Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Minden drágul, mert az infláció számítás full kamu és a forint szándékosan gyengén van tartva.
A fogyasztói kosár teljesen életszerűtlen és rosszul súlyozott. Én azon röhögök, hogy verik a mellüket hogy 3 meg max 5% az infláció miközben 3 év alatt duplájára nőtt a lakhatás költsége és évi 20%-ot drágulnak az alapvető élelmiszerek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Az is durva, hogy a rendes, éttermi árhoz képest mekkora hasznos rádobnak a kiszállítós cégek, pl. Wolt. Plusz ugye 500 a szállítás és ott tartasz, hogy egy ezressel drágább a végösszeg, mintha elmentél volna érte.

(#3) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

...meg az is durva, hogy 1600 forintért már rendes dupla hamburgert lehet kapni, nem ilyen ipari hulladékot.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4) nemlehet válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

A BK burger egyébként elég jó minőségű húsból van, bár tény, hogy maga a pogácsa elég íztelen.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) bLaCkDoGoNe válasza nemlehet (#4) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Passz, amióta itthon megtörtént a "burgerforradalom", azóta nem ettem hamburgert sem náluk, sem a nagy m-nél.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) nemlehet válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Tény, hogy a Zing vagy Magic burger sokkal jobb alig drágábban, de az sajnos nincs minden sarkon, vidéken meg pláne nincs.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) szebe válasza nemlehet (#6) üzenetére


szebe
őstag

Define vidék.
Nálunk (Fvár) pont van Zing, de azon kívül is "tele" a város normális burgerezőkkel, alig, vagy egyáltalán nem drágábban.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#8) Jhonny06 válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nálam havi ~1 BK az átlag, mert a Big King baromi jó, bármennyire is trash. De amúgy igen, ha nem rendel az ember, aki egy Bamba Marhával pl. sokkal jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#9) updog


updog
senior tag

Rücsök kaja, bár fiatalkoromban sok hajnalban mentett életet a mekis sajtburger :D

Most olyan kétheti egyszer nosztalgiázunk asszonnyal, de botrány amikor megnézem a címkén (amin ugye kötelező feltüntetni) a "tápértékeket", só napi bevitel huszonszázaléka egy közepes krumplin, kalória ~30 százaléka bármelyik szenya ami nagyobb mint a kis hambi (jó, ezeket most csak kitaláltam de nem áll messze, arra emlékszem, most pont nem ettünk már egy ideje :D ).

Másrészt kiszámolva ha pl. kétszer kajálunk tőlük, az bőven havi egy tizes fölött van és nem jóllakok vele, hanem csak megdagad a bendőm a sok cucctól, míg ugyanennyiből rendelek kb. egy heti (5 napos) kiszállítós rendes főtt kaja menüt kettőnkre. Na de nem szidom mert bármikor mindkét szolgáltatónál betolok szívesen bármit ha lehetőség van rá :D

Amúgy hambimániás vagyok, imádtam a food truck showkat amíg voltak, kb. egy este alatt végigettem mindegyik hamburgerest.

USA-ban is kb. ezen éltem amikor kint voltam, na ott tényleg igaz hogy a sarki pakisztáni burgeresnél is jobb hambit kaptunk mint itthon bármelyik gurménál.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10) hokuszla


hokuszla
aktív tag

van aki még ilyen szemetet eszik...

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#11) szebe válasza hokuszla (#10) üzenetére


szebe
őstag

Jaj ezt hagyjuk már. Nyilván nem a legegészségesebb kaja, de azért egy-egy felvágott vagy virsli kalapot emelhet neki...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#12) hokuszla válasza szebe (#11) üzenetére


hokuszla
aktív tag

maradok az alma, székelykáposzta, répafőzelék, pörkölt és tsainál
aki ezt a szemetet eszi, megérdemli az ötvenes éveiben várható infarktust

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#13) Jhonny06 válasza hokuszla (#12) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja mert az atom zsíros pörkölt sokkal jobb, mivel azt ugye otthon készíted, tehát rossz nem lehet :)

(#14) hokuszla válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


hokuszla
aktív tag

azért még nem kéne hülyeségeket írkálni

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#15) updog válasza hokuszla (#12) üzenetére


updog
senior tag

Amellett hogy valóban tele vannak sóval, cukorral és zsírral (10 pontért találgassunk hogy vajon egy átlag magyar vasárnapi ebéd hogy áll ezzel :U ), ha ezzel a "szemét" dologgal az összetevők minőségére vagy az adalékokra célzol, akkor nagyon meglepődnél milyen szigorú minőségbiztosítás megy ezeknél a franchiseoknál az alapanyagoktól kezdve odáig amíg a szádhoz emeled a szenyát.

De egy jó szaftos körömpörkölt, a bográcsban legalább 3 centire leégetve, pálinkával leküldve, az a hosszú élet titka :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16) nemlehet válasza hokuszla (#12) üzenetére


nemlehet
őstag

Nézz meg egy házi burger receptet legalább 20, de inkább 30% zsírtartalmú marhahússal kezdődik. Ha csinálsz hozzá egy házi majonézt akkor az 2 tojáshoz legalább 300 ml olajat jelent (olaj az ugye zsír).
Tényleg nem akarom védeni a BK-t vagy a mekit, de ha megnézed tápanyagértékeket akkor teljesen követik a fenti arányokat (30%-os zsírtartalmú marhahúst használ tápanyag alapján a BK, a Mekit nem tudom) és nem tűnik úgy hogy valami extra, kiugróan sok kalória lenne benne.

Én otthon csináltam hamburgert 350 grammos volt és az összetevők alapján a szószokat beleszámolva volt kb 650 kalória. Egy whopper meg 720 tehát nem rémisztően több. Ettől még persze nem lesz egészséges vagy tesz jót, de felesleges azért ekézni mert szemét. Pláne annak fényében hogy őket nagyon szeretik büntetni tehát tényleg minden papírforma szerint van míg egy kifőzde vagy egy hentes azért nem biztos, sőt ők még csak meg se adják, hogy mi van a kolbászban...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) VIPowER válasza hokuszla (#12) üzenetére


VIPowER
senior tag

Maradjál, én meg kétpofára zabálom a mekis hambit mert szeretem.
Szeretek egészségesen élni. :D

(#18) KISDUCK válasza VIPowER (#17) üzenetére


KISDUCK
addikt

A számból vetted ki a szót. Nekem heti egy vagy 2 meki előfordul a héten jó Big Mac sose rossz :D . Múltkor kipróbáltam a gúzi gusztávot, de az csalódás volt sajnos, ár/érték arányban a meki legrosszabb burgere.

Más: a felesleges a gyorséttermi kaját fikázni, a magyar konyha se egészségesebb, zsír zsír hátán szénhidráttal agyonburítva.

On: ezek az árak pesti árak? Szombathelyen kicsit drágább a meki: Big Mac 960, sajtbutger 390.

[ Szerkesztve ]

(#19) VIPowER válasza KISDUCK (#18) üzenetére


VIPowER
senior tag

Volt az a film aminek nem jut eszembe a neve, de a fazon egy hónapig mekis kajákat evett és volt valami baja utána. Bár nem csoda, mert addig ette amíg nem akart hányni tőle, én meg addig eszem amíg jól nem lakok. :D Volt már olyan hogy egy hónapig szinte csak ezt a "szemetet" ettem, nem éreztem változást az erőnlétemben.
"Tévedés ne essék, nem gondolom hogy ez egészséges kaja, de azt sem gondolom róla hogy gyilkos"

(#20) Drótszamár válasza VIPowER (#19) üzenetére


Drótszamár
őstag

Supersize Me.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#21) VIPowER válasza Drótszamár (#20) üzenetére


VIPowER
senior tag

Igen, az lesz az. Na aki úgy zabál mint az, meg is érdemli hogy rosszul legyen.

(#22) #89309696 válasza VIPowER (#17) üzenetére


#89309696
törölt tag

Egyismerősöm mondogatta mindig, hogy ő nem sokáig akar élni, hanem jól. Igaza van. Én meg valahol a kettő között. Nem vetem meg a Mekis kaját, de azért próbálok oda is figyelni, szerintem a legjobb módszer.

Egyébként igen, nagyszülők is abban a hitben vannak, hogy amit ők készítenek az tuti egészséges, mert ők csinálják. Most abba ne menjünk bele, hogy zsírt zsírral enni mennyire egészséges, de a boltban vásárolt hús mivel gyógyszerezték meg etették az állatot azt sose tudja meg, ha a Jóskabától vesz disznót azt se tudja meg mivel etette, márpedig biztos nem prémium étellel a haszon miatt. Majd a drága jó nagymama megküldi a jó kis disznóhúst nitrites pác-sóval. Az egészség titka. :K

Amúgy az is igaz, hogy a sarki zabálókba több értelme van járni, igaz drágább kicsivel, de ha jó a hely sokkal finomabb is.

Super Size Me volt szerintem a film neve.

(#23) szebe válasza KISDUCK (#18) üzenetére


szebe
őstag

Éttermenként változhat az ár ugye. Egyszer tértünk be a siófokiba. Azzal a lendülettel fordultunk is kifelé :D

Magyar konyha:
Zsírt zsírral meg szénhidráttal teljesen oké volt akkoriban, amikor egész nap a földeken dolgoztak. A konyha megmaradt, a munka pedig töredékére csökkent.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24) weiss válasza KISDUCK (#18) üzenetére


weiss
addikt

Igen, pesti. Gondolom a legközelebbi éttermeket kínálja fel a netpincér.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#25) Beri válasza updog (#9) üzenetére


Beri
addikt

tényleg igaz hogy a sarki pakisztáni burgeresnél is jobb hambit kaptunk mint itthon bármelyik gurménál
Kerítést kóstoltad? Asszonták kolbász.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26) bkercso


bkercso
nagyúr

Nem szabad ilyeneket enni! Drága és vacak is.
Meg kell tanítani az asszonykát főzni. Őszintén meg kell mondani mindig, hogy sikerült: pár év és elfelejted a gyorskaját. :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) bkercso válasza szebe (#23) üzenetére


bkercso
nagyúr

Zsírt zsírral meg szénhidráttal teljesen oké volt akkoriban, amikor egész nap a földeken dolgoztak.
Igaz, de akkoriban a 40 éves már öregnek számított.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28) bullseye válasza VIPowER (#19) üzenetére


bullseye
addikt

Úgy rémlik nem bírta egy hónapig, mert már 1-2 hét alatt nagyon romlottak a leletei. Viszont igaz USA dokumentumfilm volt: előre meglévő koncepciót akarta bizonyítani valami haverja kedvéért aki éppen ügyvédként képviselt valakit a meki ellen, mert miattuk lett kövér.

Azóta több "ellenőrző" kisérlet is lehetett, sok éve olvastam egy testépítő naplóját, aki napi 4-6000 kalóriát tolt be kizárólag onnan – csak mellé edzett 3-4 órácskát. Neki kimondottan jót tett ez a kombináció.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#29) UnA válasza bkercso (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

Ennek azért nézz utána.
Az átlagéletkor alacsony volt a betegségek miatt, ami főleg a gyerekeket vitte el, de ha ezt túlélték, akkor ugyanúgy lehetett 80 évet élni. Egy alföldi faluban az én felmenőim is (3-4-5 generációval korábban) ennyit éltek.

(#30) Eastman válasza bkercso (#26) üzenetére


Eastman
őstag

Meg kell tanítani az asszonykát főzni. Őszintén meg kell mondani mindig, hogy sikerült...

Oké. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) nemlehet válasza bullseye (#28) üzenetére


nemlehet
őstag

Plusz amúgy az USA regulation más mint ez európai. Pl ott nagyon sokáig marhafaggyúban sütötték a krumplit nem véletlen tartja magát ami napig, hogy a mekis krumpli a legjobb. Ezt egy ideje lecserélték különböző növényi olajok keverékére, de mai napig van benne "beef flavoring".
De nézzétek meg ezt a cikket. https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7508903/Food-activist-shows-comparisons-U-S-U-K-ingredients-lists-products.html

A legtöbb dolognál az amerikaiban több alapanyag van, jellemzően corn syrup. De személyesen is az a tapasztalatom, hogy az amerikai hamburgerbuci a mekiben kifejezetten édes, tehát ott biztos hogy jelentős mennyiségű cukor van benne, míg itthon nem, vagy legalábbis nem annyi.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#32) KISDUCK válasza VIPowER (#19) üzenetére


KISDUCK
addikt

Szerintem a "super size me"-re gondolsz, de az már több mint 15 éves doku, meg az USA-ban más szabályok vonatkoznak a kajákra meg ott a mekiben jóval nagyobb a nagy menű mint itthon. Ha azt a filmet most itt nálunk forgatnák le akkor közel sem lenne olyan egészségügyi problémája a fickónak mint ott akkor.

[ Szerkesztve ]

(#33) industrial


industrial
tag

A legnagyobb érvágás..számomra a Nagyravágyó menü 1330 ft-os árának 1800ra emelése.. :F :Y :( :O
Győrben van, valaki ismeri még?

(#34) kemotox válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


kemotox
addikt

De elmenni idő + benzin/jegy

(#35) nyunyu válasza nemlehet (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Magic Burger egyáltalán még létezik?

Mikor utoljára ott jártam másfél éve, már alig lehetett húsból készült hamburgert kapni.
Fél éve már a Bartók elején üzemelnek Vegan Love néven.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36) nyunyu válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja mert az atom zsíros pörkölt sokkal jobb, mivel azt ugye otthon készíted, tehát rossz nem lehet :)

'csába, pont most nézem a sarki kiskockás napi menü kínálatát.

Asszem marhapöri sztrapacskával lesz a befutó a mai kajakómához.

Árváltozás témához: mikor júliusban ideszoktam, akkor még 1390 volt a menü, augusztus körül emelték először 1490-re, aztán 1690-re. (+100 az elvitel)
Wolton ugyanez 1990+500 házhoz szállítás!

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) Syl


Syl
nagyúr

Jó is az egészséges gyorséttermi kaja: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) MasterDeeJay

Hmm nem is olyan nagy a drágulás a valós inflációhoz képest. A jelenlegi válsághoz képest ez enyhe emelés.
Ha azt veszed hogy az üzemanyag is mennyivel drágább, minden alapanyag ami benne van mennyivel drágább meg ha esetleg külföldi anyag is van benne az EUR/USD miatt is drágább akkor még ez nem is volt jelentős emelés és be is nyelik a többit. Szerintem olyan 10-20% között kellene drágulnia legalább.

szebe
Nagyszüleim is zsírral főztek, kolbász, naponta bor minden amit el tudsz képzelni. De persze fizikai munka, kert, szőlő stb. 86-87 évig éltek. Ma erre mondják azt hogy egészségtelenül.
Csak annyi volt a titok hogy egyszerű kajákat ettek nem ilyen ultrafeldolgozott műszarokat pálmazsirral, moszattal, hínárral, bíbortetűvel meg a tököm tudja mivel mert kár elolvasni mi van a kajákban.
Btw bátyám dolgozott mekiben, és ette ami ott volt. Sikerült 1 hónap alatt tönkrevágni a gyomrát és mehetett dokihoz, egy darabig eltartott amíg nem csak fosás és gyomorégés volt a napi programja.
Részemről nem rossz a gyorskaja egyszer egyszer de azon élni öngyilkosság.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39) nyunyu válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

Az is durva, hogy a rendes, éttermi árhoz képest mekkora hasznos rádobnak a kiszállítós cégek,

Persze, mert a kaja árából is kérnek 20% jutalékot az étteremtől, plusz a vevővel is fizettetnek 500Ft-t a kiszállításra.

Éhhalál szélén tengődő kajálda meg nem fogja odaadni a kevéske hasznát a futárnak, hanem pluszban ráteszi az árra, amit a futár kér tőle.

Meg válság előtt étteremben fogyasztva 5% volt az ÁFA, elvitelre meg 27%.
Most ideiglenesen 5% az elviteles kaja is, amíg nem lehet ott enni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) updog válasza MasterDeeJay (#38) üzenetére


updog
senior tag

De persze fizikai munka, kert, szőlő stb. 86-87 évig éltek

Szép kor, sajnos semmit nem bizonyít :) Én nagyszüleim ugyanezt csinálták, mégis 63 volt a legidősebb.

"Sikerült 1 hónap alatt tönkrevágni a gyomrát és mehetett dokihoz" Aminek ezer más oka is lehetett. Ha kifőzdében dolgozott volna, és egy hónapig minden nap pörköltet evett volna, lehet hogy ugyanez lett volna.

Én pl. laktózérzékeny vagyok, amiről nem tudtam ~1 évig, szóval random f*stam kb. mindentől amiben tej van, incl. sajtburger, tejbegríz, tökfőzelék, sajtos párizsi, túró rudi. Akkor? :N

A hangsúly a mértéken és a változatosságon van, kétheti 1 bigmac menü senkit nem fog tönkretenni, ahogy havi 1 odaégett körömpörkölt, vagy heti pár pohár vörösbor se. Ha meg az van megírva a génekben, senki se cselezi ki a sorsát a legegészségesebb táplálkozással se.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#41) Jhonny06 válasza MasterDeeJay (#38) üzenetére


Jhonny06
veterán

Aki egész életében fizikai munkát nyomat, annál legalább annyi az esélye, hogy totál tropára vágja magát, minthogy az, hogy még 90 évesen is szaladgálni fog. Úgy van ez beállítva, mint az egészség non-plus ultrája.

(#42) KISDUCK válasza Syl (#37) üzenetére


KISDUCK
addikt

És ez most szerinted mit bizonyít?

(#43) szebe válasza industrial (#33) üzenetére


szebe
őstag

A legjobban megérős dolog volt, sajnos sok helyről kivezették...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#44) MasterDeeJay válasza Jhonny06 (#41) üzenetére

Genetika lehet. De gondolom ember is arra van tervezve hogy mozogjon. Irodistáknál meg mai világban nehéz egyáltalán időt szakítani mozgásra.
Egyik papám kőműves majd később sírkőkészítő/véső volt. Megcsinálta a saját sírkövét is, előre bevéste hogy 200_-ben fog meghalni, na persze 2012 lett belőle és ki kellett javíttatni. Másik papám meg vadász volt, kertészkedett ameddig csak tudott.

doeeg
Dolgozott pár olyan helyen ahol volt helyi kifőzde, nem volt vele gond azaz annyi hogy elhízott mint a disznó. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#45) bkercso válasza MasterDeeJay (#38) üzenetére


bkercso
nagyúr

Másképp is érzi magát az ember amúgy, ha minőségi kaját eszik, vagyis nem az élettartam az egyetlen paraméter ezzel kapcsolatban.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) Apollyon válasza Drótszamár (#20) üzenetére


Apollyon
Korrektor

És amikor berobbant a film a köztudatba anno, meg is változtatták a nagy menü nevét (Supersize) McMenü Plus-ra...

Egészségesen táplálkozni meg kizárólag úgy lehet, ha magadnak veszed a nyers alapanyagokat és magadnak készíted el, nyilván nem napraforgó olajban kisütött kajákra gondolok.

Persze jó a junk food is, néha, ha nem ezen él az ember. Meg nyilván lehet élni így is akár 80+ évig, csak nem mindegy, hogy milyen minőségben. Mert ha mondjuk már 40-50 évesen vérnyomás gyogyókat meg barátait kell szedni raklapszámra, akkor ott valamit nem jól csinált az ember.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#47) DeFranco válasza bkercso (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az én feleségem bitang jól főz, annyira, hogy étterembe már nem is járunk mert minek (a normális* éttermek színvonalát simán übereli) mégis elkanyarodunk a meki / kfc irányba időnként mert jólesik.

nem képezi meghatározó részét az étkezésünknek, teljesen eseti jellegű, de amikor úgy érezzük akkor simán bevállaljuk, nincs elfelejtve.

*normális = jóval az allyoucaneat felett, átlagos rendes éttermi szint (példát direkt nem írok), de még a 15k/fogás árszínvonal alatt

(#48) updog válasza Apollyon (#46) üzenetére


updog
senior tag

ha mondjuk már 40-50 évesen vérnyomás gyogyókat meg barátait kell szedni raklapszámra

35 vagyok és reggel-este szednem kell 1-1 vérnyomásbogyót :D

Mondjuk az igaz hogy 18-30 éves korom közti tizenévet a szó minden értelmében 90%-ban ülve töltöttem, a maradékot meg kocsmában ;] (informatika szak, kolesz, utána első IT-s munkahely), és híztam 15 kilót, 0-t mozogtam, de még így is 100 kg alatt voltam a 185 centimhez, másrészt fehérköpenyszindrómás vagyok, ha orvos méri - rekordot dönt a vérnyomásom, de szívultrahang, doppler stb. szerint semmilyen szervi bajom nincs. Egyelőre :DDD

Mondjuk azzal is indokolta a doki, amit én is írtam fentebb, ti. minden ősöm mortalitása 60 felett megugrott 100%-ra (viccet félretéve aggódom is apám miatt, ő már 65 lesz), nagy része szív/érrendszeri baj volt, vagy rák. Köszi genetika :o

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#49) joey04 válasza hokuszla (#12) üzenetére


joey04
titán

maradj

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) D1Rect válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Ajánlott irodalom arról, hogy lett kikiáltva a zsír mint elsőszámú főellenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.