Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

"...de időközben visszalopakodott a legutolsó gyorsjavításba."

Jót nevettem ezen a megfogalmazáson. :D

(#2) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Megvárom a hotfix hotfixét :P Fasza

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Úgy nézem, DX12 és Vulkan alatt elfelejthetjük ennek a cikknek a konklúzióját. :D

(#4) Duddi


Duddi
aktív tag

Átlag 16% a megjelenési teljesítményhez! :Y :Y

Micsoda tempó

(#5) arn


arn
félisten

Mindig ez van... hogy az amd nem gyors, de majd kesobb. Legtobbszor kesobb is total hasonloak az aranyok. Az nvnal meg egeszen elkepeszto, hogy a lassan 10 eves hwukre is kinalnak win10es drvt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) wwenigma válasza Duddi (#4) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jobban élünk mint 4 éve effektus. [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7) Petykemano


Petykemano
veterán

Jó, de ez most már kit érdekel? Senki nem fogja újramérni. Nem volt Day0 driverük. Kuka ez a cég.
;]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#8) Attix82 válasza wwenigma (#6) üzenetére


Attix82
őstag

Mérések alapján a Hitman és a hasonló játékok voltak erősek az AMD VGA-k, de ugye most az NV is rendbe tette ezt a részét.

Nincs ezzel gond, ingyen van ha kicsit gyorsul már megéri a letöltést :)

(#9) vlevi válasza Petykemano (#7) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kuka az a user, aki ennyivel elintézi az egészet :)

Szerintem pedig a pirosak a nyomába sem érhetnek az NV-nak.
De, hogy én is, hozzád hasonlóan releváns adatot mondjak, én azt tapasztaltam, amikor az AMD-met lecseréltem NV-ra, megduplázódott a játékokban az FPS.

Viccet félretéve, mindíg is jellemző volt, hogy egy videókártya teljesítménye időről időre hullámzik, attól függően, hogy a gyártó mire fókuszál a driverek frissítésénél.
Kezdetben az AMD Rx480 fasorban sem volt pl. az NV 1060-hoz képest, de azóta rendezték soraikat, és kezd felzárkózni, Dx12-ben jobb is lett. Most azonban az fog történni, hogy ismét előreszalad egy kicsit az Nvidia.

(#10) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ízlelgessük kicsit ezt: "Breakthrough performance" ;]

(#11) Duddi válasza wwenigma (#6) üzenetére


Duddi
aktív tag

Végül is. Ahogy a mondás tartja "Ki a kicsit nem becsüli a nagyot nem érdemli"

(#8) Attix82

Azt meg hogy mennyire tette rendbe az látszik wwenigma által talált cikkben valós az előző driverhez képest csak a hitman produkált valamit ami ugye 11,5% az Nvidia meg kimérte magának a 23% ot.
Jó ez és jó úton vannak csak akármit is mondjon a cikk ezek bébilépések
És habár a az amd nek 2 év előnye van a cikk szerint a tombraider i kint van már 1 éve + azért a Mantle ami a dx 12 és vulkán elődje volt bár igaz hogy az amd fejlesztette de ez nem phisix és tudtommal az nvidia is foglalkozhatott volna vele nem volt eltiltva tőle.
De tényleg az lenne a jó hogy ha komolyan belefeküdnének és nem arra menne a mazsola hogy de nekik előbb volt.

(#12) Attix82 válasza Duddi (#11) üzenetére


Attix82
őstag

Ha belejönnek, akkor az új játékoknál is megcsinálják ezeket...nem kell várni 1 évet. Lényeg, hogy fejlesztik ezeket a részeket is......

(#13) Raysen623 válasza arn (#5) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor sok sikert a 10 éves hw-hez. :R Igazából ennek a mondatodnak semmi értelme nem volt, de legalább szépen hangzott. Olyan marketingszagúan. ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) Rexcor


Rexcor
őstag

Na én most kíváncsiságból megnéztem a TR-t és 1070-el kemény 1 FPS többletet hozott a driver FHD-ben egy adott helyszínen a pár hónappal ezelőtti driverhez képest...

(#15) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nálam most gond nélkül települt a 1050 Ti-re. A legutóbbi nem akart csak kb 2 nap után "rámenni" az akkor még 1070 kártyámra :D De amúgy játékok közben egyik kártyával és egyik driverrel sincs és nem is volt semmiféle probléma, ezt szeretem a zöldekben :K :B :R

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16) tothja


tothja
kezdő

Ez inkább a 1060 1050 és noti kategóriának jó, mert a 1070 már izomból is kinyomta eddig amit kellett (1080P-ben).

(#17) tothja válasza Duddi (#11) üzenetére


tothja
kezdő

Ez azért lesz jó, mert a következő Nv generációt már ezekkel a fejlesztésekkel fogják kiadni, tehát várhatóan azokban még jobb lesz a DX12 / Vulkan kihasználás.

(#18) Abu85 válasza Attix82 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezeket nem nagyon kell játékokhoz illeszteni. Itt arról van szó, hogy az aktuális explicit API-k nagyon hasonlítanak egymásra, így az az ideális, ha a meghajtó oldalan sincs többféle implementáció. Emiatt az AMD és az NV is egy alacsony szintű hardverkezelő réteget használ, aminek a tetejére húznak egy platformspecifikus kliensmodult. Az AMD-nek három (DX12, Vulkan, Mantle), míg az NV-nek kettő (DX12, Vulkan) van. Ez a rendszer nagyon hatékony, nem véletlenül csinálják így, mert effektíve alig végeznek egy implementáció karbantartásánál nagyobb munkát és két-három API-t támogatnak vele. A probléma igazából a munkamennyiség, amit beleölnek. Az AMD-nek ez az egész rohadt egyszerű volt, mert a DX12/Vulkanhoz írtak két kliensmodult és kész. Működött, stabil volt, gyors volt, mert a réteg amin futott, már két éve aktívan létezett, és másfél évig a felhasználok és a fejlesztők is nyomták rá a tömeges visszajelzést, amikor csak a Mantle kliens volt rajta. Tehát amikor a DX12 startolt, akkor az AMD egy évek óta fejlesztett és tesztelt rétegre húzta fel a kliensmodult. Az NV helyzete teljesen más volt, mert számukra a nagyüzemű tesztelés csak akkor kezdődött meg, amikor kiadták az első DX12-es meghajtót. Ezzel egy normális piacon nem lett volna gond, mert az AMD is ugyanígy ment volna neki az egésznek, tehát ők is nagyjából mostanra hoznának általános sebességextrákat. Na meg ugyanúgy álltak volna xy stúdió problémái előtt, hogy igazából fingjuk sincs miért lassú a kód. Ez a rendkívüli tapasztalatgyűjtésre épülő munka nagyjából most érett be. Szóval ez itt nem specifikus dolog, hanem sokkal inkább egy általános javulás. Az egyébként külső szemlélőnek csalóka lehet, hogy egy-két játék nagyon gyorsul, de igazából ez teljesen normális, mert az eltérő programok eltérő mértékben futnak bele a meghajtó limitációiba.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Amikor a Mantle hype idején kihozták a DX11-es "csodadriverüket", akkor még ennyi teljesítményjavulás sem volt a játékokban. Most már tudjuk, hogy az egész hova vezetett DX11 alatt, az idő múlásával szép kis előnyre szert tett az NV.
Szerintem ezt is tekintsük egy kezdőlépésnek, ami idővel ugyanúgy kiteljesedik mint a DX 11-es driver.
Nagyon remélem, hogy így lesz, az NV múltját nézve erre minden esély megvan.

(#20) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Tegnap ránéztem a Doom-ra, mert valami érdekelt benne. Mikor feltűnt, hogy a minőség valószínűleg nincs maximumon, benéztem a beállításokba.
Aszongya, Vulcan API.
Csak néztem, mert korábban, mikor kipróbáltam, egy rángatózó, használhatatlan xar volt a végeredmény, most meg simán futott vele a játék :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) core i7


core i7
addikt

Nekem már fent van remélem semmi gond nem lesz vele :B

(#22) flash-


flash-
veterán

"Persze ezt nehéz volt megmagyarázni, látva a Radeonok teljesítménynövekedését az új API-k alatt"
Miféle teljesítmény novekedes???
Példa? En nem tapasztaltam hogy gyorsult volna az r9 290 kartyam

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23) MATEO6600 válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


MATEO6600
őstag

Az azért már "régi" történet, nem ettől a drivertől gyorsult a Vulkán, több hónapja ilyen :)

(#24) Lacok válasza core i7 (#21) üzenetére


Lacok
őstag

Ha mégis lenne valami gond nem kell aggódni úgyis jön hozzá egy hotfix. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#25) Viktor77


Viktor77
titán

A dokumentáció a 376.33-as pdf-et nyit meg.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) Attix82 válasza Abu85 (#18) üzenetére


Attix82
őstag

Jobb később mint soha :). Az csak jó ha VGA csere nélkül gyorsulnak a dolgok.

(#27) GreatL


GreatL
őstag

Gyorsul... semmit nem gyorsult. Az nVidia most hazudott egy nagyot. Láttam teszteket amik mutatták a nulla változást (előző és egy éves driverek is majdnem), leteszteltem én is. Túró. Még jó hogy rosszabb nem lett!

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#28) itaroli


itaroli
tag

Na és akkor ilyenkor mi van?

(#29) -=RelakS=- válasza MATEO6600 (#23) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem most tűnt fel, eddig n em forszíroztam a Vulcan-t a rossz tapasztalatom miatt :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30) #65675776 válasza vlevi (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amikor váltottam nV-ról ATi/AMD-re, 7-8x-osára növekedett az fps-em mindenben. Persze én sem írom le, hogy milyen VGA-t cseréltem le milyenre. Elvégre az irreleváns.

(#31) Archttila válasza itaroli (#28) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem simán felment, viszont RotTR alatt egy mákszem gyorsulást nem vettem észre... :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32) -Solt- válasza itaroli (#28) üzenetére


-Solt-
veterán

Semmi, szarok az AMD driverek...

www.smart-bus.hu

(#33) noPublicFG válasza Rexcor (#14) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Az már legalább két százalék! :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#34) arn válasza Raysen623 (#13) üzenetére


arn
félisten

A gtx280hoz is talalsz drvt, ez dicseretes dolog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Scholes9 válasza -Solt- (#32) üzenetére


Scholes9
nagyúr

LOL :DD :)) :C :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36) Fred23 válasza itaroli (#28) üzenetére


Fred23
nagyúr

Te tehetsz róla, ha az élményt nem választottad ki! :D

(#37) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A vulkan-t melyik op-rendszerek támogatják?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38) -=RelakS=- válasza ledgeri (#37) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

In contrast to Direct3D 12, Vulkan is available on multiple modern operating systems; like OpenGL, the Vulkan API is not locked to a single OS or device form factor. As of release, Vulkan runs on Windows 7, Windows 8, Windows 10, Tizen, Linux, and Android (third party support for iOS and macOS[22] is also available)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39) vlevi válasza #65675776 (#30) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én sem vagyok hajlandó elárulni, hogy egy 7850-t cseréltem 1060-ra :D

De most előveszem a forza-t, ami ingyen van w10-re, megnézem driverelőtt, és utána is. Majd leirom.

[ Szerkesztve ]

(#40) horvathpeter válasza itaroli (#28) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Nekem ezt a 378.77-nél csinálta. Azóta egyiket sem telepíti fel. Úgy csináltam, hogy eszközkezelőben (ugye mivel nincs fent a driver, ezért Display néven találod) jobb katt, illesztőprogram frissítése, majd megadod neki azt a mappát ahova kicsomagolta a telepítő a cuccokat. Így nekem működik. Nem tudom amúgy ez miért van.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#41) #65675776 válasza vlevi (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ergo nem azért gyorsultak a játékok, mert AMD-ről nV-ra váltottál, hanem azért mert egy eleve gyorsabb VGA-ra cseréltél.

(#42) wildpig


wildpig
tag

Bakker, és ahogy látom a különböző oldalaikat a szociális hálón, ők ezt véresen komolyan promózzák. 2fps-t szerintem akkor is nyerek ha bezárom a háttérben a geforce experience-t :DD

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#43) vlevi válasza vlevi (#39) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, nem sokat tudtam meg a dologról.
378.77 volt fenn előtte, most 378.78
Sajnos a Forzában nincs benchmark, és nincs fenn dx12-es progim, ami mérni tudta volna a számokat, de nagyon jelentős eltéréseket nem láttam. Mindenesetre rosszabb nem lett.

(#44) Redneck


Redneck
veterán

Remélem DX9-11 alatt nem változik semmi.

Szerk:
CS:GO alatt random akadások, lassabb az ALT+TAB.
UT kicsit gyorsabb lett de több a képtörés.

Az órajel nem áll vissza 2D-be. Gratulálok az nV szoftveres részlegének. Az utóbbi időben egy vicc amit előadnak, visszatérhetnének a régi metódushoz.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#45) Raysen623


Raysen623
addikt

:U A lényeg, hogy neked jó legyen és ezt leírhasd.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#46) Viktor77 válasza Redneck (#44) üzenetére


Viktor77
titán

Visszaáll, ha leszeded az Experience-t.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#47) Redneck


Redneck
veterán

Nálam már megy vissza az eddig megbízható 376.19.

Raysen623: Ha nekem írtad nem értem.

Viktor77: Nem használok Experiencet.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#48) Raysen623 válasza Redneck (#47) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem neked ment, de rossz gombot is nyomtam. Arn kolléga volt a célszemély.

Ez viszont neked megy: az experience-t én is kipróbáltam, de csak pár hónapig aztán el is felejtettem. A szabad erőforrás megfejésén kívül sokra nem jó. Mondjuk aki sokat stream-el vagy felvételeket készít, annak lehet jó valamire.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#49) repvez


repvez
addikt

DE nem arról volt szó , hogy dx12 alatt már nem lesznek olyan fontosak az eszköz meghajtó driverek és emiatt nem lehet majd mutogatni a VGA gyártójára, hogy rosszul megy a játék?
Csak a játék készitőjén mulik majd, hogy menynire optimalizálja ?
Vagy valaki megint hazudott, csak ugy mint , hogy akár duplájára is gyorsulhatnak a játékok, mert nem lesz CPU meg VGA limites az alacsony elérés miatt .

(#50) itaroli válasza horvathpeter (#40) üzenetére


itaroli
tag

neked nincs telepítve véletlenül a hyper-v gazdakezelője?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.