Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [whiz:] Rencergizda

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Grat! :R

Fel a fejjel, rendbejön minden. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Majd amikor jönnek a titkárnők és az adminisztrátorok a hülyébbnél hülyébb kéréseikkel, meg a "lefagyott, mit csináljak a géppel", "lassan tölt" és hasonló kérésekkel, akkor mit mondasz majd? ;]

Egyébként gratula a melóhoz. :C Sokkal jobb olyan munkát végezni, amit élvez is az ember.

[ Szerkesztve ]

(#3) PazsitZ válasza juliabrilke (#2) üzenetére


PazsitZ
addikt

Have you tried to turn it off and on again? :U :D

Egyébként nem szívesen lennék rendszergazda, annyi gebasz lehet, félnék, hogy ott égnék, ha nem tudom megoldani a dolgot. :U

De ha te szereted az jó. Gratulálok és sok sikert!

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#4) juliabrilke válasza PazsitZ (#3) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én voltam már, ezeket saját tapasztalatból mondtam. :DDD De ha többen vagytok, akkor valaki csak meg tudja oldani. Ha meg nem, akkor meg kell tanulni vagy googli. :DDD

(#5) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

A rendszergarázdák arany élete...
GG :) :C

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#6) adalbert1 válasza juliabrilke (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

A lassú a gép kérdéskörben a kedvencem az, mikor teljesen feleslegesen futtat az adott felhasználó rengeteg alkalmazást, és csodálkozik hogy az amúgy sem túl gyors gépe még lasabb. :DDD

(#7) juliabrilke válasza adalbert1 (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

A vicces inkább az, ha a feléről nem is tudja, hogy mi az. :DDD

(#8) adalbert1 válasza juliabrilke (#7) üzenetére


adalbert1
veterán

Viccesnek ugyan vicces, de valamilyen szinten meg is érdemli aki:
a, állandóan olyan siteokon lóg ahonnan áramlanak a különböző nemkívánatos dolgok
b, minden szir-szart feltelepít, persze minden programot az összes létező toolbarral együtt
c, windows frissítést kikapcsolja
d, stb., stb.

(#9) whiz


whiz
aktív tag

Köszi a gratokat! :)

Egyébként igen, akadnak néha "furcsa" kérdések és kérések, de hát mit lehet tenni... nem érthet mindenki hozzá, ezért vagyok én a rendszergazda :D

Egyedül vagyok, és azért akadt már olyan dolog is, ami kicsit megfogott. Pl poén: első nap telepítenem kellett valami multimédiás szoftvert. Az istennek se akart működni, szívtam vele két órát. Aztán mondom má csak felhívom én azt a telefonszámot, ami support néven szerepelt a papírkáján. Égett a pofám, de hát kicsit ideg voltam. Erre roppant kedves csaj közölte velem, hogy igen, tudnak a problémáról, a microsoft vmelyik frissítése kinyírja a progi keretrendszerét, valszeg windows update-tel jött le. Küldött e-mailben egy linket, honnan tudom leszedni az erre a majomságra kitalált gyógyírt. És voila, két perc után tényleg működött. Én meg kb az ablakon ugrottam volna ki ilyen hülyeség miatt :D

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#10) lúzer válasza adalbert1 (#8) üzenetére


lúzer
veterán

meg a rencergizda is aki alatt ez lehetséges

whiz: grat, én is szívesen lennék az, bár a tudás kevés lenne

mármint igazi, mert kvázi az vagyok egy 10 gépes kis cégnél, de hát ez nem főállás, meg nem nagy szám krbantartani, stb.

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11) whiz válasza lúzer (#10) üzenetére


whiz
aktív tag

"meg a rencergizda is aki alatt ez lehetséges"

Na igen. Nálunk is rendet kell tenni rendesen, bár össze-vissza telepítgetésről szó sem volt, mert elődöm ezt a jogot (meg úgy általában mindent) szépen megvonta mindenkitől. Ahogy azt kell :D
Viszont a gépeken a windowsok igen durván lestrapált állapotban vannak, így gyakorlatilag szép lassan húzom újra mindet (összesen 60+ gép van, de azért nem mind "ócskavas"), és láss csodát: az öreg vasak szépen teszik a dolgukat (P4-ek, általában 256-512 rammal). De jobban is teszik, mert tényleg nem értem, hogy eddig ki volt az, aki képes volt azért fizetni, hogy itt netezhessen, vagy bármit csinálhasson. Ugyanis van itt egy teleház (hja, amúgy az országos mezőgazdasági könyvtárban vagyok, ha jár erre valaki :) ) is, lehet itt szkennelni, nyomtatni, másolni, netezni, mindent. Elméletileg. Gyakorlatilag csak akkor, ha az ember NAGYON türelmes :D
Minap is akadt olyan, hogy vki nem tudott megnyitni egy csatolmányt (doc) email mellékletből. Ráklikkelt vagy 30x, aztán persze összehalt a gép. Gondolom elsőt nem várta meg, azt hitte nem megy, de ment az, csak szerencsétlen romba dőlt gép nem bírta tartani az iramot, aztán a 30 megnyitás kinyírta, ahogy kell :D

A legdurvább eddig az, hogy vettek egy rakás 19-es wide monitort, natív 1440x900 felbontással. A gépek többségében sis661fx csodachipkészlet van. Ami kizárólag ezrt a felbontást nem jeleníti meg, csak valami bios update kéne hozzá, viszont a fusi (a gépek márkája is ez) alaplapokhoz nincs frissítés gyakorlatilag, ami ezt megoldaná. Találtam egy fórumot neten, ahol vmi hozzáértő emberek megszakértik az illető biosokat, de kivéve ezt az egyet nem (fusi d2140 alaplap). Így aztán b*szhatjuk a natív felbontást, 1280*1024-be meg... hát azt mindenki el tudja képzelni milyen szép a kép :D

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#12) lúzer válasza whiz (#11) üzenetére


lúzer
veterán

esetleg egy powerstrip próbát megér

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13) Thunderzolee

"Minap is akadt olyan, hogy vki nem tudott megnyitni egy csatolmányt (doc) email mellékletből. Ráklikkelt vagy 30x, aztán persze összehalt a gép. Gondolom elsőt nem várta meg, azt hitte nem megy, de ment az, csak szerencsétlen romba dőlt gép nem bírta tartani az iramot, aztán a 30 megnyitás kinyírta, ahogy kell."

Ezen meghaltam a fetrengéstől.. :C
Ismerős jelenség.. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) whiz válasza lúzer (#12) üzenetére


whiz
aktív tag

Az a baj, hogy míg az a régi bios van (másik meg nincs), addig semmit nem lehet tenni... napokig szívtam vele...

Thunderzolee: én is fetrengtem, mert ürge ül a gép előtt, csapkod, idegeskedik, klikkelget tovább mint a barom, és őrjöng, hogy a szar gép miért ilyen lassú :Y :DD :C

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#15) lúzer válasza whiz (#14) üzenetére


lúzer
veterán

Ezt nézted?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16) whiz válasza lúzer (#15) üzenetére


whiz
aktív tag

Persze, ez volt az első.

A lényeg:

"If your VBIOS version is not 2.28.00 or later, you have to update your BIOS, please contact your board maker or system provider to get BIOS update support."

És a VGA bios sajna ennél sokkal korábbi... a board makert meg megizélgethetem, nem foglalkoznak már ezer éve ezzel a szarral.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#17) adalbert1 válasza lúzer (#10) üzenetére


adalbert1
veterán

Most nekem is valami hasonló melóm van, mondjuk inkább user support. A gond itt is az, hogy kevesen vagyunk túl sok userre hogy minden normálisan be legyen állítva és tesztelve, így gyakorlatilag tűzoltás jelleggel mennek a dolgok. :(

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [whiz:] Rencergizda
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.