Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Füleske válasza whiz (#27) üzenetére


Füleske
addikt

Sajnállak , majd gyűjtünk neked is.

(#52) Füleske válasza Vandit. (#31) üzenetére


Füleske
addikt

"A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen."

(#53) marcus.fenix válasza Lajkó (#50) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

A címét saját maga írta át, nem moderálták... ha jól olvastam. Én már azt sem tudom mi volt az eredeti...

Az írásban én nem olvastam sehol hogy kevesellné a fizetését, csak azt fájlalja hogy nem kapta meg időben. Neked se kéne adni egy pár hónapig, lehet hogy nálad is elszakadna a cérna... bár arrogancád alapján ilyen eltartottfélének gondollak, úgyhogy nem vágna földhöz.

Nagyon sok jó mondás született már a világon, némelyiket pl. a munkatársadnál nagyobb emberek találtak ki. Mégsem kéne ezek alapján kategorizálni az embereket.

A legjobban most a BKV-sok sírnak, úgyhogy az ötletedet támogatom...

Ennek ellenére minden szavadból látszik hogy TE melyik kategóriámba tartozol :P

Füleske

A CTL-C CTRL-V után már csak erre a pár szóra futja? Csak nem fogtunk egy unatkozó BKV-st?

Nem baj majd gyűjtünk a hozzád hasonlóknak is... egy nagyobbfajta "füleskére"...

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#54) nanus válasza Lenry (#44) üzenetére


nanus
senior tag

2007-ben azért is sztrájkoltak,de akkor is elhintették a hamut hogy minden okés ,írásban mindent megígértek/a BKV felsővezetői/ azután azt a pénzt amit a buszokra kellett volna költeni elmutyizták

.marcus.fenix-

Egyébként meg mindenki ugy gondolkodik ebben az országban hogy ha x-y- szarért is dolgozik akkor z-se akarjon többet??? Ha rabszolgák akartok lenni akkor legyetek,de ne várjátok ezt el mástól is.

Nem több pénzről van szó,csak annyiról amit eddig is kaptak.

[ Szerkesztve ]

(#55) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Magánvélemény.

Azért sztrájkolnak a sofőrök, mert megtehetik, ha félteniük kellene az állásukat, nem tennék.
Tudtommal elég sok a betöltetlen álláshely. Azért ekkora a káosz a sztrájk miatt, mert Bp vízfej, sokkal többen dolgoznak a fővárosban, mint muszáj lenne, ha minden üzem/iroda vidéken lenne, aminek nem muszáj Pesten lennie, feleannyian dolgoznának a fővárosban, mint jelenleg szvsz....
Ha dolgozóként gondoltok a sztrájkba, figyelembe vehetitek a legutóbbi pár hét híreit, "tízmilliókat vettek fel érdemi munka nélkül, tőlünk meg sajnálják azt a kis pénzt is..." gondolhatja az egyszeri BKV buszvezető.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56) marcus.fenix válasza nanus (#54) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Ha nincs anyuka meg apuka aki jóltart kóbásszal meg sörrel, akkor végzettség ide vagy oda, el kell vállalnod bármiféle munkát, bármiféle bérért hogy el tudj indulni, és meg tudj élni. Persze néha ki lehet ebből törni, de nem egy csapásra, és nem mindig.

De a vajba született, kitartott, beprotezsál újgazdag f@szkarikahajlítgatók mindíg abból indulnak ki hogy mindenki ugyanazokkal az esélyekkel indul... annak ellenére hogy a sorsuk már akkor el volt rendezve mikor kibújtak az anyukájukból...

Én úgy gondolokodom, hogy mindenki arányosan annyi pénzt kapjom, amennyiért dolgozik, és amekkora felelősséggel dolgozik. Tehát az ingyenélő nullát, és innen föfelé szépen arányosan. Még akkor is ha ez azt jelenti hogy én sem keresnék annyit amennyit most megkeresek. A fele béremet is feláldoznám, ha a rendszer igazságosabb lenne.

Nekem párezer forint mínusz nem elég ahhoz hogy cirkuszoljak érte... de az látszik hogy az országban sokan még az anyjukat is eladnák ennyiért....

Ez nem tesz senki rabszolgájává. Minden ami történik úgy történik hogy választhatok: vagy csinálom, vagy nem... de vannak akik nem tehetik meg.

És mégegyszer írom, hogy a nettó száztíz jelenlegi bérkörülmények között (nem uniós, és nem BKV felsővezetős bérből kiindulva) pont elég egy sofőrnek... ha nem ilyen lenne az életszínvonal, akkor több is juthatna... de jelenleg ez így korrekt pénz azért amit csinálnak.

Ha meg nem tetszik akkor se sztrájkolni kell.... el kell menni tanulni, vagy vállalkozni, vagy kamionsofőrködni, és egyszer az életben megdolgozni a több pénzért, nem pedig kisírni, hisz nem vagyunk senki rabszolgái... :(((

Philoxenia

Tipikus magyar gondolkodás, ha ebből indulnak ki...
Valaki elkövetett valami törvénytelenséget, és így nyúlt le milliókat, és nekik mégsem az fáj hogy megtette, hanem az hogy nekik nem jutott a koncból....

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#57) Füleske válasza marcus.fenix (#53) üzenetére


Füleske
addikt

Írásod színvonalát az aláírásod tükrözi.

(#58) fekeandras válasza philoxenia (#55) üzenetére


fekeandras
őstag

Valami olyasmit nyilatkozott egy bkv-s villamosvezető, hogy a még tavalyi év folyamán kiegyezett béremelést és béren kívüli juttatások egy részét sem kapták meg, most ezért is sztrájkolnak. Részben őket is megértem nekik nincs más lehetőségük csak a sztrájk ha el akarnak érni valamit. Nem lehet túl jó érzés nap mint nap úgy munkába állni, hogy pontosan tudja az illető azt, hogy hajnalban milyen rossz műszaki állapotú autóbuszt tesznek alá. Némelyik már tényleg kifejezetten balesetveszélyes. És ez a szerencsétlen sofőrök felelőssége. (Itt egy kis vidéki volántársaságnál a telephelyen minden reggel alá kell írni, hogy megfelelő műszaki állapotban felvette a járművet. Gondolom ott sincs ez másként). Amikor ezt nyilvánosság elé tárta egy bkv buszsofőr azonnal lapátra tették. Most, hogy országos szinten közfelháborodást váltott ki az eset gyorsan visszavették mint ha mi sem történt volna.
Mik mehetnek cégen belül amit mi kívülállók sosem tudunk meg.

(#59) marcus.fenix válasza Füleske (#57) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

A tiédről ugyanez elmondható... ;]

Mindíg lesznek emberek, akik nem értik az iróniát... de nem tudom mit erőlködöm, amikor még nem bizonyítottad be hogy egyáltalán érdemes veled vitatkozni... :)

fekeandrás

Ha valaki olyan értékesnek képzeli magát, hogy ilyen országos helyzetben egy állami cég nem vehet el től pár ezrest, az miért nem megy máshova dolgozni? Ha tényleg annyira értékes, biztos kapna máshol munkát...

Én tudom, értem hogy nehéz az élet, hisz az írást is ez szülte, de amit csinálnak, az már bőven túlzás. a szakszervezet álljon ki az emberekért, a dolgozó álljon ki magáért, de mindíg van egy határ, amit a lelkiismeretednek kellene húznia. Magyarországnak (sajnos) nagyobb problémái is vannak annál hogy a BKV-sek kapnak-e pulykapénzt vagy sem...

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#60) whiz válasza Lajkó (#50) üzenetére


whiz
aktív tag

A címet én írtam át. Más kérdés, hogy valóban megkértek rá, illetve láthattad, hogy fentebb beismertem, hogy eltúloztam.

Viszont erős szövegértési problémáid lehetnek, ugyanis egy mocskos szóval se siránkoztam, hogy milyen kevés pénzem van.Az egy másik kérdés, hogy a bejegyzés megírásakor aktuálisan mennyi volt nálam, de az megint, hogy mi miatt - és ez lett volna a lényeg, fogd már fel.

A gyeplőről még annyit, hogy a te stílusod kezdett tanyasi büdös parasztként, szóval gondolkodj te, nekem nincs min.

Füleske meg úgy látszik ha nem teszek szmájlit, vérkomolyra vesz mindent. Nyugodj meg, nem szorulok a bérletpénz-gyűjtésére senkinek.
+szerk.: jééé, moderátor törölte. Hmm, elgondolkodtató. :U

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#61) Füleske válasza marcus.fenix (#59) üzenetére


Füleske
addikt

Az aláírásom a moderátor törölte.
Hogyan akarsz vitatkozni ha még azt az egy mondatot se tudod értelmezni amit írtam ?

(#62) fekeandras


fekeandras
őstag

Mi a tököm bajotok van nektek. Itt ölitek egymást más hülyesége miatt. Attól jobb lesz? Nem. Akkor? :U

(#63) whiz válasza fekeandras (#62) üzenetére


whiz
aktív tag

Nekem konkrétan csak annyi bajom van, hogy pár napja ideges vagyok azért, mert két helyről is szopatnak, aztán csináljak, amit tudok. Ezt merészeltem személyes bejegyzésbe leírni, erre jön pár önjelölt marha okos billentyűhuszár, és leszánalmasoz, meg hasonlók. Egyébként van egy tök egyszerű megoldás, ha nem takarodnak el, majd használni fogom.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#64) philoxenia válasza marcus.fenix (#56) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem értelmezted helyesen amit írtam. :(
Nem a koncból nem jutott, hanem a vállalat "gazdálkodásában" olyan pénzek kerültek egyes emberekhez, amit akár a mostani béremelésnél is szóba jöhettek volna...
"Ha ilyen mértékben előfordulhatnak a vállalat vezetésében hibák, akkor felmerül a kérdés, hogy a más szakterületen tevékenykedő vezetők a vállalaton belül hibás döntésekkel esetleg olyan pénzeket irányítottak rossz helyre, amik a mostani bérvitát feleslegessé tehetnék...." Erre a gondolatmenetre gondoltam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65) Psychonaut válasza _Voyage_ (#13) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jogos, valahogy sikerült 1,8 Mrd-ot olvasnom.

Amúgy a Merciket személy szerint (mint utas) rühellem, a második ajtó becsukásával rendszeresen gondok vannak (értsd: minden busz, minden alkalommal, minden második megállónál eljátssza), rendszeresen csak harmadszorra csukódik be az ajtó. Pedig utas sem áll ott. A King Longokkal pedig semmi gondom nincsen (kop-kop-kop).

(#66) Vandit. válasza Füleske (#52) üzenetére


Vandit.
addikt

Bizony, úgyhogy vésd szépen a fejecskédbe. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#67) Lajkó


Lajkó
őstag

Nem igazán értem, hogy miért nem olvastok vissza? :F Mindenre ott a válasz!
Mocskolódni nem mocskolódtam, csak elmondtam a véleményem! Nem úgy, mint ezután whiz fórumtárs.
Jelzem, hogy tisztességes kétkezi munkám van idestova 11 éve. Azaz nem papírkötegeket tologatok, és sunnyogok! Emiatt nem is kell aggódnom, hogy hova menjek, ha nem fizetnek ki. Aki rendesen elvégzi a munkáját, és még egy kis plusszt is hozzá tud tenni, annak mindig lesz munkája!
A kinek milyen a stílusa témára nem válaszolnék, elég visszaolvasni...(szóhasználat)
A bejegyzés címválltozásáról meg csak annyit, hogyha nem módosítod, akkor szvsz simán törlik!

Részemről ennyi lenne, és ha valakit megbánntottam, akkor engedelmetekkel megkövetem! :R

(#68) whiz válasza Lajkó (#67) üzenetére


whiz
aktív tag

Talán, ha nem nagyvárosi tahóval (hiába pontoztad ki) kezdtél volna, nem jutottunk volna oda, ahova. Stílusról csak ennyit.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#69) zoo8800 válasza whiz (#68) üzenetére


zoo8800
veterán

legalább fizu van már?

rip and tear, until it is done

(#70) whiz válasza zoo8800 (#69) üzenetére


whiz
aktív tag

Van. Ma jött meg a számlámra.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#71) zoo8800 válasza whiz (#70) üzenetére


zoo8800
veterán

ideje volt:D

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.