Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [whiz:] Rencergizda

Hozzászólások

(#11) whiz válasza lúzer (#10) üzenetére


whiz
aktív tag

"meg a rencergizda is aki alatt ez lehetséges"

Na igen. Nálunk is rendet kell tenni rendesen, bár össze-vissza telepítgetésről szó sem volt, mert elődöm ezt a jogot (meg úgy általában mindent) szépen megvonta mindenkitől. Ahogy azt kell :D
Viszont a gépeken a windowsok igen durván lestrapált állapotban vannak, így gyakorlatilag szép lassan húzom újra mindet (összesen 60+ gép van, de azért nem mind "ócskavas"), és láss csodát: az öreg vasak szépen teszik a dolgukat (P4-ek, általában 256-512 rammal). De jobban is teszik, mert tényleg nem értem, hogy eddig ki volt az, aki képes volt azért fizetni, hogy itt netezhessen, vagy bármit csinálhasson. Ugyanis van itt egy teleház (hja, amúgy az országos mezőgazdasági könyvtárban vagyok, ha jár erre valaki :) ) is, lehet itt szkennelni, nyomtatni, másolni, netezni, mindent. Elméletileg. Gyakorlatilag csak akkor, ha az ember NAGYON türelmes :D
Minap is akadt olyan, hogy vki nem tudott megnyitni egy csatolmányt (doc) email mellékletből. Ráklikkelt vagy 30x, aztán persze összehalt a gép. Gondolom elsőt nem várta meg, azt hitte nem megy, de ment az, csak szerencsétlen romba dőlt gép nem bírta tartani az iramot, aztán a 30 megnyitás kinyírta, ahogy kell :D

A legdurvább eddig az, hogy vettek egy rakás 19-es wide monitort, natív 1440x900 felbontással. A gépek többségében sis661fx csodachipkészlet van. Ami kizárólag ezrt a felbontást nem jeleníti meg, csak valami bios update kéne hozzá, viszont a fusi (a gépek márkája is ez) alaplapokhoz nincs frissítés gyakorlatilag, ami ezt megoldaná. Találtam egy fórumot neten, ahol vmi hozzáértő emberek megszakértik az illető biosokat, de kivéve ezt az egyet nem (fusi d2140 alaplap). Így aztán b*szhatjuk a natív felbontást, 1280*1024-be meg... hát azt mindenki el tudja képzelni milyen szép a kép :D

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [whiz:] Rencergizda
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.