Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [vsgaborr11:] Légy átkozott Samsung! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Mass Storge ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) anjani182


anjani182
őstag

Samsung meg a telefon :DDD :DD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#3) keIdor


keIdor
titán

2.2.1 is van már, és atomgyors. Semmi lag, semmi akadás nincs.
2.2 meg már 2-3 hónapja van.:) Balkánországon hivatalosan még nincs, de az nem számít, úgyis mindenki a saját útját járja.
Amúgy Mass Storage.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) gamek!ller válasza anjani182 (#2) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Telefon = Iphone.

:D

[ Szerkesztve ]

(#5) saguaro


saguaro
tag

Vicc az egész cég, úgy, ahogy van.
TV-t azt tudnak csinálni, mást nem.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6) anjani182 válasza gamek!ller (#4) üzenetére


anjani182
őstag

Nekem Nokia és iPhone... :B

Forever and ever, let's make this last forever.

(#7) keIdor válasza anjani182 (#6) üzenetére


keIdor
titán

Nálam a Nokia csak N8 óta újra telefon.:) Előtte az N95 volt értelmes telefonjuk.

5800 és N97 széria se volt rossz, nem azt mondom, de a rengeteg bug és a szar anyagminőség miatt (5800 és klónjai) nálam egy időszakban kiestek, mint alternatíva.

iPhone-al egyetértek.

saguaro: Meg HDD-t, SSD-t és memóriát is. (magára az IC-kre gondolok)
Meg úgy egyébként telefont is. :P Galaxy S hátlapja tényleg nem a legjobb, de azért vannak jók... (Omnia 7, Wave, Captivate)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) anjani182 válasza keIdor (#7) üzenetére


anjani182
őstag

Utálom az érintős Nokiákat!

E széria az etalon nálam! ;)

Forever and ever, let's make this last forever.

(#9) saguaro válasza keIdor (#7) üzenetére


saguaro
tag

Najó, memória csak-csak, HDD-ből köszönöm, nem kérek több samsungot, 3-ból 3 döglött be(samu f1), ssd-hez nem volt szerencsém.
Wave az jó, viszont kéne rá OS, ami meg szar. :DDD

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#10) gamek!ller válasza saguaro (#9) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Jól beszélsz, a wave tényleg jó.. Nekem legalábbis eddig nagyon bevált.

(#11) keIdor válasza anjani182 (#8) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként az E széria tényleg jó. E52-t még vennék is.
Bár kivételek ott is vannak, múlt szombaton Abe mondta, hogy az E72 sajnos nem a legjobb, neki nem vált be. :(
N95 egyébként már Out of the Box is lötyögött, tehát így szidni legközelebb a Samsungot. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) kali


kali
legenda

minimális hozzáértés, és sem a telcsivel nem lesz gond, sem pedig az illesztéssel... :U
mellesleg 2.1 és 2.2 (sőt, mint már előttem is írták, már 2.2.1) is van normális!

[ Szerkesztve ]

(#13) keIdor válasza saguaro (#9) üzenetére


keIdor
titán

Meglátjuk mi lesz még a Bada-val. A Wave-n jó volt, Wave II-n se lesz rossz, viszont ezek az új Wave-k (500 és 700 széria) valami katasztrófa. Szar hardver, magas ár... még simán ki is nyírhatja a Bada-t, mert így nem fog fogyni a rendszer. :U Meg egyébként is a Samsung kevés rá, ahogy a Nokia is kevés a Symbian-ra.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Drenadar


Drenadar
veterán

bocsi, de mire jó, vagy mire kell a sync szoftver? Én még ki se próbáltam :(

(#15) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Aham. Szóval mass storage? Kár, hogy én nem sync problémáról beszéltem, hanem az USB driverről. Ergó az sem megy.

(#16) anjani182 válasza keIdor (#11) üzenetére


anjani182
őstag

Nekem E52 van, nekem vékony és fémes teló kell, nem érdekel melyik mit tud, úgyis csak telefonálok meg sms-t írok :))

Forever and ever, let's make this last forever.

(#17) saguaro válasza keIdor (#13) üzenetére


saguaro
tag

Én bada-ban nem látok jövőt.
Ha samsung csak és kizárólag bada-ra állna rá(wp7, android kilőve, egyetlen ilyen telót se gyártanának), akkor lenne jövője.
Ameddig évente 10-20 telefon jön ki ezzel, addig felejtős.

Ha olyan szoftverkínálata lenne, mint wp7-nek, és olyan ütemben lenne is rá a fejlesztés, akkor talán.
Androiddal a Wave nagyon jó lenne, bada-val sem rossz, csak nem hosszútávú.
Úgy, mint ahogy a fél éves telefonokra sem jön már android frissítés, hát még a régebbiekre. :U

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#18) keIdor válasza saguaro (#17) üzenetére


keIdor
titán

Ez azért nem igaz. HTC Legend is megkapta a 2.2-t és 10 hónapos telefon.
Samsung is ígérte 2.3-at Galaxy S-re. Abban viszont igazad van, hogy nem jellemző.
Ezért is esélyes, hogy iOS, vagy WP7-re költözöm jövőre. Még megvárom a Honeycomb-ot ahol a Google szolgáltató és gyártótól független új frissítési rendszert ígér.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) vsgaborr11 válasza kali (#12) üzenetére


vsgaborr11
tag

De és mégis hogy rakjam fel őket, ha egyszerűen NEM TUD CSATLAKOZNI SEM MASS STORAGE- BAN, SEM KIES MODE-BAN a telefon?

(#20) keIdor válasza vsgaborr11 (#19) üzenetére


keIdor
titán

WinXP, WinVista, Win7? Mit használsz?
Próbáld meg azt, hogy eltávolítod az USB-t az eszközkezelőben, nyomsz egy Restartot. Telefonom közben Factory Reset (adatokat mentsd el Backup progival) és ha ez megvan és látja a gép, akkor felteszed a 2.2.1-et. USB-t is javították benne, illetve még a 2.2-ben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) saguaro válasza keIdor (#18) üzenetére


saguaro
tag

HTC kb az egyetlen rendes gyártó, android és wm vonalon is korrektek voltak, egész sűrűn jöttek a frissítések, stb.
HTC-t sokkal többre tartom, mint a samsungot.

iOS nagyon jó, egy ideje használom, van pár bosszantó hibája, de sokkal könnyebb ezzel együtt élni, mint a többivel.
Emelett nap-mint-nap használni az Optimus GT540-et elmegy kínzásnak is. :(

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#22) vsgaborr11 válasza keIdor (#20) üzenetére


vsgaborr11
tag

hová tudnék backupolni?

(#23) keIdor válasza saguaro (#21) üzenetére


keIdor
titán

Hát azért annyira szerintem nem. Desire a mai napig nem kapott új Sense-t és már nem is kap.:) Desire HD, Desire Z és a WP7-es HTC-k összeszerelési minősége is romlott. HD7-nél pl belátsz a SIM kártyáig... mi ez már 170 ezres telefonnál? :( Desire HD-nél érzed az illesztéseket, pedig az sem olcsó készülék. Desire Z billentyűzete rácsapódik az ujjaidra annyira laza...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) keIdor válasza vsgaborr11 (#22) üzenetére


keIdor
titán

Titanium Backup-ot használd Marketről, de kell neki root. Azt a legkönyebben z4root-al tudod megcsinálni, szintén Market-en keresd. Belső SD-re lement mindent.

Szerk: Bocsi z4 nem marketes. Itt tudod letölteni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) vsgaborr11 válasza keIdor (#24) üzenetére


vsgaborr11
tag

én az OCLF-et használtam rootoláshoz, de ezt a Titaniumot nem tudom használni egyszerűen

(#26) saguaro válasza keIdor (#23) üzenetére


saguaro
tag

No igen, az új telefonjaik, amik a nyáron jöttek ki, erősen rossz irányba térnek.
De a többivel semmi gond, egy Legend-et használtam elégedetten, aztán jött egy hülye gondolat, és iPhone 3G lett belőle(majd 3GS, most meg 4). :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#27) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

na jól van, mindegy, elvileg OTA-ként is jön a 2.2...Bár ki tudja, ezek után én teljesen elvesztettem a hitemet :(

(#28) #19617792 válasza Drenadar (#14) üzenetére


#19617792
törölt tag

Telefonkönyvet, üzeneteket, egyéb személyes adatok backupolására, gép és telefon közötti folyamatos mozgatására és frissen tartására.

saguaro: "Emelett nap-mint-nap használni az Optimus GT540-et elmegy kínzásnak is."

Ezt kifejtenéd? Nincs GT540-em, de attól még érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) SlayR


SlayR
senior tag

N8 rulz :B

(#30) saguaro válasza #19617792 (#28) üzenetére


saguaro
tag

Optimus ugye rezisztív, alapból rossz.
Hiába a nem gyenge HW(cpu ugyanaz, mint a 3GS-ben), olyan iszonytatos mértékben lassú, 1-1 lapváltáskor, 1-1 menübe lépéskor, hogy az valami hihetetlen.
Legend jó volt, de az is egy reumás vénember akár még egy 3G-s iPhonehoz képest is, nem hogy a 3GS-hez, pedig a proci ugyanaz.
Optimus jó másodtelefonnak, kb 5800 szintjén van, illetve 1 fokkal jobb. Ha nem lenne a Market, akkor 1 fabatkát se érne.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#31) keIdor válasza saguaro (#30) üzenetére


keIdor
titán

Android-ot nem képesek olyan szépen optimalizálni sajnos.:( Soha a büdös életben nem lesz olyan, mint az iOS, vagy a WP7, bár most a 2.2.1 Galaxy S-en tényleg nagyon gyors lett, de még mindig nem olyan, mint egy iPhone.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32) saguaro válasza keIdor (#31) üzenetére


saguaro
tag

És itt van a kutya elásva.
Ezért nem lesz soha olyan jó, mint iOS pl.
Úgy, mint OSX vs Windows vs Linux.
Ebbe a sorrendbe is van a gyorsaság, stabilitás, élmény szempontból a 3 rendszer. :K

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#33) mexicanraven válasza keIdor (#31) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ilyet még Android fantól nem nagyon hallottam!:)
Tisztelet érte! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#34) keIdor válasza mexicanraven (#33) üzenetére


keIdor
titán

Nem vagyok fan.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) Mania válasza vsgaborr11 (#27) üzenetére


Mania
senior tag

Esetleg Bluetooth? :U

(#36) sp@rtan válasza Mania (#35) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Bluetoothon másolgatni a több száz megás játékokat/filmeket? Kellemes lehet..

(#37) mexicanraven válasza keIdor (#34) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Akkor szimpatizáns! :))

A postolónak: Ha jól hallottam Galaxy tulajoktól, akkor tudtommal létezik erre valami Voodoo lagfix, amitől elvileg megtáltosodik a teló. Azt nem próbáltad még?

when the sun shines, we'll shine together

(#38) #19617792 válasza saguaro (#30) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez attól is függ, kinek mik az igényei. Pont a mai nap nézelődtem szét a telefonok között és többek között a GT540-et is meglestem, 2.1-gyel. Nekem, az igényeimnek még a rezisztíves GT540 is non-plus ultra. :) iPhone nekem nem kell, neeem kell ide Apple cucc, fúj Apple. ;] SGS, Desire (Desire HD, meg Desire Z, stb...), meg WP7-es telefon a "soha a büdös életben nem lesz annyi pénzem hogy megvehessem" kategória, meg nincs is szükségem olyan drága csúcstelókra...

(#39) #19617792 válasza saguaro (#32) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Úgy, mint OSX vs Windows vs Linux.
Ebbe a sorrendbe is van a gyorsaság, stabilitás, élmény szempontból a 3 rendszer."

Azért az OS X-ről el kell mondani, hogy egy kiherélt BSD alapú rendszer, az Apple látványelemeivel, meg közel nulla konfig lehetőséggel megáldva. Hackintosh formájában találkoztam vele, a rendszer ugyanaz, mint az OS X, csak driverekkel meg van rakva, hogy több hardveren is menjen...

Inkább így:
Linux vs. Windows/OSX.

Egy jól belőtt Linux elvan magában sokáig. A normálisan használt Windows is.

(#40) kali válasza vsgaborr11 (#19) üzenetére


kali
legenda

odin! aki kies által gányol a telcsire "friss" firmware verziót, az meg is érdemli... :)
az ota csak most, a 2.2.1 alatt jelent meg, mint elérhető funkció!

(#41) vsgaborr11 válasza kali (#40) üzenetére


vsgaborr11
tag

tehát 2.1-esként nem is lehet OTA frissítést elérni?
Amúgy Odint sem tudom használni, tudod, USB-driver hiba, bármit csinálok sajnos :(

(#42) kali válasza vsgaborr11 (#41) üzenetére


kali
legenda

mint írtam, ota frissítési funkció csak a 2.2.1 verzióban jelent meg!
az odin többnyire akkor is látja telcsit, ha a kies feltelepítésre került, de nem csatlakozik fel rá a telcsi!
a telepítést és a programok indítását úgy csináld, hogy; jobb klikk -> futtatás rendszergazda ként!

[ Szerkesztve ]

(#43) madstunt


madstunt
addikt

LOL samsung, nem is tudom miért nem szoktam a közeli ismerősöknek általában ajánlani... ja de emlékszem azért mert a legtöbb esetben volt valami elmehibbant szívás velük...

(#44) kali válasza madstunt (#43) üzenetére


kali
legenda

nem lol, hanem inkább a színfalak mögött is érdemes lenne nézelődni, mert itt erősen nem a samsung a probléma forrása;
- "függetlenített" orange sk készülék
- kezdeti jf3 firmware (erősen hazavágva)
- minden szempontból gányolt rendszer
- hozzáértés hiánya
az a baj, hogy sokan egy ilyen írás alapján ítélnek meg egy adott gyártót, vagy készüléket, pedig máshol van a kutya elásva! egy hozzáértőnek csak néhány percre kellene odaadni a készüléket, és máris minden stimmelne! :U

[ Szerkesztve ]

(#45) Samus


Samus
addikt

Ebbe most muszáj beleszólnom, de komolyan. Annyira megy itt az Apple imádat, hogy bántja a szemem. Most komolyan, egy GT540et hasonlíthattok akár egy 3G-hez? 3 Optimust vehetsz a 3G árán, a szifon 4 árából pedig akár 5 db is kijön, újonnan, függetlenül. Annyi közük van egymáshoz, mint hernyónak az e-mail kukachoz. Mindkettővel lehet telefonálni, ennyi a hasonlóság. Totál más kategória, célközönség. Nagyon szeretem, mikor valahol ezt látom, hogy "ez" de sz@r, bezzeg "az" milyen tuti, csak az "az" ötször annyiba kerül. Régi Trabant és új Mercedes esete, mindenki ismeri.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#46) saguaro válasza Samus (#45) üzenetére


saguaro
tag

50-ért veszel 3G-t, 48 az Optimus a vodánál.

Egyéb kérdés? :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#47) madstunt válasza saguaro (#46) üzenetére


madstunt
addikt

tények ferdítése roxxorz.
ugyanolyan kaliberű csomaggal kéne nézni stb stb stb vagy független árakat hogy objektív összehasonlításra kerülhessenek...
Ez az optimus vs iPhone ez olyan szintű hasonlítgatás mintha én arra verném a mellem hogy nézdmá mennyivel jobb az N900 mint a Myphone bármelyik cucca. Egyszerűen Nem Ugyanaz A Kategória szvsz

@kali sajnos én tapasztalatok (nem egy hanem jóval több) után döntöttem úgy, hogy a samu eljátszotta a kártyáit. Ahogy az SE is (bár az talán kevésbé)
Mondjuk az i900 az egy egész korrekt cucc volt a maga idejében sok sok szempontból

[ Szerkesztve ]

(#48) Samus válasza saguaro (#46) üzenetére


Samus
addikt

50ért veszel HASZNÁLTat, és 38 az Optimus T-nél, kártyásan, ÚJONNAN. Én a 8 gigás 3G-t újonnan 120 körül láttam. Mindegy, ne szólok be, aki imádja az almáját, úgyis ezt mondja, aki rühelli, az meg azt.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#49) saguaro válasza Samus (#48) üzenetére


saguaro
tag

Igen, de arról beszélek, hogy a 3G egy szar, 3 éves telefon, amiben lassabb hardver van, mint az Optimusban.
HARDVER, érted?
Az, amin van a szoftver!!!
Optimusban ugyanaz a proci van, mint a 3GS-ben.
Szóval azonos hardverű készüléket hasonlítok össze. Csak az egyik nem akad, a másik meg brutálisan.

Sikerült megérteni?
Optimusom van, nem utálom, de köze nincs az Androidnak az iOS-hez sebességben, gördülékenységben.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#50) saguaro válasza madstunt (#47) üzenetére


saguaro
tag

De fogd már fel, hogy azért hasonlítom, mert ugyanaz a proci van benne.
Ha az N900-ban ugyanolyan proci lesz, mint bármelyik Myphone-ban, hasonlítgathatod.
Optimus GT540-ben ugyanaz van, mint a 3GS-ben.
A sima 3G-ben sokkal lassabb a hardver, mégis gyorsabb a telefon.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [vsgaborr11:] Légy átkozott Samsung! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.