuk még csak nem is hasonló.. Itt a nagy hatótávolság nem érdekes, sőt minnél kisebb legyen, hogy ne zavarják egymást a közeli készülékek.. ;-)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#20) kalosiszilar


kalosiszilar
csendes tag

elore is sok sikert kivanok a fejlesztoknek. nem kell oket kritizalni, minden vmikor elkezdodott. hajra! :R

Budog geci naci vagyok es bombagyar.hu-t olvasok!!!

(#21) asadasad22 válasza (An)Dante (#18) üzenetére


asadasad22
őstag

naja. inkább valahogy úgy gondoltam, hogy annyira legyen vele kompatibilis, hogy egyben wifi is, ami készenlétben figyel közben. persze ez így mégtöbb fogyasztás lenne, és nagyobb méret, ami hordozható eszközöknél nem szerencsés.

(#22) kisninja


kisninja
őstag

Na ennek a hírnek örülük de csinálhatnának valamit a hatótávolsággal :U
A 2w szerintem jó érték, kapna egy nagy antennát akkor 100m is lehetne, bár valahogy ki lehet számolni mekora az ideális anetnna 60ghz re nem lehet akármekkora. :)
Régen szó volt valami új fejlesztésröl mely hatalmas távolságokat hidalna át azóta semmit sem hallottam róla. :(

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#23) asadasad22


asadasad22
őstag

egyébként nem akarok rosszmájú lenni, de sztem nem véletlenül nem terjesztik ki a hatótávot, mert az a mobilszolgáltatóknak a forgalom jelentős részétől való elesést is jelenthetné: ha mondjuk 1 km lenne a hatótáv, valószínűleg egy város szinte bármelyik pontjában lehetne találni ingyen hozzáférést, lehet h ez is benne lehet...

(#24) And válasza asadasad22 (#23) üzenetére


And
veterán

Ez inkább technikai jellegű probléma. Itt láthatod egy szintén 60GHz-es, pont-pont kapcsolatot megvalósító kommerciális eszköz adatlapját. Igaz, ez 'csak' legfeljebb 1Gbps valós sebességet biztosít 1-2 km-es távra, de szerintem senki sem mászkálna szívesen 25 cm-es nyílású, extrém erősen irányított antennával a kezében, hogy ilyen távú és sávszélességű kapcsolatot hozzon létre..

(#25) T-Nagyon válasza And (#24) üzenetére


T-Nagyon
tag

És szerintem szétsugározza a felhasználó fejét, ha rosszul tartja az antennát :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#26) R@m!rez


R@m!rez
csendes tag

Hello mindenkinek azt szeretném megkérdezni ki ért a wifihez komolyabban azzal szeretnék du úgy 18:00 után beszélni itt a fórumon ha Valaki ért hozzá megköszönöm !

R@m!rez

(#27) Erzsi78 válasza greeneye166 (#16) üzenetére


Erzsi78
tag

Az akkuk valahogy nem akarnak fejlődni. Már régóta van polimer akku, de ezen felül eddig még semmi olyan, ami ne robbanna fel egy méteres zuhanás után. Egyesek már nukleáris akkukról írnak, de ez több sebből vérzik és még sorolhatnám...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.